Καλά Χριστούγεννα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser29226
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser29226

Guest
Εύχομαι ολόψυχα καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία και χαρά!!!,

Αλέξανδρος
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ
Ευχομαι σε Ολους σας
Η Υγεια συγκατοικος με Ολους σας να γινει
Το Γελιο παντα στα χειλη σας ν' ανθιζει
Το δακρυ στα ματια σας ποτε να μην κυλησει
Η Χαρα αντισκηνο στην πορτα σας να στησει
Ο πονος τον δρομο ,προς το σπιτι σας , μονιμως να τον χανει
Και η Ελπιδα σαν ηλιος λαμπερος, παντα να σας ζεσταινει

Ακολουθει σημαντικη ανακοινωση ..σιγα μην την γλυτωνατε
Ετοιμαστειτε γρηγορα Ολα βαλτε τις επισημες φορμουλες σας
θα σας παω στο μεγαλο εμπορικο του FOE για να σας αγορασω ... καλτσουλες και εσω κατωφορια
μετα θα σας παω να παιξετε στο γνωστο λουνα παρκ του ΦΟΕ... τα ''4 αηδονακια''
( καλα που θα μου παει θα βρω ποιος απ ολους σας τρομαξε το 5 αηδονακι και εφυγε για αλλη γη αλλα μερη)
Και για το τελος τι σας εχω ?
Ω..ναι φαγητο στο γνωστο σουβλατζιδικο των βορειων προαστιων του FOE τα ''2 γουρουνακια''
καλα μην το κανετε θεμα το ξερω τα ''3 γουρουνακια '' λεγεται
ομως τι να κανω η δολια μανα
ο Κουασιμοδος και τα υπολοιπα μωρα μου ειναι ..ολιγον φαγανα ''δανειστηκαν'' το ενα εχθες και το εκαναν ..ντεκορ στην σουβλα μας
Ασχετο μολις πληροφορηθηκα οτι υπηρχε αλλο ενα σουβλατζιδικο με την ιδια επωνυμια δηλ.
τα ''3 γουρουνακια'' σε μια ...πτωχη συνοικια του FOE ..το Κολωνακι
που τωρα πια λεγεται τα ''3 ..συγχωρεμενα γουρουνακια''
Θελω να δηλωσω υπευθυνα?? οτι εγω, ο Κουασιμοδος και τα υπολοιπα ιθακητακια δεν εχουμε καμμια σχεση με το πως εγιναν ..συγχωρεμενα ..κι αυτα τα γουρουνακια
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser28896

Guest
Χρόνια πολλά.
Καλά Χριστούγεννα

Κουασιμόδος
 

DeletedUser

Guest
1 μήνας εκτός Κεντρικό Φόρουμ για επίθεση προς τη διαχειριστική ομάδα καθώς και παραβίαση της πλειονότητας των κανόνων του φόρουμ.
καλημερα σε ολους και καλα χριστουγεννα.
θα σας πω το παραμυθι του φανταστικου [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] που παιζουμε.
απο που να ξεκινησω?απο τους διπλους λογαριασμους?απο την εικονα που βγαζει ο καθενας εγω μεσα απο την βρωμα της υποστιρηξης?απο που?
ας τα παρουμε απο την αρχη.στην αρχη ηταν ενα πολυ καλο παιχνιδι χωρις κτηρια χωρις τσακωμους χωρις τιποτα.εμπαινες επαιζες διασκεδαζες.
μετα αρχισανε οι καυγαδες απο αυτους που πληρωναν την [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] την εταιρια και το παιζαν νταβατζηδες βλεπε perseas nefeli iguana panosmpeta για τις γειτονιες,μετα μπηκαν τα κτηρια.της [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] λεμε 300 account ο καθενας.
μετα βαλανε τον πολεμο του κουτρουλη ο γαμος.στημενες μαχες χαμος 100000 μαχες ο καθενας με το bug.αλκτραζ βαθμοι κολασηηηηη.
και ας παμε σε ολουσ τους [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore]που παιζαμε και παιζουν ακομα.ασ τα παρουμε ενα ενα.ο πρωτος του αρβαχαλ.η nefeli.50 λογαριασμους μπαναρισμενη και παραμενη πρωτη ελεος.zournas aelacetic στημενες μαχες διπλα account εχουν παει στον ουρανο.
συντεχνιες αβατον ανταρτες guardian ιπποτες born.ολοι για τον [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore].ο ενα πιο [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] απο τον αλλο.
αβατον οι πιο [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] που εχουν βγει ποτε σε παιχνιδι.ο ελ γκρεκο που παιζει το λογαριασμο του παναγιωτη ο παλιος [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] νταλικιερης που εφαγε μπα επειδη εριχνε καντηλια με τον κατσαουνη η μεγαλυτερη [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] που εχει βγει ποτε.εστηνε μαχεσ στη γειτονια με τη νεφελη και του εβαζε αμυνες και δεν εβαζε στους συντεχνους του για να παιζει μονο αυτος πυργο.ανταρτες τους εχει φαει η μαλακια και το πεισμα με το αβατον.ειδικα αυτος ο [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] ο jim1313 κραταει το λογο του.[ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] παιχνιδι παιζεις τι λογο και [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore]?παν σκαρλο ο μεγαλος κυβερνητης ελεος ρε βασιλια αρθουρε ελεος.συντεχνιες και παικτες [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] μπαναρισματα κατ επιλογη.παιχνιδι ολο bugs διαχειρηση αχρηστη ανικανη να κουμανταρει το παιχνιδι των γερμανων.λεφτα κατω απο το τραπεζι [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] λεμε.[ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] παν σκαρλο και τζιμ τα πηρανε χοντρα και σας μπαναρανε ξυπνηστε [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] και παρατηστε το [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore].αλλα τι να παρατησετε πιο [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] απ ολους ειστε εσεις.πολεμος συντεχνιων [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] τα.εγω εχω πιο πολλες μερες εχω ειμαι καλυτερη συντεχνια μπλα μπλα μπλα,[ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] ειστε ολοι.γιατι?γιατι παιζετε ολοι με προγραμματα αντιγραφης κινησεων mouse.ολοι βαζετε αμυνες και πολιορκιες πιο γρηγορα και απο το σουπερμαν.σιγα ρε θεοι του φοε.αυτο παει για αβατον ανταρτες.οι αλλοι κοιμουνται ακομα.εκτος απο armagedon rouyal που εχουν καλυτερα προγραμματα.και παμε σε μενα.εμενα γιατι με μπαναρατε μονιμα διαχειρηστες ε?δεν ηθελα να γκρεμισετε κτηρια σαν τους αλλους τους [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore].δεν ειχα διπλους και με αποδειξεις.απλα δεν μεθελατε στο παιχνιδι μην περασω την μονακριβη νεφελι φοτενε νιματζ που σας τα ακουμπαει.τα πηρατε και για μενα απο αυτη για να με μπαναρετε?τι ρωταω τα πηρατε.και κλεινω.ενα παιχνιδι με στημενες μαχες bugs βρωμια ολο τον κομλεξισμο που βγαζει ο καθενας εδω προγραμματα μουφες συντεχνιες διπλα accounts και την διαχειρηση να τα τσεπωνει κανονικα.ολοι θελετε ναι παιξετε παιχνιδια παιξτε οτι αλλο θελετε οχι αυτο ειναι βρωμικο.και για να ξερετε η νουμπαδες η καλυτερη συντεχνια ηταν το ΤΑΓΜΑ ΛΕΟΝΤΩΝ


Έγινε επεξεργασία του μηνύματος και αφαιρέθηκαν τα υβριστικά σχόλια. Σε περίπτωση δημιουργίας επιπλέον λογαριασμού, όλοι σας οι λογαριασμοί θα τιμωρηθούν με μόνιμο αποκλεισμό. Καλές γιορτές.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Χρόνια πολλά και καλά χριστούγενα σε όλους με υγεία πάνω από όλα...

Υ.γ.
kmploulas1967 Εύχομαι και την καινούρια χρονιά τα μεγαλύτερα προβλήματά σου να προέρχονται από αυτό το παιχνίδι,γιατί μάλλον δεν έχεις σοβαρά προβλήματα!

 

DeletedUser28453

Guest
Καλησπέρα σε όλους .
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ , το πολυτιμότερο αγαθό που ΟΛΟΙ μακάρι να έχουμε .
Στο φάντασμα << Kmploulas1967 >> που δεν αναφέρει με ποιο user name έπαιζε για να ξέρουμε ποιος είναι ο ΥΒΡΙΣΤΗΣ μας θέλω μόνο να πω να χαλαρώσει γιατί είναι άγιες μέρες . Ενώ λέει κάποιες αλήθειες για τις δυσλειτουργίες του παιχνιδιού ο ΑΙΣΧΡΟΣ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝΙΣΤΙΚΟΣ τρόπος που εκφράζεται ... τον καθιστά ΥΒΡΙΣΤΗ . Ημέρες αγάπης είναι και εσύ δηλητηριάζεις το μυαλό σου με τέτοια απαξίωση για όλους και για όλα ? Εγώ σαν Νίκος δε σου επιτρέπω να μιλάς έτσι για την ΑΒΑΤΟΝ - ΑRXONTAS . Αυτά από εμένα και δε θα επανέλθω ,
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .
 

DeletedUser

Guest
Δόθηκαν 10 πόντοι ποινής για ανάρμοστο περιεχόμενο. Παρακαλώ διαβάστε ξανά τους κανόνες του φόρουμ.
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΕΣΥ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΙΖΕΙΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΠΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ?ΕΣΥ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΑΝ ΕΓΩ ΚΡΑΤΑΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΜΟΥ? ΚΑΙ ΜΕ ΛΕΣ [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΡΕ ΤΑ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΧΟΝΤΡΑ ΓΙΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΡΟΥΤΕΡ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΜΠΑΝΑΡΑΝΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣ [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] ΕΠΕΙΔΗ ΚΡΑΤΑΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΜΟΥ? Ε ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΡΕ ΕΙΜΑΙ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΟΙ [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ - Malfiore] ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥΣ.ΘΑ ΒΡΙΣΕΙΣ ΕΣΥ ΤΗ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ ΜΟΥ?ΠΟΙΟΣ ΡΕ Ο ΤΙΠΟΤΑΣ???? ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΓΚΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΣ ΠΟΙΟΣ ΗΣΟΥΝ? ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΠΑΠΙ.ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΑ ΕΚΑΨΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ ΝΑ ΣΤΟ ΣΒΗΣΕΙ?ΑΝ ΤΑ ΕΓΡΑΦΑ ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΜΠΑΝ ΠΡΙ Ν ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Δόθηκαν οι απαραίτητες ποινές. Συνεχίστε σε πιο ήπιους τόνους για να μην αναγκαστώ να κλειδώσω το θέμα.
Καλές γιορτές.
 

DeletedUser30825

Guest
Δόθηκε προειδοποίηση για χρήση Greeklish.
XRONIA POLLA PAIDIA:)
 

DeletedUser27758

Guest
"Δόθηκαν οι απαραίτητες ποινές. Συνεχίστε σε πιο ήπιους τόνους για να μην αναγκαστώ να κλειδώσω το θέμα.
Καλές γιορτές."

κατ αρχήν καλησπέρα σας και καλή χρονιά σε όλους

Έχω το original κείμενο στα χέρια μου και διαβάζω και το "τροποποιημένο" από την Ο.Δ.
Επιφυλάσσομαι αλλά έχω να πω το εξής... στην Ο.Δ.
ποινές μπορεί να δόθηκαν... ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ δεν δόθηκαν

ο παραπάνω παίκτης ( που είναι ...όλοι ξέρουμε ποιός είναι - είμαστε μία κοινωνία εδώ στο φοε ) ξέρει πολλά...δεν αποδεικνύει κάτι βέβαια... λέει πολλά...πέρα από τα "καντήλια"... έχει χαρακτηρισμούς

Σίγουρα δεν μιλάει καλά για μένα ...αλλά λέει πολλά και ξέρει περισσότερα

Αν δηλαδή έλεγε ...ότι έλεγε χωρίς τα "καντήλια" ( τα οποία αφαιρέσατε ) και τους χαρακτηρισμούς ( που δεν αφαιρέσατε ) η Ο.Δ. τι θα έκανε?

