Ημερήσιες Αποστολές

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Οι ημερήσιες αποστολές δεν ξεκινάνε, αν και έχουν περάσει αρκετές ώρες από την αλλαγή από χειμερινή σε θερινή.

Λίγα λεπτά μετά από τις 10:00 που έχω βάλει να ξεκινάνε:
Daily missions.jpg

Και 1,5 ώρα μετά:
Daily missions2.jpg
 

DeletedUser30097

Guest
Γεια χαρά, (αντάμα και οι δυο τρομάρες),
Και σε μένα, στις 12:00 που το έχω ρυθμίσει την ανανέωσή τους, δε μου εμφάνισε την επόμενη. Αντίθετα το ρολόι ξεκίνησε την αντίστροφη, 24ωρη, μέτρηση για την εμφάνιση της επόμενης...
0.jpg
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Οφείλεται στην αλλαγή ώρας. Πρέπει να κλείσει 24ωρο για να ξεκινήσει η επόμενη ημερήσια. Με την αλλαγή της ώρας μέχρι τις 8:00 το πρωί είχαν περάσει 23 ώρες.
Δεν γνωρίζω τι θα γινόταν αν αλλάζαμε από χθες την ώρα έναρξης από 8:00 σε 9:00 το πρωί (από τα γραναζάκια δίπλα στον εναπομείναντα χρόνο)... μπορεί να μου λύσει κανείς την απορία;
 

DeletedUser30097

Guest
Στην επίσημη ενημέρωση ΔΕΝ υπήρξε αναφορά για ενδεχόμενη δυσλειτουργία, στους Ευρωπαϊκούς διακομιστές του παιχνιδιού, λόγω της μετάβασης στη θερινή ώρα...
Μπορείτε να την δείτε ακολουθώντας τον σύνδεσμο αυτόν: Αλλαγή ώρας & ημερήσιες προκλήσεις

Συνεπώς δίκαιη θεωρώ την αιτιολόγηση στην αναφορά προς τη διαχείριση της συγκεκριμένης δημοσίευσης!
0.jpg


ΥΓ (αργοπορημένο)
Δεν παίρνω πίσω το "like" που είχα δώσει στην συγκεκριμένη ανάρτηση. Αφορά στην έγκαιρη ενημέρωση που το αρμόδιο άτομο μας παρείχε. Άσχετα αν οι προγραμματιστές της εταιρείας τα έκαναν ...ελαφρώς εποχιακή σαλάτα!!
Δε φέρει ευθύνη γι' αυτό η υπογράφουσσα την δημοσίευση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΠΑΝΤΟΥ!!!!!
Οι ημερήσιες ξεκινούν άμεσα με αλλαγή της ώρας έναρξης (δουλεύει και με προγενέστερη και με μεταγενέστερη - τι είναι προτιμότερο δεν ξέρω)
 

dio21

Καμένος Χρήστης
ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΠΑΝΤΟΥ!!!!!
Οι ημερήσιες ξεκινούν άμεσα με αλλαγή της ώρας έναρξης (δουλεύει και με προγενέστερη και με μεταγενέστερη - τι είναι προτιμότερο δεν ξέρω)

Παλι μας κουφαναν οι σχεδιαστες....χαχααχ
Μα πως το εκαναν αυτο ρε?
παντως δουλευει το παραπανω, οποτε ευχαριστουμε τη φιλη μας...
 

DeletedUser30097

Guest
ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΠΑΝΤΟΥ!!!!!
Οι ημερήσιες ξεκινούν άμεσα με αλλαγή της ώρας έναρξης (δουλεύει και με προγενέστερη και με μεταγενέστερη - τι είναι προτιμότερο δεν ξέρω)

Σε μένα εμφανίστηκε η δυνατότητα επιλογής πριν από λίγο, δίχως να προβώ σε καμμία αλλαγή της ώρας εκκίνησής τους. Από μόνο του το ρολόι «έτρεξε» τις 23+ ώρες, που εσφαλμένα έγραφε, μηδενίζοντας ξανά κι επανεκκινώντας της ημερήσιες.
0.jpg


Πάει κι αυτό!!

ΥΓ(είπαμε ...καθιερωμένα τα υστερόγραφα)
Άντε και του χρόνου «μάγκες», ή, καλύτερα, άντε και στη ...φθινοπωρινή ισημερία!!!:p
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Γενικά υπάρχει λάθος στην ώρα. Το πρώτο μου ποστάρισμα μου γράφει ότι το έκανα στις 9:43 ενώ το έκανα γύρω στις 11:30!!!
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Μεχρι το 2021 ετσι θα παμε....
μετα θα γλιτωσουμε....:D:D:D:p:p:p
 

DeletedUser30097

Guest
Γενικά υπάρχει λάθος στην ώρα. Το πρώτο μου ποστάρισμα μου γράφει ότι το έκανα στις 9:43 ενώ το έκανα γύρω στις 11:30!!!
Ναι, υπάρχει διαφορά στην ώρα του διακομιστή του φόρουμ και στην ώρα που ισχύει στην Ελλάδα. Παλιότερα, στην ίδια δημοσίευση, αλλή ώρα έδειχνε σαν την έβλεπες κι ήσουν εκτός του φόρουμ, (δίχως να 'χεις συνδεθεί σ' αυτό), κι άλλη σαν αμέσως μετά συνδεόσουν κι εμφάνιζες την ίδια δημοσίευση. Δεν γνωρίζω αν συμβαίνει ακόμη αυτό.
Το είχε επισημάνει τότε ο Διο...

