ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΣΥΜΜΕΧΕΤΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΜΠΟΡΟ....

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser25588
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser25588

Guest
Καλημερα... οπως θα εχουμε παρατηρησει ολοι μας στον εμπορο υπαρχουν παιχτες που μπαινουν απλα να ανεβασουν την προσφορα σε τεραστια υψη μονο και μονο να μην την παρει κανεις η να ματωσει αρκετα για να την παρει. υπαρχουν επισης 2πλοι λογαριασμοι που κανουν το ιδιο....
δεν μπορει να συνεχιστει αλλο αυτο.
παραδειγμα τρελο. εχουμε αναβαθμιση μιλητη κξεκιναει με 1350 και παει ο αλλος αμεσως παιχτης αποικιακης και βαζει 50.000 προσφορα ετσι γιατι γουσταρε.... και δεν ειναι μονο αυτο το παραδειγμα... και αλλα δωρα να ξεκινανε με 5 και 6 χιλιαρικα και πρωτη προσφορα να ειναι 80.000 ετσι για να ματωσει τελειως ο αλλος....

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανανε τον εμπορο οπως ολα τα ιβεντ δηλαδη αντιπαλοι μας να ειναι μονο οι γειτονες που οι γειτονες ειναι στο ιδιο επιπεδο με σενα και ξερουμε οτι θα τρεχει ο εμπορος σε νορμαλ κατασταση.....

Αυτο που γραφω δεν ειναι ιδεα. ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΜΕΣΗ ΕΙΝΑΙ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser29206

Guest
Το έχω πολλές φορές! Να γίνονται οι δημοπρασίες ανάμεσα σε γείτονες, τόσο απλό...
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
εμενα παιδια δεν με ενοχλει καθολου αυτο το γεγονος.εχω πεισει τον εαυτο μου οτι ΠΟΤΕ δεν θα μπορεσω να αγορασω κατι απο τον παλαιοπωλη στην δημοπρασια γιατι οι τιμες ειναι εξωφρενικες και εχω ηρεμησει.μαλιστα το διασκεδαζω κιολαςνα βλεπω προσφορες της ταξης των 90.000 νομισματων.αντιθετα αγοραζω απο τον παλαιοπωλη σχεδον καθημερινα διαφορα καλα πραγματακια που μου λειπουν
 

DeletedUser28055

Guest
Καλησπερα σας . Θεωρω απαραδεκτο και αδικο το ανεβασμα της δημοπρασιας σε εξερετικα μεγαλα υψη ποσών.
Ενα συγκεκριμενο οριο θα ηταν δικαιο και επισης θα βοηθουσε αν στην δημοπρασια λαμβαναν μερος μονο απο την γειτονια .
Επισης , θα ηταν ωραιο αν βλεπαμε στον εμπορο και κατι χρησιμο για εμας που ειμαστε στην εποχη του Αρη και οχι μονο πραγματα για παικτες που ειναι στην εποχη του υστερου η του πρωιμου μεσαιωνα πχ αγαλμα αετος ή φοινικας ή αγαλμα δυτικης πυλης .
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Δεν νομιζω οτι ειναι σκοπιμο να γινονται οι δημοπρασιες μεταξυ γειτονων...
καταρχην ειναι δυσκολο σε επιπεδο δημιουργικο και τζαμπα κοπος για τους σχεδιαστες...
κατα δευτερον θα αρχισουμε να λεμε οτι η α γειτονια δινει καλυτερα δωρα απο τη β, κ.ο.κ.
ετσι ειναι οι δημοπρασιες παιδια... αν βαρεσει καποιος αλλος 10,000 για ενα αντικειμενο, που το "ψωνιζει" 1000 νομισματα απο τον εμπορο, τι να κανουμε?
ας το παρει και σε καλη μερια....;)
θα ερθει και η σειρα μας... τα νομισματα τελειωνουν, και αν δεν εχεις μετρο θα ξεμεινεις καποτε...
περιμενουμε λοιπον...
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
παιδια εμενα μια χαρα μου φαινονται οι δημοπρασιες.ναι ανεβαινουν σε μεγαλα επιπεδα μερικες φορες αλλα μπορεις να παρεις πολυ καλα κομματια και σε φτηνες τιμες.πρεπει να εισαι και λιγο τυχερος.εγω 3-4 φορες εχω παρει κομματια που ζητουσα οπως κιτ αναβαθμισης πλοιου με 5000 νομισματα μονο.υπομονη θελει λοιπον και θα στρωσει το πραγμα.
 
Κορυφή