εκτός από ποινές... και είμαι ο τελευταίος που θα υπερασπιστεί αυτόν τον παίκτη...και ξαναλέω οι παλιές καραβάνες ξέρουμε ποιός είναι... να δίνει και απαντήσεις... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ απαντήσεις.


Σε πολλά που λέει ΈΧΕΙ ΔΙΚΙΟ…
θα σας τα κάνω "ταληρα - δεκάρικα" χωρίς υβρεις και χαρακτηρισμούς το τί λέει ο εν λόγο...αν χρειαστεί.

και τότε το φόε... ο Arvahall και όχι μόνο θα γίνει "γκρεμισμένη πολιτεία"

Αλλά η Ο.Δ. ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΚΥΡΟΣ ΤΗΣ...

στο μήνυμα αυτό δεν έπρεπε να δοθούν μόνο ...ποινές αλλά και απαντήσεις.

και μέρα που είναι σήμερα σας αφιερώνω όλους και τα κάλαντα των Φώτων.

"Σήμερα τα Φώτα κι ο φωτισμός
η χαρά μεγάλη κι ο αγιασμός
Κάτω στον Ιορδάνη τον ποταμό
κάθετ’ η κυρά μας, η Παναγιά,
όργανο βαστάει, κερί κρατεί
και τον Άη Γιάννη παρακαλεί
"Άη Γιάννη αφέντη και βαπτιστή,
βάπτισε κι εμένα Θεού παιδί,
Ν’ ανεβώ επάνω στον ουρανό
να μαζέψω ρόδα και λίβανο"

Καλημέρα, καλημέρα,
καλή σου μέρα αφέντη με την κυρά..."

ας πέσει λίγο φώς στο παιχνίδι... ( OXI MONO EΠΙΛΕΚΤΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ ) πολλά περίεργα "σοκάκια" και διαδρομές βλέπω :(


καλή φώτιση σε όλους :)

( To Be Continued )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser28431

Guest
Kαλησπέρα, Χρόνια Πολλά, Καλή Χρονιά, Υγεία σε όλους...
:eek:

Και λίγα λόγια για όλα τα σχόλια για το παιχνίδι
παίζουμε (και ο πρώτος σχολιαστής συμπεριλαμβάνεται) αυτό το παιχνίδι πάνω από 4 χρόνια, και πολλοί παίκτες ώρες ατελείωτες και μόλις κάποιος χάσει, μπαναριστεί, ή του πάνε ανάποδα, αρχίζει τα... γαλλικά
Και όλο τον καιρό που παίζουμε, όλα αυτά, που αναφέρονται μετά επαίνων... τα ξέρουμε όλοι... μα όλοι...
μικρό χωριό το foe... αλλά και πάλι εδώ...
κι έτσι θα μείνει το πράγμα, με όλα τα «καλούδια» που αναφέρει ο τελευταίος ζοχαδιασμένος παίκτης
Ένας παλιός φίλος είχε πει για άλλο φίλο εδώ μέσα κάποτε:
«Αφού, μεσήλικας άνθρωπος, δεν καταλαβαίνει ότι σε αυτό το παιχνίδι δεν υπάρχει νικητής...»
Δεν είναι παιχνίδι για να βγει νικητής, πρώτος κ.λπ., ούτε παιχνίδι για να βγει πρώτη συντεχνία ή καλύτερη συντεχνία...
Είναι παιχνίδι για να πληρώνει κάποιος τον καφέ του, να ρίχνει τα μπινελίκια του, να ξεδίνει... με τον έναν ή τον άλλο τρόπο...
Οπότε?
Καλή Χρονιά παιδιά, με υγεία και χαρα...
o_O
 

DeletedUser28125

Guest
Φύσει γαρ άνθρωπος, ό βούλεται, τούτο και οίεται.
Καλη χρονια σε ολους.
 

DeletedUser25974

Guest
αριστος, ο jin-jun, μπραβο ρε φιλε, από τα καλυτερα ποστς που εχω δει, τοπ 3 χαχαχαχαχαχα
 

DeletedUser27758

Guest
« Ήδη, σας το είπα. Είναι η βαρβαρότητα. Τη βλέπω να ‘ρχεται μεταμφιεσμένη, κάτω από άνομες συμμαχίες και προσυμφωνημένες υποδουλώσεις. Δεν θα πρόκειται για τους φούρνους του Χίτλερ ίσως, αλλά για μεθοδευμένη και οιονεί επιστημονική καθυπόταξη του ανθρώπου. Για τον πλήρη εξευτελισμό του. Για την ατίμωσή του." Ο.Ελύτης


Οπότε αναρωτιέται κανείς: Για τι παλεύουμε νύχτα μέρα κλεισμένοι στα "εργαστήριά μας" , στο παιχνίδι, στις πόλεις μας? Παλεύουμε για ένα τίποτα, που ωστόσο είναι το παν. Είναι οι "δημοκρατικοί θεσμοί", που όλα δείχνουν ότι δεν θ’ αντέξουν για πολύ. Είναι η ποιότητα, που γι’ αυτή δεν δίνει κανείς πεντάρα - ή δίνει? Είναι η οντότητα του παιχνιδιού, που βαίνει προς την ολική του έκλειψη.(?) Είναι η ανεξαρτησία των "μικρών" των λίγων, που δεν έχουν πετύχει κάτι και έχουν καταντήσει ήδη ένα "γράμμα νεκρό". Είναι η αμάθεια και το σκότος. Ότι οι λεγόμενοι «πρακτικοί άνθρωποι» -κατά πλειονότητα, - μας κοροϊδεύουν, είναι χαρακτηριστικό γιατί κατα τεκμήριο δεν αποτελούν αξίωμα αλλά ...θεώρημα και μη επιβεβαιωμένο. Εκείνοι βλέπουν το τίποτα. Εμείς το πάν. Που βρίσκεται η αλήθεια, θα φανεί μια μέρα, όταν δεν θα μαστε πια εδώ στο παιχνίδι... Θα είναι, όμως, εάν αξίζει, το έργο κάποιου - κάποιον απ’ όλους εμάς που δεν θεωρουν την "αριστεία" στίγμα... που δεν δεχονται να είναι "loosers" & "give upers" που ξέρουν μόνο να κανουν τον δικηγόρο του διαβόλου και την ξινή ξεμωραμένη πεθερά... Και αυτό θα σώσει την τιμή όλων μας -έστω για ένα παιχνίδι...έστω - γιατί και αυτό είναι κομμάτι - καθρέπτης του τι είναι ο καθένας μας ή του τι θέλει να το «παίξει» .

γνωριζόμαστε...πρώτα θα καταλαβαίνεις ΤΙ λέω και μετά θα κάνεις χαρακτηρισμούς....γιατί διαφορετικά πολιτισμένα πάντα, θα πάιρνεις ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ. ( σπάνια ενέργεια στις μέρες μας...να δίνει κάποιος απαντήσεις... να έχει θάρρος και τα "καρύδια" να αναλάμβάνει την ευθύνη )

Χρόνια Πολλά κιόλας γιατί δεν είπαμε- ας πούμε από έδω... :)

Y.Γ.
Να δηλώνεις την παρουσία σου .. με τρυφερότητα ...
Να φέρεσαι όπως η βροχή στους τσίγκους..
Ρυθμικά... μ' ανωτερότητα!!

Ο.Ελύτης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser28125

Guest
Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Οι σκέψεις τους είναι οι απόψεις κάποιου άλλου, η ζωή τους μια μίμηση, τα πάθη τους ένα ρητό.
 
Κορυφή