ΥΓ
Άνευ μηνύματος. Απλώς και μόνο για να υπάρχει η ...καθιερωμένη αναγραφή!! :D:D:D:p
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Ναι, υπάρχει διαφορά στην ώρα του διακομιστή του φόρουμ και στην ώρα που ισχύει στην Ελλάδα. Παλιότερα, στην ίδια δημοσίευση, αλλή ώρα έδειχνε σαν την έβλεπες κι ήσουν εκτός του φόρουμ, (δίχως να 'χεις συνδεθεί σ' αυτό), κι άλλη σαν αμέσως μετά συνδεόσουν κι εμφάνιζες την ίδια δημοσίευση. Δεν γνωρίζω αν συμβαίνει ακόμη αυτό.
Το είχε επισημάνει τότε ο Διο...
Δεν το γνώριζα. (Πως θα μπορούσα να το γνωρίζω αφού δεν έπαιζα :D )
Νόμιζα πως ήταν καινούριο πρόβλημα.
 

DeletedUser30097

Guest
Δεν το γνώριζα. (Πως θα μπορούσα να το γνωρίζω αφού δεν έπαιζα :D )
Νόμιζα πως ήταν καινούριο πρόβλημα.
Διδασκόμαστε αεί γηρασκόμενοι. Και το κακό στο προηγούμενο, δεν είναι το ότι διδασκόμαστε και μαθαίνουμε, αλλά το ότι ...γηράσκουμε!!:)

ΥΓ(αργοπορημένο)
Επεξεργασία για γραμματική διόρθωση. Όχι «γηράσκοντες», γηρασκόμενοι!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Αντιδράσεις: MarkDr

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Διδασκόμαστε αεί γηράσκοντες. Και το κακό στο προηγούμενο, δεν είναι το ότι διδασκόμαστε και μαθαίνουμε, αλλά το ότι ...γηράσκουμε!!:)
Από ότι φαίνεται όμως αυτοί που πρέπει δεν διδάσκονται...
Εφόσον μου λες ότι είναι αρκετά παλιό πρόβλημα και δεν έχει διορθωθεί.
Ασήμαντο μεν, πρόβλημα δε.
 

DeletedUser29206

Guest
Το πρόβλημα όπως αναφέρθηκε είναι λόγω της μεταβολής της ώρας.
Μας είχε προετοιμάσει η irisdp για να μην συμβεί αυτό: «Αυτό που προτείνουμε στους παίκτες είναι να μη ξεκινήσουν ή τελειώσουν μία νέα Ημερήσια Πρόκληση μία ώρα πριν ή μετά την αλλαγή της ώρας, καθώς έτσι μπορείτε να αποφύγετε αυτό το πρόβλημα.»
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Το πρόβλημα όπως αναφέρθηκε είναι λόγω της μεταβολής της ώρας.
Μας είχε προετοιμάσει η irisdp για να μην συμβεί αυτό: «Αυτό που προτείνουμε στους παίκτες είναι να μη ξεκινήσουν ή τελειώσουν μία νέα Ημερήσια Πρόκληση μία ώρα πριν ή μετά την αλλαγή της ώρας, καθώς έτσι μπορείτε να αποφύγετε αυτό το πρόβλημα.»
Δεν ξέρω εάν εγώ το καταλαβαίνω λάθος αλλά αυτό που διαβάζω είναι να μην ξεκινήσουμε ή τελειώσουμε την Ημερήσια από τις 02:00 έως τις 04:00. Δηλαδή 1 ώρα πριν και 1 ώρα μετά την αλλαγή.
Εγώ ξεκινάω στις 10:00, άρα αρκετές ώρες μετά, και είχα αυτό το πρόβλημα.
Τέλος πάντων, εφόσον βρέθηκε τρόπος να λύνεται, δεν είναι πρόβλημα πλέον. :D
Το ανακοίνωσα και στα μέλη της συντεχνίας μου στο παιχνίδι, οπότε όλα καλά. :)
 

DeletedUser30097

Guest
Το πρόβλημα όπως αναφέρθηκε είναι λόγω της μεταβολής της ώρας.
Μας είχε προετοιμάσει η irisdp για να μην συμβεί αυτό: «Αυτό που προτείνουμε στους παίκτες είναι να μη ξεκινήσουν ή τελειώσουν μία νέα Ημερήσια Πρόκληση μία ώρα πριν ή μετά την αλλαγή της ώρας, καθώς έτσι μπορείτε να αποφύγετε αυτό το πρόβλημα.»
Αυτό δεν ισχύει για τους ευρωπαϊκούς διακομιστές. Ξαναδιάβασε την ανακοίνωση. Στους US διακομιστές αναφέρει ότι θα υπάρξει πρόβλημα, και προτείνει την συγκεκριμένη εναλλακτική. :)
 
Κορυφή