Συζήτηση Ημέρα του Αγ. Πατρικίου

dio21

Καμένος Χρήστης
ΚΑΙ σε αυτο το ΙΒΕΝΤ, νομιζω οτι προσπαθουν οι σχεδιαστες να μας παρουν τα διαμαντια, που ετσι και αλλλιως δεν ειναι δικα μας, αυτοι μας τα εδωσαν.... λιγο ασκοπο το αλισβερισι, νομιζω, να χαμε να λεγαμε δλδ...
παρατηρω οτι για πρωτη φορα στο Πατρικιο, ζηταει πολλους διευθυντες απο την αρχη και μαζεμμενους...χμ...
και το προηγουμενο ΙΒΕΝΤ ανεβασε βαθμο δυσκολιας για να βγαλεις το κτηριο... μια χαρα δλδ, στη δινη του πληθωρισμου και το ΦοΕ...
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
παρατηρω οτι για πρωτη φορα στο Πατρικιο, ζηταει πολλους διευθυντες απο την αρχη και μαζεμμενους...χμ...

Μαλλον κανεις λαθος σε αυτο το σημειο. Τα ζητουμενα (38 το μαξιμουμ για καθε πολη και σε 3 σετ εναλλασομενα δηλ ιδια στην 1η, 4η, 7η πολη και ιδια στην 2η, 5η, 8η και ιδια στην 3η, 6η, 9η κ.ο.κ) ειναι ακριβως μα ακριβως ιδια με περυσι προπερσυ κτλ.

Το κεντρικο κτιριο για να το πας στο λεβελ 9 φετος ειναι αρκετα ευκολο (πιο πολυ απο περσυσι) γιατι εχει την εκπτωση στα σεντουκια (απο 1850 στα 1400) οποτε εχεις πολλα παραπανω χρυσα νομισματα να χαλασεις μεσα στην καθε πολη. Επισης δινει δωρο αναβαθμιση ανα δυο δωρα και οχι ανα τρια οπως αλλες χρονιες..

Οποτε ειναι πολυ πολυ ευκολο οπως εγω το κοβω. 6 αναβαθμισεις θελουμε να παρουμε απο το παιχνιδι οποτε 2 να παρουμε απο πολεις (μολις 75 ζητουμενα) και 4 απο σεντουκια. δηλ με 4 πολεις στο συνολο και μολις 20 ζητουμενα ανα πολη και ειμαστε κομπλε. Και με χρυσα καργα. 11,200 θα μαζεψουμε συνολικα (11,700 με το ενημερωτικο email) και θελουμε πλεον για 4 εξαδες σεντουκιων μολις 5600. Οποτε μενουν 6,000 δηλ 1500 ανα πολη και με 5 μερες χαλαρα ανα πολη. Καμμια σχεση με τις προηγουμενες χρονιες δηλαδη.

Αυτο βεβαια που ειναι για λιγη (ή πολυ) μουρμουρα - κραξιμο ειναι η πατεντα με το 10ο λεβελ που θελει χρυσο κιτ αναβαθμισης που νομιζω χωρις λεφτα δεν βγαινει. Βεβαια στο λεβελ 9 θα μας δινει ενα κομματι την μερα για το επομενο λεβελ οποτε σε 150 μερες θα εχουμε το 10ο λεβελ και εμεις που δεν θα πληρωσουμε!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Demme

dio21

Καμένος Χρήστης
Μαλλον κανεις λαθος σε αυτο το σημειο. Τα ζητουμενα (38 το μαξιμουμ για καθε πολη και σε 3 σετ εναλλασομενα δηλ ιδια στην 1η, 4η, 7η πολη και ιδια στην 2η, 5η, 8η και ιδια στην 3η, 6η, 9η κ.ο.κ) ειναι ακριβως μα ακριβως ιδια με περυσι προπερσυ κτλ.

Το κεντρικο κτιριο για να το πας στο λεβελ 9 φετος ειναι αρκετα ευκολο (πιο πολυ απο περσυσι) γιατι εχει την εκπτωση στα σεντουκια (απο 1850 στα 1400) οποτε εχεις πολλα παραπανω χρυσα νομισματα να χαλασεις μεσα στην καθε πολη. Επισης δινει δωρο αναβαθμιση ανα δυο δωρα και οχι ανα τρια οπως αλλες χρονιες..

Οποτε ειναι πολυ πολυ ευκολο οπως εγω το κοβω. 6 αναβαθμισεις θελουμε να παρουμε απο το παιχνιδι οποτε 2 να παρουμε απο πολεις (μολις 75 ζητουμενα) και 4 απο σεντουκια. δηλ με 4 πολεις στο συνολο και μολις 20 ζητουμενα ανα πολη και ειμαστε κομπλε. Και με χρυσα καργα. 11,200 θα μαζεψουμε συνολικα (11,700 με το ενημερωτικο email) και θελουμε πλεον για 4 εξαδες σεντουκιων μολις 5600. Οποτε μενουν 6,000 δηλ 1500 ανα πολη και με 5 μερες χαλαρα ανα πολη. Καμμια σχεση με τις προηγουμενες χρονιες δηλαδη.

Αυτο βεβαια που ειναι για λιγη (ή πολυ) μουρμουρα - κραξιμο ειναι η πατεντα με το 10ο λεβελ που θελει χρυσο κιτ αναβαθμισης που νομιζω χωρις λεφτα δεν βγαινει. Βεβαια στο λεβελ 9 θα μας δινει ενα κομματι την μερα για το επομενο λεβελ οποτε σε 150 μερες θα εχουμε το 10ο λεβελ και εμεις που δεν θα πληρωσουμε!
Αν ειναι ετσι, οκ... εγω ειδα απο την αρχη καποια παλουκια και μιλησα...οταν τελειωσει το ΙΒΕΝΤ λοιπον θα γινει απολογισμος...)))
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Το event του Πατρικίου, όχι μόνο είναι εύκολο, αλλά και δεν χρειάζεται να περιμένεις για κάποιο δώρο και να σκας γιατί δεν έρχεται.
Παίζουμε μόνο για το κτήριο του event.
Είναι πανεύκολο. Χρτείαζονται μόνο λίγα λεπτά για να αναβαθμίσεις τα εργοστάσια με συτγκεκριμμένη σειρά και σε συγκεκριμμένο χρόνο και έπειτα το ξεχνάς για κάποιες ώρες.
"Απαιτεί" μια τεχνική, γιατί αν βιαστούμε να αναβαθμίσουμε τα εργοστάσια, χάνουμε αποστολές.
 

arionas

Νέο Μέλος
χαιρετε
μπορει καποιος να μας γραψει μεχρι πιο λεβελ χρειαζεται το καθε εργοστασιο(25-50-100) κ πιο ποσοστο ο καθε διευθυντης?
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
χαιρετε
μπορει καποιος να μας γραψει μεχρι πιο λεβελ χρειαζεται το καθε εργοστασιο(25-50-100) κ πιο ποσοστο ο καθε διευθυντης?
Εγώ παίζω:
Φεστιβάλ 3-300
Πλοίο 2-300
Καπέλα 3-200
Λουλούδια 2-150
Κέικ 1-100
Ποτά 2-50 και
Πυροτεχνήματα 2-50
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ρε παιδια, εσας σας εχει ερθει το ενημερωτικο e-mail της εκδηλωσης που δινει και δωρο καποια χρυσα?
εμενα παντως οχι ακομα...

εκτος και αν μπηκαν αυτοματα πλεον τα δωρα...βλεπω οτι στον εναν απο τους 2 κοσμους που παιζω εχω 600 χρυσα ππαραπανω , αν και ειμαι στο ιδιο σημειο και στους 2 κοσμους... δεν προσεξα να εχω μαζεψει απο περιστατικα ομως...
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Καλημέρα σας λυπόμαστε που δεν πήρατε την προσφορά, τα ενημερωτικά δελτία είναι μέρος γενικών προσφορών και μπόνους που μπορεί να λαμβάνουν οι παίκτες.
Αυτές οι προσφορές διανέμονται αυτόματα και είναι πιθανό να μην τις λάβουν όλοι οι παίκτες ταυτόχρονα ή και καθόλου.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Πρωτη φορα δεν μου εχει ερθει μαιλ για εκδηλωση....
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Όταν δίνεται ένα δώρο από το παιχνιδι θα πρέπει δίνεται σέ όλους τους παιχτες.. Εμείς που δεν πήραμε τι έχουμε χολέρα??
Δεν είναι χαρακτηριστικο για δοκιμές να το δοκιμάζουν κάποιοι παιχτες καί κάποιοι όχι.
 

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Ενας λόγος μη παραλαβής κάποιου email -δώρου είναι σε περίπτωση που έχουμε αλλάξει το email μας στο προφίλ μας στις ρυθμίσεις.
Κάθε ομάδα διαχείρισης σε οποιοδήποτε μέσον κοινωνικής δικτύωσης είναι σε θέση να δει το email μας, καθώς και σε περίπτωση που ζητήσουμε επαναφορά κωδικού θα λάβουμε απάντηση στο τρέχων δηλωμένο email.
Δεν ισχύει το ίδιο για τα ενημερωτικά email.
Τα ενημρωτικά και προωθητικά email στέλνονται βάσει λίστας στην οποία υπάρχει το email κατά την εγγραφή μας.

Στην περίπτωση που δεν έχουμε αλλάξει το email και δεν έχουμε πάρει κάποιο email-δώρο, τότε αυτό σημαίνει ότι το λαμβάνουν ορισμένοι παίκτες και όχι όλοι, το οποίο δεν ξέρω κατά πόσο είναι δίκαιο.
Θεωρώ ότι θα έπρεπε να υπάρχει κάποια ενημέρωση στους γενικούς όρους συναλαγών προς αποφυγή διαφορών, παρερμηνεύσεων, παρεξηγήσεων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

.STORM.

Νέο Μέλος
To "παιχνίδι" για το event του Αγ. Πατρίκιου, μόνο παιχνιδι δεν είναι. Είναι πολύ αγχωτικό, κάτι σαν τα μαρτύρια του Σισύφου ένα πράμα. Θα περίμενα να είναι κάτι πιο ευχάριστο. Με έπιασε τέτοια απέχθεια, που έκανα 7 μέρες να μπω στην πόλη μου στον Δ κόσμο - αρνούμαι να το παίξω και σε 2ο κόσμο. Είμαι η μόνη που μου δημιουργεί τόσο άγχος και απέχθεια?
 

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Ναι καλέ. Το πιο ευχάριστο event είναι,. Αφήνεις το καραβάκι να πηγαινοέρχεται και "μπαίνεις" που και που να ανεβάζεις τα εργοστάσια.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Θελαμε 8 αναβαθμισεις για τερματισμο του δωρου και εγω πηρα 12. δηλ με λιγη σοβαρη προσπαθεια καποιος μπορει να εβγαζε και δυο κεντρικα δωρα τελικα! Οι υπολογισμοι μου ηταν σωστοι τελικα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Εγώ το σκέφτηκα λίγο ακόμα και έφτασα σε ένα δικό μου συμπέρασμα ότι η εκδήλωση ήταν πανεύκολη και σου είχε και την έκπτωση ακριβώς για να μπεις στον πειρασμό να χρησιμοποιήσεις διαμάντια και να "βγάλεις" 2 κτήριο. :)
 
Κορυφή