Αναβάθμιση στην 1.158

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το περιεχόμενο της αναβάθμισης στην 1.158
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
μια καλη πολυ καλη αναβαθμιση μετα απο πολυ καιρο.και αυτο μονο κ μονο γιατι περιεχει σεσ! :))))
αντε κ στις επομενες αλλαγες που ανακοινωθηκαν σιγα σιγα...:)))
 

DeletedUser29206

Guest
Δεν το κατάλαβα αυτό:
Τώρα μετά την αποχώρηση από το χάρτη μια εποχής, θα επιστρέφετε στον ίδιο χάρτη ΣεΣ, που σημαίνει ότι δε θα χρειάζεται να περιηγηθείτε στο χάρτη πάλι.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
βρισκεσαι στο μελλον πχ.αν πατησεις το χ πανω δεξια σε παει στην πολη σου,οταν ξαναπατησεις να μπεις σε σεσ θα σε παει σε μελλον κ οχι στην επισκοπηση.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα λοιπον θα τα ξαναγραψω και εδω
γιατι μαλλον δεν εχετε καταλαβει ..το βαθος των αλλαγων
Ναι βγηκαν οφ τα ακοντια αλλα παρεμειναν .. ολα τα αλλα
πχ αντι για 8 ακοντια θα βαζω 8 κακοποιους/ 8 τυμπανιστες ...8 σφεντονιστες κλπ
θα μου πειτε μα οι 8 κακοποιοι θελουν ..κοστος
ναι εχετε δικιο πριν κατι μηνες ετσι σκεφτηκα και γω ..μετα μου ηρθε η ..φλασια
εμμεσως πλην σαφως υπαρχουν καποιοι που δεν τους ''αφορα'' το εν λογω κοστος
Σκεφτειτε λιγο πιο ΠΟΝΗΡΑ
..ποιοι μπορει να εχουν τοσους ετσι ωστε μια εποχη κινδυνεψαν με ...μπλολαρισμα οι αποθηκες στρατου τους εξ αιτιας του ...ατελειωτου ( σε 0 ) αριθμου κακοποιων που διεθεταν
και που μεταξυ μας στις μαχες της διαστημικης εποχης (οι κακοποιοι) δεν πολυ αρμοζουν
Σας ερωτω λοιπον ποιοι μπορει να εχουν τοσο μεγαλο στοκ απο κακοποιους
οι νεοι παιχτες? οι μικρομεσαιοι? εστω οι μικροαστοι ? 'η οι γνωστοι ''λαρθοι'' φοεκικοι θεοι ?
δηλ αυτοι που προ Θολου εποχης ειχαν επιδωθει σε κυνηγι ...υψους ταβανιου του αλκατραζ
ναι αυτοι που το ανεβαζαν με χορηγιες ενεργων και μη παιχτων
φυσικα τοτε δεν το εκαναν για να μαζευουν κακοποιους αλλα εξ αιτιας της υψηλης βαθμολογιας που εδιναν τα επιπεδα τουαλκατραζ
Τι νομιζετε δηλ οτι μετα γκρεμισαν τα υψηλα επιπεδα 'η οτι επαψαν να μαζευουν ?
'η νομιζετε οτι αφηναν τα στρ ακοντιστων ..ζωντανα μεχρι το καθημερινο μαζεμα του αλκατραζ τους?
Αρα εαν συνυπολογισετε και ..τους ''συν γυναιξι και τεκνοις'' τους θα αντιληφθειτε οτι
εχουν τοσο στοκ εμπορευμα που φτανει ... να ''πνιξουν'' με κακοποιους ολο τον GvG ισως .. μεχρι το τελος του τωρινου GvG
(αυτο ας το εκλαβουν ως υποσχεση τιμης λοιπον απο την talamanta και ξερουν καλα αυτοι ποιοι ειναι)

Οποτε εχω μια απορια
οι ''κουτσουρεμενες'' αλλαγες (βαση της αρχικης επισημης ανακοινωσης).... για την διασφαλιση/εξασφαλιση ποιων εγιναν κυριως?

Και κατι αλλο θα δειτε συντομα ..να μην σας πω με λιγες ωρες διαφορα
..αλλα αυτο δεν το ''βαλαμε' μαζι με τα αλλα για να προλαβουν οι κατεχοντες σφετεριστες της διασκεδασης των υπολοιπων
να γεμισουν ολα τα κενα που εχουν εγκλωβισει με πρωταθλητες πριν την εμφανιση της επικειμενης νεας αλλαγης
ΩΣΤΕ να εξακολουθουν για μεγαλο χρονικο διαστημα να εχουν ...τις μαχες των 19200 στο τσεπακι τους
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
η δουλεια μου ειναι να κραζω για τον σεσ..:p
αυτη την φορα δεν θα το κανω αν κ συμφωνω μαζι σου σε γενικες γραμμες.
μετα απο τοσα χρονια γινονται καποιες αλλαγες που ζητησαμε εμεις οι παιχτες.οχι ολες,τουλαχιστον εγινε ενα βημα μπροστα.
το θεμα ειναι κατα ποσο θα συνεχιστει αυτο κ με αλλες αλλαγες.(4ωρο η 6ωρο η 8ωρο δεν ξερω τι θα διαλεξουν τελικα και τα υπολοιπα που ανακοινωσαν)
θα δεχθω οτι δεν ειναι ευκολο να κανουν 10 αλλαγες μαζεμενες..μονο εκει δινω ποντο.
θα πρεπει να δεχθουν ομως κατι.οτι ολα οσα λενε οι παιχτες μετρανε,γιατι στην τελικη εμεις παιζουμε εκει εμεις βλεπουμε ολα τα απιθανα που γινονται σε χαρτες.
ελπιζω μην περιμενουμε 1-2 χρονια παλι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Δεν το κατάλαβα αυτό:
Τώρα μετά την αποχώρηση από το χάρτη μια εποχής, θα επιστρέφετε στον ίδιο χάρτη ΣεΣ, που σημαίνει ότι δε θα χρειάζεται να περιηγηθείτε στο χάρτη πάλι.

μαριε καμια σχεση η απαντηση που σου εδωσα..αλλο ειναι.
οταν μπαινεις σε εναν χαρτη σε πηγαινει στο σημειο που βρισκοσουν πριν αλλαξεις χαρτη..πριν μας πηγαινε σε ενα συγεκριμενο σημειο ζωνης προσγειωσης.η αν εχεις τομεις στο αρχηγειο σου.
τωρα σε πηγαινει εκει που βρισκοσουν πριν αποχωρισεις.


υ.γ ωραιο αυτο με το πινακακι επιβεβαιωσης..αλλα αν θελω να επανεθλει πως γινεται? :)))
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30097

Guest
Σχειτκά με τις αλλαγές στους Χάρτες ΣεΣ.

Σαν άνοιξε το θέμα συζήτησης ο πρώτος που έγραψε/σχολίασε τις αλλαγές ήταν ο SMARTDODO. Παίκτης παλιός, φτασμένος, άξιος και κυρίως παίκτης που ξέρει καλά, πολύ-πολύ καλά το παιχνίδι. Η καλύτερή μου πόλη, ούτε τρίχα από τα @@ της δικής του δεν είναι. Σας προτρέπω να διαβάσετε προσεκτικά αυτά που γράφει, και μπορείτε να βρείτε ΕΔΩ, να διαβάσετε «κάτω» από τις λέξεις, αλλά, ΚΥΡΙΩΣ να δώσετε προσοχή σε όσα ΔΕΝ γράφει, σε όσα ΔΕΝ αναφέρεται....

Σπάζοντας την αυτοφίμωσή μου στο φόρουμ, (μιας κι ό,τι το σκέλος ΣεΣ αφορά, «πονάει»), και σχολιάζοντας την κάτωθι δημοσίευση του Μητσάρα, (άλλος ένας παλιός, άξιος και με πολύ καλή γνώση του παιχνιδιού παίκτης),
καλο θα ειναι να αφαιρεθουν ολοι οι βαθμοι απο της μαχες των πρωταθλητων που εχουν γινει.ετσι ο καθε παιχτης στον ελληνικο σερβερ θα βρεθει στην θεση που πρεπει να ειναι.
το ειχατε κανει καποτε κ με τους βαθμους καταταξης των μεγαλων κτιριων,νομιζω μπορει να γινει.

υ.γ θα πρεπει επισης να μην μπορει ο πρωταθλητης να μπει σε πολιορκια. οπως ειπα ποιο πανω δεν σταματανε αυτες οι μαχες αν δεν γινει κ αυτο.
μπορω σε συνενοηση με φιλικη συντεχνια η φιλικο παιχτη να αλλοληπολιορκουμε τομεις ολη την ημερα με πρωταθλητες.

σχολιάζοντάς την λοιπόν, έγραψα:
Θα μου παραχωρήσεις έναν εσωτερικό τομέα στην μεταλλειακή, όμορο με τους τομείς της συντεχνίας σου. Θα ανοίξω μια φορά τις θέσεις άμυνας, θα τις γεμίσω με πρωταθλητές μίας ή/και διαφόρων εποχών. Εσύ, έπειτα από τις 79 μάχες θα αποσύρεις την πολιορκία κι εγώ θα επανδρώνω ξανά τις θέσεις άμυνας με 8άδες πρωταθλητών, (δίχως το κόστος για το εκ νέου ξεκλείδωμά τους, αντισταθμίζοντας έτσι τα μετάλλια που θα επέστρεφαν στο θησαυροφυλάκιο από την απελευθέρωση του τομέα μετά την κατάκτησή του), για να κάνεις τις επόμενες 79 μάχες, και ούτω καθεξής.
Όπως βλέπεις δεν παίζει κανένα ρόλο, (στις στημένες), το πόσες απελευθερώσεις δικαιούται κάθε παίκτης, από ημερήσιο σε ημερήσιο υπολογισμό.

ΥΓ
Η μονάδα στην οποία δεν θα επιτρέπεται να επανδρώνει θέσεις άμυνας είναι ο κακοποιός!!! Σκέψου το λίγο και θα επανέλθω σε αυτό. Λάβε υπόψη σου τις πόλεις που έχουν ελευθερο χώρο για στήσιμο ενός στρατώνα, πριν το μάζεμα του αλκατράζ, μία κρυψώνα κακών και κατά τα άλλα ειναι φάρμες ...πόντων. Θα βουλιάξουν φίλε μου. Δε θα έχουν στρατό να γεμίζουν θεσεις άμυνας στις διάφορες εποχές... Κοίτα την πόλη μου στον γ' κόσμο και θα καταλάβεις το τι μπορεί να υποστηρίξει από στρατιωτικές μονάδες σε όλες τις εποχές. Ιδίως σαν ενεργοποιώ, από το μαγαζί της ταβέρνας, την συντόμευση του χρόνου εκπαίδευσης. Σε οκτώ ώρες εκπαιδεύω κακοποιό και σε μία ώρα και είκοσι λεπτά οποιαδήποτε άλλη μονάδα... Υπολόγισε πόσες μονάδες παράγω το 24ωρο...
Και λείπουν, προσωρινά, δυο στρατώνες με άρματα μάχης σημερινής, δυο με κανονια πρώιμου, ενας με εξωσκελετους, και δυο της αποικιακής...

Επανέρχομαι για να θέσω δύο ερωτήματα και επιφυλάσσομαι να διατυπώσω εκτενώς την άποψή μου σε μελλοντικό δημοσίευμα:
Ερώτημα πρώτο:
Γιατί να μην επιτρέπεται στους Πολεμιστές με Ακόντιο να ...πολεμάνε στον χάρτη όλων των εποχών;
Και μη μου πείτε ότι δεν πρέπει γιατί δεν υπάρχει ανίστοιχος χάρτης ΣεΣ της εποχής του χαλκού, διότι, αυτονόητη θα είναι η απάντηση: Ας προστεθεί Χάρτης ΣεΣ και για την εποχή του Χαλκού!

Ερώτημα δεύτερο:
Αν θεωρηθεί πως ο Πολεμιστής με Ακόντιο ειναι «μούφα» μονάδα κι ως τέτοια εξυπηρετεί άλλους σκοπούς που αλλοιώνουν το παιχνίδι στον Χάρτη ΣεΣ όλων των εποχών, δεν κάνει το ίδιο κι ο κακοποιός, (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων), στους Χάρτες ΣεΣ ΟΛΩΝ των άλλων εποχών, (σαν επανδρώνει 8άδες στρατού πολιορκίας ή/και θέσεις άμυνας στους τομείς);
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser29206

