Εκστρατεία-μάχες

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31581
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser31581

Guest
Έχω παρατηρήσει ότι όταν παίζω στις εκστρατείες και ο στρατός μου είναι λίγο πριν νικήσεις τον "εχθρό"-στρατό του παιχνιδιού,το παιχνίδι κολλάει χωρίς εμφανή αιτία και όταν επανέρχεται,ο "εχθρός" ενώ έχανε,έχει κατατροπώσει τον στρατό μου..
Υπάρχει εξήγηση για αυτό;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Οταν ξαναμπαινετε υπαρχει μια καρτα που σας ρωτα εαν θελετε υποχωριση ή συνεχιση της μαχης
http://prntscr.com/figrxh
εαν ειχατε επιλεξει την επιλογη υποχωριση τοτε αυτοματα χρεωνεστε με ηττα
εαν ομως ειχατε επιλεξει την συνεχιση (το οποιο υποθετω οτι ειχατε επιλεξει )
τοτε η απαντηση στην απορια σας μαλλον βρισκετε στον συνδυασμο των ..2 κατωθι ισως :
1 Ισως εχει σχεση με τον χρονο που μεσολαβει δηλ εαν δηλ ειναι τραυματισμενες οι στρ μοναδες του αντιπαλου στρατου τοτε εαν μεσολαβει χρονος αρκετος ισως εχουν ιαθει και
2 Ισως οταν μπλοκαρει εσεις εχετε ολοκληρωσει τις δικες σας κινησεις **
ομως ο αντιπαλος στρατος στον χρονο που μεσολαβει (δηλ αυτοματα το συστημα) ολοκληρωνει τις δικες του κινησεις

** ακομη και εαν δεν εχετε ολοκληρωσει την τελευταια σας κινηση το συστημα θεωρει οτι την ολοκληρωσατε και απλως κρατησατε ακινητη χωρις να κτυπησει κατι την τελευταια σας στρατιωτικη μοναδα
 

DeletedUser29206

Guest
Το καλύτερο πράγμα που μπορείς να κάνεις είναι να δεις τι φταίει:
1) Υπολογιστή (κακής ποιότητας RAM, επεξαργαστής κλπ)
2) Σύνδεση WiFi
3) Browser ή flash
4) To παιχνίδι

Εάν φταίει ο browser καλά είναι να δοκιμάσεις και άλλους. Προτεινόμενοι είναι: Google Chrome και Torch
Εάν είναι πρόβλημα παιχνιδιού (που μάλλον δεν είναι γιατί αυτό το πρόβλημα υπάρχει μάλλον μόνο σε εσένα) τότε καλά είναι να το αναφέρεις και να ζητήσεις βοήθεια από την υποστήριξη και να σε καθοδηγήσουν για το τι πρέπει να κάνεις. Και γενικώς καλά είναι να απευθύνεσαι στην υποστήριξη για ό,τι πρόβλημα έχεις στο παιχνίδι διότι αυτοί ξέρουν καλύτερα. Εμείς εδώ στο forum δίνουμε μόνο συμβουλές. Συνήθως εδώ δεν απαντάνε ορισμένες φορές για τον χ και ψ λόγο.
 

DeletedUser31103

Guest
Γεια σε ολους!θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με ενα θεμα που με προβληματιζει..
Εχω φτασει στην τελευταια τεχνολογια στην εποχη Μελλον θελω να μπω Αρκτικη εποχη αλλα γνωριζω οτι στην Αρκτικη εποχη οι διαπραγματευσεις στην εκστρατεια ζητανε και προμηθειο...
Αν λοιιπον εγω μπω στην εποχη και δεν εχω ξεκλειδωσει την τεχνολογια με το καραβι που φερνει προμηθειο η εκστρατεια θα μου ζηταει προμηθειο ή μονο αγαθα Αγαθα αρκτικης?
Αν μου ζηταει προμηθειο τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση απ την στιγμη που δεν θα εχω τετοιο αγαθο?
θα σας παρακαλουσα πολυ να απαντησετε στο θεμα που με προβληματιζει...σας ευχαριστω!καλη σας μερα!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα λογικα μολις κτιστει το λιμανι θα πρεπει να ζηταει -παλι το χερι μου στην φωτια δεν το βαζω-
ομως για σιγουρια θα σας συμβουλευα
1- να αλλαξετε εποχη αφου εχετε μαζεψει τα υλικα για τις πρωτες 7 τεχνολογιες
και τα αντιστοιχα πακετα ποντων
2 να περιμενετε να ξεκινησει η νεα εκστρατεια
-δηλ τριτη πρωι μετα την εναρξη της νεας εκστρατειας-
τουλαχιστον για αυτην θα εχετε εξασφαλισει οτι δεν θα σας ζητησει
-ελπιζω να μην αλλαξε και αυτο δηλ-
 
Κορυφή