Κοινη ip ανταλλαγες σε ΜΚ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Nightvisitor

Μέλος
Άνοιγμα θέματος που έχει ήδη απαντηθεί και κλειδώσει από την Ομάδα Υποστήριξης
Κοινή ip και ποντοι σε ΜΚ | Forge of Empires Forum
Σας έχουμε ήδη απαντήσει επίσημα και τους δύο στις αιτήσεις σας και σας έχουμε πει όσο πιο ξεκάθαρα γίνεται το τι ισχύει.
Επίσης, σας έχουν δοθεί και επίσημα στιγμιότυπα οθόνης από άλλο χρήστη που αποδικνύουν ότι η οδηγία ισχύει εδώ και 5 τουλάχιστον χρόνια.

Από ότι καταλαβαίνω όμως το πρόβλημα σας δεν είναι το τί θα κάνετε από εδώ και στο εξής, αλλά το ότι μπορεί να δόθηκε μία λάθος απάντηση στο παρελθόν.
Επίσης το πρόβλημα σας είναι ότι στον Ελληνικό σερβερ επιλέξαμε να σας κάνουμε την οδηγία πιο ξεκάθαρη, από ότι είναι σε άλλους ή μήπως το ότι δε σας βολεύει?

Είτε είστε λογαριασμοί πρώτης δεκάδας, είτε τελευταίας, οι κανόνες είναι ίδιοι. Το ότι με κάποιο τρόπο έχετε καταφέρει να ''ξεγελάσετε'' το σύστημα και να μην επιβάλει την αυτόματη απαγόρευση δε σημαίνει ότι αν γίνει έλεγχος και διαπιστώσουμε την παραβίαση του κανόνα ότι δεν θα αποκλειστείτε.
Είναι δική σας ευθύνη σαν παίκτες να φροντίζετε να παίζετε σύμφωνα με τους κανόνες του παιχνιδιού και να φροντίζετε για την ασφάλεια των λογαριασμών σας.
Διατηρούμε πάντα το δικαίωμα να τιμωρήσουμε οποιοδήποτε λογαριασμό βρεθεί να παραβιάζει τους κανόνες του παιχνιδιού. Ακόμα κι αν έχει δοθεί άδεια κοινής χρήσης ip, αν εντοπίζουμε ότι παραβιάζονται οι κανόνες περί μοιρασμένης σύνδεσης όλοι οι εμπλεκόμενοι λογαριασμοί κινδυνεύουν ακόμα και με μόνιμο αποκλεισμό.

Για να συνοψίσουμε

  • Ο κάθε παίκτης επιτρέπεται να έχει πρόσβαση μόνο στο δικό του λογαριασμό
  • Επιτρέπεται να παίρνετε μέρος σε μάχες μαζί, ακόμα και σαν μέλη της ίδιας συντεχνίας
  • Επιτρέπεται μόνο το θεμιτό εμπόριο
  • Απαγορεύεται η ανταλλαγή forge πόντων στα Μεγάλα Κτίρια των παικτών που μοιράζονται την ίδια σύνδεση
    (ο ''κανόνας'' τους Θόλου είναι κάτι που εσείς οι παίκτες έχετε ορίσει. Δεν είναι επίσημος κανόνας του παιχνιδιού)
Καλή συνέχεια και Καλές Γιορτές!

Το θέμα έχει απαντηθεί και μπορεί να κλειδώσει. Να θυμάστε ότι το άνοιγμα κλειδωμένου θέματος μπορεί και θα οδηγήσει σε προσωρινό αρχικά αποκλεισμό σας από το φόρουμ

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Διαβασαμε λοιπον και την <σοβαρη> απαντηση της Iris. Ντροπη....
Ποτε εγραψα οτι εχω <ξεγελασει> ποτε συστημα ;; Ποτε εγραψα οτι επειδη ειμαι παικτης 10δας αξιζω διαφορετικη μεταχειριση απο εναν αλλο παικτη;;
ΠΟΤΕ. Αυτα τα εγραψες εσυ για να φανουμε στους υπολοιπους αλαζονες η παικτες που αρεσκονται να παραβιαζουν κανονισμους με την ανοχη της διαχειρισης.
Το οτι ειμαστε παικτες 10δας αναφερθηκε μονο σαν επιχειρημα οτι δεν ειμαστε πολλαπλοι λογαριασμοι και δεν λειτουργουμε υποστηρικτικα ο ενας για τον αλλον.
Το προβλημα ειναι οτι, ειχαμε διαφορετικες απαντησεις απο διαχειριστες και οτι καποιοι ΑΛΛΟΙ εκτος απο εμας εχουν κοινη ip και ανταλλαζουν φορτζ με τις ευλογιες σας
(αν ειναι λαθος απο δικη σας απαντηση ειναι ΝΤΡΟΠΗ σας που λετε οτι ειναι και λογος ban).
Τελος η οδηγια δεν ειναι πιο ξεκαθαρη.. ειναι διαφορετικη. Απο την στιγμη που ειναι διαφορετικη πρεπει να εχει και την ημερομηνια της αλλαγης στο φορουμ με τους κανονες.
Ξεκαθαρο ειναι και το μηνυμα στον Αγγλικο σερβερ πχ... Μια χαρα τα γραφουν και κατανοητα.
ΕΣΕΙΣ εχετε κανει αλλαγη στους κανονες και το διατυπωνεται διαφορετικα με μια προσθετη λεξη.
Εφοσον λοιπον δεν θελετε να παραδεχτειτε το λαθος σας και παραλληλα γραφετε ανακριβειες για εμας και μετα κλειδωνετε το θεμα, περιμενω αλλαγη στην ημερομηνια των κανονων οπως οφειλετε να εχετε, παραδοχη του λαθους τριων μελων σας στην απαντηση που μας δωσατε και μια συγγνωμη για τις προαναφερθεισες αναιτιες προσβολες σας και για την ταλαιπωρια που μας εχετε υποβαλλει.
 

cknadia

Μέλος
Πραγματικά, σε ένα παιχνίδι που παίζουμε επτά χρόνια, που έχουν γίνει απίστευτα πράγματα όπως να επιστρέψει εντός τριμήνου παίκτης που έχει τιμωρηθεί με μόνιμο αποκλεισμό λόγω απειλής ζωής συμπαίκτη μας ή που έχει γίνει άρση μόνιμου αποκλεισμού παίκτη στον Β' κόσμο με την υπόσχεση ότι δεν θα παίζει και δη εναντίον συγκεκριμένης συντεχνίας με τον εν λόγω λογαριασμό στον Γ' κόσμο, βρεθήκαμε να απειλούμαστε επειδή επί χρόνια έχουμε κάνει ό,τι μας έχει υποδείξει επίσημα η διαχείριση μέσω γραπτής συνομιλίας, αποσπάσματα της οποίας έχω ήδη δημοσιεύσει όσο πιο διακριτικά μπορούσα (μάλλον αυτό φταίει, έπρεπε να πετάξω ημερομηνίες και ονόματα για να δούμε ποιος αγνοεί τους κανόνες και ποιος ρισκάρει λογαριασμούς και επενδεδυμένα χρήματα τρίτων).
Όταν, λοιπόν, τρεις διαχειριστές σας στο επιβεβαιωτικό μήνυμα μοιράσματος σύνδεσης έχουν πει ρητά και ξεκάθαρα από μόνοι τους, χωρίς να έχουν ερωτηθεί από μας (ξέρετε εκεί που εν συντομία αναφέρονται οι βασικοί κανόνες παιχνιδιού κατά την κοινή IP) ότι ισορροπημένες ανταλλαγές πόντων είναι θεμιτές είναι προσβολή για μας να λέτε ότι εμείς έχουμε ξεγελάσει ένα σύστημα....έχουμε ξεγελάσει σύστημα;;;;; Με τι τρόπο; Πώς το ισχυρίζεστε, με τι αποδεικτικά;... αλλά και ντροπή για σας, δεν το καταλαβαίνετε; Εκτίθεστε με το να λέτε ότι κάτι που έχει γίνει με παραίνεση της διαχείρισης αποτελεί "κλεψιά" γιατί πολύ απλά βγάζει τα μέλη της ΟΔ διπλά κλέφτες.
Να ζητήσετε συγγνώμη, δημόσια, αυτή τη στιγμή για το σύνολο των σχολίων σας που αφήνουν αιχμές ότι εμείς έχουμε κάνει κάτι παράτυπο γιατί πραγματικά θα βγάλω όλα τα αιτήματα γραμμή - γραμμή, για να δούμε ποιοι είναι οι πρώτοι που δεν γνωρίζουν τους κανόνες που αντουανετίστικα λέτε ότι πρέπει μετά από καιρό να γνωρίζουμε καλά.
Και να ζητήσετε συγγνώμη, που αφού πετάξατε το σύνολο των προσβολών σας σε ένα δημόσιο φόρουμ (χωρίς αποδείξεις όπως κάναμε εμείς), κλειδώσατε το θέμα λες και όσοι γράφουμε και διαβάζουμε είμαστε στρουθοκάμηλοι. Όταν κατηγορείτε έναν άνθρωπο, οφείλετε να δίνετε χώρο και χρόνο για να πει τη γνώμη του. Εμείς περιμέναμε τη δική σας, εσείς γιατί φερθήκατε τόσο βιαστικά;...θέλετε να "ξεγελάσετε" το σύστημα ανάγνωσης των συμπαικτών; λολ
Δεν απαντήσατε, προσβάλατε για να στρέψετε αλλά το θέμα που παραμένει ένα... 3 ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ, ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ, ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΩΝ, ΟΤΙ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΗ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ FORGE ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ.
 

DeletedUser

Guest
Μισό λεπτό όμως συμπαίκτες/ριες γιατί νιώθω πως και εσείς εκμεταλλεύεστε εμάς τους υπόλοιπους...

Από την πρώτη μέρα που παρακολουθώ το θέμα, κατάλαβα πως εννοούσατε αυτό ακριβώς που γράφατε∙ ότι δηλαδή επειδή εδώ και λίγο καιρό χρησιμοποιείτε κοινή σύνδεση, αναρωτιέστε αν τελικά μπορείτε να ανταλλάσσετε πόντους στα Μ.Κ. σας ή όχι. Στη συνέχεια αναφέρατε και άλλους/ες συμπαίκτες/ριες που κάνουν αυτό παρόλο που απαγορεύεται.

Τώρα γράψατε όμως «επειδή επί χρόνια έχουμε κάνει» και ευλόγως αφήνετε να εννοηθεί ότι όλο το θέμα δημιουργήθηκε όχι για αυτό που τώρα ρωτήσατε ως προς το αν μπορείτε στο μέλλον να πράξετε, αλλά για κάτι παράτυπο που επί χρόνια πράττετε αλλά τώρα σας το απαγόρεψε το σύστημα. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Αλλιώς τέθηκε σε πρώτη φάση το θέμα. Δεν καταλαβαίνω γιατί εξαρχής δεν το θέσατε ως είχε το θέμα.

Από την άλλη (μιας που επέλεξα να γράψω κάτι) δεν μπορώ να μην πω πως ούτε ο τρόπος που χειρίστηκε επικοινωνιακά (και μόνο) η διαχείριση το θέμα μου άρεσε, μάλιστα σε πρώτη ανάγνωση με εκνεύρισε κιόλας∙ πλέον όμως καταλαβαίνω ως ένα βαθμό το ύφος της απάντησής της.

Όσον αφορά τους κανόνες, ο 2ος είναι σαφέστατος καλώντας τον/ην χρήστη/ρια να επικοινωνήσει με τη διαχείριση για να δηλώσει την κοινή ip. Το πρόβλημα είναι πως κάποια μέλη της διαχείρισης έδωσαν λάθος διευκρινίσεις. Ο 8ος κανόνας είτε έτσι είτε αλλιώς (εννοώ με την προσθήκη στον ελληνικό διακομιστή) δεν αλλάζει το νόημά του∙ κατά τη γνώμη μου η διευκρίνιση περί απαγόρευσης ανταλλαγής πόντων θα έπρεπε να είχε προστεθεί στα «παραδέιγματα» του 2ου κανόνα, όπου σε αυτήν την περίπτωση δεν θα χρειαζόταν να δίνεται κάθε φορά διευκρίνιση από τον/ην εκάστοτε/ουσα διαχειριστή/ρια κατά την δήλωση της κοινής ip, αλλά η διευκρίνιση θα δινόταν από τον ίδιο τον κανόνα. Αντί και εσείς όμως να σταθείτε αποκλειστικά και μόνο στο τί τα διάφορα μέλη της ομάδας διαχείρισης λάθος σας υπέδειξαν, μπερδεύετε μέσα στο «παιχνίδι» και τον 8ο κανόνα λέγοντας πως παραπλανηθήκατε και από εκεί. Τελικά που είναι το μπέρδεμα και ποιο είναι το πραγματικό πρόβλημα, δεν έχω καταλάβει και νιώθω και περίεργα που μπήκα στη διαδικασία τόσες μέρες να παρακολουθήσω το θέμα που απ' ότι φαίνεται για άλλους (από τους αρχικούς) λόγους ανοίξατε. Χάνετε το δίκιο σας (αν τελικά το έχετε) έτσι όπως χειρίζεστε το όποιο πρόβλημα.
 

cknadia

Μέλος
Καλησπέρα,
Όσο εγώ έμενα στο ίδιο σπίτι με την αδερφή μου, μοιραζόμασταν κοινή IP κατόπιν δήλωσής μας στη διαχείριση (από το 2016 νομίζω, μέχρι τώρα που παντρεύομαι το συμπαίκτη Nightvisitor και μετακόμισα μαζί του). Σε αυτή την πρώτη δήλωση λοιπόν, η διαχείριση είχε απαντήσει τόσο σε μένα, όσο και στην αδερφή μου ότι ισορροπημένο εμπόριο και ανταλλαγή πόντων στα ΜΚ είναι ΟΚ. (Αν χρειαστείς copy των τμημάτων των απαντήσεων που δεχτήκαμε μπορώ να στα περάσω από κάτω, δεν το κάνω απλά για οικονομία χρόνου)
Μετακομίζοντας διέκοψα αυτή την κοινή και αφού είχαμε στείλει εγκαίρως ( από όταν αποφασίσαμε ότι όταν τα επαγγελματικά μας ευνοήσουν θα μείνουμε μαζί) να ρωτήσουμε αν θα μπορούμε να συνεχίσουμε το παιχνίδι μας με τους ίδιους όρους και πήραμε καταφατικές απαντήσεις που μεταξύ άλλων ανέφεραν "ισορροπημένες ανταλλαγές πόντων", "όταν γίνεται έλεγχος από τη διαχείριση η ισορροπημένη συνεισφορά σε ΜΚ είναι στοιχείο αλλά όχι το μόνο" κλπ κλπ...δεν τα ζητήσαμε εμείς, μόνοι τους τα είπαν επώνυμα. Εμείς απλά τα ακολουθήσαμε, όπως κάνουν αυτή τη στιγμή κι άλλοι συμπαίκτες μας που δεν έπαψαν την κοινή σύνδεση όπως εγώ με την αδερφή μου.
Και τώρα, όχι μόνο μας λένε ότι απαγορεύεται σύμφωνα με έναν κακογραμμένο και ασαφή κανόνα (που δεν γνώριζαν οι 3 διαχειριστές αλλά και οι παίκτες όλων των άλλων σέρβερς ανά τη γη) αλλά μας λένε ότι μπορούμε και να τιμωρηθούμε επειδή η ανταλλαγή που έγινε μεταξύ εμού και της αδερφής μου (ουχί του συντρόφου μου) παρόλο που είχε παροτρυνθεί από τη διαχείριση, μπορεί να αποτελέσει κίνδυνο μελλοντικής τιμωρίας. Είμαστε καθόλου καλά;
Μεταξύ άλλων, σε ένα δημόσιο φόρουμ, λέει κατάφορα ότι έχουμε "κλέψει" το σύστημα...σε ένα παιχνίδι που οι ποινές, οι αποφάσεις δεν ανακοινώνονται, που ακόμα και δημοσίευση προσωπικών συνομιλιών αποτελεί παραβίαση κανόνος (!!!), η επίσημη διαχειρίστρια του σέρβερ, είπε ότι είμαστε κλέφτες, χωρίς να εξηγεί που το στηρίζει και κατόπιν ποιου ελέγχου. Αυτό είναι από αντιδεοντολογικό μέχρι και βρώμικο και είναι η πρώτη φορά που βλέπω διαχειριστή να μιλάει δημόσια για πιθανή "παράβαση" παίκτη, υποδεικνύοντάς τον κιόλας.
Όλα καλά, λοιπόν;;;;;;
 

