Συζήτηση Αναβάθμιση στην 1.178

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με το περιεχόμενο της αναβάθμισης στην 1.178
 

finrοd

Banned
Καλά όλα όσα φέρνει. Όσα δεν φέρνει όμως; Μια αναβαθμισούλα και στον ΣεΣ δεν θα έβλαπτε. Εκτός κι αν ο ΣεΣ έχει αγγίξει την ...τελειότητα ή δεν υπάρχει η τεχνογνωσία για να εξελιχθεί παραπέρα...

ΥΓ
Μητσόοοοοο ...βράχνιασα! Βάλε κι εσύ καμμιά φωνή που μου λούφαξες στην κερκίδα. Στα δύσκολα θέλει ...παρότρυνση η ομάδα! Στο «γκολ» όλοι ξέρουμε να πανηγυρίζουμε...
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
BUG!!!!

Όπου κι αν κάνω κλικ, μου εμφανίζει τα popup παράθυρα του ΠΜΣ!!!!! (ήμουν στα ΠΜΣ και επέστρεψα στην πολη μου)
Ενδεικτικά τα παρακάτω. Όπου κι αν κάνω κλικ μου εμφανίζει το παράθυρο που αντιστοιχεί στις συντεταγμένες του ποντικιού μου!!!!
1589437526919.png
1589437763060.png

UPDATE: Το έχω αναρτήσει και στις Αναφορές Σφαλμάτων. Το έχω στείλει και στην υποστήριξη.
UPDATE #2: Το πρόβλημα παρουσιάζεται στην flash εκδοχή. Μετά από ανανέωση σελίδας παύει να υφίσταται μέχρι τη στιγμή που θα ξαναμπεί κανείς στα ΠΜΣ
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Το έχουμε ήδη αναφέρει στους τεχνικούς μας και θα διορθωθεί στην επόμενη αναβάθμιση .
Χρησιμοποιήστε HTML5, γιατί από ότι φαίνεται επηρεάζει μόνο την έκδοση flash
 

finrοd

Banned
Προς το παρόν, για τα συστήματα που χρησιμοποιούν την τεχνολογία τού flash, η οποία ακόμη υπερέχει σε ταχύτητα στο παιχνίδι, αρκεί να αποχωρήσετε από το περιβάλλον του ΠΜΣ επιλέγοντας το Χ στην πάνω δεξιά γωνία του πλαισίου κι όχι το «Πίσω στην πόλη» στην κάτω αριστερή γωνία του πλαισίου.
Το απροσδόκητο σφάλμα δεν θα εμφανιστεί!

Να συμπληρώσω: Αν έχετε ήδη αποχωρήσει από το περιβάλλον του ΠΜΣ επιλέγοντας το «Πίσω στην πόλη», αρκεί να επιστρέψετε στο περιβάλλον τού ΠΜΣ και ν' αποχωρήσετε μετά απ' αυτό επιλέγοντας το Χ στην πάνω δεξιά γωνία του πλασίου. :)

Να ...ξανασυμπληρώσω: Αν απλώς εμφανίσετε το περιβάλλον τού ΠΜΣ αλλά δεν κάνετε καμμία ενέργεια σ' αυτό, (κανένα «κλικ», πουθενά), όπως κι αν αποχωρήσετε απ' αυτό, το απροσδόκητο σφάλμα δεν εμφανίζεται.

ΥΓ
Ουφ!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Το πρόβλημα εμφανίζεται ακόμη κι αν αποχωρήσω από τα ΠΜΣ χωρίς να κάνω τίποτα.
Έχω πλέον μεταβεί σε περιβάλλον html5 παρά το πρόβλημα τονισμού λέξεων, το οποίο ήδη έχω αναφέρει στην υποστήριξη και για το οποίο πρόκειται να μεριμνήσουν.

ΥΓ. Δεν είχα προσέξει ποτέ το μικρούλι εκείνο Χ στην πάνω δεξιά γωνία... Το αφήνω στους τεχνικούς για έλεγχο ;)
 

finrοd

Banned
Έτσι, για να γελάσουμε λιγάκι!
Ένα αποτύπωμα οθόνης που φίλος μού έστειλε. «Κλικ» σε τομέα έκανε ο άνθρωπος και του προέκυψε ...ζονκ!
pms_vs_ses.png
Βρε ακατονόμαστοι, βρε απίθανοι, βρε αφάνταστοι, βρε απερίγραπτοι, βρε ανεκδιήγητοι, βρε ανερμάτιστοι γκαφατζήδες, μας την «κάνατε» τελικά, μας τη «φέρατε» και τα ...καταφέρατε να μας χώσετε τα ΠΜΣ και στον ΣεΣ! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Δεν εννοούσα αυτό ακριβώς σαν έγραψα
Μια αναβαθμισούλα και στον ΣεΣ δεν θα έβλαπτε.

Μήτσοοοοο τρέχα. Αδέρφια, ζωστείτε τ' άρματα. Μας φάγαν λάχανο!

ΥΓ
Να κάνουμε κανένα ευχέλαιο υπέρ της υγείας τού ΣεΣ και να ξορκίσουμε το «κακό», όσο ακόμη προλαβαίνουμε, για να μην αρχίσουμε τα τρισάγια υπέρ αναπαύσεώς του! :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή