Αξίζει να βάλω Μεγάλο Κτίριο προηγούμενης εποχής;

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser32763
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser32763

Guest
ερωτηση παίκτη που δεν έχει ασχοληθεί έως τώρα με τα ΜΚ. Είμαι στη συγχρονη εποχή, ένα βήμα απο τη μεταμοντέρνα και έχω έτοιμο να βάλω έναν Φάρο Αλεξάνδρειας απο Εποχή Σιδήρου. Να το κάνω ή δεν αξίζει τον κόπο;
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Δεν εχεις καθολου ΜΚ ?? Κακως γιατι βοηθανε παρα πολυ. Κατα την γνωμη μου ο Φαρος αξιζει. Εκτος αν εχεις κατι αλλο ετοιμο καλυτερο. Το θεμα στα ΜΚ δεν ειναι τα υλικα και ο χωρος αλλα οι Forge ποντοι. Αν βαλεις ΜΚ πρεπει να εισαι και ετοιμος να το ταισεις να το ανεβασεις μερικα επιπεδα.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
εισαι συγχρονη εποχη χωρις ΜΚ;απιστευτο αυτο.τα ΜΚ βοηθανε παρα πολυ με forge ποντους,αγαθα και ικανοποιηση.τον φαρο να τον βαλεις αλλα πρεπει να βαλεις και αλλα ακομα.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ερωτηση παίκτη που δεν έχει ασχοληθεί έως τώρα με τα ΜΚ. Είμαι στη συγχρονη εποχή, ένα βήμα απο τη μεταμοντέρνα και έχω έτοιμο να βάλω έναν Φάρο Αλεξάνδρειας απο Εποχή Σιδήρου. Να το κάνω ή δεν αξίζει τον κόπο;

Kαλησπερα θα ''προσπερασω'' την φραση σας σχετικα με το οτι δεν εχετε ασχοληθει με τα ΜΚ
(γιατι μπορει να εννοειτε κατι αλλο και οχι οτι δεν εχετε κανενα ΜΚ στην πολη σας)
και θα επικεντρωθω αμιγως στο ερωτημα σας

Πολλοι παιχτες που βρισκονται στις δυο τελευταιες εποχες τον ..''θυσιαζουν'' στον βωμο της ευρεσης χωρου
ομως για μενα (και το εχω ξαναπει δημοσια) ο μικρος σε διαστασεις (4χ4) ...και σε ηλικια υλικα κατασκευης
Φαρος της Αλεξανδρειας ειναι απο τα πιο σημαντικα , χρησιμα ΜΚ ..και κερδοφορα κτηρια του φοε
για του λογου το αληθες

http://prntscr.com/pav7ha

Ποιο αλλο κτηριο 4χ4 θα σας δωσει 72 υλικα και 230% προσαυξηση στις προμηθειες ?
και οχι δεν τον εχω φτασει στον ουρανο αυτα δινουν το 27( ->28 ) επιπεδο του

Συμπερασμα ανεβαινει ευκολα και αξιζει ..τα φοεκικα λεφτα του και τον χωρο που κατεχει
 

DeletedUser29206

Guest
Μια πόλη χωρίς μεγάλα κτίρια μένει πίσω. Για αν αυξήσεις την πρόοδο της πόλης σου θα χρειαστείς οπωσδήποτε κάποια πολύ βασικά κτίρια (Θόλος, Αλκατράζ κ.ά.). Όσο περισσότερο ασχολείσαι με αυτά τα βασικά μ/κ τόσο πιο πολύ θα αυξάνεται η μεταβολή της προόδου της πόλης σου. Δεν ξέρω άμα με πιάνεις... Πάντως αυξάνεται η παραγωγή σου σε όλα τα στάδια με πολύ μεγαλύτερους ρυθμούς, πόσο μάλλον αν εκτοξεύσεις τα μ/κ σου σε μεγάλα επίπεδα.
 
Κορυφή