Αναβάθμιση στην 1.158

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ορίστε το μεγαλείο του:


Ρίχτε μια ματιά κι ΕΔΩ για να δούμε ποιος έγραψε, τι και πότε. (όχι, δεν χρειάζονται γυαλιά για να δεις τις ημερομηνίες. Τσίπα χρειάζεται και αίσθημα αιδούς!)

Άξιος ο μισθός σου.

Το θέμα όμως που τέθηκε ΕΔΩ από τον GKCollect παραμένει και αφήνει έκθετους τους σχεδιαστές σχετικά με τα «κενά» στον σχεδιασμό...

ΥΓ
Μια πιθαμή, παρακαλώ, μακριά από τον κώλο μου και τα γραφόμενά μου, και θα μου είναι αδιάφορο το τι ποιείς και το γιατί. Μια πιθαμή μόνο αλάργα από μένα κι ότι με αφορά.


Οντως ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΜΝΜ
και με αερολογιες δεν μπορει καποιος να υποτιμησει την νοημοσυνη των υπολοιπων παιχτων
Φαινεται ποιος μιλησε για το θεμα των ακοντιων σε σχεση με τους κακοποιους και ποιος οχι
Φυσικα ως γνησια νησσα αλλαζεις με επιθεση το θεμα νομιζοντας οτι θα καταφερειις * να μας μπερδεψεις σχετικα με το θεμα που αναφερθηκε ο Μαριος
μονο και μονο για να μπορεσεις να ξεδιπλωσεις ολο το τιμητικο υβριδιο σου

Γιατι το θεμα που αναφερθηκε ο Μαριος ηταν οι αμυνες με τους κακοποιους σε σχεση με τα ακοντια
μετα μολις ακουσες το ονομα ταλαμαντρα ..το γυρισες στο τσαμικο ?
Αρχισες να τελεις υπο λεκτικη παρακρουση
αρχισες να μπερδευεις τις τριχες με το ..κ
https://prnt.sc/orro4x
και κυριως αρχισες να αποπροσανατολιζεις το θεμα

..βρηκες οτι σε μια αλλη παραγραφο του μνμ μου υπηρχε ..κατ εσε ενα ..τραγικο σφαλμα μου
.. φυσικα σε ασχετη παραγραφο απο αυτη που αναφερθηκε ο Μαριος
Στην παραγραφο σχετικα με τις στημενες μαχες παρεπεσα (κατ εσε) σε ενα τραγικο σφαλμα
εγραψα μεν οτι εχει ξανα αναφερθει και συνεχισα με την φραση .. εαν δεν κανω λαθος μαλλον απο τον μητσο
..παρελειψα να γραψω και απο τον SMARTDODO
μαλλον γενικα θα επρεπε να ψαξω στα φορουμ των αλλων σερβερς να δω και ποιοι αλλοι εχουν ..γραψει το ιδιο να τους αναφερω
Παρ ολο που δεν ειμαι υποχρεωμενη να δινω αναφορα τι εχω συζητησει πριβε με αλλους παιχτες
θα επικαλεστω και θα παρακαλεσω τον μητσο να πει δημοσια ποτε συζητησαμε πριβε για της αλλαγες στον ΣεΣ
εαν ηταν δηλ μολις μπηκε στον βετα για συζητηση το θεμα των αλλαγων του ΣεΣ δηλ πριν μπει εδω ως θεμα συζητησης
και μαλιστα εαν εγω ειχα αναφερει καποιον αλλο τροπο και αυτος μου ανεφερε πρωτος τον εν λογω ..πιο ευκολο τροπο

Φυσικα δεν χρειαζοταν να βρεις ''λαθρα'' αφορμη εδω
για να ξεδιπλωσεις το μεγαλειο της .... ΄΄ευπρεπους΄΄ λεκτικης συμπεριφορα σου
ξερεις εχω γραψει πολλα μνμ ψαξε να βρεις σε αλλα πιο σοβαρα λαθη ετσι ωστε να εχει ουσια ..η επιθεση
Να υποθεσω οτι δεν εχουν σχεση οι δημοσιες επιθεσεις σου προς σε μενα τον τελευταιο χρονικο διαστημα
με την προσπαθεια σου να γινεις αρεστος σε καποιους αντιπαλους μου στους χαρτες ?
λυπαμαι που θα σε ..προσγειωσω αποτομα ομως μαλλον σε βλεπω να μενεις σταθερος μονο στον ρολο του αυλοκολακα τους
ΥΣΓ
μην ξανατολμησεις να πεις αξια ο μισθος για μενα
ΓΙΑΤΙ εγω δεν πληρωθηκα ποτε απο την ιννο αντιθετως πληρωνω
και το γνωριζεις πολυ καλα απο μεσα απο την ιννο
αντιθετως εσυ ναι υπηρξες ..της ιννο μελος με οτι συνεπαγεται αυτο
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
1) καλησπερα
2) μην μαλωνετε..να διαφωνειται ναι.. ας κρατησουμε ομως ενα επιπεδο στην κουβεντα για τον κοινο σκοπο που ειναι ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. :)))
3) επιβεβαιωνω ταλαμαντα..ειχε συζητηθει πολυ πριν μπει η εδω η κουβεντα..
 

DeletedUser30097

Guest
27/07/2019 στις 09:24 ανάρτησα το παρακάτω:
Θα μου παραχωρήσεις έναν εσωτερικό τομέα στην μεταλλειακή, όμορο με τους τομείς της συντεχνίας σου. Θα ανοίξω μια φορά τις θέσεις άμυνας, θα τις γεμίσω με πρωταθλητές μίας ή/και διαφόρων εποχών. Εσύ, έπειτα από τις 79 μάχες θα αποσύρεις την πολιορκία κι εγώ θα επανδρώνω ξανά τις θέσεις άμυνας με 8άδες πρωταθλητών, (δίχως το κόστος για το εκ νέου ξεκλείδωμά τους, αντισταθμίζοντας έτσι τα μετάλλια που θα επέστρεφαν στο θησαυροφυλάκιο από την απελευθέρωση του τομέα μετά την κατάκτησή του), για να κάνεις τις επόμενες 79 μάχες, και ούτω καθεξής.
Όπως βλέπεις δεν παίζει κανένα ρόλο, (στις στημένες), το πόσες απελευθερώσεις δικαιούται κάθε παίκτης, από ημερήσιο σε ημερήσιο υπολογισμό.

02/08/2019 στις 15:53 γράφηκε από την «ξέρετε ποια» το παρακάτω:
αλλωστε ..οπως ηδη εχουν προαναφερει και οι 7 Μητσοι εκ Νικαιας (εαν δεν κανω λαθος)
μπορει να ειμαστε δυο αγαπημενοι φιλοι σε διπλανες συντεχνιες
γεμιζω εναν τομεα μου με πρωταθλητες και εκεινος εναν δικο του
βαζω πολιορκια εγω και κανω μαχες στον δικο του χωρις να τον κατακτισω -αφηνω μια ζωη
το ιδιο κανει και αυτος ...ξαναγεμιζουμε τους τομεις μας και πτου απο την αρχη παιζουμε τις κουμπαρες ..

Ολοφάνερη η αντιγραφή των γραφομένων μου, καθώς και η παραπληροφόρηση. Δεν τα έγραψαν οι ... 7 Μήτσοι εκ Νίκαιας όπως παραπληροφορεί η «ξέρετε ποια»

Επίσης στην ίδια ανάρτηση στις 27/07/2019 στις 09:24 στο Υστερόγραφο έγραψα το παρακάτω:
ΥΓ
Η μονάδα στην οποία δεν θα επιτρέπεται να επανδρώνει θέσεις άμυνας είναι ο κακοποιός!!! Σκέψου το λίγο και θα επανέλθω σε αυτό. Λάβε υπόψη σου τις πόλεις που έχουν ελευθερο χώρο για στήσιμο ενός στρατώνα, πριν το μάζεμα του αλκατράζ, μία κρυψώνα κακών και κατά τα άλλα ειναι φάρμες ...πόντων. Θα βουλιάξουν φίλε μου. Δε θα έχουν στρατό να γεμίζουν θεσεις άμυνας στις διάφορες εποχές... Κοίτα την πόλη μου στον γ' κόσμο και θα καταλάβεις το τι μπορεί να υποστηρίξει από στρατιωτικές μονάδες σε όλες τις εποχές. Ιδίως σαν ενεργοποιώ, από το μαγαζί της ταβέρνας, την συντόμευση του χρόνου εκπαίδευσης. Σε οκτώ ώρες εκπαιδεύω κακοποιό και σε μία ώρα και είκοσι λεπτά οποιαδήποτε άλλη μονάδα... Υπολόγισε πόσες μονάδες παράγω το 24ωρο...
Και λείπουν, προσωρινά, δυο στρατώνες με άρματα μάχης σημερινής, δυο με κανονια πρώιμου, ενας με εξωσκελετους, και δυο της αποικιακής...

06/08/2019 στις 10:39 γράφηκε από την «ξέρετε ποια» το παρακάτω:
Ναι βγηκαν οφ τα ακοντια αλλα παρεμειναν .. ολα τα αλλα
πχ αντι για 8 ακοντια θα βαζω 8 κακοποιους/ 8 τυμπανιστες ...8 σφεντονιστες κλπ
θα μου πειτε μα οι 8 κακοποιοι θελουν ..κοστος
ναι εχετε δικιο πριν κατι μηνες ετσι σκεφτηκα και γω ..μετα μου ηρθε η ..φλασια
εμμεσως πλην σαφως υπαρχουν καποιοι που δεν τους ''αφορα'' το εν λογω κοστος
Σκεφτειτε λιγο πιο ΠΟΝΗΡΑ
..ποιοι μπορει να εχουν τοσους ετσι ωστε μια εποχη κινδυνεψαν με ...μπλολαρισμα οι αποθηκες στρατου τους εξ αιτιας του ...ατελειωτου ( σε 0 ) αριθμου κακοποιων που διεθεταν
και που μεταξυ μας στις μαχες της διαστημικης εποχης (οι κακοποιοι) δεν πολυ αρμοζουν
Σας ερωτω λοιπον ποιοι μπορει να εχουν τοσο μεγαλο στοκ απο κακοποιους
οι νεοι παιχτες? οι μικρομεσαιοι? εστω οι μικροαστοι ? 'η οι γνωστοι ''λαρθοι'' φοεκικοι θεοι ?
δηλ αυτοι που προ Θολου εποχης ειχαν επιδωθει σε κυνηγι ...υψους ταβανιου του αλκατραζ
ναι αυτοι που το ανεβαζαν με χορηγιες ενεργων και μη παιχτων
φυσικα τοτε δεν το εκαναν για να μαζευουν κακοποιους αλλα εξ αιτιας της υψηλης βαθμολογιας που εδιναν τα επιπεδα τουαλκατραζ
Τι νομιζετε δηλ οτι μετα γκρεμισαν τα υψηλα επιπεδα 'η οτι επαψαν να μαζευουν ?
'η νομιζετε οτι αφηναν τα στρ ακοντιστων ..ζωντανα μεχρι το καθημερινο μαζεμα του αλκατραζ τους?
Αρα εαν συνυπολογισετε και ..τους ''συν γυναιξι και τεκνοις'' τους θα αντιληφθειτε οτι
εχουν τοσο στοκ εμπορευμα που φτανει ... να ''πνιξουν'' με κακοποιους ολο τον GvG ισως .. μεχρι το τελος του τωρινου GvG
(αυτο ας το εκλαβουν ως υποσχεση τιμης λοιπον απο την talamanta και ξερουν καλα αυτοι ποιοι ειναι)

Εν Κατακλείδι:
Ναι, οι ημερομηνίες «μιλάνε».
Καθαρά το ποια γράφει αναμασώντας, καθώς και το ποια παραπληροφορεί παρουσιάζοντας δικά μου γραφόμενα ως γραφόμενα των ...7 Μήτσων εκ Νίκαιας, καθώς επίσης και το από πότε και ποιον τέθηκε τώρα το θέμα των κακοποιών και η λειτουργία τους ως ...ακοντιστές σε όλες τις εποχές του χάρτη ΣεΣ.

ΥΓ
Όπου «ξέρετε ποια» λέξη-χαρακτηρισμός που αν την έγραφα θα την έκοβε η λογοκρισία, και μάλιστα πολύ καλά θα έκανε και θα την έκοβε! Τόσο αισχρή είναι η λέξη, όσο ακριβώς και η συμπεριφορά της ...«ξέρετε ποιας».

ΥΓ
Μήτσο, εξακολουθείς να επιβεβαιώνεις την «ξέρεις ποια» κόντρα στα δεδομένα της πραγματικότητας;
Αν θες, μπορώ να αφιερώσω κάμποσο χρόνο για να ψάξω στην προϊστορία και να βρω αναρτήσεις μου σχετικά με το ρόλο των κακοποιών, πριν ακόμη μπει η μεταλλειακή στον χάρτη ΣεΣ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
μην με βαζετε στην μεση.επιβεβαιωσα οτι ειχα συζητησει με την ιδια τις αλλαγες πριν μπουν εδω..απλο ειναι.
 

DeletedUser30097

Guest
μην με βαζετε στην μεση.επιβεβαιωσα οτι ειχα συζητησει με την ιδια τις αλλαγες πριν μπουν εδω..απλο ειναι.
Μήτσο στα ίσα. Έγραψα πρώτος εδώ για το ρόλο των κακοποιών; Έγραψα ότι κάνουν το ίδιο κακό με τους ακοντιστες; Επίσης, το παραδειγμα με τους πρωταθλητές, που γράφει, στο ειχα γράψει εγω απαντώντας σε σχόλιό σου και το ξαναγράφει μέρες μετά γράφοντας οτι το έγραψαν οι ...7 Μήτσοι εκ Νίκαιας;
Κάθε αντίλογος στην πραγματικότητα μόνο σωφρονα και λογικά άτομα δεν χαρακτηρίζει. Και η ΑΛΗΘΕΙΑ της πραγματικότητας είναι ολοφάνερη στην παραπάνω ανάρτησή μου.
27/07/2019 τα έγραψα εγώ, 02/08/2019 και 06/08/2019 τα αναμασά, κάνει αναφορά σε αυτά και παραπληροφορεί για το ποιός τα έγραψε. Αυτή είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ, και φαίνεται.

Το πότε ο καθένας συζήτησε με άλλους κατ' ιδίαν το οποιδήποτε θέμα, δεν αφορά. Το πότε δημόσια, εδώ, σε γνώση όλων τέθηκε μετράει, καθώς και το ποιος αναμασά αυτα που άλλος πριν γράφει, διχως ουδεμία αναφορά στο άτομο που τα έχει γράψει.

Μην απαντήσεις. Μην μπεις στη μέση. Αλλά κατάλαβες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Μήτσο στα ίσα. Έγραψα πρώτος εδώ για το ρόλο των κακοποιών; Έγραψα ότι κάνουν το ίδιο κακό με τους ακοντιστες; Επίσης, το παραδειγμα που φέρνει στο ειχα γράψει εγω απαντώντας σε σχόλιό σου και το ξαναγράφει μέρες μετά γράφοντας οτι το έγραψαν οι ...7 Μήτσοι εκ Νίκαιας;

για να ειμαι δικαιος μιας κ επιβεβαιωσα κ την ταλαμαντα..
ναι το εγραψες πρωτος εδω μεσα...
εγω δεν φταιω καπου ομως για να με αναφερετε κ οι δυο συνεχεια..:))))


peace παιδια :))
 

DeletedUser30097

Guest
εγω δεν φταιω καπου ομως για να με αναφερετε κ οι δυο συνεχεια..:))))
Δε σε επικαλέστηκα για τίποτε. Δε χρειάζεται μάρτυρες η πραγματικότητα που από τα ντοκουμέντα και το χρονολόγιο του διακομιστή του φόρουμ, φαίνεται.

Όποιος ακέραιος χαρακτήρας είναι, έχει αξιοπρέπεια, σέβεται την προσωπικότητά του, έχει ορθή κρίση και γνωρίζει ανάγνωση αρκεί να δει τα στοιχεία στην ανάρτηση ΑΥΤΗ και θα καταλάβει τι σόι πράμα είναι η «ξέρετε ποια».
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Να σας πω βρε παιδιά γιατί δεν έχω καταλάβει καλά ... Το πρόβλημα σας είναι ποιος έγραψε πρώτος για τις αλλαγές στον ΣεΣ, για τη χρήση των μονάδων κλπ?
Σας είπε κανείς ότι δίνουμε κανένα βραβείο στον πρώτο που έκανε αυτές τις παρατηρήσεις?
Έλα να μαζευόμαστε λίγο και να αρχίσουμε να συμπεριφερόμαστε ανάλογα με την ηλικία μας.

Εξάλλου αυτό που μετράει είναι το ποιος τις ανακοίνωσε.
 

DeletedUser30097

Guest
Να σας πω βρε παιδιά γιατί δεν έχω καταλάβει καλά ... Το πρόβλημα σας είναι ποιος έγραψε πρώτος για τις αλλαγές στον ΣεΣ, για τη χρήση των μονάδων κλπ?
Σας είπε κανείς ότι δίνουμε κανένα βραβείο στον πρώτο που έκανε αυτές τις παρατηρήσεις?
Έλα να μαζευόμαστε λίγο και να αρχίσουμε να συμπεριφερόμαστε ανάλογα με την ηλικία μας.

Εξάλλου αυτό που μετράει είναι το ποιος τις ανακοίνωσε.
Το θεμα ειναι το ποιος παραπληροφορεί για το ποιος γραφει τι, το ποιος οικειοποιειται σκέψεις κι απόψεις άλλων και τις παρουσιάζει, μετά εορτής ενώ πρώτα ήταν στην μούγκα, ως δικές του. Κι αυτος δεν είμαι εγώ!!!
Είδες τι έχω γράψει για το θέμα των πολύτιμων λίθων. Με γνώρισες και λίγο παραπάνω. Τα λέω στα ίσα. Κοίτα τι γράφει. Λες και υπήρξα ποτέ μέλος της ιννο. Και ξέροντας ότι δεν μπορώ, δεν μου επιτρέπεται να απαντήσω. Ανυπεράσπιστος οφειλω να είμαι, τιμώντας τη θέση που κάποτε είχα. Τόση η ξεφτίλα. Περίσσψε ρε γμτ. Ξεχείλισε....
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Να σας πω βρε παιδιά γιατί δεν έχω καταλάβει καλά ... Το πρόβλημα σας είναι ποιος έγραψε πρώτος για τις αλλαγές στον ΣεΣ, για τη χρήση των μονάδων κλπ?

εγω το σκεφτηκα πρωτος!!

Σας είπε κανείς ότι δίνουμε κανένα βραβείο στον πρώτο που έκανε αυτές τις παρατηρήσεις?

θελω διαμαντια..
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα ζητω σγμ απο ολους τους υπολοιπους αναγνωστες εαν εγιινα αφορμη να απασχοληθει το εδω θεμα με
...ασχετα και εκτος ουσια μνμ
Σιγουρα εχουν γραφτει απο το 2014 απειρες προτασεις ιδεες.σκεψεις βελτιωσης του ΣεΣ και μπορει να εχουν γραφτει παρομοιες προτασεις
παμε τωρα για να κλεισει το θεμα εδω
Με πληρη επιγνωση των ..γραπτων μου λογων δηλωνω
ευτυχισμενη που καταφερα να .υφαρπαξω ιδεες αλλων σημαντικων παιχτων και να τις δηλωσω ...ως δικες μου
οχι η ευτυχια μου δεν προερχεται στο οτι τις εκλεψα
αλλα στο οτι καταφερα να μαντεψω οτι θα τις σκεφτοντουσαν .... 20 μερες περιπου πριν
http://prntscr.com/orxvrf
μα ποια ειμαι η ..δολια κλεφτρα ψευτρα κλπ
και οχι τελικα δεν περασε η προταση μου
παρ ολο που αρκετοι παιχτες μετα απο το μνμ μου ειχα μιλησει και εκεινοι για αυτο
..ισως γιατι τα κρυφα'' βετο μαλλον ηταν ισχυρα
Εδω κλεινει για μενα το θεμα αυτο
Ομολογω οτι δεν γνωριζω το παιχνιδι
ειμαι ανικανη ..να εχω προσωπικη αποψη για το παιχνιδι και τις εξελιξεις του
ειμαι δολια - ο τονος στο δο- για αυτο μονιμως παραπλανω τους υπολοιπους παιχτες
και κυριως εχω αναγκη προβολης για αυτο κλεβω τις ιδεες αλλων σπουδαιων παιχτων

ΥΣ
Ομως καθε φορα που θα αφηνει με εν γνωση του παραπλανητικες αοριστολογιες οποιοσδηποτε παιχτης
σκιες /υπονοιες για ,,,σχεση μου με την εταιρεια εμισθη ή μη
θα τον ξεγυμνωνω με στοιχεια
και μου ειναι αδιαφορο τι σχεση εχει αυτος με την ιννο
(και τι μπορει να μου κανει)
..ακριβως για τον απλουσατο λογο οτι εγω δεν κερδιζα/ω τιποτα ''υλικο'' απο την ενασχολιση μου με το φορουμ
 

DeletedUser32755

Guest
Με πληρη επιγνωση των ..γραπτων μου λογων δηλωνω
ευτυχισμενη που καταφερα να .υφαρπαξω ιδεες αλλων σημαντικων παιχτων και να τις δηλωσω ...ως δικες μου
οχι η ευτυχια μου δεν προερχεται στο οτι τις εκλεψα
αλλα στο οτι καταφερα να μαντεψω οτι θα τις σκεφτοντουσαν .... 20 μερες περιπου πριν
http://prntscr.com/orxvrf
Δεν υφάρπαξες. Έθαψες, αλλοίωσες, αποπροσανατόλισες... Άξιος ο μισθός σου (αν κι απ' ότι φαίνεται δεν κατέχεις την σημασία της έκφρασης, η οποία δεν έχει να κάνει με «μίσθαρνα όργανα», (δίχως να το αποκλείει), αλλά σχετίζεται περισσότερο με το ότι πραγματώνεις άριστα αυτό που κάνεις.
Κι αυτό που έκανες στη συγκεκριμένη περίπτωση ήταν να θάψεις το θέμα και να αποπροσανατολίσεις. Γι' αυτό ΔΕΝ παράθεσες την αρχική ανάρτηση που το έθεσε, τώρα, ως ζήτημα στο φόρουμ. Γιατί θα φαινόταν η διαφορά...
Το θέμα τέθηκε σε δική μου ανάρτηση και αφορά την ΟΥΣΙΑ του προβλήματος, το ότι οι ΚΑΚΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΔΡΩΝΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΟΚΤΑΔΩΝ ΠΟΛΙΟΡΚΙΑΣ και ΟΥΤΕ ΝΑ ΕΠΑΝΔΡΩΝΟΥΝ ΟΚΤΑΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΑΜΥΝΑΣ ΚΑΤΑΚΤΗΜΕΝΩΝ ΤΟΜΕΩΝ, διότι κάνουν την ίδια ζημιά σε όλες της εποχές του χάρτη ΣεΣ που κάνουν οι ακοντιστές στη μεταλλειακή, αλλοιώνοντας το παιχνίδι.
Προσπάθησες να το θάψεις και να το αποπροσανατολίσεις στο αν θα γίνονται στημένες μάχες με κακούς και το πόσους πόντους θα δίνουν.
Το θέμα, επαναλαμβάνω είναι: Να αποκλειστούν οι κακοποιοί όπως και ακοντιστές. Την ίδια ζημιά κάνουν σε όλες τις εποχές του χάρτη. Μόνο σε οκτάδες επίθεσης να μπορούν να χρησιμοποιηθούν.

Επίσης υπέκλεψες παράδειγμα που σε έτερο μέλος του φόρουμ έφερα, σε σχέση με τις απελευθερώσεις και τη χρήση των πρωταθλητών στις στημένες μάχες, παραπληροφορώντας και για την πατρότητα του παραδείγματος εδώ στο φόρουμ.

Αυτά φαίνονται ξεκάθαρα ΕΔΩ

Ομολογω οτι δεν γνωριζω το παιχνιδι
ειμαι ανικανη ..να εχω προσωπικη αποψη για το παιχνιδι και τις εξελιξεις του
ειμαι δολια - ο τονος στο δο- για αυτο μονιμως παραπλανω τους υπολοιπους παιχτες
και κυριως εχω αναγκη προβολης για αυτο κλεβω τις ιδεες αλλων σπουδαιων παιχτων
Καλή η αυτοκριτική και η αυτογνωσία, αρκεί να είναι γόνιμες, να σε βοηθάνε δηλαδή να αποφεύγεις κάθε αισχρότητα και να εμφορείσαι από τις αξίες, τα ιδανικά και τις συμπεριφορές που δίνουν θέλγος στην λέξη Άνθρωπος. (Δεν το βλέπω...)

Ομως καθε φορα που θα αφηνει με εν γνωση του παραπλανητικες αοριστολογιες οποιοσδηποτε παιχτης
σκιες /υπονοιες για ,,,σχεση μου με την εταιρεια εμισθη ή μη
θα τον ξεγυμνωνω με στοιχεια
και μου ειναι αδιαφορο τι σχεση εχει αυτος με την ιννο
(και τι μπορει να μου κανει)
..ακριβως για τον απλουσατο λογο οτι εγω δεν κερδιζα/ω τιποτα ''υλικο'' απο την ενασχολιση μου με το φορουμ
χα χα και χα
Δε με φτάνεις! Δε μ' αγγίζεις!
Είμαι χαμηλά, βαθιά, πολύ χαμηλά και βαθιά εκεί που καθάρια ρέουν τα ύδατα, αμόλυντα από τα ...επιφανειακά βορθολύματα!
Είμαι και ψηλά, πολύ ψηλά, εκεί που η μπόχα κάθε κοπριάς δε βρωμίζει τον αέρα π' ανασαίνω!
Ναι, ΔΕΝ ΜΕ ΦΤΑΝΕΙΣ...
Ναι, ΔΕΝ ΜΕ ΑΓΓΙΖΕΙΣ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser32755

Guest
Κι αφήνοντας τις ...σειρήνες να ...άδουν πλανευτικά, ας επανέλθουμε στο θέμα:
Ας σκεφτεί, όποιο μέλος το θέλει, πάνω στην αλήθεια των παρακάτω, αναλογιζόμενο το πόσο θα εξισορροπήσουν το παιχνίδι:
Η μονάδα στην οποία δεν θα επιτρέπεται να επανδρώνει θέσεις άμυνας είναι ο κακοποιός!!! Σκέψου το λίγο και θα επανέλθω σε αυτό. Λάβε υπόψη σου τις πόλεις που έχουν ελευθερο χώρο για στήσιμο ενός στρατώνα, πριν το μάζεμα του αλκατράζ, μία κρυψώνα κακών και κατά τα άλλα ειναι φάρμες ...πόντων. Θα βουλιάξουν φίλε μου. Δε θα έχουν στρατό να γεμίζουν θεσεις άμυνας στις διάφορες εποχές...

Ερώτημα πρώτο:
Γιατί να μην επιτρέπεται στους Πολεμιστές με Ακόντιο να ...πολεμάνε στον χάρτη όλων των εποχών;
Και μη μου πείτε ότι δεν πρέπει γιατί δεν υπάρχει ανίστοιχος χάρτης ΣεΣ της εποχής του χαλκού, διότι, αυτονόητη θα είναι η απάντηση: Ας προστεθεί Χάρτης ΣεΣ και για την εποχή του Χαλκού!

Ερώτημα δεύτερο:
Αν θεωρηθεί πως ο Πολεμιστής με Ακόντιο ειναι «μούφα» μονάδα κι ως τέτοια εξυπηρετεί άλλους σκοπούς που αλλοιώνουν το παιχνίδι στον Χάρτη ΣεΣ όλων των εποχών, δεν κάνει το ίδιο κι ο κακοποιός, (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων), στους Χάρτες ΣεΣ ΟΛΩΝ των άλλων εποχών, (σαν επανδρώνει 8άδες στρατού πολιορκίας ή/και θέσεις άμυνας στους τομείς);

Και μη πει κανείς πως ...υποοστηρίζω την χρήση των ακοντιστών!! Το αντίθετο ακριβώς και ζητώ να ισχύσουν και για τους κακοποιούς ακριβώς τα ίδια με τους ακοντιστές, και να μπορούν, οι κακοποιοί, να επανδρώνουν θέσεις ΜΟΝΟ επιθετικής οκτάδας.
 

DeletedUser31394

Guest
μαλλον ειμαι ο μοναδικος που εχω ακριβως την αντιθετη αποψη σε σχεση με την επιβεβαιωση αμυνας.
εχω μια απορια ομως σε αυτο που γραφεις.πες μου αν βρεθηκες εσυ σε αμυνα κ αν περασε καποια αμυνα με αυτον τον νεο τροπο σε σχεση με πριν.
γιατι προσωπικα πριν δεν μπορουσα να περασω αμυνα για κανεναν λογο..τωρα περναω με σχετικη ευκολια με το χερακι μου.

Δε χρειάζεται να αναλύσω περισσότερο... δες το στην πράξη...
Αφού πριν δεν μπορούσες να περάσεις άμυνα και τώρα περνάς εύκολα με το χέρι... Φαντάσου πόσο εύκολα τις περνάει το Κλικερ !!!

Και δεν είναι λύση το delay !!! ... Ακόμη κι αυτό το μετράει το κλίκερ.

Μια καλή λύση είναι να μην απενεργοποιείται το βελάκι της άμυνας ΠΟΤΕ. Έτσι να μην μπορεί να το χτυπάει κλίκερ. Αφού αν το χτυπήσει ενώ ο τομές είναι υπό πολιορκία, θα του βγάλει μήνυμα ότι ο τομέας πολιορκείται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31394

Guest
Να σας πω βρε παιδιά γιατί δεν έχω καταλάβει καλά ... Το πρόβλημα σας είναι ποιος έγραψε πρώτος για τις αλλαγές στον ΣεΣ, για τη χρήση των μονάδων κλπ?
Σας είπε κανείς ότι δίνουμε κανένα βραβείο στον πρώτο που έκανε αυτές τις παρατηρήσεις?
Έλα να μαζευόμαστε λίγο και να αρχίσουμε να συμπεριφερόμαστε ανάλογα με την ηλικία μας.

Εξάλλου αυτό που μετράει είναι το ποιος τις ανακοίνωσε.

Το πρόβλημα είναι ότι πήραν τα κλίκερ φωτιά !!!
Με τόσα κλικ για να περάσουν άμυνες, κόλλησε 20 φορές ο τομέας χτες. Χαχαχα !!!
Κάντε κάτι γι αυτό !!! Ακόμη κι αν ο τομέας είναι υπό πολιορκία, ας είναι ενεργό το βελάκι της άμυνας.
Να τελειώνουμε με τους κλικεράδες !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
οσες αλλαγες κ να γινουν τα κλικερ θα παιζουν.με τον εναν η τον αλλο τροπο θα ειναι εδω.
αυτο που πρεπει να κανουν ειναι να βρουν τροπο να προστατευσουν το παιχνιδι απο τα κλικερ.
υποτιθεται απαγορευονται απ τους κανονες του παιχνιδιου..ωραια απαγορευονται..δεν μπορουν να τα ανιχνευσουν ομως.εκει πρεπει να δουλεψουν..να μην μπορει να χρησιμοποιηθει..το πως θα γινει αυτο δεν ειναι δικο μας θεμα..αλλα δικο τους.
 

DeletedUser31374

Guest
Καλησπέρα παιδιά για εμάς τους άσχετους...... τη είναι τα κλίκερ και τη κάνουν
το φως σας σας παρακαλώ.
Γιώργος
 

DeletedUser31374

Guest
οσες αλλαγες κ να γινουν τα κλικερ θα παιζουν.με τον εναν η τον αλλο τροπο θα ειναι εδω.
αυτο που πρεπει να κανουν ειναι να βρουν τροπο να προστατευσουν το παιχνιδι απο τα κλικερ.
υποτιθεται απαγορευονται απ τους κανονες του παιχνιδιου..ωραια απαγορευονται..δεν μπορουν να τα ανιχνευσουν ομως.εκει πρεπει να δουλεψουν..να μην μπορει να χρησιμοποιηθει..το πως θα γινει αυτο δεν ειναι δικο μας θεμα..αλλα δικο τους.

click->clicker, αυτός που πατάει click
Ναι είναι η μετάφραση τη ρόλο παίζουν στο παιχνίδι ;;;;;;;;

Καλησπέρα παιδιά για εμάς τους άσχετους...... τη είναι τα κλίκερ και τη κάνουν
το φως σας σας παρακαλώ.
Γιώργος

Γιατί θέλει προστασία το παιχνίδι από τα κλίκερ και γιατί απαγορεύονται από τους κανόνες πως δεν ανιχνεύονται
και όταν τα χρησιμοποιούν τη κάνουν με αυτά είναι κάποιο σύστημα ;;;;;;;;
 
Κορυφή