Guest
Αν θεωρηθεί πως ο Πολεμιστής με Ακόντιο ειναι «μούφα» μονάδα κι ως τέτοια εξυπηρετεί άλλους σκοπούς που αλλοιώνουν το παιχνίδι στον Χάρτη ΣεΣ όλων των εποχών, δεν κάνει το ίδιο κι ο κακοποιός, (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων), στους Χάρτες ΣεΣ ΟΛΩΝ των άλλων εποχών, (σαν επανδρώνει 8άδες στρατού πολιορκίας ή/και θέσεις άμυνας στους τομείς);
Αυτό το προανάφερε και η talamanta και συμφωνώ απόλυτα με αυτό.
Και που απέσυραν τα ακόντια δεν υπάρχει διαφορά. Πάει πολύ καιρός που έχει προστεθεί το χαρακτηριστικό με το οποίο τα μ/κ μπορούν πλέον να ξεφεύγουν από το 10ο επίπεδο και είναι αρκετοί παίτκες από τότε που έχουν φτάσει το Αλκατράζ τους σε ικανοποιητικό επίπεδο (συμπεριλαμβανομένου και εμένα) έτσι ώστε να μαζέψουν πολλούς χιλιάδες κακοποιούς.
 

DeletedUser30097

Guest
Αυτό το προανάφερε και η talamanta και συμφωνώ απόλυτα με αυτό.
Κοίτα τις ημερομηνίες των αναρτήσεων και μην εκτίθεσε. Το ψέλισε σαν αλλος έκραξε πως «ο βασιλιάς είναι γυμνός». Δεν το προανέφερε. Το αναμάσησε, σαν στην κουβέντα μπήκε από άλλο άτομο. Και να εισαι σίγουρος πως αυτό το άτομο έχει πλήρη και τεκμηριωμένη πρόταση επί του θέματος.
Δε σου φαίνεται περίεργο που κανεις λαλίστατος, σαν πρωτοαναφέρθηκε, δεν τοποθετήθηκε πάνω σε αυτό;
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
1) καλησπερα

2) οχι αλλα ακοντια! ειπαμε αμαν να τα ξεφορτωθουμε :)))

3) καλο θα ηταν οπως γραφει ο fin να μην μπορει να μπει πολιορκια η αμυνα 8 κακοποιοι.

4) κατα την γνωμη μου στον χαρτης ολων των εποχων θα πρεπει να μπαινουν μοναδες μονο απο τις εποχες που δεν υπαρχει ξεχωριστος χαρτης. αρκτικο-ωκαιανιο-εικονικο-αρη.(κ φυσικα ΟΧΙ χαλκου και ας μην υπαρχει! δεν μπορει κανεις να παιξει με τετοιες μοναδες τι να λεμε τωρα να κοροιδευομαστε?)


5) πρωταθλητες. ειπαμε υπαρχουν πολλοι τροποι να γινονται και πολλοι να μην γινονται..:))) ενω εγιναν διαφορες προτασεις επανω απο διαφορα παιδια.αυτο που ξεχασαμε ομως ειναι ενα.για να ειμαστε δικαιοι αν καποια στιγμη στο μελλον σταματησουν και αφαιρεθουν οι βαθμοι απο αυτες τις μαχες να επιστραφει ο στρατος που χαλασε ο καθε παιχτης γιαυτες τις μαχες.

α) γιατι δεν ειναι παρανομο η κοντρα σε καποιο κανονα
β) γιατι ειναι ενας τροπος παιχνιδιου κ αυτος μας αρεσει η οχι.
γ) γιατι οι μοναδες που μπηκαν αμυνα η πολιορκια γιαυτες τις μαχες δεν τις γεννησε κανεις ουτε τις χαρησε κανεις.
η θελουμε δικαιο παιχνιδι η οχι..:p

6) αυτο που πρεπε να αλλαξει αμεσα ειναι το εξης.
πινακακι επιβεβαιωσης πολιορκιας.η αμυνα υπερτερει σε σχεση με την πολιορκια πλεον (λεμε τωρα)..η πολιορκια θελει 2 κλικ ( βελακι και πινακα επιβεβαιωσης) η αμυνα πλεον θελει μονο ενα.

7) επισης αμεσα θα πρεπει να αλλαξει αυτο το πραγμα τον 8.δεν ειναι δυνατον να αναγκαζει κανεις κανεναν να βρισκεται μια συκεγριμενη ωρα για να παιξει η να κανει μαχες.πολλοι δουλευουν βολταρουν δεν μπορουν την συγκερκιμενη ωρα.θα πρεπε να πεφτει η προστασια τομεα παραπανω απο 3 με 4 φορες την ημερα.

8) οσο γιαυτο που ειπε η ταλαμαντα εγω διαφωνω στο εξης.
δεν ειναι το ιδιο να βαζει καποιος παιχτης η καποιοι παιχτες απο το αποθεμα τους αμυνες με τα ακοντια.
σκεφτειτε οτι τοσα χρονια γεμιζαν συντεχνιες (ολοι το εχουμε κανει) 10 και 15 τομεις καθημερινα με ακοντια. 10 τομεις ειναι 800 μοναδες.
οτιδηποτε που φευγει απο αποθεμα ακομα κ απο διπλοτριπλους λογαριασμους δεν αναπληρωνεται.ειναι μεγαλος αριθμος κ σε βαθος χρονου ολα τελειωνουν..καντε λιγο πραξεις κ θα δειτε.

9) αυτα τα ολιγα..:))


υ.γ στον χαρτη ολων των εποχων θα επρεπε οι τομεις να δινουν την μικροτερη δυνατη ισχυ σε πρεστιζ.οι λογοι πολλοι,μερικοι που μου ρχονται
1) κανενα μα κανενα κοστος πολιορκια η ξεκλειδωμα αμυνα..δεν φανταζεστε τον αριθμο μεταλλιων παιχτων που παιζουν πολλα χρονια.
2) γιατι μπορει να βαλει πολιορκια η αμυνα οποιοσδηποτε παιχτης απο την εποχη σιδηρου μεχρι την εποχη αρη.απιστευτα πολλες επιλογες σε συνδιασμους μοναδων.

αντιθετα τα παραπανω δεν μπορουν να γινουν στις υπολοιπες εποχες.εχουν κοστος ανα εποχη με αγαθα-μοναδες.

δεν υπαρχει ισορροπια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31394

Guest
Εξαιρετική αναβάθμιση !!! Χαχαχαχα !!!
Και μόνο που αφαιρέθηκε το ''Πλήρωσε και τοποθέτησε'' και το βελάκι παραμένει ενεργό... είναι το ''βούτυρο στο ψωμί'' των κλίκερ !!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!! Τα κλίκερ περνάνε άμυνες στο εκατοστό του δευτερολέπτου.

Χτες πήρε φωτιά ο τομέας... κόλλησε 8 φορές από τα πολλά κλικ των αντιπάλων.
Προτείνω να κάνετε το ίδιο και στις πολιορκίες. Χαχαχαχα !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31394

Guest
Καλά... απορώ με τους σχεδιαστές... Δεν έχουν καμία αντίληψη του παιχνιδιού ;;
Αφαίρεσαν ένα κλίκ με το χέρι, για να προστεθούν εκατοντάδες κλικ από κλίκερ ;;

Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι : Όταν ένας τομέας είναι υπό πολιορκία και το βελάκι τοποθέτησης άμυνας είναι απενεργοποιημένο (γκρι) το κλίκερ μπορεί να χτυπάει επάνω στο γκρι βελάκι, μέχρι να ενεργοποιηθεί και περάσει αυτόματα την άμυνα σε 1-2 ms ;;

Η λύση είναι... Το βελάκι τοποθέτησης άμυνας να παραμένει ΣΥΝΕΧΩΣ ενεργό, κι αν πατηθεί όσο ο τομέας είναι υπό πολιορκία να βγάζει μήνυμα με delay... Τόσο δύσκολη είναι η λύση !!! Χαχαχαχα !!!
 

DeletedUser30097

Guest
Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι : Όταν ένας τομέας είναι υπό πολιορκία και το βελάκι τοποθέτησης άμυνας είναι απενεργοποιημένο (γκρι) το κλίκερ μπορεί να χτυπάει επάνω στο γκρι βελάκι, μέχρι να ενεργοποιηθεί και περάσει αυτόματα την άμυνα σε 1-2 ms ;;

Μα ΓΝΩΣΤΟ τούς είναι!
Αυτοί το φτιάξανε έτσι, έχοντας ΠΛΗΡΗ γνώση τού τι φτιάχνουν, για να μπορούν να λειτουργούν οι αυτοματισμοί όσων τρέχουν το παιχνίδι μέσα από cheats...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Aπαντηση επι εντελως προσωπικου
Ασφαλως και δεν αναμασω τα λογια αλλων παιχτων ΄΄σιωπηλα΄΄
εαν χρειαστει να αναφερθω σε προτασεις αλλων παντα αναφερω απο που προερχονται
Υποθετω οτι δεν αμφισβητει κανεις εντος και εκτος ελληνικου φοε
οτι δεν εχω αναγκη να υφαρπαζω ιδεες αλλων και να τις οικειοποιουμαι ως δικες μου

Αλλο η συζητηση με τις προτασεις μας και αλλο η συζητηση με το τι τελικα περασε
Δεν μου φαινεται καποιος αλλος πλην εμου εξ αρχης
( σε .. διαφορους σερβερς )
να εθεσε το θεμα κακοποιων και των λοιπων ειδικων μοναδων
υποθετω οτι καποιος που οντως ξερει καλα το παιχνιδι μπορει να διακρινει
οτι ..εκει ειναι το σοβαρο προβλημα ''της μιας απο τα ιδια ''
γιατι ποια αλλη δηλ στρ μοναδα μπορει να υπαρχει σε ....ατελειωτο αριθμο στις στρατιωτικες αποθηκες καποιων
οι αλλες θελουν περισσοτερο απο 1.30 ωρα να γινουν και δεν εχουν μεγαλο στοκ εμπορευμα ετοιμο
 

DeletedUser30097

Guest
ΚΟΙΤΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΤΟ ΑΝΑΜΑΣΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΤΟ ΑΝΑΜΑΣΗΜΑ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΩ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΤΙΣ ...ΤΣΙΧΛΕΣ.

ΠΡΙΝ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ, ΜΟΥΓΚΑΦΟΝ, Η ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΛΑΛΙΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΣΕΝΤΟΝΟΓΡΑΦΟΥΣΑ...

ΜΗΠΩΣ ΘΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΛΑΛΙΣΤΑΤΟ ΜΕΛΟΣ;
 

DeletedUser30097

Guest
Ορίστε το μεγαλείο του:
αλλωστε ..οπως ηδη εχουν προαναφερει και οι 7 Μητσοι εκ Νικαιας (εαν δεν κανω λαθος)
μπορει να ειμαστε δυο αγαπημενοι φιλοι σε διπλανες συντεχνιες
γεμιζω εναν τομεα μου με πρωταθλητες και εκεινος εναν δικο του
βαζω πολιορκια εγω και κανω μαχες στον δικο του χωρις να τον κατακτισω -αφηνω μια ζωη
το ιδιο κανει και αυτος ...ξαναγεμιζουμε τους τομεις μας και πτου απο την αρχη παιζουμε τις κουμπαρες ..

Ρίχτε μια ματιά κι ΕΔΩ για να δούμε ποιος έγραψε, τι και πότε. (όχι, δεν χρειάζονται γυαλιά για να δεις τις ημερομηνίες. Τσίπα χρειάζεται και αίσθημα αιδούς!)

Άξιος ο μισθός σου.

Το θέμα όμως που τέθηκε ΕΔΩ από τον GKCollect παραμένει και αφήνει έκθετους τους σχεδιαστές σχετικά με τα «κενά» στον σχεδιασμό...

ΥΓ
Μια πιθαμή, παρακαλώ, μακριά από τον κώλο μου και τα γραφόμενά μου, και θα μου είναι αδιάφορο το τι ποιείς και το γιατί. Μια πιθαμή μόνο αλάργα από μένα κι ότι με αφορά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Εξαιρετική αναβάθμιση !!! Χαχαχαχα !!!
Και μόνο που αφαιρέθηκε το ''Πλήρωσε και τοποθέτησε'' και το βελάκι παραμένει ενεργό... είναι το ''βούτυρο στο ψωμί'' των κλίκερ !!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!! Τα κλίκερ περνάνε άμυνες στο εκατοστό του δευτερολέπτου.

Χτες πήρε φωτιά ο τομέας... κόλλησε 8 φορές από τα πολλά κλικ των αντιπάλων.
Προτείνω να κάνετε το ίδιο και στις πολιορκίες. Χαχαχαχα !!!

μαλλον ειμαι ο μοναδικος που εχω ακριβως την αντιθετη αποψη σε σχεση με την επιβεβαιωση αμυνας.
εχω μια απορια ομως σε αυτο που γραφεις.πες μου αν βρεθηκες εσυ σε αμυνα κ αν περασε καποια αμυνα με αυτον τον νεο τροπο σε σχεση με πριν.
γιατι προσωπικα πριν δεν μπορουσα να περασω αμυνα για κανεναν λογο..τωρα περναω με σχετικη ευκολια με το χερακι μου.
 

DeletedUser30097

Guest
Δεν είναι κακό που λείπει το «Πλήρωσε και τοποθέτησε», δεν είναι διόλου κακό η δικλείδα ασφαλείας που προτείνει να μπει. Οι Η/Υ δεν σκέφτονται. Το κάθε πρόγραμμα απλώς θα «κλικάρει» στο κουμπί για τοποθέτηση άμυνας, είτε έχει σπάσει η πολιορκία, είτε όχι. Η χρονοκαθυστέρηση σε λάθος κλικ, (σαν δηλαδή η πολιορκία δεν έχει σπάσει), ακυρώνει την χρήση του.
Παρατήρηση: Ένα καλογραμμένο όμως σκριπτ την ξεπερνά κι αυτήν την δικλείδα ασφαλείας. Είναι όμως ακόμη μία δικλείδα ασφαλείας και καλό είναι να μπει.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
δεν διαφωνω γιωργο σε αυτο που γραφεις..
διαφωνω σε αυτο που γραφει ο φιλος επανω κ το εγραφε κ τις προαλλες ενα αλλο παιδι..οτι ο πινακας ηταν η ασφαλεια εναντια στα κλικερ..:)))
μαλλον εχουμε αντιμετοπησει διαφορετικα κλικερ..αλλη εξηγηση δεν μπορω να δωσω..
οπως ειπα κ απο πανω απο την δικια μου εμπειρια σεσ σεσ παντα, το πινακακι επιβεβαιωσης ειναι καλο που εφυγε.το ιδιο πρεπει να γινει κ σε πολιορκια.
το κλικερ κ η αυτοματοποιημενη κινηση που κανεις εχει πλεονεκτημα απεναντι στο ανθρωπινο χερι.
η πολιορκια θελει 2 κλικ.βελος κ πινανακι που βρισκονται σε διαφορετικα σημεια τις διαχειρισης στρατου.
αντιμετωπος με ενα κλικερ ισα που προλαβαινεις να πατησεις το βελος...το κλικερ εχει πατησει κ την τοποθετηση.
χωρις την επιβεβαιωση πατουν κ οι 2 σχεδον στον ιδιο χρονο.
το βελος δεν γινεται πορτοκαλι οπτικα ταυτοχρονα σε ολους μας την ιδια στιγμη.παιζει ρολο η συνδεση του καθενος.ενα παιχτης με 100ρα γραμμη θα δει το βελος πορτοκαλι κλασματα πριν απο καποιον αλλο που εχει συνδεση 6-7.
αν πατησουν ταυτοχρονα 2 η παραπανω ατομα ενα βελος η πολιορκια που θα περασει ειναι θεμα υπολογιστη καθαρα.ο καλυτερος υπολογιστης θα φορτωσει την πολιορκ-αμυνα ποιο γρηγορα απο ενα παλαιο λαπ τοπ πχ.
αν πιστευει κανεις οτι ενας καλος υπολογιστης με 100-200 ιντερνετ ξεκιναει απο την ιδια αφετηρια με εναν λαπ τοπ 5ετιας με συνδεση 5-6-7 ειναι γελασμενος.
στα δικα μου ματια η χρηση κλικερ αυτη την στιγμη γινεται αντιληπτη με μεγαλη ευκολια απ το εξης.
η πολιορκια θελει 2 κλικ
η αμυνα 1
αν δεν μπορει να περασει κανεις αμυνα κατι βρωμαει εκει...;)))
και μην μου πει κανεις για ενεργο πινακακι πολιορκιας...γελαω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή