Κίνηση

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser29206
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα μαλλον εγω φταιω
ΣΓΜ Μαριε ειπα στους .. δικους μου να ξεκινησουν εργα για το μετρο
και μαλλον εκλεισαν λογω εργων τους κεντρικους δρομους στην πολη μου
οποτε οι υπηκοοι μου ..εκοβαν δρομο απο την πολη σου
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Μαριε μενεις σε νησι και για αυτο σου κανουν εντυπωση τετοια πραγματα. Αν ρθεις κατα την Αθηνα θα δεις οτι αυτη ειναι μια ηρεμη μερα χωρις καθολου κινηση!!
 

DeletedUser29206

Guest
Καλησπερα μαλλον εγω φταιω
ΣΓΜ Μαριε ειπα στους .. δικους μου να ξεκινησουν εργα για το μετρο
και μαλλον εκλεισαν λογω εργων τους κεντρικους δρομους στην πολη μου
οποτε οι υπηκοοι μου ..εκοβαν δρομο απο την πολη σου
Μα και 'συ όμως πήγες και έβαλες τα αμάξια κάθετα στον δρόμο;
Και οι πολίτες μου που δουλεύουν; Πώς θα πάνε; Πετώντας; Να μου πεις στο Αρκτικό Μέλλον βρίσκομαι. :D
 

DeletedUser29206

Guest
Μαριε μενεις σε νησι και για αυτο σου κανουν εντυπωση τετοια πραγματα. Αν ρθεις κατα την Αθηνα θα δεις οτι αυτη ειναι μια ηρεμη μερα χωρις καθολου κινηση!!
Στην Αθήνα που λες έρχομαι κάθε χρόνο, μέσω όρο μία φορά τον χρόνο :p
Αλλά για να είμαι ειλικρινείς στην Αθήνα δεν έχω συναντήσει ακόμη μία πραγματικά μεγάλη κίνηση.
Δεν μου αρέσει καθόλου η Αθήνα :(
Πώς αντέχετε τα καλοκαίρια??? :eek:
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Οπου γης και πατρις Μαριε!! Και η Αθηνα εχει τις ομορφιες τις και αλλα πραγματα που η επαρχια δεν εχει. Οπως αντιστοιχα και η επαρχια προσφερει μερικα πραγματα που στις πολεις δεν βρισκεις. Και στο λεω εγω που ειμαι επαρχιοπαις και μετοικησα στην Αθηνα λογω πανεπιστημιου.

Τωρα για το καλοκαιρι μακαρι να χεις χρηματα και χρονο να λειπεις 3 μηνες σε θαλασσες και βουνα και εξωτικα μερη!! Αλλα και η Αθηνα το καλοκαιρι ψιλοαδειαζει (και τον Αυγουστο χοντροαδειαζει), εχει τα θερινα σινεμα, εχει και εκει ομορφιες και διαφορα να κανεις!
 

DeletedUser29206

Guest
Οπου γης και πατρις Μαριε!! Και η Αθηνα εχει τις ομορφιες τις και αλλα πραγματα που η επαρχια δεν εχει. Οπως αντιστοιχα και η επαρχια προσφερει μερικα πραγματα που στις πολεις δεν βρισκεις. Και στο λεω εγω που ειμαι επαρχιοπαις και μετοικησα στην Αθηνα λογω πανεπιστημιου.

Τωρα για το καλοκαιρι μακαρι να χεις χρηματα και χρονο να λειπεις 3 μηνες σε θαλασσες και βουνα και εξωτικα μερη!! Αλλα και η Αθηνα το καλοκαιρι ψιλοαδειαζει (και τον Αυγουστο χοντροαδειαζει), εχει τα θερινα σινεμα, εχει και εκει ομορφιες και διαφορα να κανεις!
Έχει και οδοκαθαριστές που απεργούν. Εκείνη την περίοδο ανέβηκα* (έτσι λέμε εμείς που είμαστε γεωγραφικά κάτω από την Αθήνα) στην Αθήνα :p Έχει και μία θάλασσα, τον Σαρωνικό, μολυσμένη :p
Για τον ίδιο σκοπό που λες τα άλλα τρία αδέρφια μου μετοίκισαν στην Αθήνα αλλά αυτοί είναι τυχεροί αφού κάνουν διακοπές στην Νάξο :p
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Αναλογα με την γεωγραφικη σου θεση ή ανεβαινεις ή κατεβαινεις σε ενα μερος!! Εμεις οι κατωαυλακιωτες σιγουρα ανεβαινουμε σε ολη την υπολοιπη ηπειρωτικη Ελλαδα και κατεβαινουμε στην Κρητη και σε κανα νησι ακομα.

Σχετικα με οδοκαθαριστες και σκουπιδιαρηδες θυμαμαι μια αστεια ιστοριουλα που μου χε κανει εντυπωση. Κατοικουσα για πολλα χρονια συνορα παγκρατιου βυρωνα (λογω γειτνιασης με την πανεπιστημιουπολη). Σε καποια φαση (τις πρωτες μου μερες στην Αθηνα) ειχαν απεργια οι εργαζομενοι στον δημο Αθηναιων (δηλ και στο Παγκρατι) αλλα οχι αυτοι του δημου Βυρωνα. Οποτε σε κεντρικο δρομο που ηταν ακριβως πανω στα συνορα οι σκουπιδιαρες του δημου Βυρωνα μαζευαν τους καδους απο το ενα πεζοδρομιο ενω στο απεναντι ειχαν μαζευτει βουνο! Οποτε οι Παγκρατιωτες περναγαν το δρομο και πεταγαν τα σκουπιδια στους καδους του Βυρωνα μπας και αποσυμφορηθει η κατασταση!

Και τοτε γελαγα πολυ με το κλασικο ανεκδοτο. "Διατηρειτε την Αθηνα καθαρη. Πεταχτε τα σκουπιδια σας στον Πειραια"
 

DeletedUser29206

Guest
Το πρόβλημα με την κίνηση συνεχίζει. http://prntscr.com/hdxg5x
Το παιχνίδι δείχνει ωραία με τα animations ας μην έχουμε bugs και εκεί.
Ρε talamanta τι θα γίνει με τα έργα σου; Το μετρό της Θεσσαλονίκης είναι; Δεν έχει τελειωμό; :p
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
"αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι"
τωρα μαθαινουν να οδηγουν
ειναι χαρουμενοι και βγηκαν ολοι μαζι στους δρομους για να δοκιμασουν τα νεα αυτοκινητακια τους
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή