Διαγραφή αντικειμένου Μείωσης Χρόνου Παραγωγής Προμηθειών από αποθήκη

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Ε, ναι! έκανα το λάθος και πάτησα το ΟΚ για να το ενεργοποιήσω, αλλά δεν είχα κτήρια παραγωγής αγαθών, παρά μόνο ειδικά... έκανα επίσης το λάθος να αγνοήσω την περιγραφή του.
Πρέπει να τιμωρηθώ λοιπόν για αυτό;;;; Να διαγραφεί από την αποθήκη μου;;; Μήπως θα πρέπει απλά να μην εφαρμόζεται και να εμφανίζει σχετικό μήνυμα όπως με τις αναβαθμίσεις και τις συρρικνώσεις;
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Κανονικά θα πρέπει να τιμωρηθείς, αλλά επειδή είμαι καλός άνθρωπος (και μόλις μπήκε και η Μεγάλη Εβδομάδα) κάνε μία αίτηση να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε και να ενημερώσουμε να κάνουν κάτι οι προγραμματιστές μας γι' αυτό αν είναι όντως πρόβλημα του παιχνιδιού.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Έχω στείλει ήδη αίτημα υποστήριξης. Είχα στείλει και ακόμη ένα τον Ιανουάριο γιατί την ξαναπάτησα... τότε νόμιζα ότι έφταιγαν οι χρόνοι, δλδ ενώ είχα βάλει 4ωρες παραγωγές, ενεργοποίησα την μείωση χρόνου κατά 6 ώρες... μάλλον όμως έφταιγε και τότε όπως και τώρα το ότι είχα ειδικά κτήρια (μάλλον, γιατί δεν θυμάμαι, πέρασε καιρός από τότε)
Πρέπει να διορθωθεί.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Σου έχω απαντήσει και στην αίτηση, αλλά θα το πω κι εδώ για όσους μπορεί να μη γνωρίζουν.

Δεν ήταν σφάλμα του παιχνιδιού, υπήρχαν κτίρια για τον αριθμό των οποίων σε ενημέρωνε το παράθυρο (που δε διάβασες :p) που θα επηρέαζε η χρήση αυτού του αντικειμένου.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Ναι και ευχαριστώ, πράγματι τώρα που μου έρχονται στο μυαλό σιγά σιγά οι ενέργειες που έκανα (δεν έχω άλλο αναλώσιμο αντικείμενο μείωσης παραγωγής νομισμάτων) στο μηνυμα επιβεβαίωσης εφαρμογής ανέφερε κάτι για δύο κτήρια.... ποια να είναι άραγε; Δεν έχω καθόλου οικιστικά... :confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Και πέραν της παραπάνω ερώτησης έχω να προσθέσω και ένα αίτημα-παράκληση: στο εικονίδιο του αντικειμένου να είναι πιο ξεκάθαρο το σε πια παραγωγή γίνεται μείωση, πχ τα νομίσματα και τα εργαλεία να μπουν μπροστά από την κλεψύδρα.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Και πέραν της παραπάνω ερώτησης έχω να προσθέσω και ένα αίτημα-παράκληση: στο εικονίδιο του αντικειμένου να είναι πιο ξεκάθαρο το σε πια παραγωγή γίνεται μείωση, πχ τα νομίσματα και τα εργαλεία να μπουν μπροστά από την κλεψύδρα.

Μάλλον αυτό θα πρέπει να κάνουμε πιο ξεκάθαρο, γιατί όταν δεν υπάρχει κτίριο να εφαρμοστεί το κάθε αντικείμενο υπάρχει η ανάλογη ενημέρωση (σαν συμπλήρωμα για το ότι θα μπορούσε να υπάρχει σφάλμα εκεί και να χάνεται το αντικείμενο)
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Θα μπορούσα να μάθω σε ποιους τύπους κτηρίων εφαρμόζονται τα συγκεκριμένα αντικείμενα μείωσης χρόνου;
Ξέρω ότι δεν εφαρμόζονται σε ειδικής παραγωγής και σε ΜΚ.
Άραγε, τι τύπου θα μπορούσε να είναι εκείνα τα δύο κτήρια στα οποία αναφερόταν το μήνυμα επιβεβαίωσης εφαρμογής του αντικειμένου;
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ξέρω σίγουρα ότι το ένα είναι η Βασιλική Μαρμάρινη Πύλη, δεν θυμάμαι κάποιο άλλο τώρα.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Αυτή την έχω... ωραία! το ένα το βρήκαμε... στη wiki το λέει;
(μήπως σας δίνω ιδέα για επόμενο διαγωνισμό; "Πείτε μας σε ποια κτήρια πέρα από τα οικιστικά εφαρμόζεται το αντικείμενο μείωσης χρόνου παραγωγής νομισμάτων.");)
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
στη wiki δε το λέει (από ότι θυμάμαι).
Δε ξέρω αν μας δίνεις ιδέα για τον επόμενο διαγωνισμό, αλλά σίγουρα μου βάζεις επιπλέον δουλειά :p
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Επειδή όμως κι εγώ είμαι καλός άνθρωπος, θεωρώ ότι το πρόβλημά μου έχει επιλυθεί. Θα κλείσω και το αίτημα υποστήριξης, γιατί σε έχω κάνει να τρέχεις και στα δύο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

talamanta

Καμένος Χρήστης
Αυτή την έχω... ωραία! το ένα το βρήκαμε... στη wiki το λέει;
(μήπως σας δίνω ιδέα για επόμενο διαγωνισμό; "Πείτε μας σε ποια κτήρια πέρα από τα οικιστικά εφαρμόζεται το αντικείμενο μείωσης χρόνου παραγωγής νομισμάτων.");)
σε ολα τα πολυμορφικα (μπαζαρ λουνα κλπ) που τρεχουν σε καποιες χρονικες στιγμες τους παραγωγες νομισματων
οταν δε εφαρμοζει καποιος ενα κιτ μειωσης χρονου παραγωγης νομισματων 'η προμηθειων εμφανιζεται ενα μνμ που λεει σε ποσα κτηρια της πολης σου(την συγκεκριμενη στιγμη ) θα μπορει να εφαρμοστει
και μια ακομη λεπτομερεια μπορει να εχεις βαλει δυο κατασκευαστες ελκ να τρεχουν την παραγωγη της 1 ωρας
http://prntscr.com/nfbio1
εαν χρησιμοποιησεις ενα κιτ μειωσης χρονου νομισματων πχ του 6 ωρου θα λειτουργησει σε αυτα ..για την 1 ωρα που εχεις προγραμματισει
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*
Κορυφή