Ανανεωμένο Δέντρο Τεχνολογιών

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το ανανεωμένο δέντρο τεχνολογιών
 

finrοd

Banned
Πρώτη αίσθηση, ενθουσιασμός!
Καλαίσθητη σχεδίαση, παλ χρωματισμοί, ευδιάκριτα κείμενα πληροφοριών, γρήγορη εναλλαγή εποχών, χρήσιμες πληροφορίες για τα σημαντικά τής κάθε εποχής, αυτόματη-προκαθορισμένη ανάπτυξη του δέντρου στις εποχές που ενδιαφέρουν άμεσα. Εύγε!
Θα το δω καλύτερα, θα το ψάξω περισσότερο, ότι εντοπίσω θα το μοιραστώ μαζί σας.

Μέχρι τότε, μιας κι έχω κι εγώ τις ...αδυναμίες μου, να προτείνω να προστεθεί, στο κάθε εικονίδιο στο δέντρο τεχνολογιών, σύνδεσμος προς το λήμμα που στο περιεχόμενό του αναφέρεται, οδηγώντας απευθείας στην FoEπαίδεια, (νεοραγιαδιστί: wiki), όπου ο καθείς μπορεί να βρει τις πλήρεις πληροφορίες για ότι τον ενδιαφέρει, μιας κι εκεί αποτυπώνεται η «εγκύκλιος» γνώση για το FoE.
Για παράδειγμα:
Επιλέγοντας τον στρατώνα των πολεμιστών μ' ακόντιο, από το δέντρο τεχνολογιών, να μεταβώ, απευθείας, στο λήμμα τής FoEπαίδεια που οδηγεί ο σύνδεσμος gr.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Στρατώνες_πολεμιστών_με_ακόντια,
όπου και θα βρω τον σύνδεσμο gr.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Πολεμιστής_με_ακόντιο για να πληροφορηθώ για την μονάδα που σ' αυτόν εκπαιδεύεται.
Επίσης, ένα ακόμη παράδειγμα, επιλέγοντας -στην ενότητα «σημανιτκά»- το εικονίδιο, πχ, ενός Μεγάλου Κτιρίου, να υπάρχει άμεση μετάβαση, (σε νέα καρτέλα τού περιηγητή), στο αντίστοιχο λήμμα τής e-FoEpædia, (το «e» ως διευκρινιστικό τής ηλεκτρονικής της μορφής), όπου είναι καταγεγραμμένη όλη η γνώση γι' αυτό.

Αυτά ως πρώτη αίσθηση και αναγνωριστική χρήση του νεοεμφανιζόμενου δέντρου τεχνολογιών.
Εύγε και πάλι!
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Δεν ειμαι απο τους τυχερους, οποτε δε μπορω ακομα να εκφρασω αποψη...
Αν και θα επρεπε, κατα τη γνωμη μου, να μπει το νεο χαρακτηριστικο σε οσους μιλανε γενικα εδω και προσπαθουνε για την βελτιωση του παιχνιδιου...
 

finrοd

Banned
Δεν ειμαι απο τους τυχερους, οποτε δε μπορω ακομα να εκφρασω αποψη...
Ζήλεια, ζήλεια!! χαχαχα :-Ρ
Αν και θα επρεπε, κατα τη γνωμη μου, να μπει το νεο χαρακτηριστικο σε οσους μιλανε γενικα εδω και προσπαθουνε για την βελτιωση του παιχνιδιου...
Τα ανανεωμένο, στην εμφάνιση και λειτουργία, δέντρο τεχνολογιών, μου είναι διαθέσιμο στον λογαριασμό που είναι αποκλεισμένος στο φόρουμ! χαχαχαχα Έτσι, για να σκάσεις περισσότερο από τη ζήλεια σου!!! χαχαχαχα

ΥΓ
Έλλειψες φιλαράκι από το φόρουμ.

ΥΓ2
Πάντως ο επιλογέας καλή επιλογή έκανε! Κάτσε να το έχω διαθέσιμο σε τούτον τον ...φαρμακόγλωσσο να δούμε τι στραβό πάλι θα βρει να πει!!!
Του την έφερα όμως. Στραβό μεν δεν βρήκα να πω, βελτίωση δε, σκοτούρα δηλαδή στα κεφαλάκια τους και δουλειά για των δακτύλων τους τα μήλα, βρήκα να προτείνω! χι χι χι

ΥΓ3
Στείλε αίτημα στο Κέντρο Υποστήριξης, να σου κάνουν άμεσα διαθέσιμο το νέο δέντρο τεχνολογιών. Το 'χω σίγουρο πως θα προτείνεις οι χρωματικοί του συνδυασμοί να χρησιμοποιηθούν και στο εδώ φόρουμ. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Δεν μου αρέσει καθόλου το νέο δέντρο τεχνολογίας ούτε τα χρώματα τα οποία είναι πολύ έντονα και επίσης καταργήσανε την επιλογή όπου έμπαινες απευθείας στην αγορά έβρισκες άμεσα ότι χρειαζόμασταν
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Θα ξεκινησω απο τα θετικα
Ειναι σαφως πολυ καλη η σχεδιαση του και κυριως η '''βιβλιοποιηση'' του
ετσι μπορει ευκολα να δει /βρει ενας παιχτης εαν εχει παραλειψει να ξεκλειδωσει τεχνολογιες προηγουμενων εποχων
και δεν ειναι υποχρεωμενος να ψαχνει ..σελιδες ατελειωτες

Στα αρνητικα ... χρεωνω την νεα χρωματικη φοεκικη εμμονη της ιννο με το ανοιχτο ....φοντο
εχω ηδη αναφερει τους λογους για τους οποιους δεν συμφωνω στο αντιστοιχο θεμα σχετικα με την αλλαγη της εμφανισης του φορουμ

Ακολουθουν ...τα γνωστα ασχετα

1 ασχετο
-Μια συμβουλη προς την ιννο
δεν αλλαζεις ποτε το βασικο χρωμα.. του φοντου ενος παιχνιδιου
το οποιο εδω και πολλα χρονια ειναι ειναι κατι σαν σημα κατατεθεν του εν λογω παιχνιδιου
γιατι ειναι σαν να του διαγραφεις το δακτυλικο του ..αποτυπωμα

2 ασχετο
Μεταξυ μας νομιζω η ιδεα της νεας εμφανισης ειναι ολιγον ...δανεικη απο αλλο ιννο...ικο games
οταν το πρωτο ειδα (την νεα εμφανιση του δενδρου τεχνολογιων) στον διεθνη σερβερ-αγγλικο- εδω και λιγες εβδομαδες .. μου το θυμισε
(τουλαχιστο τοτε που επαιζα το εν λογω games γιατι το εχω σταματησει εδω και πολυ καιρο )

3 ασχετο ...και καλυτερο
Ναι καλα το καταλαβατε ... πιο ταλιο
Κατ εμε σαφως μεν η σχεδιαση ειναι πιο επαγγελματικη ομως παραλληλα ειναι και πιο απροσωπη
δεν μου '''μυριζει'' φοε αδελφια μου

και συνεχιζω το ταλιο ασχετο

Εχω μια ...μαντια απορια (καλα σιγα μην την γλυτωνανε)


Απ ολα αυτα που κατα καιρους εχουν ζητησει/αναφερει /παρατηρησει οι απανταχου φοεκικοι παιχτες
(σχετικα με το τι χρειαζονται ριζικη ..αναμορφωση /αναβαθμιση )
εσεις καταλαβατε οτι εννουσαν το δενδρο τεχνολογιων ?
για αυτο ως πρωταχρικο μελημα ειχατε την σχεδιαστικη αναμορφωση του δενδρου τεχνολογιας?
Αληθεια ποσοι παιχτες ζητησαν να ασχοληθειτε με αυτο ?
Φοεκιτακια μου εαν ξερετε ποιοι παιχτες το ζητησαν
σας θερμοπαρακαλω να μου τους ..υποδειξετε
αφου μετραει τοσο πολυ η γνωμη τους
να παμε να διαδηλωσουμε ( δηλ η ταλα κι η μαντα ) εξω απο τις πολεις τους
ο Πουπουλενιος θα κραταει το πανο και ο Κουασιμοδος την ντουντουκα
μπας και ετσι τους πεισουμε να γραψουν και για τον δολιο* ....ΣεΣ
(ο τονος ειναι αναλογα απο πια μερια ..βλεπεις τον ΣεΣ)
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Επικρότηση, (νεοραγιαδιστί: λάικ), διότι εμφανίστηκες!
Θα διαφωνήσω με την άποψή σου για τις χρωματικές επιλογές. Διαβαθμίσεις του πράσινου, λαχανί, παιχνίδι με το υποκίτρινο και όλα αυτά σαν να φανερώνονται μέσα από μία άχλη.
Ναι, τα ανοιχτόχρωμα παρασκήνια, συνήθως ταλαιπωρούν τα μάτια, κουράζουν το βλέμμα.
Δοκίμασε όμως το να ανοιξεις σε διαφορετικές καρτέλες τη σελίδα του φόρουμ και το νέο δένδρο τεχνολογιών. Προχώρησε σε αργές μα και σε γρήγορες εναλλαγές στις καρτέλες τους. Θα διαπιστώσεις πως το παρασκήνιο του δένδρου τεχνολογιών σέβεται το βλέμμα, δεν το κουράζει.
Με χαμηλωμένο, μέσω του ροοστάτη, το φωτισμό του περιβάλλοντος χώρου, δε με κούρασε καθόλου η θέαση και οι χρωματικοί συνδυασμοί τού δένδρου τεχνολογιών, σ' αντίθεση με του φόρουμ.
Υποκειμενικά όμως είναι αυτά.
Αντικειμενικό είναι ότι είναι σίγουρα πιο λειτουργικό, αν κι επιδέχεται βελτιώσεων. Πάντα το καλό, καλύτερο μπορεί να γίνει!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Επικρότηση, (νεοραγιαδιστί: λάικ), διότι εμφανίστηκες!
Θα διαφωνήσω με την άποψή σου για τις χρωματικές επιλογές. Διαβαθμίσεις του πράσινου, λαχανί, παιχνίδι με το υποκίτρινο και όλα αυτά σαν να φανερώνονται μέσα από μία άχλη.
Ναι, τα ανοιχτόχρωμα παρασκήνια, συνήθως ταλαιπωρούν τα μάτια, κουράζουν το βλέμμα.
Δοκίμασε όμως το να ανοιξεις σε διαφορετικές καρτέλες τη σελίδα του φόρουμ και το νέο δένδρο τεχνολογιών. Προχώρησε σε αργές μα και σε γρήγορες εναλλαγές στις καρτέλες τους. Θα διαπιστώσεις πως το παρασκήνιο του δένδρου τεχνολογιών σέβεται το βλέμμα, δεν το κουράζει.
Με χαμηλωμένο, μέσω του ροοστάτη, το φωτισμό του περιβάλλοντος χώρου, δε με κούρασε καθόλου η θέαση και οι χρωματικοί συνδυασμοί τού δένδρου τεχνολογιών, σ' αντίθεση με του φόρουμ.
Υποκειμενικά όμως είναι αυτά.
Αντικειμενικό είναι ότι είναι σίγουρα πιο λειτουργικό, αν κι επιδέχεται βελτιώσεων. Πάντα το καλό, καλύτερο μπορεί να γίνει!

Καλησπερα να 'σαι καλα Γιωργο με εκανες και γελασα
... εκανα νοερα εικονα την συμβουλη σου για τον χαμηλο φωτισμο
παμε να σας περιγραψω το ..story
χαμηλος φωτσμος απαλη μουσικη ...και γω αερινα ντυμενη στο λαπτοπ ..να παιζω φοε
να κτυπω στον χαρτη των ΠΜ και παραλληλα η ..μαντα να κοιτα τα κολπα μεντρανο των γνωστων +111111111 στον ΣεΣ ''σιγοτραγουδωντας'' οτι γαλλικο ξερει
... μιλαμε ουτε ο Λουις Μπουνιουελ δεν θα μπορουσε να φανταστει τετοια ..σκηνη για καποια ταινια του
 

finrοd

Banned
Χαχαχα Όμορφη εικόνα. Εκείνο το «αέρινα ντυμένη» κάτι σε ...γδύσιμο μου κάνει. Ξέρεις... Από 'κείνες τις επιμελώς ατημέλητες ενδυμασίες που καλύπτουν ...αποκαλύπτοντας, φανερώνουν ...κρύβοντας, αποθεώνουν την φαντασία εξοβελίζοντας την πραγματικότητα.
Αλήθεια, ο Μάριος πού χάθηκε; Εξαφανισμένος είναι. θα 'θελα να διαβάσω το σχολιασμό του στο γραφόμενό σου!

Λέω να τον μιμηθώ κι εγώ. Το έκανα ήδη στο ΚΥ, μετά το θάψιμο της καραμπινάτης λαμογιάς ή του καραμπινάτου σφάλματος στο κώδικα του παιχνιδιού στον ΣεΣ, ή της καραμπινάτης παράκαμψης των δικλείδων ασφαλειας του.
Όλα τ' αποδεικτικά υπήρξαν. Δημοσιεύθηκαν κι εδώ, στο φόρουμ. Ήρθε και η έντιμη δημοσίευση, από ιδρυτή τής συντεχνίας που φέρεται από το σύστημα να έκανε τη μάχη, για να επιβεβαιώσει ότι κάτι το λάθος υπάρχει. Όχι υποχρεωτικά λαμογιά. Δεν υπήρχε και λόγος άλλωστε για κάτι τέτοιο. Ιδού:
Καλησπερα σαν ιδρυτης τον Nobles κυριε finrod καταλαβινω το σφαλμα που δειξατε, αλλα εξηγηση δεν μπορω να δωσω. Δεν ειναι λογικο κατι τετοιο διοτι οντως δεν ειχαμε παρει τον τομεα..
Τέλος πάντων, εγώ εξαφανίστηκα έκτοτε από το ΚΥ. Ανυπόληπτο πλέον για μένα. Και με την ευκαρία, να εκφράσω ένα τεράστιο ΕΥΓΕ μαζί με μια βαθιά υπόκλιση στις ικανότητες του διαχειριστή που ΔΕΝ μπόρεσε να ελέγξει το ποιος παίκτης και πως έκανε, σε άκρως εστιασμένο χρόνο και χώρο, τη μία και μοναδική μάχη σε τομέα του χάρτη ΣεΣ της σημερινής εποχής. Τη μία και μοναδική μάχη που στον τομέα αυτόν έγινε. Τη μάχη που ΔΕΝ μπορεί να γίνει. Που το ίδιο το σύστημα δεν επιτρέπει την πραγματοποίησή της.

Μάλλον ήρθε η ώρα να το κάνω και στο φόρουμ.
Θα μου λείψει το τανγκό, (πνευματικό), μα μια τα «ξενυχιάσματα» με τους αποκλεισμούς μέσω έωλων αιτιολογιών, μια το «σώριασμα» με την επικρότηση στο λιβελογράφημα, στη συκοφαντική δημοσίευση που ούτε ο συντάκτης της δεν την υπερασπίστηκε, σαν κλήθηκε να το κάνει, αλλά προτίμησε τις ...γαργάρες, και μια τώρα το «κλείδωμα» του θέματος για να μην υπάρχει δυνατότητα ανταπάντησης, (φυσικό, μιας και το γνωρίζει πως η απάντησή που έδωσε χωλαίνει), με οδηγούν στο να στερηθώ την χαρά και την απόλαυσή του.

Ακόμη είμαστε το μοναδικό φόρουμ της ΙΝΝΟ που είναι απαγορευμένη η δημοσίευση των προφίλ. Ξέρεις, εκεί στην ενότητα «Νέες Δημοσιεύσεις προφίλ», κάτω δεξιά, που σαν δεν έχεις συνδεθεί στο φόρουμ φαίνονται και σαν συνδεθείς η ενότητα ...εξαφανίζεται!!. Πρώτα η προσπάθεια να θαφτεί από άλλα, μετά η ηθικά κατακριτέα λαθροχειρία σε παραχωρημένο προσωπικό χώρο όπου αυτοσυστηνόμαστε και τέλος ο αποκλεισμός, μόνο στο ελληνικό φόρουμ, της δυνατότητας αυτής. Κι αυτό έγινε διότι είχα αναγράφει, ως το δικαιούμαι, ως αγαπημένη ιστοσελίδα την σελίδα του Μάριου, όπου πάντα έβρισκα μεταφρασμένες τις αποστολές των εκδηλώσεων του παιχνιδιού. Όχι μόνο παράτυπη, μα και παράνομη η ενέργεια να επέμβουν στο προφίλ μου και να το διαγράψουν, έτσι ώστε να εξαφανιστεί κι από την συγκεκριμένη ενότητα. Τώρα που θα λείψω, ελπιζω να το ενεργοποιήσουν ξανά. Είναι ντροπή.

Είναι και 'κείνη η ντροπή της εξαφάνισης, της ολικής διαγραφης ανάρτησης με τις αποστολές τής εκδήλωσης, εν τω μέσω τής εκδήλωσης, (δηλαδή επιτρεπόνταν ακομή κι από τις άγραφες ...απαγορευσεις να υπάρχει η δημοσίευση των αποστολών στο επίσημο φόρουμ).

Είναι και η επαναλαμβανόμενη και κατάφωρη παραβίαση των κανονισμών που διέπουν το φόρουμ από τους ίδιους τους θεματοφύλακες τους, με αποκορύφωμα την παραβίαση του απόρρητου των προσωπικών δεδομένων, μέσω ανάρτησης, (θα την παραθέσω για να μην γίνει αλλοίωσή της, αν και έχω και το αποτύπωμα της σε εικόνα), όπου ανακοινώνεται σε όλους ότι ο Διο... έχει δεχθεί ποινές για παραβάσεις. Τις ποινές που επιβάλλονται η ΙΝΝΟ έχει πολιτική να μην τις δημοσιοποιεί, θεωρώντας το παραβίαση προσωπικών δεδομένων. Όλοι ξέρουμε ότι ο Διο... είχε δεχθεί ποινή. Για μας, για τις ποινές μας, ο Διο... δεν ξέρει!
Καταρχην ο διοκομο είχε δεύτερη παρατήρηση.
Το μόνο καλό είναι ότι δεν καταλάβαινε τι έκανε. Δεν είχε συνείδηση του τι παραβίαζε. Το κακό είναι που ούτε και τώρα θα το καταλάβει...
Είναι και η αναλήθειες στην ίδια δημοσίευση. Μϊα και μόνη η ανάρτηση που εξαφανίστηκε, σ' αυτήν μόνο οι αποστολές και σε καμμία άλλη, μεταφρασμένες όπως και σε όλες τις προηγούμενες εκδηλώσεις, και σαν εξαφανίστηκε είμασταν στο μέσο της εκδήλωσης. Δεν παραβίαζε η ανάρτηση την άγραφη απαγόρευση των αποστολών τής εκδήλωσης πριν αυτή ξεκινήσει. Και, ναι, υπήρχε σύνδεσμος στο τέλος, ως παραπομπή, στην σελίδα που χρησιμοποιηθήκε ως πηγή πληροφοριών. Αυτός διαγράφηκε μέρες πριν και μπήκε στη θέση του η αιτιολόγηση. ¨Ολα καλά. Κανείς δε διαμαρτυρήθηκε.

Τέλος πάντων.
Άφαντος κι ο Μήτσος...
Ο Διο... ωσάν φάντασμα, αστραπιαία στη χάση και στη φέξη εμφανίζεται...
Δεν υπάρχει γλιτωμός!
Άντε, Γεια Χαρά!


ΥΓ (καθυστερημένο)
Το μόνο εύκολο είναι το να «καταπιεί» το οτιδήποτε, ο οποισδήποτε. Το δύσκολο, αδύνατο για κάποιους, είναι τ' αχώνευτα να χωνέψουν! Έχουν ευαίσθητο «στομάχι». ;)

ΥΓ (στερνό)
Σε λιγότερες από 14 μέρες ο λογαριαμός στον ε' κόσμο, που υποστηρίζει τον παρόντα στο φόρουμ, αυτόματα θα διαγραφεί. Μαζί του, αυτοματα θα πάψει να υφίσταται κι αυτός.
Διαγραφή πόλης.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Χαχαχα Όμορφη εικόνα. Εκείνο το «αέρινα ντυμένη» κάτι σε ...γδύσιμο μου κάνει. Ξέρεις... Από 'κείνες τις επιμελώς ατημέλητες ενδυμασίες που καλύπτουν ...αποκαλύπτοντας, φανερώνουν ...κρύβοντας, αποθεώνουν την φαντασία εξοβελίζοντας την πραγματικότητα.
Αλήθεια, ο Μάριος πού χάθηκε; Εξαφανισμένος είναι. θα 'θελα να διαβάσω το σχολιασμό του στο γραφόμενό σου!

Λέω να τον μιμηθώ κι εγώ. Το έκανα ήδη στο ΚΥ, μετά το θάψιμο της καραμπινάτης λαμογιάς ή του καραμπινάτου σφάλματος στο κώδικα του παιχνιδιού στον ΣεΣ, ή της καραμπινάτης παράκαμψης των δικλείδων ασφαλειας του.
Όλα τ' αποδεικτικά υπήρξαν. Δημοσιεύθηκαν κι εδώ, στο φόρουμ. Ήρθε και η έντιμη δημοσίευση, από ιδρυτή τής συντεχνίας που φέρεται από το σύστημα να έκανε τη μάχη, για να επιβεβαιώσει ότι κάτι το λάθος υπάρχει. Όχι υποχρεωτικά λαμογιά. Δεν υπήρχε και λόγος άλλωστε για κάτι τέτοιο. Ιδού:

Τέλος πάντων, εγώ εξαφανίστηκα έκτοτε από το ΚΥ. Ανυπόληπτο πλέον για μένα. Και με την ευκαρία, να εκφράσω ένα τεράστιο ΕΥΓΕ μαζί με μια βαθιά υπόκλιση στις ικανότητες του διαχειριστή που ΔΕΝ μπόρεσε να ελέγξει το ποιος παίκτης και πως έκανε, σε άκρως εστιασμένο χρόνο και χώρο, τη μία και μοναδική μάχη σε τομέα του χάρτη ΣεΣ της σημερινής εποχής. Τη μία και μοναδική μάχη που στον τομέα αυτόν έγινε. Τη μάχη που ΔΕΝ μπορεί να γίνει. Που το ίδιο το σύστημα δεν επιτρέπει την πραγματοποίησή της.

Μάλλον ήρθε η ώρα να το κάνω και στο φόρουμ.
Θα μου λείψει το τανγκό, (πνευματικό), μα μια τα «ξενυχιάσματα» με τους αποκλεισμούς μέσω έωλων αιτιολογιών, μια το «σώριασμα» με την επικρότηση στο λιβελογράφημα, στη συκοφαντική δημοσίευση που ούτε ο συντάκτης της δεν την υπερασπίστηκε, σαν κλήθηκε να το κάνει, αλλά προτίμησε τις ...γαργάρες, και μια τώρα το «κλείδωμα» του θέματος για να μην υπάρχει δυνατότητα ανταπάντησης, (φυσικό, μιας και το γνωρίζει πως η απάντησή που έδωσε χωλαίνει), με οδηγούν στο να στερηθώ την χαρά και την απόλαυσή του.

Ακόμη είμαστε το μοναδικό φόρουμ της ΙΝΝΟ που είναι απαγορευμένη η δημοσίευση των προφίλ. Ξέρεις, εκεί στην ενότητα «Νέες Δημοσιεύσεις προφίλ», κάτω δεξιά, που σαν δεν έχεις συνδεθεί στο φόρουμ φαίνονται και σαν συνδεθείς η ενότητα ...εξαφανίζεται!!. Πρώτα η προσπάθεια να θαφτεί από άλλα, μετά η ηθικά κατακριτέα λαθροχειρία σε παραχωρημένο προσωπικό χώρο όπου αυτοσυστηνόμαστε και τέλος ο αποκλεισμός, μόνο στο ελληνικό φόρουμ, της δυνατότητας αυτής. Κι αυτό έγινε διότι είχα αναγράφει, ως το δικαιούμαι, ως αγαπημένη ιστοσελίδα την σελίδα του Μάριου, όπου πάντα έβρισκα μεταφρασμένες τις αποστολές των εκδηλώσεων του παιχνιδιού. Όχι μόνο παράτυπη, μα και παράνομη η ενέργεια να επέμβουν στο προφίλ μου και να το διαγράψουν, έτσι ώστε να εξαφανιστεί κι από την συγκεκριμένη ενότητα. Τώρα που θα λείψω, ελπιζω να το ενεργοποιήσουν ξανά. Είναι ντροπή.

Είναι και 'κείνη η ντροπή της εξαφάνισης, της ολικής διαγραφης ανάρτησης με τις αποστολές τής εκδήλωσης, εν τω μέσω τής εκδήλωσης, (δηλαδή επιτρεπόνταν ακομή κι από τις άγραφες ...απαγορευσεις να υπάρχει η δημοσίευση των αποστολών στο επίσημο φόρουμ).

Είναι και η επαναλαμβανόμενη και κατάφωρη παραβίαση των κανονισμών που διέπουν το φόρουμ από τους ίδιους τους θεματοφύλακες τους, με αποκορύφωμα την παραβίαση του απόρρητου των προσωπικών δεδομένων, μέσω ανάρτησης, (θα την παραθέσω για να μην γίνει αλλοίωσή της, αν και έχω και το αποτύπωμα της σε εικόνα), όπου ανακοινώνεται σε όλους ότι ο Διο... έχει δεχθεί ποινές για παραβάσεις. Τις ποινές που επιβάλλονται η ΙΝΝΟ έχει πολιτική να μην τις δημοσιοποιεί, θεωρώντας το παραβίαση προσωπικών δεδομένων. Όλοι ξέρουμε ότι ο Διο... είχε δεχθεί ποινή. Για μας, για τις ποινές μας, ο Διο... δεν ξέρει!

Το μόνο καλό είναι ότι δεν καταλάβαινε τι έκανε. Δεν είχε συνείδηση του τι παραβίαζε. Το κακό είναι που ούτε και τώρα θα το καταλάβει...
Είναι και η αναλήθειες στην ίδια δημοσίευση. Μϊα και μόνη η ανάρτηση που εξαφανίστηκε, σ' αυτήν μόνο οι αποστολές και σε καμμία άλλη, μεταφρασμένες όπως και σε όλες τις προηγούμενες εκδηλώσεις, και σαν εξαφανίστηκε είμασταν στο μέσο της εκδήλωσης. Δεν παραβίαζε η ανάρτηση την άγραφη απαγόρευση των αποστολών τής εκδήλωσης πριν αυτή ξεκινήσει. Και, ναι, υπήρχε σύνδεσμος στο τέλος, ως παραπομπή, στην σελίδα που χρησιμοποιηθήκε ως πηγή πληροφοριών. Αυτός διαγράφηκε μέρες πριν και μπήκε στη θέση του η αιτιολόγηση. ¨Ολα καλά. Κανείς δε διαμαρτυρήθηκε.

Τέλος πάντων.
Άφαντος κι ο Μήτσος...
Ο Διο... ωσάν φάντασμα, αστραπιαία στη χάση και στη φέξη εμφανίζεται...
Δεν υπάρχει γλιτωμός!
Άντε, Γεια Χαρά!


ΥΓ (καθυστερημένο)
Το μόνο εύκολο είναι το να «καταπιεί» το οτιδήποτε, ο οποισδήποτε. Το δύσκολο, αδύνατο για κάποιους, είναι τ' αχώνευτα να χωνέψουν! Έχουν ευαίσθητο «στομάχι». ;)

ΥΓ (στερνό)
Σε λιγότερες από 14 μέρες ο λογαριαμός στον ε' κόσμο, που υποστηρίζει τον παρόντα στο φόρουμ, αυτόματα θα διαγραφεί. Μαζί του, αυτοματα θα πάψει να υφίσταται κι αυτός.
Προβολή συνημμένου 1050
Καλησπέρα
Επειδή αναφέρεσε σε εμένα θα σου απαντήσω και θα προσπαθήσω να γίνω κατανοητή μια φορά χωρίς να επανέλθω.
Καταρχήν δεν θυμάμαι το συγκεκριμένο ποστ , προφανώς έχει πολύ καιρό και έχει λυθει αλλά οκ ας επανέλθουμε αφού το είδες και το ανέφερες.
Αν έκανα λάθος τότε σίγουρα οφείλω να ζητήσω συγγνώμη από τον ίδιο τον παίκτη και απορώ πως ο ίδιος δεν μου έκανε παρατήρηση αλλά έβαλε εσένα να το κάνεις.Για λάθη που έχω κάνει έχω ξανά ζητήσει συγγνώμη και έγινε δεκτή από τους περισσότερους εδώ στο φόρουμ χωρίς να δημιουργηθεί περαιτέρω θέμα.
Ίσως τότε το είχα αναφέρει όταν έγινε μια έκρηξη παραπόνων για το αν είχα ή δεν είχα αποκλίσει από λάθος τον συγκεκριμένο παίκτη και απάντησα στην ερώτηση αποκλεισμού.
Επίσης δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις με εμένα προσωπικά , προσπαθώ να κρατήσω ήρεμους τόνους και να μην απαντάω στις επιθέσεις σου. Θα σε ευχαριστήσω όμως που με βοηθάς να γίνω καλύτερη και να διορθώνω τα λάθη μου.
 
Κορυφή