Συζήτηση Καθαρό παιχνίδι

Super Mario 1

Νέο Μέλος
Καλησπέρα. Γενικά δεν απαντάτε ποτέ, μόνο στέλνετε τα έτοιμα μηνύματα σας, θέλω να σας ρωτήσω πολύ σοβαρά, και αν δεν γελάτε μαζί μου, αν δεν σας κάνει κόπο, υπάρχει περίπτωση να ασχοληθείτε σοβαρά με τις παραβάσεις κανόνων; Δεν ειρωνεύομαι. μιλάω ήρεμα και σοβαρά. Υπάρχει συγκεκριμένος παίχτης παίζει με κλικερ χρόνια τώρα, ξέρω ότι τον έχετε "ελέγξει", αλλά έχει. Το ξέρουν όλοι και το βλέπουν οι συμπαίκτες του, που έχουν πρόσβαση στο ιστορικό. Ακόμα και δικοί σας διαχειριστές το ξέρουν ότι χρησιμοποιεί κατά κόρον, ρωτήστε τους. Και έχει τουλάχιστον 10 λογαριασμούς παιχτών που έχουν σταματήσει. Μπορώ αν σας ενδιαφέρει πραγματικά να σας τους ονομάσω έναν έναν! Αλλά δεν πρόκειται να το βρείτε γιατί παίζει με vpn. Και το ξέρετε. Οπότε αν δεν τα μεταφέρετε αυτά στην εταιρία δεν θα βρεθεί λύση ποτέ. Παλιά έπαιζαν εκατοντάδες παίχτες στον Ε κόσμο. Πλέον παίζουμε με το ζόρι 50 άτομα, με πάνω από 200 διπλούς.. ο Ε κόσμος πλέον είναι νεκρός. Και η ευθύνη είναι μόνο δικιά σας! Και το λέω με γνώση αυτών που γράφω. Όσοι σταμάτησαν βαρέθηκαν την αδικία, αδικία παντού. Λόγω των κλίκερ και των διπλών λογαριασμών. Και αν διαφωνείτε μάλλον λέτε ψέματα στον εαυτό σας. Οι διαχειριστές σας δεν θα ασχοληθούν με το μήνυμα μου, το ξέρω, γιατί είναι γνωστοί παίχτες που κάποιοι από εσάς παίζετε και εσείς με κλικερ σε άλλους κόσμους. Ξέρετε πολύ καλά ότι έχω δίκιο. Παίρνετε και τα δώρο διαμάντια και τα δώρα στις γιορτές από την ΙΝΟ... Παρακαλώ μόνο την κυρία Ιρις, που είναι η μόνη έμμισθή από την εταιρία να μου απαντήσει αν αυτά τα παράπονα που κάνω, που σίγουρα σας τα έχουν στείλει εκατοντάδες άτομα, αν έχετε σκοπό να τα μεταφέρετε στην εταιρία να βρεθεί λύση. Ή θα μου απαντήσετε με το κλασικό "ευχαριστούμε θα τα λάβουμε υπόψη μας και μπλα μπλα μπλα". Και θα κλείσετε το αίτημα και τέλος του μήνα σήμερα μπαίνει και ο μισθός. Και θα πάρω και εγώ την απόφαση να παίξω κάτι άλλο.

Ένας εκ των τελευταίων νομότυπων παιχτών... Από τους ελάχιστους
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Λαμβάνουμε καθημερινά δεκάδες αιτήσεις υποστήριξης με θέμα παραβίασης των κανόνων για παίκτες που παίζουν με παράνομα εξωτερικά προγράμματα.

Ενημερώνουμε την εταιρία σχετικά και έχουμε καταφέρει να αναπτύξουμε μηχανισμούς ανίχνευσης των περισσότερων, αν όχι όλων, των εξωτερικών προγραμμάτων που χρησιμοποιούν οι παίκτες στο παιχνίδι. Οι περισσότεροι αποκλεισμοί πλέον δίνονται αυτόματα από το σύστημα χωρίς να χρειάζεται η παρεμβολή της Ομάδας Υποστήριξης κι εμείς μαθαίνουμε για αυτούς μόνο όταν ο παίκτης κάνει αίτηση άρσης του αποκλεισμού του.
Σε κάποιες άλλες περιπτώσεις, όπως όταν γίνεται μία καταγγελία, γίνονται χειροκίνητοι έλεγχοι και ανάλογα με τα στοιχεία που έχουμε στη διάθεση μας λαμβάνονται τα κατάλληλα μέτρα.
Οι προγραμματιστές μας συνεχίσουν να εργάζονται πάνω στην ενίσχυση αυτών των μεθόδων ανίχνευσης με περισσότερα εργαλεία για να μπορέσουμε να καταπολεμήσουμε αυτό το φαινόμενο, το οποίο δυστυχώς δεν είναι μόνο στο δικό μας server, αλλά και σε όλους τις χώρες που είναι διαθέσιμο το παιχνίδι.

