Αναβάθμιση στην 1.167

vocacius

Νέο Μέλος
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το περιεχόμενο της αναβάθμισης στην 1.167
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Η τριβή στα πεδία μάχης συντεχνιών θα εξισορροπηθεί ξανά για να βελτιωθεί η συνολική εμπειρία.

πως ακριβως? υπαρχει καπου ενημερωση με αριθμούς?
 

dio21

Καμένος Χρήστης
ολα $$$$$$
ή €€€€€€€
οτι θελετε εσεις...))))
 

DeletedUser29206

Guest
Παρατηρώ πως οι διορθώσεις σφαλμάτων απευθύνεται σε σπάνιες περιπτώσεις. Προφανώς υπάρχουν και άλλα πιο σοβαρά σφάλματα για επίλυση αλλά νομίζω πως έχουμε φτάσει σε σημείο όπου μπορώ να πω πω το FoE έχει βελτιωθεί από αυτήν την όψη. Ωστόσο, συζητάμε αρκετοί επανειλημμένα για κάποιες βελτιώσεις (όπως στον ΣεΣ κ.ά.) το οποίο υστερεί σε αυτό το παιχνίδι.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ελλειπης η ενημερωση σας, που αφορα το μερος:

" Η τριβή στα πεδία μάχης συντεχνιών θα εξισορροπηθεί ξανά για να βελτιωθεί η συνολική εμπειρία. "

αν ισχυσουν οι "βελτιωσεις" αυτες απο το επομενο Πεδιο που αρχιζει την Πεμπτη, παλι θα μας πιασετε αδιαβαστους...
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
Ελλειπης η ενημερωση σας, που αφορα το μερος:

" Η τριβή στα πεδία μάχης συντεχνιών θα εξισορροπηθεί ξανά για να βελτιωθεί η συνολική εμπειρία. "

αν ισχυσουν οι "βελτιωσεις" αυτες απο το επομενο Πεδιο που αρχιζει την Πεμπτη, παλι θα μας πιασετε αδιαβαστους...
diokomo η αλήθεια είναι οτι ανεβάσανε στο επίσημο wiki την καινούρια τριβή, παρέθεσα και link πιο πάνω, σε τί πιστεύεις οτι πάσχει η ενημέρωση για την καινούρια τριβή ?
 

dio21

Καμένος Χρήστης
diokomo η αλήθεια είναι οτι ανεβάσανε στο επίσημο wiki την καινούρια τριβή, παρέθεσα και link πιο πάνω, σε τί πιστεύεις οτι πάσχει η ενημέρωση για την καινούρια τριβή ?

θα μπορουσαν απλα να εχουν ενα λινκ, και να μας μεταφερει στη wiki...
ειναι θεμα οικονομιας χωρου δλδ...???
δεν καταλαβαινω γιατι να ψαχνω εγω ή εσυ?
ειδα το link που παρεθεσες παραπανω και σε ευχαριστω...με διαφωτισε βεβαια, αλλα αυτο μου γεννησε και την απορια...
αν δεν κανω λαθος, δεν εισαι της διαχειρησης, οποτε ξαναλεω οτι και σε αλλο μου post...
"θα τα εχουμε λυσει μονοι μας"
Επισης δεν γνωριζω πως ηταν η τριβη πριν την επικειμενη "βελτιωση"και "εξισορροπηση", οποτε δεν μπορω να συγκρινω κιολλας...
Ελλειπης , λοιπον, η ενημερωση μας ΚΑΙ σε αυτο το θεμα, οπως αλλωστε και σε οτι αλλο, σημαντικο, αφορα τα Πεδια....

Επισης μια και μιλαμε για 2 Αλλαγες στη συγκεκριμενη αναβαθμιση, να πω για τον Παλαιοπωλη το εξης...
Ας σταματησει να μας "κλεβει" κτηρια στο παζαρι, και μετα ας βαλουν οτι θελουν μεσα...
εχω κανει αιτημα υποστηρηξης, βεβαια, για την"κλοπη" και περιμενω ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gabath

Ενεργό Μέλος
είμαι της αυτοδιαχείρησης :p
καλά τα λες
Δυστυχώς δεν βρίσκω κάπου την "παλιά" τριβή να κάνουμε μία σύγκριση.
Περιλιπτικά να πώ οτι στις μάχες είναι λίγο πιο εύκολα στην αρχή και ακατόρθωτα από τριβή 80-90 και μετά, ενώ οι διαπραγματεύσεις γίνοντε πιο νωρίς πιο ακριβές, ο πολλαπλασιαστής χ3 πριν ήταν στην τριβή 14 τώρα είναι στο 8 . .
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

dio21

Καμένος Χρήστης
είμαι της αυτοδιαχείρησης :p
καλά τα λες
Δυστυχώς δεν βρίσκω κάπου την "παλιά" τριβή να κάνουμε μία σύγκριση.

Ναι, εγω καλα τα λεω....
η νεα τριβη καπακωσε την παλια....γιατι?
και γιατι δεν ειχαμε για καμμια απο τις 2 , σωστη ενημερωση εξ αρχης?
Τεσπα, θα επρεπε να γραφουν αυτα στο σχετικο θεμα των Πεδιων, αλλα εδω γινετε η "βελτιωση", οποτε εδω τα λεμε...
Αν θελει η διαχειρηση ας τα λαβει υποψιν της ή ας τα μεταφερει και στο καταλληλο Θεμα...
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπέρα. μετα την χθεσινη αναβαθμιση. άλλο ένα σφαλμα σε σεσ.
(μαζι με τα δεκάδες κλασικα που δεν εχουν διορθωθεί)
κάθε φορα που κανεις μια μαχη σε έναν τομεα. όταν φευγει η ασπιδα αμυνας μαγκωνει ο χαρτης. δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως.
καντε μαχες σε έναν τομεα κ ενας δευτερος να προσπαθησει να κουνησει τον χαρτη κ θα καταλάβετε τι εννοω μαγκωμα..
τραγικα πραγματα.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Επισης σε επαρχειες των Πεδιων, αρκετες φορες μου ετυχε -σε αυτο το 3ο Πεδιο-, να βαραω πρωτος σε μια επαρχεια, και για να εμφανιστει το "λαβαρο" της συντεχνιας μου, να πρεπει να κανω επιστροφη στη πολη, να ξαναμπω στο Πεδιο, για να εμφανιστει....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή