Επιλυμένο Ανενεργα εικονιδια στη διαχειρηση μυνηματων

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Jonathan Wick

Ενεργό Μέλος
Ειμαι Ιδρυτης στη Συντεχνια μου. Γιατι δεν δουλευουν αυτα; Απο που περνω αυτα τα δικαιωματα;
 

Συνημμένα

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    47,9 KB · Προβολές: 9

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Ποιος έφτιαξε το κυκλικό?
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Δε γίνεται αυτό, κανονικά έπρεπε να έχεις δικαιώματα...
Δώσε μου μισό λεπτό να δω
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Κάποιος από τους παραλήπτες πρέπει να έχει το αστεράκι ανοικτό. Αυτός έχει δικαιώματα.
Αν μπορείς ανέβασε ένα screenshot από το κυκλικό να φαίνεσαι μόνο εσύ.
Αν δεν έχεις αστεράκι σημαίνει ότι ή το έφτιαξε κάποιος άλλος ή υπάρχει πιθανό bug.
Ψάξε όμως μήπως το έφτιαξε κάποιος άλλος και κάνεις λάθος.
 

Jonathan Wick

Ενεργό Μέλος
Ειναι ξεκαθαρο bug... Οπως βλεπεις ειμαστε 6 ατομα και κανεις δεν εχει δικαιωματα... Ειμαστε ολοι Ιδρυτες η με αστερι.
Το 2ο avatar ειμαι εγω που εφτιαξα το κυκλικο. Ενω μπορω να το διαγραψω, να αλλαξω τον τιτλο κτλ, δεν μπορω να διωξω καποιον η να του δωσω δικαιωματα...
Επισης, τι γινετε στην περιπτωση, που εγω που εφτιαξα το κυκλικο, φυγω απο την Συντεχνια; Μετα σε ποιον πανε τα δικαιωματα;

Ηταν λαθος που βγηκε το φορουμ Συντεχνιας. Ηταν πολυ καλο εργαλειο. Δεν ειναι ετοιμο το συστημα με τα μνμ... Θελει δουλιτσα ακομα....

Ευχαριστω και καλο μηνα
 

Συνημμένα

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    52,5 KB · Προβολές: 6

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Επίσης να είσαι καλά!
Θα σε παρακαλούσα να στείλεις μία αίτηση στην Ομάδα Υποστήριξης να το ελέγξουμε.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Επειδή είμαι σχετικά καινούριος στη διαχείριση το έψαξα αρκετά και βρήκα το εξής:
Τα μηνύματα "Συντεχνίας" τα βλέπουν όλοι οι Σύντεχνοι και κανείς δεν μπορεί να αφαιρέσει ή προσθέσει κάποιο μέλος σε αυτά. Υπάρχει μόνο η επιλογή συγκεκριμένα μηνύματα να τα βλέπουν μόνο οι Διαχειριστές της Συντεχνίας, (Αρχηγός, ιδρυτικά μέλη κλπ, τα οποία ξεχωρίζουν από την "κορώνα" ή το "αστεράκι"), και όχι όλοι.
Δικαίωμα προσθαφαίρεσης υπάρχει μόνο στα κοινωνικά μηνύματα.
 

Jonathan Wick

Ενεργό Μέλος
Επειδή είμαι σχετικά καινούριος στη διαχείριση το έψαξα αρκετά και βρήκα το εξής:
Τα μηνύματα "Συντεχνίας" τα βλέπουν όλοι οι Σύντεχνοι και κανείς δεν μπορεί να αφαιρέσει ή προσθέσει κάποιο μέλος σε αυτά. Υπάρχει μόνο η επιλογή συγκεκριμένα μηνύματα να τα βλέπουν μόνο οι Διαχειριστές της Συντεχνίας, (Αρχηγός, ιδρυτικά μέλη κλπ, τα οποία ξεχωρίζουν από την "κορώνα" ή το "αστεράκι"), και όχι όλοι.

Σωστο και απολυτος κατανοητο. Καμια αντιρρηση σε αυτο.
Δικαίωμα προσθαφαίρεσης υπάρχει μόνο στα κοινωνικά μηνύματα.
Εδω ειναι το προβλημα. Σε αυτα τα μηνυματα ειναι που χρειαζεται αυτο και που δεν γινετε.
Για αυτο μιλαω.
Το προβλημα υπαρχει και στους 2 κοσμους που παιζω (Β,Γ) και το εχουν ολοι. Και οι Κορωνες και οι Αστερατοι και αυτος που εφτιαξε το μηνυμα.
Επισης εκανα αυτο που ειπες στο support ticket. Εκανα διαγραφη cookies και cache, και δοκιμασα με Chrome και Edge. Το ιδιο προβλημα.
Επισης ειπα και στους Ιδρυτες να δουν αν μπορουν, αλλα και εκεινοι και εχουν το ιδιο θεμα.

Εδιντ: 10 λεπτα μετα.... :p
Ωωωωππππ!!!!
Τωρα ειδα και καταλαβα τι μου λες απο πανω. Σωστοτατος!!
Αρα λοιπον, μονο στα Κοινωνικα γινετε. Θα επρεπε να γινετε και στα Συντεχνιακα.
Οποτε πλεον δεν ειναι σφαλμα, αλλα θα το βαλω ως προταση για βελτιωση.

Νομιζω και οι 2 μαθαμε κατι σημερα. Και εγω σαν παικτης και εσυ σαν Admin.
:cool::cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Demme

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Μάλλον δεν κατανοήθηκε η απάντησή μου.
Δεν είναι Bug, είναι έτσι δομημένα τα μηνύματα Συντεχνίας ώστε να μπορούν να τα βλέπουν όλοι οι σύντεχνοι και θεωρώ ότι αυτό είναι σωστό. Ποιος ο λόγος να μην μπορεί κάποιος σύντεχνος να συμμετέχει στα κυκλiκά της Συντεχνίας;
Απλά αν απαιτηθεί ή κριθεί σκόπιμο μπορεί να δημιουργηθεί μήνυμα μόνο για τους Διαχειριστές (Κορώνα-Αστεράκι).
 

Jonathan Wick

Ενεργό Μέλος
Ναι το κατανοησα, για αυτο ειπα οτι δεν ειναι σφαλμα.
Θα σου πω εναν λογο γιατι καποιος Συντεχνος να μην ειναι στα κυκλικα της Συντεχνιας.
κυκλικα ΜΚ: Ειναι καποιοι που οσο και να τους το εξηγεις πως δουλευουν, δεν το καταλαβαινουν με τιποτα. Και απο το να τους πεταξεις απο την Συντεχνια, να τους πετας απο τα κυκλικα ΜΚ. Το ιδιο και απο αλλα κυκλικα, αγαθων, ΘΣ κ.α.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Demme

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Πολύ απλά φτιάχνεις κυκλικό στα κοινωνικά μηνύματα και επιλέγεις όποιους θες. :)
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Βάζεις ακόμα ένα από το ιδρυτικά συνδιαχειριστή ;)
 

Jonathan Wick

Ενεργό Μέλος
Βάζεις ακόμα ένα από το ιδρυτικά συνδιαχειριστή ;)
Πολυ καλα. Θεωρω οτι ειναι μια λυση προσωρινη; Διοτι εστω οτι ενας παικτης φυγει απο την Συντεχνια, θα πρεπει χειροκινητα να τον διωξουμε απο τα Κοινωνικα.
Ενω στο Συντεχνιακο, φευγει αυτοματα απο ολα.
Θεωρω, οτι μπορει να κλεισει το συγκεκριμενο θεμα, καθως εχω υποβαλει και σαν προταση για μελλοντικα.
Παντως δεν ειναι καθολου βολικο...
Αυτα και καλη συνεχεια.
 

Vilya

Ενεργό Μέλος

Έχει επιλυθεί.
Για δική σας διευκόλυνση παρακαλούμε να διαβάσετε το σχετικό άρθρο σχετικά με τις αναφορές σφαλμάτων.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή