Αναβάθμιση στην 1.119

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με το περιεχόμενο της έκδοσης 1.119
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Δεν διορθωσατε τπτ σχεδον απο αυτα που χαλασε η τελευταια και προτελευταια σας "αναβαθμιση"...
Βαλτε τους προγραμματιστες σας να εργαστουν σοβαρα με αυτα τα θεματα, που εμεις σας εντοπιζουμε και σας ενημερωνουμε γιαυτα...αν και θα επρεπε να τα περνουν χαμπαρι πριν απο μας, ακομα και οταν τα αναφερουμε βλεπουμε σημαντικη καθυστερηση στη διορθωση τους...
Καθολου επαγγελματικο απο μερους τους, αν θελουν να λεγονται επαγγελματιες...
Ελπιζω οι νεες και "ομορφες" προσθηκες σας, να μην μας ρημαξουν και οτι εμεινε ορθιο πια....
Δεν ειναι δυνατον πχ να παιζουμε με τον ηχο στο 0 γιατι μας περνει το κεφαλι η βαβουρα του FoE...
 

DeletedUser29206

Guest
Και εγώ πάνω-κάτω τα ίδια θέλω να πω.
Τα σφάλματα αυτά που θα διορθωθούν είναι για εμένα ασήμαντα αφού προσωπικά σε εμένα δεν μου έχουν εμφανιστεί ποτέ και φαντάζομαι ούτε στους περισσότερους. Αντί λοιπόν να διορθώσουν τα τόσα σφάλματα που αναφέρουμε συνέχεια τα οποία είναι εκνευριστικά και επαναλαμβανόμενα, πάνε και διορθώνουν τα πιο σπάνια.
Πάντα φοβούμαι τα νέα χαρακτηριστικά τα οποία δεν έχουν σχέση με την λειτουργεία του παιχνιδιού αλλά έχουν σχέση με την εμφάνιση, διότι θα προκύψουν σίγουρα νέα σφάλματα.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπεραααααααααααααα
Καλη Εβδομαδα ..
Και που λετε παιδια μην ανησυχειτε την Πεμπτη ο καιρος θα ειναι ..τσικνιστος
ο καιρος θα χαλασει μαλλον μετα την Κυριακη οποτε ..τα καρβουνα δεν θα βραχουν
Φετος τα κλαρωτα ειναι στην μοδα
κοντα μακρυα και ..ημικοντα ολα σας λεω μοδατα θα γινουν
τα εντονα χρωματα θα φορεθουν πολυ
κι οπως παντα τα λ..ιαχανιιιιι και τα μωβακια θα κλεψουν τις εντυπωσεις
.. τι ακουσα εμαι εκτος θεματος ?
ουπς εδω μιλαμε για την αναβαθμιση ..!!!!!
δηλ δεν καταλαβα ..υπαρχει καποιος που να πιστευει οτι η νεα αναβαθμιση θα βελτιωσει την φοεκικη μας ζωη ..περισσοτερο απο τις ως ανω ταλιες πληροφοριες ?
αφηστε που ουσιαστικα και τα δυο ομιλουν για το ιδιο θεμα δηλ περι ... ανεμων και υδατων

edit: δόθηκε παρατήρηση για spam
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dio21

Καμένος Χρήστης
  • Βελτιώσαμε τον τρόπο με τον οποίο το κουμπί "Βοήθεια" δίνει προτεραιότητα για την κινητοποίηση και τελειοποίηση κτιρίων. Τα κτίρια που παράγουν Forge Πόντους τώρα θα κινητοποιούνται πρώτα, σύμφωνα με την ποσότητα των πόντων που παράγει το κάθε κτίριο. Έπειτα ακολουθούν τα κτίρια που παράγουν αγαθά, μετά αυτά που παράγουν μετάλλια και τέλος αυτά που παράγουν σχέδια. Οτιδήποτε άλλο θα επιλέγεται αφού έχουν κινητοποιηθεί όλα αυτά τα κτίρια.

Δλδ οι Αιθουσες της Δοξας που δινουν κορονες, βαση του παραπανω, θα κινητοποιουνται τελευταιες...σωστα?
 

aceofaces67

Νέο Μέλος
Σε μένα έχουν εξαφανιστεί οι αποστολές. ΟΛΕΣ. και οι ημερήσιες και οι κανονικές. παρακαλώ ρίξτε μια ματιά
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
στον Chrome δεν παιζει. στο firefox παιζει κανονικα

εισαι λιγο Offtopic αλλα δεν πειραζει. Σε μενα παντως στον chrome λειτουργει το παιχνιδι κανονικα. Αν εξακολουθεις και εχεις προβλημα κανε μια αιτηση υποστηριξης.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Κοιταξτε να διορθωσετε βασικα σφαλματα στη λειτουργια του παιχνιδιου....θα τα ξαναλεω συνεχεια...
Προσπαθηστε να βελτιωσετε την εμπειρια του παικτη και καντε ουσιαστικες αλλαγες και ολοκληρωμενες....
Τι προχειροτητα ειναι αυτη πια? Τι ειναι αυτο?
https://prnt.sc/ibj9nq
τι ζηταει η "παλιουρα" Ακυρωση Παραγωγης μεσα στο ολοκαινουργιο -και ανουσιο- νεο σας παραθυρο παραγωγης?
https://prnt.sc/ibj9c8
δλδ ανοιγω το νεο μενου παραγωγης αν θελω να ακυρωσω (πραγμα αρκετα τακτικο μιας και παταμε αρκετες φορες λαθος) μια παραγωγη, και μου βγαζει αυτο που εβγαζε παλια με την μια...o_O και πρεπει να πατησω την ακυρωση ...δλδ ενα-δυο κλικ παραπανω...
εκτος και αν οι σχεδιαστες ειναι τοσο "φθηνοι" που ετσι οπως το εκαναν και βαζοντας ΚΑΙ εδω διπλα το κουμπακι με τα διαμαντια, ευελπιστουν οτι θα πατησουμε λαθος και θα μας φανε κανενα διαμαντακι....πφφφφφ
τοσο πια?
εδω και ενα χρονο ολες οι "αναβαθμισεις" που εχουν σχεση με την εμφανιση, εχουν τον ιδιο παρανομαστη...ελεος!!!
Ας παρουμε τωρα το παραθυρο ενος στρατοπαιδου....δεν εχω ευκαιρη τωρα φοτο, αλλα θα σας την επισυναψω οταν μπορεσω...
Η παλια εμφανιση -και σωστα- ειχε ποιο σκουρο χρωμα το κουτακι απο μοναδα που ειχε χαθει στη μαχη και μπορουσες να την ξαναβαλεις να γινετε...
τωρα?...το ιδιο χρωμα ολα, χωρις εμφανη διακριση στη μοναδα που μπορεις να ξαναβγαλεις, αλλα το ματι παει στη τραυματισμενη μοναδα που μπορεις να γιατρεψεις με τι?...ΜΕ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ φυσικα....χαχαχαχαχ...αντι να περιμενεις 15 λεπτα...:p:p
Για τοσο παιδακια μας εχουν βρε?
εχουν καταλαβει οτι με αυτο το παιχνιδι ασχολουνται μεγαλυτερης ηλικιας ατομα?
τι να πω αλλο?
προσπαθηστε να μην μας υποτιματε, μονο...και μην προσπαθητε να "ενωσετε" και να κανετε ενα, το interface του pc και αυτο των androit ή των i- (αϊ χ...) συσκευων... δεν γινετε, απλα...
ή μαλλον γινετε, αλλα θελει τζιμανια προγραματιστες και Επαγγελματιες...οχι ερασιτεχνες που δουλευουν τζαμπα και για την πλακα τους... αυτο το στυλακι δουλειας μονο για Διαχειρηση μπορει να λειτουργησει....

ΥΓ... οι φοτο που σας χρωσταω....
https://prnt.sc/ibqkyv
εδω εχουμε "φως παντου"....:D
ομως απο οτι βλεπουμε μπορουν να τα σβησουν...αλλα σε αλλη φαση (?)
https://prnt.sc/ibqm3l
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Το παιχνίδι έγινε πιο «βαρύ» μετά από την αυτήν την αναβάθμιση και όσο πάει το παιχνίδι χρειάζεται πιο απαιτητικό υπολογιστή λες και είναι κανένα action online game. Επίσης το έχω ξαναπεί: «Το παιχνίδι λειτουργεί διαφορετικά σε κάθε φυλλομετρητή και κάποιες φορές παρουσιάζονται και διαφορετικά σφάλματα σε κάθε φυλλομετρητή» Αυτό από μόνο τους είναι ένα σφάλμα ή μία δυσλειτουργία. Δε θα ήταν απλώς καλό να δημιουργήσουνε πρόγραμμα για το παιχνίδι αλλά θα έλεγα ότι απαιτείται! Με αυτόν τον τρόπο και θα διορθώσουν το παραπάνω "σφάλμα" αλλά και θα δουλεύουν μόνο σε ένα πρόγραμμα. Επίσης όταν ανοίγεις έναν browser για να μπεις στο FoE ή γενικότερα σε ένα οποιοδήποτε άλλο online παιχνίδι το οποίο δεν έχει δικό του πρόγραμμα λειτουργούν παράλληλα και άλλα πράγματα στον browser με αποτέλεσμα να σέρνεται. Εάν το παιχνίδι δεν εξαρτάται από έναν browser τότε θα μπορέσει επιτέλους το παιχνίδι να λειτουργεί με τον δικό τους απαιτούμενο προγραμματισμό και όχι και με τα έξτρα του browser.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Συμφωνω Μαριε....
Αλλα...για να γινουν αυτα, θες επαγγελματιες, ξαναλεω...
και να ριξεις κανενα φραγκο, οχι μονο να μαζευεις....;)



edit: δόθηκε παρατήρηση για προσβλητικά σχόλια
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Κάποια σφάλματα μπορεί να χρειάζονται περισσότερο χρόνο για να διορθωθούν από ότι κάποια άλλα.
Σε καμία περίπτωση όμως δεν αγνοούνται.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Αντε παλι απο την αρχη....
μου δωσατε και παρατηρηση για προσβλητικα σχολια...
και μας μας προσβαλετε την νοημοσυνη ομως αγαπητη Ειρηνη... το αν προσβαλετε ομως η εταιρεια καλο θα ηταν να το δειχνει κιολλας...
βελτιωνοντας την εμπειρια μας και οχι αδιαφοροντας ΠΑΝΤΑ για οτι ζημια κανει....
και (ξανα)λεω παραδειγμα....σε πανω απο 3 post εχω αναφερθει σχετικα...
Πριν απο 6 (ισως και παραπανω) μηνες σε μια πολυ καλη βελτιωση (συμβαινουν και αυτα) ειχαν σταματησει το σφαλμα που βγαζει το παιχνιδι, οταν στον ΣεΣ βαραμε πχ πολλα ατομα να κοψουμε πολιορκια... το σφαλμα ηταν, οτι αν καποιος αλλος Συντεχνος εκανε την τελευταια μαχη μιας αμυνας και τυχαια ημουν και γω στην ιδια αμυνα, εμενα με πετουσε εκτος παιχνιδιου...ξαναφορτωνε το παιχνιδι, ξαναφορτωναν οι χαρτες ΣεΣ, ξαναφορτωνε ο χαρτης εποχης ξαναεπελεγα τον τομεα και ξαναμπαινα για μαχη ή για να αλλαξω αμυνα...αν ο πολεμος κρινοταν (πολλες φορες μου συνεβει αυτο) σε 3-4-5 μαχες, εγω τον ειχα χασει...
ή αμυνες δεν θα προλαβαινα να βαλω ή πολιορκια χωρις να προλαβει ο αντιπαλλος να βαλει αμυνες κτλ...
Ξα;ναλεω...αυτο ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ....
στην επομενη χαζο αναβαθμιση (εγινε για να συμβαδιζουν τα pc με τις συσκευες), αυτη η διορθωση εξαφανιστικε, και ξαναγυρισαμε στο προηγουμενο καθεστως...
δλδ τι?...ηταν λαθος η διορθωση και ειμαστε καλα τωρα?
και εδω και 6 μηνες δεν εχει αναφερθει απο την εταιρεια το παραμικρο γιαυτο....παρα της εκκλησεις-υποδειξεις μας....
Αν αυτο ειναι επαγγελματισμος, οκ...παω πασο....
εγω αλλιως τα ξερω ομως....

Αν θελετε μπορω να σας υποδειξω και πολλες ακομα περιπτωσεις αναλογες....

Παρεπιπτοντως, σημερα το πρωι βαρουσαμε 2 για να σπασουμε πολιορκια, και τον εναν ΠΑΝΤΑ τον πετουσε εξω εκει προς το τελος, που ειναι λιγες οι αμυνες...οποτε ουτε να προλαβεις να βαλεις αμυνα δλδ... καταλαβαινετε οτι ειμαι μεσα στα νευρα, αφου μου χαλαει την εμπειρια (που το ιδιο μου εχει προσφερει παλιοτερα) το παιχνιδι και μου ακυρωνει ολη συνολικα την προσπαθεια... τι αλλο να πουμε?
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Κάποια σφάλματα μπορεί να χρειάζονται περισσότερο χρόνο για να διορθωθούν από ότι κάποια άλλα.
Σε καμία περίπτωση όμως δεν αγνοούνται.
Ναι αλλά δεν είναι αρκετός αυτός ο χρόνος; Μπορεί και να έχω άδικο και να έχω υποτιμήσει την δουλειά που κάνουν ή να προσπαθούν περισσότερο από όσο νομίζω αλλά δε θα έπρεπε να ξέρω τι γίνεται έτσι ώστε να μην "κράζω" άδικα; Θα μπορούσαν να μας ενημερώνουν για μελλοντικές διορθώσεις ή για το πού και πώς δουλεύουν. Σίγουρα κάπου κάνουν καλή δουλειά αλλά για να λέμε τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη κάπου αλλού (στον τομέα σφαλμάτων) αργούν να κάνουν καλή δουλειά. Εντάξει δεν είπα να είναι και όλα τέλεια αλλά παίζω αρκετά χρόνια και ξέρω ότι πιο παλιά το παιχνίδι δούλευε πιο καλά! Εύχομαι να πάρω πίσω μία μέρα ό,τι αρνητικό έχω για το παιχνίδι :)
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Δυστυχώς δε μπορούμε να ενημερώνουμε συνεχώς για την πρόοδο που γίνεται πάνω στις διορθώσεις σφαλμάτων κάθε φορά, εκτός από αυτά που διορθώνονται σε κάθε αναβάθμιση τα οποία και σας αναφέρουμε.
Αν θέλετε να μιλήσουμε με αριθμούς πάντως, να σας πω ότι πριν από ένα χρόνο είχαμε πάνω από 300 bugs ανοιχτά, ενώ φέτος μόνο 90.
Οπότε νομίζω ότι φαίνεται ότι γίνεται δουλειά και δεν τεμπελιάζουν :p

Όλα αυτά που λέτε είναι κατανοητά και σεβαστά και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε (και το κάνουμε συνέχεια) είναι να τα αναφέρουμε
 

vulder

Μέλος
Μετά τις κινητοποιήσεις κτιρίων που δίνουν φορτζ πόντους, μετάλλια, σχέδια και την Αίθουσα της Δόξας όταν ο παίκτης πατάει την ''Βοήθεια" δεν θα έπρεπε να κινητοποιούνται και κάποια έστω κτίρια παραγωγής; Τα αστεράκια πηγαίνουν συνέχεια σε οικιστικά κτίρια και με το ζόρι να πάει ένα σ' ένα κτίριο παραγωγής κι αυτό δεν ξέρεις αν ο παίκτης που βοηθάει μπήκε στη πόλη ή απλά πάτησε το κουμπί. Έχω φτάσει να μετρήσω πάνω από 10 κινητοποιημένα οικιστικά κτίρια και μόνο ένα κτίριο παραγωγής.
Μήπως σε επόμενη αναβάθμιση θα έπρεπε να αλλάξει αυτή η αναλογία;
 
Κορυφή