Συζήτηση Αναβάθμιση στην 1.185

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το περιεχόμενο της αναβάθμισης στην 1.185
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
τα κιτ στον παλαιοπολη θα ειναι στις δημοπρασιες η στα ημερησια δωρα?
 

finrοd

Banned
«Τώρα τα κτίρια παίρνουν προτεραιότητα ως εξής: Forge Πόντοι → Αγαθά → Μονάδες → Μετάλλια → Ισχύ Συντεχνίας»
χα χα και ΧΑ!! Δεν είναι να γράψει κάτι ο Gabath, να δώσει μια καλή συμβουλή, μια χρήσιμη πληροφορία, κι αμέσως «τρέχετε» να την «ακυρώσετε»!
Μία με τις πληροφορίες για την Βίλα τού Κυβερνήτη, (που τις αναρτήσατε άμεσα στη FoEπαίδεια), μία τώρα με την προτεραιότητα στις βοήθειες, όπου πλέον θα έχει προτεραιότητα σ' αυτές η Βίλα τού Κυβερνήτη και άλλα κτίσματα που παρέχουν τυχαίες μονάδες.:)

«Ο επιθετικός στρατός δεν ανανεωνόταν σωστά όταν τοποθετούσατε αμυντικό στρατό στη ΣεΣ. Διορθώθηκε.»
Και κατά την τοποθέτηση πολιορκίας δεν γίνεται σωστή ανανέωση. Μακάρι να διορθώθηκε. Σπαστικό να σου βγάζει μήνυμα εσωτερικού σφάλματος και ν' ανανεώνει αυτόματα τη σελίδα.

τα κιτ στον παλαιοπολη θα ειναι στις δημοπρασιες η στα ημερησια δωρα?
Φτου, «ξεφτίλα» κι εδώ! Στον ...παλιατζή τόσα καλούδια και στον ΣεΣ τίποτις. Ντιπ κατά ντιπ τίποτις.
Ως ανταμοιβές για τις μάχες στον ΣεΣ να τα βάλετε βρε. χαχαχα
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
Σε πολύ σωστό δρόμο όλες οι αλλαγές στο περιβάλλον του παιχνιδιού. Λιγότερα κλικς, περισσότερες πληροφορίες, πάντα ευπρόσδεκτα και τα δύο!
Κάποια από τα κιτς άργησαν να έρθουν (Παγόδα), κάποια ήρθαν νωρίς (Πλατεία νικητών επίπεδο2). Χαμός θα γίνει . .
Απλά μία παράκληση, κι ας έχει χιλιοαναφερθεί στον beta, μια επανάληψη δεν βλάπτει.
Όσο προσθέτετε επιλογές στον παλαιοπώλη, τόσο πιο σπάνια γίνονται όλα, και τα παλιά, και τα καινούρια. Κόσμος με εκατομμύρια νομίσματα παλαιοπωλείου ακόμα δεν έχει καταφέρει να φτάσει την Έκθεση Τέχνης στο μαξ επίπεδο, ασχέτως της τιμής που ανεβαίνει στα ύψη.
Με κάθε update, καλό θα ήταν να αφαιρείτε και επιλογές. Ποιός αγοράζει με νομίσματα 1 στρατιώτη ? Υλικά ? Γιατί υπάρχουν ? Το point του παλαιοπώλη είναι να βρίσκουμε αντικείμενα που δεν μπορούμε να χτίσουμε απο το μενού και εμφανίζονται μία φορά τον χρόνο σε κάποια εκδήλωση. Και με τα διακοσμητικά τι θα γίνει ? Αλήθεια εσείς που έχετε όλα τα στατιστικά, αν δεν υπάρχουν επιλογές πολλές ωστε να ξεμένει κάποιος γρήγορα απο νομίσματα, ποιός ο λόγος να χαλάσει τα διαμαντάκια του? Αφού αυτό ενδιαφέρει την εταιρία, το θέτω έτσι ! :p
 

finrοd

Banned
Βρε παιδιά, βρε παιδιά, τι είναι αυτά; Τι «σαλάτα» είναι αυτά που κάνατε στον ΣεΣ; Αίσχος κι απογοήτευση. Τι άλλο θα κάνετε για να τον απαξιώσετε;
Σε άλλον τομέα έκανα προβολή για να κάνω μάχη κι άλλον τομέα μου εμφάνιζε που δεν είχα δικαίωμα να πραγματοποιήσω μάχη. (Κατά το σπάσιμο πολιορκιών, αλλά και κατά την πολιορκία τομέα για να τον κατακτήσω).
Έκανα μάχες και μου έβγαζε μήνυμα εσωτερικού σφάλματος, με την προτροπή να ελέγξω την ...τρέχουσα κατάσταση!! (Οι μάχες κόντρα σε πολιορκία που μόνος έσπαγα και που δεν είχε ούτε σπάσει ούτε διαγραφεί!).
Έβαζα άμυνα μα οι μονάδες ...λιποτακτούσαν! (Δηλαδή δεν έμπαινε η άμυνα, αν και η αντίπαλη συντεχνία δεν είχε προλάβει ν' ανανεώσει την πολιορκία).
Ο εκ των προτέρων έτοιμος στρατός για επίθεση δεν εμφανιζόταν μετά την τοποθέτηση της πολιορκίας.
Κι αυτά όχι μία, όχι δύο, όχι τρεις ή τέσσερις φορές μα συνεχώς, κάθε 3-4 μάχες.
Τι στο καλό θέλατε και κάνατε «διορθώσεις» στον ΣεΣ;
Καλύτερα προσπαθήστε να «χαλάσετε» κάτι στον ΣεΣ. Ίσως έτσι κάτι να καταφέρετε να διορθώσετε.
Είναι εύκολο να επανέλθει η πρότερη κατάσταση στον ΣεΣ; Είναι αηδία αυτό που με τις «διορθώσεις» σας σ' αυτόν μας επιφυλάξατε...
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
αυτο το κανει καιρο. αν μπεις σε τομεα που πολιορκειται σε οποιοδηποτε σημειο του χαρτη πριν απο τομεα που θα πολιορκισεις εσυ σε αλλο σημειο του χαρτη, βλεπεις την πολιορκια του τομεα που μπηκες πρωτα.
για να πολιορκισεις πρεπει να μην εχει πολιορκια ο τομεα που πρωτομπηκες η να βγεις απο τον χαρτη κ να ξαναμπεις.
με λιγα λογια κραταει η διαχηρηση στρατου τα δεδομενα απ τον προηγουμενο τομεα που ησουν.
το ιδιο ισχυει κ για μαχες κ για αμυνες κ τα παντα που αφορουν τον 2ο τομεα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

finrοd

Banned
Τι να πω βρε Μήτσο. Εμένα προχθές μου παρουσιάστηκαν κι όλα μαζεμένα, σε μιά εποχή και ήμουν μόνος κοντρα σε δυο συντεχνίες. Για αυτές τις χαζομάρες δεν πρόλαβα να κάνω ακριβώς αυτό που ήθελα.
Τέλος πάντων, μένει τ' ότι υπάρχουν ΕΝΤΟΠΙΣΜΕΝΑ και ΣΥΧΝΑ απροσδόκητα σφάλματα και δεν βλέπουμε καμμία αναφορά στις ανακοινώσεις γι' αυτά, για την πορεία αντιμετώπισής τους, για το εάν έχει δοθεί προτεραιότητα να διορθωθουν, να βελτιωθεί η λειτουργία τού ΣεΣ που είναι κύριο κομμάτι τού ΦοΕ.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Το συγκεκριμένο σφάλμα το είχε αναφέρει και ο Μήτσος εδώ και τουλάχιστον 2 μήνες, ίσως και παραπάνω.
Έχω πει και άλλες φορές πως κάποια σφάλματα ίσως χρειάζονται περισσότερο χρόνο για να επιβεβαιωθούν και να διορθωθούν για διάφορους λόγους.
Είτε γιατί εμφανίζονται τυχαία και μετά από συγκεκριμένη διαδοχή ενεργειών, ή γιατί το σημείο του κωδικα που βρίσκονται αν πειραχτει θα χαλάσει κάτι άλλο.
Το θέμα είναι πως σίγουρα έχουμε καταφέρει να έχουμε λιγότερα σφάλματα από ότι προηγούμενες χρονιές και ότι οι τεχνικοί μας εργάζονται συνεχώς στη διόρθωση περισσότερων (κι ας μη το βλέπετε)
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Τι να πω βρε Μήτσο. Εμένα προχθές μου παρουσιάστηκαν κι όλα μαζεμένα, σε μιά εποχή και ήμουν μόνος κοντρα σε δυο συντεχνίες. Για αυτές τις χαζομάρες δεν πρόλαβα να κάνω ακριβώς αυτό που ήθελα.
Τέλος πάντων, μένει τ' ότι υπάρχουν ΕΝΤΟΠΙΣΜΕΝΑ και ΣΥΧΝΑ απροσδόκητα σφάλματα και δεν βλέπουμε καμμία αναφορά στις ανακοινώσεις γι' αυτά, για την πορεία αντιμετώπισής τους, για το εάν έχει δοθεί προτεραιότητα να διορθωθουν, να βελτιωθεί η λειτουργία τού ΣεΣ που είναι κύριο κομμάτι τού ΦοΕ.

ε και εσυ θες κ 2 μαζι..με εναν εναν μαλωνουν :p
 

finrοd

Banned
Ναι, αυτό που λες κάνουν οι ...κοινοί θνητοί!:p
Η πρόκληση είναι 2 και 3 σε 3-4 εποχές και να ελέγχεις νευραλγικούς τομείς. (κακό στον «κώλο» σπυρί, που λένε) χεχεχε:smiling_imp:
Άτομο για απελευθερώσεις τομέων λείπει. Πάρτο απόφαση να 'ρθεις! :+1:
Δεν μας δόθηκε η ευκαιρία στον β' κόσμο... Εσείς πάτε σαν τ' άλογο π' ανεβαίνει την απότομη βουνοπλαγιά, βασιζόμενοι στη δύναμη. Ή που πατά στην κορφή ή που πισωπατά νικημένο απ' της ανηφοριάς την κλίση. Εγώ πάω σαν τον γάιδαρο, λοξοδρομώντας, πλαγιοδρομώντας, κάνοντας «ζικ-ζακ», φτάνοντας στην «κορφή», ξεγελώντας της ανηφοριάς τ' απότομο.

οι τεχνικοί μας εργάζονται συνεχώς στη διόρθωση περισσότερων (κι ας μη το βλέπετε)
Το βλέπουμε, καλέ, πως δεν το βλέπουμε! Φως-φανάρι στ' αθεράπευτα σφάλματα, μα και στα νέα που εμφανίζονται, κάθε που «διορθώσεις» κάνουν. LOL

Ειρήσθω εν παρόδω, άλλο το σφάλμα που ο Μήτσος έχει αναφέρει κι άλλο αυτό που βίωσα και περιέγραψα. Θα το περιγράψω με περισσότερη ακρίβεια σε επόμενο μήνυμα. Επίσης, σε πανομοιότυπη περίπτωση, χτες και στην ίδια εποχή, ουδέν το σφαλερό κι απροσδόκητο συνέβει... Με τις «μέρες» του είναι το παιχνίδι. Γένους ...θηλυκού θα 'ναι ο κώδικας! Σαν βρίσκεται στη ...«λούνα» του, μας «ξεσκίζει», όλο «νεύρα» είναι! :mad::imp:
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Η αναβάθμιση μπαίνει σε κομμάτια σε κάθε κατάστημα. Σύντομα θα είναι διαθέσιμη
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Ενεργό Μέλος
Η αναβάθμιση είναι η ίδια σε υπολογιστή και σε φορητές συσκευές η υπάρχουν κάποιες διαφορές;
 

finrοd

Banned
Η αναβάθμιση είναι η ίδια σε υπολογιστή και σε φορητές συσκευές η υπάρχουν κάποιες διαφορές;
Οι αλλαγές π' αφορούν την εφαρμογή περιέχονται στην τελευταία ενότητα της δημοσίευσης «Αναβάθμιση στην 1.185». Σαφώς και δεν είναι ίδια, η αναβάθμιση, μιας κι είναι δύο ξεχωριστές εκδόσεις τού παιχνιδιού.
 
Κορυφή