Ερωτήσεις σχετικά με τους νέους κανόνες

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε τυχόν απορίες που έχετε σχετικά με την αναθεώρηση των κανόνων του παιχνιδιού[/iris]
 

DeletedUser869

Guest
Στους κανονες προστεθηκε η παραγραφος 9 ,δλδ μετα απο 30 μερες θα διαγραφεται ο λογαριασμος, ομως τα διαμαντια που μενουν θα υπαρχουν στον κυριο λογαριασμο τι εννοειται θα διαγραφεται;; ολη η προοδος που καναμε θα ξεκιναμε απο το 0;
Αν γινει κατι τετοιο θα πρεπει να υπαρχουν εξαιρεσεις π.χ εγω προσωπικα ειμαι ανθυποπλοιαρχος σε ποντοπορα πλοια και στο πλοιο δεν εχουμε τοσο καλη συνδεση για να μπαινω στο παιχνιδι και λειπω 4με 5 μηνες οποτε τι;; η θ πρεπει να βρω καποιον να παιζει το παιχνιδι πραγμα που απαγορευεται να μοιραζομαι το λογαριασμο η θα χασω την προοδο μου;;
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] Αυτό που λέτε δεν είναι κάτι καινούργιο που μπήκε τώρα με τους νέους κανόνες.
Αν κάνετε σύγκριση με τους παλιούς είναι στον κανόνα 9 (ενώ τώρα στον 10).
Οι ανενεργοί λογαριασμοί πάντα διαγράφονταν αν έμεναν περισσότερες από 30 ημέρες ανενεργοί.
Αυτό που μπορείτε να κάνετε αν δε θέλετε να διαγραφεί ο λογαριασμός σας είναι να έχετε μέσα ένα ποσό Διαμαντιών. Σε διαφορετική περίπτωση (αν για παράδειγμα δώσετε τον κωδικό σας σε άλλο χρήστη) τότε κινδυνεύετε με αποκλεισμό[/iris]
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Εγω παλι εχω ενδοιασμο να το πω ? επιφυλαξη για το πως μπορει να λειτουργησει στο μελλον?
για για την προταση που εχει προστεθει στο τμημα Μεταφορά Λογαριασμών και Διαμαντιών δηλ το 5
στο σημειο που αναφερει οτι μπορει να γινει μεταφορα λογαριασμου σε αλλον παιχτη δωρεαν
η προταση αυτη εαν δεν κανω λαθος δεν υπηρχε στο παρελθον
http://prntscr.com/8c70sb
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] Γι' αυτό λέγεται και 'αναθεώρηση κανόνων', γιατί μπήκαν κάποια πράγματα που δεν υπήρχαν, κάποια που δεν ήταν και τόσο ξεκάθαρα.. [/iris]
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
και παλι ομως
προστεθηκε η προταση χωρις να διευκρινιζει σαφως τις προυποθεσεις
θα μπορουσε εξ αρχης να μπουν καποια ορια
πχ ο παιχτης στον οποιον θα μεταφερθει ο λογαριασμος να μην ειχε ποτε οποιαδηποτε συναλλαγη με τον δωρητη 'η με ατομο που ο δωρητης ειχε κοινη συνδεση
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] νομίζω ότι αν διαβάσετε τους κανόνες τότε είναι αρκετά ξεκάθαρο πως για να γίνει μια μεταφορά λογαριασμού,
τότε ο παίκτης που θα τον παραλάβει θα πρέπει να μην έχει άλλο λογαριασμό στον ίδιο κόσμο.
Διαφορετικά έχουμε παραβίαση του πρώτου κανόνα.
Οι κανόνες λειτουργούν σαν σύνολο, όχι ξεχωριστά

π.χ.
αφού στον κανόνα 5 λέει ότι μπορώ να πάρω λογαριασμό από άλλο παίκτη, άρα δεν πειράζει που έχω ήδη λογαριασμό

Αυτό δεν ισχύει[/iris]
 
Κορυφή