Επαναφορά Λογαριασμού Peris 21... Πλήρης αδιαφορία της Διαχείρησης

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser25588
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser25588

Guest
Απο την τετάρτη 25 του μήνα ο λογαριασμός μου Peris21 στον Δελτα κοσμο έχει καταστραφεί όλα τα κτήρια έχουν γκρεμιστεί και η πόλη μου είναι οικόπεδο. το γιατί είναι άλλη ιστορία. Ωστόσο την επομένη κιόλας ζήτησα άμεση επαναφορά της πόλης μου απο την διαχείρηση και μου είπαν οτι δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ενώ όλοι γνωρίζουμε πολύ καλά οτι μπορουν να την επαναφέρουν.
Παίζω αυτό το παιχνίδι πολυ περισσότερο καιρό απο όλους στην διαχείρηση την 3η μερα που άνοιξε στην ελλάδα ο πρωτος σέρβερ πριν 7 η 8 χρονια περιπου. έχω σκάσει μερικά χιλιάρικα για να αναπτύξω τον λογαριασμό και αντί να το σεβαστούν αυτό το πράγμα οι της διαχείρησης οχι απλα δεν έκαναν τιποτα αλλά με έγραψαν στα παλια των υποδημάτων τους.....

Ζητάω όχι μονο την επαναφορά της πόλης μου που το ζητάω απο την πεμπτη το πρωι αλλά και επιστροφή 3.000 ποντων που έχω χάσει αυτές τις μέρες απο την πολη μου την παραγωγή και επισης περίπου 25.000 ποντους που έχασα απο κτηρια που μπηκα και έκλεισαν ενω δεν υπήρχε ο θολος......

Υ.Γ. Δεν υπαρχει σε αυτά τα παιχνίδια προστασία λογαριασμού αν γινει ολικη καταστροφή; δηλαδη παιζει ο αλλος σκάει κατι χιλιάρικα και για άλφα λόγο καταστρεφετε τελείως η πόλη του και σου έρχονται απο την διαχειρηση και σου λενε μπραβο κοροιδο δεν μας νιαζει που έριξες τοσα χρηματα εγινε βλακεια στην πολη σου αρα θα την χάσεις τελειως....... Ειναι ηθικο αυτό; ειναι συμπεριφορα σοβαρων εκπρωσόπων εταιρίας αυτή;
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
πως καταστραφηκε η πολη δηλαδη;αν προκειται για ανθρωπινο λαθος πιστευω πως σιγουρα μπορουν να την επαναφερουν.αλλά ολοληρη η πολη;;;;;;
 

DeletedUser29206

Guest
Πρώτα απ' όλα για τέτοια θέματα δεν γίνεται να συζητάς στο forum αλλά μόνο στη διαχείριση. Και δεν είναι πλήρης αδιαφορία αφού όπως λες και εσύ ο ίδιος, σου απαντήσανε. Το ότι δε σου άρεσε η απάντηση είναι άλλη υπόθεση...
Δεύτερον το επιχείρημα με τα χρόνια που παίζεις το παιχνίδι και ότι έχεις πληρώσει για αυτήν την πόλη δεν στέκει. Και που ξέρουμε εμείς ότι αυτό δεν είναι ποινή; Σε κάποια πράγματα δεν υπάρχουν εξαιρέσεις.
Αυτό με τους πόντους... Όποιος ζητάει τα πολλά χάνει και τα λίγα. Άμα θες να πάρεις πίσω την πόλη σου σταμάτα να κοιτάς τις λεπτομέρειες και εστίαζε στα ουσιώδη. Έχεις χάσει την πόλη σου και προσπαθείς να την πάρεις πίσω. Μην το θεωρείς δεδομένο αυτό και ζητάς συγχρόνως τους πόντους που έχασες από παραγωγές.
Το πιο βασικό που δεν είπες είναι αυτό το «άλφα λόγο», εκεί κρύβεται το όλο του ζουμί.
 

DeletedUser25588

Guest
Πρώτα απ' όλα για τέτοια θέματα δεν γίνεται να συζητάς στο forum αλλά μόνο στη διαχείριση. Και δεν είναι πλήρης αδιαφορία αφού όπως λες και εσύ ο ίδιος, σου απαντήσανε. Το ότι δε σου άρεσε η απάντηση είναι άλλη υπόθεση...
Δεύτερον το επιχείρημα με τα χρόνια που παίζεις το παιχνίδι και ότι έχεις πληρώσει για αυτήν την πόλη δεν στέκει. Και που ξέρουμε εμείς ότι αυτό δεν είναι ποινή; Σε κάποια πράγματα δεν υπάρχουν εξαιρέσεις.
Αυτό με τους πόντους... Όποιος ζητάει τα πολλά χάνει και τα λίγα. Άμα θες να πάρεις πίσω την πόλη σου σταμάτα να κοιτάς τις λεπτομέρειες και εστίαζε στα ουσιώδη. Έχεις χάσει την πόλη σου και προσπαθείς να την πάρεις πίσω. Μην το θεωρείς δεδομένο αυτό και ζητάς συγχρόνως τους πόντους που έχασες από παραγωγές.
Το πιο βασικό που δεν είπες είναι αυτό το «άλφα λόγο», εκεί κρύβεται το όλο του ζουμί.



Το πως καταστράφηκε η πόλη σας το έχω πει άσχετο αν δεν σας άρεσε η απάντηση. Προσπαθούμε εδώ να επαναφέρουμε την πόλη μου και αντί να εστιάζετε σε αυτό βγιανετε και από πάνω. Συγνωμη αλλά η ευθύνη σας ως διαχειριστές είναι πως να προστάτευε τε και να διευκοληνετε τους παίχτες όταν συμβαίνουν τέτοιες καταστάσεις όχι να βγαίνετε και να τους την λέτε και από πάνω.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Το πως καταστράφηκε η πόλη σας το έχω πει άσχετο αν δεν σας άρεσε η απάντηση. Προσπαθούμε εδώ να επαναφέρουμε την πόλη μου και αντί να εστιάζετε σε αυτό βγιανετε και από πάνω. Συγνωμη αλλά η ευθύνη σας ως διαχειριστές είναι πως να προστάτευε τε και να διευκοληνετε τους παίχτες όταν συμβαίνουν τέτοιες καταστάσεις όχι να βγαίνετε και να τους την λέτε και από πάνω.

Ο shadowking ΔΕΝ ειναι διαχειριστης ειναι απλος παικτης (οπως και εγω) και αφου το βαζεις το θεμα δημοσια απλα ειχε μια ευλογη απορια. Και προφανως αν την εχεις πει την απαντηση σε αιτηση υποστηριξης ΕΜΕΙΣ εκει δεν εχουμε προσβαση ωστε να ξερουμε και να σχηματισουμε αποψη περι του δικαιου ή οχι της διαμαρτυριας σου.

Οπως και να εχει ειναι εναντια στους κανονες του φορουμ τετοιου ειδους συζητησεις. Αν εχεις παραπονο ξανακανε αιτηση υποστηριξης.
 

DeletedUser25588

Guest
Καταρχάς ζητάω συγνώμη γενικά από όλους. Βγήκαν νέα δεδομένα πριν λίγο και έμαθα τον πραγματικό λογο που έγινε ότι εγι ε στην πόλη μου. Ενημερώθηκε η διαχείριση. Μπορεί να κλειδώσει το θέμα....
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
ο shadowking δεν ειναι διαχειριστης φιλε μου.ειναι ενας απλος και ταπεινος παικτης που δεν εχει δωσει δικαιωματα σε κανεναν.
αν ειναι αυτο που σου συνεβη ομως κατι που μπορει να συμβει στον καθενα μας μηπως θα επρεπε να το μοιραστεις μαζι μας για να αποφυγουμε και εμεις κατι τετοιο στο μελλον;
 

DeletedUser32771

Guest
Πρώτα απ' όλα για τέτοια θέματα δεν γίνεται να συζητάς στο forum αλλά μόνο στη διαχείριση.
Οπως και να εχει ειναι εναντια στους κανονες του φορουμ τετοιου ειδους συζητησεις. Αν εχεις παραπονο ξανακανε αιτηση υποστηριξης.
Απορίες:
1. Γιατί δεν γίνεται και που το βλαβερό το να μοιραστεί μαζί μας το πρόβλημά του;
2. Ποιός ο κανονισμός του φόρουμ στον οποίο είναι ενάντιο το να συζητά κανείς τέτοια θέματα στο φόρουμ;
Δεν βλέπω πουθενά νύξη ή αναφορά σε τιμωρία παίκτη.
 

DeletedUser32771

Guest
Στους κανονες του φορουμ αρθρα 8.α. και 8.β.

Για να τους δούμε:
8.α. Αν έχετε κάποιο πρόβλημα με την Διαχείριση του Forum ή κάποιας υποκατηγορίας του, παρακαλούμε μην δημιουργείτε θέμα στο forum. Απευθυνθείτε σε κάποιον Διαχειριστή Forum για το πρόβλημα που σας προέκυψε και θα κάνει ότι μπορεί για να σας εξυπηρετήσει και να σας το λύσει. Δημιουργία κάποιου thread/post σχετικά με προβλημά σας στο forum μόνο αναστάτωση μπορεί να προκαλέσει και δεν θα βοηθήσει στην επίλυσή του.

Σε δημοσίευση για τυχόν πρόβλημα με τη διαχείριση του ΦΟΡΟΥΜ αναφέρεται ο κανόνας 8.α.
Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στο δημοσίευμα του συμπαίκτη μας.
Εξάλλου δεν το απαγορεύει. Απλώς, για καλύτερη αντιμετώπιση και αποφυγή αναστάτωσης, προτρέπει να αποφευχθεί.

8.β. Απαγορεύονται οι συζητήσεις σχετικά με αποκλεισμούς στο forum, ενέργειες Διαχειριστών Forum, καθώς επίσης και με τιμωρίες που έχουν επιβληθεί στο παιχνίδι (καθώς και οποιασδήποτε απόπειρα εξαπάτησης της Ομάδας Διαχείρισης). Αν έχετε κάποιο παράπονο σχετικά με αποκλεισμούς/τιμωρίες παιχτών εντός του παιχνιδιού, παρακαλούμε στείλτε στο Κέντρο Υποστήριξης μια Αίτηση Υποστήριξης. Το ίδιο ισχύει και για παράπονο ή απορία που έχετε με αποκλεισμό/τιμωρία παικτών από το forum.

Το δημοσίευμα του συμπαίκτη μας ούτε σε αποκλεισμό χρήστη του φόρουμ αναφέρεται, ουτε σε ενέργειες Διαχειριστών του ΦΟΡΟΥΜ, ούτε σε τιμωρία που έχει επιβληθεί στο παιχνίδι, ούτε προσπαθεί να εξαπατήσει, ούτε εκφράζει παράπονο ή απορία για αποκλεισμό στο φόρουμ.

Το δημοσίευμα του δεν εμπίπτει στις διατάξεις αυτών των κανονισμών.
 

DeletedUser32771

Guest
Το φόρουμ και το παιχνίδι είναι δύο ξεχωριστά πράγματα.
Επειδή όμως το φόρουμ εξυπηρετεί τα μέλη της ελληνικής κοινότητας που ειναι παίκτες στο παιχνίδι, υπάρχει το προαπαιτούμενο, για να είσαι μέλος στο φόρουμ να έχεις και λογαριασμό στο παιχνίδι.
Δηλαδή γίνεται να έχεις λογαριασμό στο παιχνίδι, αλλά όχι και στο φόρουμ, ενώ δεν μπορεί να γίνει το αντιστροφο, δηλαδή, να έχεις λογαριασμό στο φόρουμ αλλά όχι στο παιχνίδι.

Ο συμπάικης μας, απλώς, χρησιμοποίησε το φόρουμ, ως μπορούσε, για να μοιραστεί το πρόβλημά του, να βρει λύση σε αυτό και αφού ΠΡΩΤΑ, κατά τα γραφόμενά του, επικοινώνησε με το Κέντρο Υποστήριξης του παιχνιδιού.

Προσωπικά δεν βλέπω κάτι το μεμπτό, ιδίως μετά το τελευταίο του μήνυμα.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Οι κανονες ισως θελουν μερικες αλλαγες σε καμποσα σημεια για να γινουν πιο σαφεις. Εχω και προσφαστη προσωπικη εμπειρια σε αυτο το θεμα.

Τωρα σε γενικες γραμμες εχει αναφερθει πολλες φορες και απο τη iris και απο αλλους διαχειριστες οτι οσα θεματα απτωνται της αιτησης υποστηριξης δεν τα κουβεντιαζουμε δημοσια και βασικα δεν προκυπτει λυση απο δω μεσα. Οποτε ειναι καλυτερο να κανεις αιτηση υποστηριξης για να βρεις το δικιο σου.

Στο συγκεκριμενο θεμα τωρα ο παμπαλαιος παικτης Palpatine αν δεις και απο τον τιτλο "πληρης αδιαφορια της διαχειρισης" δεν μπηκε για να πει το παραπονο του ή να ζητησει την αποψη μας ή να μοιραστει εστω το προβλημα του μαζι μας αλλα για να ψιλοκραξει την διαχειριση και να ανοιξει κουβεντα εδω μαζι τους αντι για την αιτηση. Και οπως ειδες αρνηθηκε να πει δημοσια τι ακριβως εγινε. Επιθετικος ειναι ο τιτλος του θεματος και επιθετικος ο τροπος του στον shadow king που δεν μπηκε καν στον κοπο να ελεγξει αν ειναι διαχειριστης ή οχι. Τουλαχιστον προς τιμην του καταλαβε οτι τα νευρα του δεν τον οδηγουσαν σε καλο δρομο και για αυτο ζητησε συγνωμη. Και ευχομαι οντως να λυθηκε το θεμ ατου απο την σωστη οδο δηλ την αιτηση υποστηριξης. Οποτε το θεμα με τον palpatine ληγει εδω και δεν μας αφορα αλλο.

Τωρα αν θελουμε και εχουμε θεμα με τους κανονες (ή ακριβεστερα με την διατυπωση τους) ας ανοιξουμε ενα αλλο thread που να προτεινουμε εκει οποιες αλλαγες θελουμε και κρινουμε ως αρτιοτερες. Φυσικα δεν πιστευω οτι μπορουμε εμεις να καθορισουμε τους κανονες (αυτοι που τους ανηκειτο φορουμ δηλ εταιρια το κανει αυτο) αλλα μπορουμε να βοηθησουμε στην καλυτερη διατυπωση τους ωστε να μην γινονται μπερδεματα.
 

DeletedUser32771

Guest
Εν κατακλείδι, συμφωνείτε ότι ουδεμία διάταξη υπάρχει στους ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ κανονισμούς που ν' απαγορεύει το εν λόγω δημοσίευμα.
Τα υπόλοιπα ας τα δούμε στο νήμα μηνυμάτων άλλου θέματος. θρίαντ... γκρρρ

Επεξεργασία για να συμπληρώσω ότι ΠΡΩΤΑ έκανε αίτηση υποστήριξης. Το γράφει και το έγραψα κι εγώ, θέλοντας να το επισημάνω, δείχνοντας ταυτόχρονα πως ακολούθησε την ορθή οδό για την επίλυση του προβλήματος που αντιμετώπισε.

Πού το κακό που το μοιράστηκε και μαζί μας;

Εκ νέου επεξεργασία, για να προσθέσω ότι στο αρχικό του μήνυμα προς όλους μας, το μονο που διαβάζω ειναι περιγραφή του τι συνέβει, τι έκανε, τι αντιμετώπιση βρήκε και, στο τέλος, μια νότα απογοήτευσης για τα αποτελέσματα που ειχε η αίτηση υποστήριξης που έκανε προς την ΟΔ μέχρι τη στιγμή τού δημοσιεύματός του.
Πού τα είδατε εσείς αυτά τα περί διαμάχης με την ΟΔ και τα γράφετε;
Ουδεμία αντιδικία διακρίνω. Ούτε ψόγο. Μόνο απογοήτευση. Ευτυχώς βρέθηκε λύση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Εν κατακλείδι, συμφωνείτε ότι ουδεμία διάταξη υπάρχει στους ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ κανονισμούς που ν' απαγορεύει το εν λόγω δημοσίευμα.

Αμα διυλιζεις τον κωνωπα σχετικα με τους κανονες ναι συμφωνω οτι θελουν καποιες αλλαγες ωστε να εινια πιο κατανοητοι και σαφεις και να πιανουν ολες τις υποκατηγοριες

Αλλα συμφωνα με το πνευμα των κανονων (και οχι το γραμμα) δεν δημοσιευουμε στο φορουμ θεματ απου κανοντικα τα κουβεντιαζουμε στην αιτηση υποστηριξης.
 

DeletedUser32771

Guest
Διύλισα τον κώνωπα; Τους κανονισμούς έγραψα.
Ερμήνευσα και παρερμήνευσα; Ουδόλως.
Μήπως άλλος διυλίζει τον κώνωπα και, ερμηνεύοντας, διαστρέφει το πνεύμα, όχι μόνο των κανονισμών, αλλά της ίδιας τής ύπαρξης των κανονισμών;
Είθισται ότι δεν απαγορεύεται να επιτρέπεται. Σε κάποιες ανώμαλες καταστάσεις ισχύει το «απαγορεύεται ότι δεν επιτρέπεται».

Πάντως είναι λάθος να γραφεί ότι από τους κανονισμούς απαγορεύεται το εν λόγω δημοσίευμα. Και καλώς δεν απαγορεύεται. Δεν θα το παραδεχθείτε ότι εσφαλμένη εκ πλάνης αναφορά κάνατε;
Δε θα μου λείψει το ψωμί από το τραπέζι, εξ αιτίας της μη παραδοχής σας. Είναι φως φανάρι!!!

Επεξεργασία για να αναφερθώ και στο παρακάτω, αποφεύγοντας να προσθέσω άσκοπα νέο δημοσίευμα στο νήμα.
δεν δημοσιευουμε στο φορουμ θεματ απου κανοντικα τα κουβεντιαζουμε στην αιτηση υποστηριξης.
Στις αιτήσεις δεν ...κουβεντιάζουμε. Αναφέρουμε με τη μεγαλύτερη δυνατή σαφήνεια το θέμα που αντιμετωπίζουμε, προσπαθώντας με τη διαχείριση να το επιλύσουμε.
Στο φόρουμ όμως, κάλλιστα μπορούμε να κουβεντιάσουμε για το θέμα που αντιμετωπίζουμε ή αντιμετωπίσαμε, μοιραζόμενοι την εμπειρία μας με τα υπόλοιπα μέλη της κοινότητας. Ο κατ' εξοχήν χώρος λόγου και κουβεντούλας το φόρουμ.
Δική μου άποψη. Μπορώ να την υποστηρίξω. Ουδέποτε θα προσπαθήσω να την επιβάλλω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Δυστυχως εκανα μεγαλο λαθος να ανοιξω κουβεντα μαζι σου γιατι σε θυμαμαι πολυ καλα και απο το παρελθον που το εχεις χουι να επιτιθεσαι σε αλλους παικτες και συχνα να τους προσβαλλεις και να τους κατηγορεις για διαφορα πραγματα. Τωρα το αντιλαμβανομαι οτι οι ανθρωποι δεν αλλαζουν και η αποψη που ειχα για σενα ηταν σωστη.

Και αφου ασχολεισαι τοσο με τους κανονες και τους κατανοεις καλυτερα απο μας (που μαλλον εχουμε χαμηλοτερο Iq οπως εχεις αναφερει) θα ηθελα να σχολιασεις το αρθρο 9 που σε αφορα αμεσα καθωτι εισαι τιμωρημενος και ειλικρινα δεν ξερω γιατι σου ξαναεπιτραπηκε η εισοδος εδω μεσα οπου το μονο που κανεις ειναι να προκαλεις και να δημιουργεις θεματα.

"Παράβαση Κανονισμών του Forum θα οδηγήσει αρχικά σε προειδοποίηση (warning) και κατόπιν εξακολούθησης σε επιβολή ποινής (infraction). Η δημιουργία άλλων λογαριασμών στο forum από τον ίδιο χρήστη, μετά τον αποκλεισμό του αρχικού του λογαριασμού δεν επιτρέπται και τιμωρείται.

Θα θέλαμε να σας υπενθιμίσουμε ότι στην περίπτωση που έχετε αποκλειστεί, σημαίνει ότι δεν μπορείτε να συμμετάσχετε στο forum με κανέναν άλλο τρόπο. Η δημιουργία ενός επιπλέον λογαριασμού, η χρήση πιθανώς υπάρχοντος ήδη άλλου λογαριασμού (εάν έχετε λογαριασμούς σε διαφορετικούς κόσμους με διαφορετικά usernames ή λογαριασμούς που υφίστανται μετά από διαγραφή στο παιχνίδι) καθώς και ή δημιουργία threads/posts από έναν άλλο χρήστη για λογαριασμό σας επίσης τιμωρείται.

Απαγορεύεται ρητά η χρήση λογαριασμού άλλου χρήστη από αποκλεισμένο εκ του φόρουμ χρήστη. Σε τέτοια περίπτωση θα αποκλείεται και ο δανεικός λογαριασμός.
Απαγορεύεται η επεξεργασία μίας απάντησης μετά την είσοδο προειδοποίησης-τιμωρίας (αυτό σημαίνει το να απομακρυνθεί ή να επεξεργασθεί η προειδοποίηση-τιμωρία) είναι ενάντια στους κανόνες και μπορεί να οδηγήσει σε περαιτέρω προειδοποίηση-τιμωρία.
Σφετερισμός στοιχείων μέλους του προσωπικού (όνομα, avatar, υπογραφή, τρόπος γραφής κλπ.) οδηγεί σε άμεσο αποκλεισμό από το φόρουμ και σε ακραίες περιπτώσεις και από το παιχνίδι.
Δεν επιτρέπεται να εκπροσωπήσετε αποκλεισμένους χρήστες. Αν το κάνετε θα προειδοποιηθείτε-τιμωρηθείτε. Μόνη εξαίρεση μπορεί να γίνει για θέματα αποχαιρετισμού (με προηγούμενη άδεια του διαχειριστή).
Το posthunting (το να γράφεις απαντήσεις μόνο κ μόνο για να ανέβει το 'νούμερο' των ποστ ή το 'level' σου) θα δέχεται προειδοποίηση-τιμωρία, ή σε ακραίες περιπτώσεις άμεσο αποκλεισμό."


Και εδω νομιζω ειναι σαφεις οι κανονες. Εκτος αν δεν εισαι ο finrod του παρελθοντος και εισαι αλλος. Ρωταω λοιπον μηπως εισαι αλλος και κανω λαθος?


1.jpg 2.jpg


 

DeletedUser32771

Guest
Σε σχέση με αυτό:
Δυστυχως εκανα μεγαλο λαθος να ανοιξω κουβεντα μαζι σου γιατι σε θυμαμαι πολυ καλα και απο το παρελθον που το εχεις χουι να επιτιθεσαι σε αλλους παικτες και συχνα να τους προσβαλλεις και να τους κατηγορεις για διαφορα πραγματα. Τωρα το αντιλαμβανομαι οτι οι ανθρωποι δεν αλλαζουν και η αποψη που ειχα για σενα ηταν σωστη.

Και αφου ασχολεισαι τοσο με τους κανονες και τους κατανοεις καλυτερα απο μας (που μαλλον εχουμε χαμηλοτερο Iq οπως εχεις αναφερει) θα ηθελα να σχολιασεις το αρθρο 9 που σε αφορα αμεσα καθωτι εισαι τιμωρημενος και ειλικρινα δεν ξερω γιατι σου ξαναεπιτραπηκε η εισοδος εδω μεσα οπου το μονο που κανεις ειναι να προκαλεις και να δημιουργεις θεματα.

"Παράβαση Κανονισμών του Forum θα οδηγήσει αρχικά σε προειδοποίηση (warning) και κατόπιν εξακολούθησης σε επιβολή ποινής (infraction). Η δημιουργία άλλων λογαριασμών στο forum από τον ίδιο χρήστη, μετά τον αποκλεισμό του αρχικού του λογαριασμού δεν επιτρέπται και τιμωρείται.

Θα θέλαμε να σας υπενθιμίσουμε ότι στην περίπτωση που έχετε αποκλειστεί, σημαίνει ότι δεν μπορείτε να συμμετάσχετε στο forum με κανέναν άλλο τρόπο. Η δημιουργία ενός επιπλέον λογαριασμού, η χρήση πιθανώς υπάρχοντος ήδη άλλου λογαριασμού (εάν έχετε λογαριασμούς σε διαφορετικούς κόσμους με διαφορετικά usernames ή λογαριασμούς που υφίστανται μετά από διαγραφή στο παιχνίδι) καθώς και ή δημιουργία threads/posts από έναν άλλο χρήστη για λογαριασμό σας επίσης τιμωρείται.


Απαγορεύεται ρητά η χρήση λογαριασμού άλλου χρήστη από αποκλεισμένο εκ του φόρουμ χρήστη. Σε τέτοια περίπτωση θα αποκλείεται και ο δανεικός λογαριασμός.
Απαγορεύεται η επεξεργασία μίας απάντησης μετά την είσοδο προειδοποίησης-τιμωρίας (αυτό σημαίνει το να απομακρυνθεί ή να επεξεργασθεί η προειδοποίηση-τιμωρία) είναι ενάντια στους κανόνες και μπορεί να οδηγήσει σε περαιτέρω προειδοποίηση-τιμωρία.
Σφετερισμός στοιχείων μέλους του προσωπικού (όνομα, avatar, υπογραφή, τρόπος γραφής κλπ.) οδηγεί σε άμεσο αποκλεισμό από το φόρουμ και σε ακραίες περιπτώσεις και από το παιχνίδι.
Δεν επιτρέπεται να εκπροσωπήσετε αποκλεισμένους χρήστες. Αν το κάνετε θα προειδοποιηθείτε-τιμωρηθείτε. Μόνη εξαίρεση μπορεί να γίνει για θέματα αποχαιρετισμού (με προηγούμενη άδεια του διαχειριστή).
Το posthunting (το να γράφεις απαντήσεις μόνο κ μόνο για να ανέβει το 'νούμερο' των ποστ ή το 'level' σου) θα δέχεται προειδοποίηση-τιμωρία, ή σε ακραίες περιπτώσεις άμεσο αποκλεισμό."


Και εδω νομιζω ειναι σαφεις οι κανονες. Εκτος αν δεν εισαι ο finrod του παρελθοντος και εισαι αλλος. Ρωταω λοιπον μηπως εισαι αλλος και κανω λαθος?


Προβολή συνημμένου 880 Προβολή συνημμένου 881

1. Δεν επιτέθηκα σε κανέναν. Απλώς εξέφρασα την απορία μου για το γιατί απαγορεύεται η δημοσίευση του θέματος του συμπαίκτη μας στο φόρουμ και ερώτησα το ποιοι κανονισμοί του φόρουμ την απαγορεύουν.
2. Διαφώνησα με το ότι αυτή απαγορευεται από τους κανονισμούς 8.α. και 8.β., τους αντέγραψα και έγινε καταφανές ότι η συγκεκριμένη δημοσίευση, ουδόλως απαγορεύεται από αυτούς.
3. Η δυναμία να υποστήριξης αντίθετης άποψης, ώθησε στο ολίσθημα τού να καταφερθεί ο γράφων το παρατιθέμενο άνωθεν κείμενο, κατά του προσώπου μου, προσάπτοντάς μου «διύλιση του κώνωπα» μαζί με παρερμηνεία των κανονισμών.
4. Σε δύσκολη θέση ευρισκόμενος, αντί να παραδεχθεί το λαθεμένο της άποψής του, αποδεδειγμένο από όσα έχουν γραφεί από τον δημιουργό του θέματος, αλλά κι από εμένα, κατέφυγε στο δημοσίευμα που παραθέτω παραπάνω.

Δεύτερος έρχεται. Ιδού:
Αν προλάβουμε και δε μας ...προλάβουν, θα τους περάσουμε όλους τους κανόνες, έως να φτάσουμε στον ένατο, όπου και ο συγκεκριμένος λογαριασμός θα σιωπήσει, ό,τι κι αν γίνει, όπως κι αν έχει, για πάντα στο παρόν φόρουμ).
Το είπα πρώτος. Ο κανόνας 9 αυτό που γράφεις λεει.

Κι αλήθεια, γιατί ερωτάς; Πότε έκρυψα ποιος είμαι; Από το πρώτο δημοσίευμα το είπα. Έβαλα την υπογραφή μου. Ενημέρωσα και την ΟΔ με αίτημα για την δημιουργία του λογαριασμού F for Finrod.
Δεν έκρυψα τίποτε.
Άλλοι κρύβονται. Άλλοι αντιγράφουν συνταγές και τις παρουσιάζουν ως πρωτότυπες, ενώ άλλα μέλη του φόρουμ, έχουν δημόσια πει, και είναι προς τιμήν τους, ότι δεν συμμετείχαν στο διαγωνισμό διότι δεν είχαν καμμία πρωτότυπη συνταγή να παρουσιάσουν.
Ιδού:
Θα συμμετείχα κι εγώ, αλλά δεν μου ερχόταν καμία συνταγή με Ελληνικό "άρωμα" που να μην είναι συνηθισμένη.
Αλλά αυτά αλλού. Σε άλλο νήμα τα έχω γράψει.


Στο συγκεκριμένο τώρα. Πάλι!

Ο δημιουργός του θέματος, ούτε αντιδίκησε, ούτε διαμάχη με τη διαχείριση άνοιξε στο φόρουμ
Το γραφόμενο ότι η δημοσίευσή του απαγορεύεται από τους κανόνες 8.α και 8.β ελέχθηκε και κρίθηκε ως ανακριβές.
Ουδεμία προσωπική επίθεση σε κανέναν έκανα.
Ουδέποτε έκρυψα το ποιος είμαι.
Ειλικρινά πάντα απορώ με την αδυναμία των άλλων να δεχθούν ότι έχουν σφάλλει. Για Θεοί περνιούνται. Εγώ έχω σφάλλει πολλές φορές στη ζωή μου, και η παραδοχή των σφαλμάτων μου με οδήγησε στη διόρθωσή τους.
Ακόμη δεν έχεις παραδεχθεί ότι οι κανόνες που ανέφερες δεν έχουν ουδεμία σχέση με το αρχικό δημοσίευμα του συμπαίκτη μας.
Ούτε καν απάντησες επί των γραφομένων μου σε σχέση με το δημοσίευμα και το τι οι κανόνες ορίζουν.
Προτίμησες να καταφερθείς εναντίον του προσώπου μου, αποδεικνύοντας την αδυναμία την άποψή σου να στηρίξεις.
Και μάλιστα συκοφαντώντας. Πότε και που έγραψα για χαμηλό δείκτη νοημοσύνης; Παρακαλώ να μου παραθέσετε το χωρίο. Αν ισχύει, θα ανακαλέσω αμέσως και θα παραδεχθώ ότι έσφαλλα.
Ας είναι...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Το θέμα άνοιξε σε περίπτωση που ο παίκτης θέλει να προσθέσει κάτι
Finrod... είδες ότι είπα να κάνω λίγο τα στραβά μάτια, αλλά δεν παλεύεσαι ρε παιδί μου...
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Το θέμα άνοιξε σε περίπτωση που ο παίκτης θέλει να προσθέσει κάτι
Finrod... είδες ότι είπα να κάνω λίγο τα στραβά μάτια, αλλά δεν παλεύεσαι ρε παιδί μου...

Μπραβο Ειρηνη.επιτελους.ξερεις εσυ γιατι...
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

DeletedUser25588

Guest
Μπορει να κλειδωσει το θεμα παρακακλω. ζητησα συγνωμη απο την διαχειρηση και παμε παρακατω... βαλτε ομως κανενα save γιατι δεν ειναι κατασταση αυτη.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή