Ιδέα Κλείδωμα τομέα ΠΕΠ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser32301
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser32301

Guest
Θα ήταν καλή ιδέα να μπορούν οι συντονιστές των συντεχνιών,να κλειδώνουν έναν τομέα,για να μην μπορεί να κάνει κάποιος παραπάνω μάχες απ'όσες έχει πεί ο συντονιστής με σκοπό να κλείσει τον τομέα άθελα του ή ηθελημένα.
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Θα ήταν καλή ιδέα να μπορούν οι συντονιστές των συντεχνιών,να κλειδώνουν έναν τομέα,για να μην μπορεί να κάνει κάποιος παραπάνω μάχες απ'όσες έχει πεί ο συντονιστής με σκοπό να κλείσει τον τομέα άθελα του ή ηθελημένα.
Ας προωθηθεί στα κατάλληλα αυτιά...
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

Gabath

Ενεργό Μέλος
δεν συμφωνώ καθόλου.
η ενδοσυντεχνιακή συνενόηση και το αν ακολουθούν όλοι τις οδηγίες που πρέπει είναι μέρος του παιχνιδιού και δείχνει ποια συντεχνία ειναι καλύτερη συντεχνίες με 50 άτομα μια χαρά εχουν μόνο μια σημαία στον χάρτη και συντεχνίες με 10 άτομα τρώγοντε ποιος έκλεισε τον τομέα πριν τις 20.00.

ποια ειναι καλύτερη ?
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
δεν συμφωνώ καθόλου.
η ενδοσυντεχνιακή συνενόηση και το αν ακολουθούν όλοι τις οδηγίες που πρέπει είναι μέρος του παιχνιδιού και δείχνει ποια συντεχνία ειναι καλύτερη συντεχνίες με 50 άτομα μια χαρά εχουν μόνο μια σημαία στον χάρτη και συντεχνίες με 10 άτομα τρώγοντε ποιος έκλεισε τον τομέα πριν τις 20.00.
ποια ειναι καλύτερη ?
Κι όμως εγώ προσωπικά δεν συμφωνώ με το σκεπτικό σου.
Γιατί εγώ (και ο κάθε "εγώ" που έχει χρέη συντονιστή) να σπάω το κεφάλι μου για να βγάλω "σχέδιο δράσης" και να βρίσκεται ένας αχαρακτήριστος, ο οποίος είδε στρατόπεδα και θέλει να γράψει περισσότερες μάχες (άρα περισσοτερες πιθανότητες για δώρα), και να κλείνει τον τομέα χωρίς να σκέφτεται τον κόπο και τον πονοκέφαλο του εκάστοτε συντονιστή?
Γι' αυτό έχει ζητηθεί να φαίνεται ποιός έκανε την τελευταία μάχη.
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
το σκεπτικό μου βασίζεται στο οτι δεν θες κάποιον που δρα έτσι στη συντεχνία σου, σωστά ?
άρα ενα log θα έλυνε το θέμα σου, κάτι τι οποίο έχει ζητηθεί πολλές φορε΄ς και έχουμε πάρει αρνητική απάντηση.
το κλείδωμα τομέα ειναι αντίθετο ως προς την λειτουργία των πεδίων μάχης, για αυτό και μας έφτιαξαν τους στόχους και τα στοπ., τα οποία έχουν μόνο οπτικό χωρις να λειτουργουν ετσι οπως θα ηθελες.
η μοναδική λύση προς το παρόν είναι printscreen την ωρα που θες και συνεχης παρουσια.
συγνώμη αλλα ειναι online παιχνιδι, οποιος ειναι περισοτερες ωρες on κερδίζει. οποιος εχει συντεχνους που ακολουθουν κατα γράμμα τον συντονιστη τους κερδιζει.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
το σκεπτικό μου βασίζεται στο οτι δεν θες κάποιον που δρα έτσι στη συντεχνία σου, σωστά ?
άρα ενα log θα έλυνε το θέμα σου, κάτι τι οποίο έχει ζητηθεί πολλές φορε΄ς και έχουμε πάρει αρνητική απάντηση.
το κλείδωμα τομέα ειναι αντίθετο ως προς την λειτουργία των πεδίων μάχης, για αυτό και μας έφτιαξαν τους στόχους και τα στοπ., τα οποία έχουν μόνο οπτικό χωρις να λειτουργουν ετσι οπως θα ηθελες.
η μοναδική λύση προς το παρόν είναι printscreen την ωρα που θες και συνεχης παρουσια.
συγνώμη αλλα ειναι online παιχνιδι, οποιος ειναι περισοτερες ωρες on κερδίζει. οποιος εχει συντεχνους που ακολουθουν κατα γράμμα τον συντονιστη τους κερδιζει.
Καλησπερα ..αληθεια οποιος παιζει περισσοτερες ωρες και οποιος εχει πιστους συντεχνους κερδιζει?
ποσο εξω ειχα πεσει
γιατι μεχρι τωρα ειχα ενσφαλμενες εντυπωσεις (ισως λογω απειριας? 'η γιατι δεν ειμαι και τις 24 ωρες της ημερας μεσα στο φοε)
Ειχα την εντυπωση
1)οτι οποιος εχει περισσοτερα διπλοτριτοξαδελφα (δηλ οποιος παιζει ....με ολα τα ανω ακρα της θεας Καλι )κερδιζει
2)οτι οποιος κανει ..διηπειρωτικες ανταλλαγες τομεων /προστασιας κλπ κερδιζει
3)οτι οποιος στα κατω ακρα του ..φερει χειμερινο γοβακι σταχτομπουτας κερδιζει
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
το σκεπτικό μου βασίζεται στο οτι δεν θες κάποιον που δρα έτσι στη συντεχνία σου, σωστά ?
άρα ενα log θα έλυνε το θέμα σου, κάτι τι οποίο έχει ζητηθεί πολλές φορε΄ς και έχουμε πάρει αρνητική απάντηση.
το κλείδωμα τομέα ειναι αντίθετο ως προς την λειτουργία των πεδίων μάχης, για αυτό και μας έφτιαξαν τους στόχους και τα στοπ., τα οποία έχουν μόνο οπτικό χωρις να λειτουργουν ετσι οπως θα ηθελες.
η μοναδική λύση προς το παρόν είναι printscreen την ωρα που θες και συνεχης παρουσια.
συγνώμη αλλα ειναι online παιχνιδι, οποιος ειναι περισοτερες ωρες on κερδίζει. οποιος εχει συντεχνους που ακολουθουν κατα γράμμα τον συντονιστη τους κερδιζει.
Φυσικά σέβομαι την άποψή σου, αλλά εξακολουθώ να μην συμφωνώ καθόλου.
Για τις περισσότερες ώρες online που λες, σε διαβεβαιώνω ότι επειδή είμαστε 6-7 συντονιστές, είναι συνεχώς τουλάχιστον 1 συνδεδεμένος (συχνά είμαστε και οι 7). Οπότε είναι πάντα κάποιος να επιβλέπει.
Για τα printscreen που λες, δεν γίνεται κάθε 5-10 λεπτά να τραβάς καινούριο, επειδή απλά έχεις κι άλλα πράγματα να κάνεις και αν το κάνεις συνεχώς θεωρώ ότι καταντάει εκνευριστικό.
Για τους πιστούς συντέχνους τώρα, σε μια συντεχνία 70-80 ατόμων, δεν μπορείς να ελέγξεις ποιός έκανε την "πατάτα" (για να μην πω τίποτε άλλο και με κόψει το ΕΣΡ :) ) ορμώμενος από την απληστία για έξτρα δώρο.
Γι' αυτό τον λόγο εξακολουθώ να λέω ότι είναι σημαντικό, είτε να μπει το κλείδωμα είτε να αναγράφεται ποιός έκλεισε τον τομέα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Gabath

Gabath

Ενεργό Μέλος
προφανώς και δεν χρειάζεται να συμφωνούμε . .
ένα log με πρώτη και τελευταία κίνηση σε τομέα θα τα έλυνε όλα τα θέματα, αλλά μετά απο 6 μήνες μας δώσαν τους στοχους και τα στοπ οπότε το θεω΄ρω απίθανο να γίνει κάτι προς αυτή την πλευρά δυστυχως. όλοι θα το θέλαμε
 
Κορυφή