Όπως καταλαβαίνετε δε μπορούμε να δώσουμε περισσότερες πληροφορίες σχετικά, για να εξασφαλίσουμε ότι οι μηχανισμοί ανίχνευσης θα συνεχίσουν να λειτουργούν σωστά και στο μέλλον.

Τα μέλη της Ομάδας Διαχείρισης ελέγχονται επίσης όπως όλοι οι παίκτες, όχι μόνο για τη χρήση παράνομων λογισμικών, αλλά γενικά για την τήρηση των κανόνων του παιχνιδιού, όπως επίσης και για να εξασφαλίσουμε ότι δε γίνεται κατάχρηση των προνομίων τους μέσα στο Κέντρο Υποστήριξης.

Λυπάμαι που είμαστε αναγκασμένοι να σας δίνουμε συνεχώς την ίδια τυποποιημένη απάντηση, αλλά όπως γνωρίζετε δε μπορούμε να σας ενημερώσουμε για τίποτε άλλο. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δε παίρνουμε σοβαρά όλες τις καταγγελίες που φτάνουν στο κέντρο υποστήριξης.

Ελπίζω αυτή η απάντηση να σας κάλυψε.
 

Super Mario 1

Νέο Μέλος
Αν ασχοληθειτε να παιξετε για καμια βδομαδα το παιχνιδι, οχι παραπανω, θα καταλαβετε ποσο αδικο εχετε. Ειναι δυσκολο να βλεπετε το παιχνιδι μονο ως διαχειριστης, για να καταλαβετε ποσο βρωμικο ειναι πλεον το παιχνιδι. Παιξτε μια εβδομαδα, και θα απαντησετε μονοι σας στον εαυτο σας αν ειναι αρκετα αυτα που κανει η εταιρια για να μεινει το παιχνιδι καθαρο.
Και επειδη παιζω παρα πολλα παιχνιδια ξερω πολυ καλα οτι αν το καθαρισετε τελειως θα μεινουν ελαχιστοι παιχτες. Αρα οχι διαφημίσεις, οχι αγορα διαμαντιων, οχι λεφτα. Και η εταιρια ειναι εταιρια, βλεπει το κερδος, οχι αν περναει καλα ο πελατης. Δεν γινετε 3 χρονια τωρα που υπαρχουν τα κλικερ να μην βλεπετε οτι γινονται απο εναν παιχτη 2 μαχες στο δευτερολεπτο... Δεν γινετε και πειτε οτι θελετε. Δεν μπα να εχει λαπτοπ της νασα, γραμμη μεσα στο υπογειο του οτε και να εισαι μαγος με το ποντικι. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ απλα. Και ή εσεις δεν το καταλαβαινετε ή εταιρια που δουλευετε κανει οτι μπορει για το κερδος και εμεις ως πελατες ειμαστε κοροιδα.
Και οι διαχειριστες σας τα ξερουν αυτα που λεω. Ρωτηστε τους
 

panostall

Μέλος
Φιλε μου εισαι εντελως λαθος. Γρηγορες μαχες μπορεις να κανεις και χωρις κλικερ και ας εχω στειλει επανηλημενα στην διαχειρηση τον τροπο που το κανω. Πλεον δεν μπαινω ξανα σε αυτη την διαδικασια γιατι πολυ απλα ειναι χαμενος χρονος να εξηγω στην διαχειρηση που καλως η κακως δεν γνωριζει το παιχνιδι και πως ενας παιχτης μπορει να παιζει πολυ γρηγορα και να ειναι καλυτερος απο καποιον αλλον. Εχω στειλει αποδειχτικα στοιχεια με βιντεο οχι απλα γραπτως το πως παιζω γρηγορα και μπορω να κανω οχι 2 αλλα 7 μαχες το δευτερολεπτο. Πολυ απλα δεν το δεχονται. Οταν το παιχνιδι φυγουν ολοιι οι παιχτες τοτε και μονο τοτε η εταιρια θα λαβει μετρα και θα καταλαβει τι τους λεμε τοσα χρονια που παιζουμε αυτο το παιχνιδι. Δεν γινεται φιλε μου να λες σε διαχειριστη οτι τα μεταλλα κλεισαν και αυτοπς να σου απανταει ποια ειναι τα μεταλα και τι ενοεις κλεισαν ? Καταλαβαινεις οτι οι ανθρωποι πολυ απλα δεν τους ενδιαφερουμε σαν πελατες καθολου. ααα και ξεχασα. Οταν δεν αρεσουν οι απαντησεις που δινουμε μας μπαναρουν για κανα μηνα η διμηνο η μπορει και μονιμα γιατι αλλη αποψη εκτος απο την δικη τους δεν δεχονται.
 
Κορυφή