DeletedUser

Guest
Μην εξεγείρεσαι :) Θεωρώ πως οι απορίες μου ήταν εύλογες όπως και το πως αισθάνθηκα νιώθοντας ότι άλλα διαβάζω και άλλα εννοούνται. Ναι τώρα σε καταλαβαίνω και συγνώμη αν σε ανάγκασα να αναφέρεις θέματα που δεν ήθελες αλλά με μπερδέψατε και εφόσον δημόσια ήταν η απεύθυνσή σας, όφειλα να το καταδείξω.
 

cknadia

Μέλος
Σου παραθέτω και τα αποσπάσματα των μηνυμάτων με τις ημερομηνίες τους, απλά σαν ένδειξη τελευταίας καλής θέλησης δεν δημοσιεύω τα ονόματα των διαχειριστών που συνέταξαν τις απαντήσεις:

"Έχουμε σημειώσει στο λογαριασμό σας τη μοιρασμένη σας σύνδεση.
Για να μην υπάρχει παραβίαση των κανονισμών θα πρέπει ο κάθε παίκτης στην ίδια σύνδεση να χειρίζεται μόνο το δικό του λογαριασμό. Οι ανταλλαγές αγαθών και forge πόντων θα πρέπει να είναι ισορροπημένες." διαχειριστής νο. 1,
2016-11-06 11:36:16

"Για να μην υπάρχει παραβίαση των κανονισμών θα πρέπει ο κάθε παίκτης στην ίδια σύνδεση να χειρίζεται μόνο το δικό του λογαριασμό. Όλοι οι παίκτες θα πρέπει με ξεχωριστή Αίτηση Υποστήριξης να δηλώσουν τη μοιρασμένη τους σύνδεση. Οι ανταλλαγές αγαθών και forge πόντων θα πρέπει να είναι ισορροπημένες.
Παρακαλούμε αποφεύγετε την είσοδο στον ίδιο κόσμο μέσα σε 20 λεπτά, ο ένας λογαριασμός από τον άλλο. " διαχειριστής νο.2,
2018-02-23 21:36:48

"Θα πρέπει ο καθένας να παίζει ΜΟΝΟ το δικό του λογαριασμό.
Σχετικά με τις ανταλλαγές, εννοούμε το συνολικό άθροισμα πόντων που ανταλλάζεται ημερησίως.", διαχειριστής νο.3
2018-02-23 22:35:55 (είχα ζητήσει διευκρίνιση αν κατά την ανταλλαγή με κοινή ΙΡ οι πόντοι πρέπει να είναι σε ίδιο μκ ή όχι).

"λυπούμαστε για την αναμονή σας.
Δεν έχει σημασία σε ποιο κτίριο βάζει ο κάθε παίκτης πόντους, αρκεί η προσφορά να μην είναι μονόπλευρη.
Δηλαδή αν ένας παίκτης βάζει στα δικά σας κτίρια 3000 πόντους κι εσείς 100, τότε ναι θα θεωρηθεί μονόπλευρη συνεισφορά.", διαχειριστής νο.2
2018-03-08 11:37:53

Όπως βλέπουμε, εκτός των άλλων, το μήνυμα και των τριών περί ισορροπίας πάσης ανταλλαγής σε κοινή ΙΡ είναι σχεδόν προκάτ, όπως το "ευχαριστούμε για την επικοινωνία, τα αποτελέσματα του ελέγχου δεν ανακοινώνονται" μπλα μπλα, αλλά έκαναν και οι τρεις λάθος και εμείς σαν παίκτες, "ξεγελάσαμε" και το σύστημα....
Εγώ προκαλώ διαχειριστή να του ανοίξω και team viewer....θέληση υπάρχει, θάρρος υπάρχει;
 

cknadia

Μέλος
Όλα καλά φίλε μου, δεν έχω κάτι με σένα, αντίθετα σε ευχαριστώ για τον κόπο και τον χρόνο σου να ασχοληθείς με ένα δικό μας πρόβλημα
 

DeletedUser

Guest
Δεν ήταν επιλογή μου από τη στιγμή που τέθηκε δημοσίως και ειδικά εφόσον αφορά τους κανόνες :) επομένως μην ευχαριστείς.

Προσωπικά ευελπιστώ (απαιτώ) από δω και πέρα (τουλάχιστον...) να τηρηθούν και να συγκεκριμενοποιηθούν οι κανόνες και όχι αυτοί να αλλάξουν, καθώς τότε δεν θα είναι παιχνίδι αλλά...
 

Nightvisitor

Μέλος
Εχουμε τους λογους μας που ρωταμε και θελουμε σαφεις απαντησεις ως προς το τι ειναι λαθος η παραλειψη η αλλαγη σε πιο σαφη κανονα και δεν διυλιζουμε τον κωνωπα αναιτια.
Σημερα πηρα απαντηση επισημη απο τον Αγγλικο σερβερ για το ιδιο αιτημα στο και το παραθετω .
Ειναι προφανες οτι στον κανονα 8 δεν εχει γινει αλλαγη ή συγκεκριμενοποιηση αλλα ΛΑΘΟΣ (ελπιζω...)
ΔΕΝ κανατε την οδηγια πιο ξεκαθαρη..την αλλαξατε!! Εκτος αν πλην τον τριων διαχειριστων που μας απαντησαν εδω στην Ελλαδα κανουν λαθος και στην Αγγλια (στην οποια ΔΕΝ υπαρχει αυτος ο κανονας που εχετε προσθεσει)

View ticket - InnoGames Support Forge of Empires - Customer Support 2020-12-05 13:37:45

Hello NightVisitor,

Thank you for contacting the Forge of Empires Support Team.

Please, could you send us the usernames in question who will be sharing the connection?

To help us ensure that there is no cheating going on it is strongly recommended that you play as independently as you can from one another. When trading goods or Forge Points, be sure the trades are balanced.

Please avoid logging into the same world within 20 minutes of one another.

You must not share account login details at any time.

Best Regards,


----------
InGame Moderator
Forge of Empires - International (EN)
 

cknadia

Μέλος
Κατόπιν των ανωτέρω, ζητώ την επίσημη επανατοποθέτηση της διαχείρισης, την παραδοχή των λαθών/ προσβολών, του ανοίγματος και επανεξέτασης των αιτημάτων μας και σαφέστατα τη διόρθωση του Κανόνα 8 στη μορφή που έχουν όλοι οι άλλοι σέρβερς του FOE παγκοσμίως.
Τη συγγνώμη για το τι μας "βολεύει" και για το τι ισχύει για όλους σας τη χαρίζουμε, έρχονται και Χριστούγεννα θα σας "τιμωρήσει" ο Άγιος Βασίλης, όχι εμείς, you naughty guys.... LOLLOLLOL
 

finrοd

Banned
Ενδιαφέροντα όλα. Πολύ ενδιαφέροντα!

Πρώτη παρατήρηση: Η απάντηση του διαχειριστή τού διεθνή διακομιστή ΔΕΝ αναφέρει τίποτε για το εάν ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ή ΟΧΙ η συνεισφορά φπ μεταξύ λογαριασμών που χρησιμοποιούν κοινή σύνδεση από το σύστημα, ή αν ελέγχεται ως παράτυπη από αυτό.:cool:
Θαρρώ πως κάνει το ίδιο λάθος με τα δικά μας μέλη τής ΟΔ, (λάθος που έγινε παραδεκτό ότι υπήρξε από την CM), αντιγράφοντας έναν κανόνα που δεν έχει επικαιροποιηθεί, δίνοντας μια πρόχειρη, ξύλινη απάντηση.
Η δική μας CM το ΄χει από το 2015 ξεκαθαρίσει και τα αυτόματα μηνύματα αποτροπής τέτοιων συναλλαγών από το σύστημα την επιβεβαιώνουν!

Δεύτερη παρατήρηση: ΔΕΝ ξεκαθαρίζει το πως εννοεί τις «ισορροπημένες» ανταλλαγές αγαθών. ;)
Εγώ θα δώσω σε λογαριασμό συνεχνίτη που η πολη του είναι στον πρώιμο μεσαίωνα 5,000+ αγαθά προχωρημένων εποχών δίχως να πάρω ούτε ένα από αυτον (συνεχόμενες ανταλλαγές όπου δίνει 1 για να πάρει 2), μόνο και μόνο για να στήσει Θόλο, Αλκατράζ. Άαχεν, Δια, Μόντε, Πήλινο, Πορτοκαλεώνα, Καινοτομίας κτλ.), έτσι ώστε να προσφέρει στο θησαυροφυλάκιο της συνεχνίας και να ειναι κι αξιόμαχος στον ΣεΣ.
Παίρνει αγαθά, ανταποδίδει βοηθώντας την συντεχνία. Ισορροπία!:check_mark:

Τρίτη παρατήρηση: ΔΕΝ ρωτήθηκε το εάν οι συνεισφορές φπ μεταξύ λογαριασμών που χρησιμοποιούν κοινή σύνδεση επιτρέπονται, έστω και ...ισορροπημένες, ή όχι και εάν το σύστημα, σαν εντοπίσει τη, δηλωμένη ή όχι, κοινή χρήση σύνδεσης τις αποκλείει αυτόματα.
Εξάλλου τι πάει να πει «ισορροπημένες» συνεισφορές; Έστω ότι εγώ έχω Θόλο στο 100στό επίπεδο και μάζεμα 600 πόντων το 24ωρο και «μπουκάρω» σε ΜΚ άλλων, είτε βγάζοντας κέρδος σε φπ είτε συνεσφέροντας φπ με όλη την προσαύξηση του Θόλου, δίχως οι λογαριασμοί αυτοί να μου βάλουν ούτε ένα φπ.
Τι θα μου πει η όποια διαχείριση σαν στα αρχεία της δει ότι έδωσα χιλιάδες φπ εισπράτοντας μηδέν; Ότι είχα ...ανισόρροπες εισφορές φπ;;:p

ΥΓ (αργοπορημενο)
Please, could you send us the usernames in question who will be sharing the connection?
Για να γίνει γνωστοποίηση των διακριτικών των λογαριασμών στον διεθνή διακομιστή και να δούμε, (θα μας ενημερώσετε εσείς), εάν οι συνεισφορές φπ μεταξύ τους θα συνεχιστούν απρόσκοπτα.
Αυτό κι αν δεν έχει ενδιαφέρον!

ΥΓ2
Θα το διασκεδάσουμε έτσι και γινει γνωστοποίηση και μαζί με την άδεια για κοινή χρήση σύνδεσης ενημερωθείτε ότι ΔΕΝ μπορεί να υπάρξει συνεισφορά φπ μεταξύ τους. χαχαχαχαχαχα
Ίσως η «ασάφεια» να είναι ένα «τρικάκι», μια «φάκα» για λογαριασμούς που έχουν πρόθεση να παραβιάσουν τους κανόνες, να αναπτυχθούν με αθέμιτα μέσα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nightvisitor

Μέλος
Καλησπερα finrod

Στο πρωτο θεμα που εγραψες η απαντηση ειναι απλη .. αν διαβασεις προσεκτικα τι γραφει στην απαντηση του θα καταλαβεις οτι μιλαει για λογαριασμους με κοινη ip.. Παραθετω λοιπον και την ερωτηση μαζι με την απαντηση.

View ticket - InnoGames Support
Hello there!!
In a few days I' m getting married with a co-player! As you understand we are going to move in the same house and I was wondering whether we can share the same connection. Plus, the dos and donts (trade, forge poionts etc) that we should both know before getting started.
Thanking you in advance and wishing you happy holidays!!!

Forge of Empires Forge of Empires - Customer Support 2020-12-05 13:37:45
Hello NightVisitor,

Thank you for contacting the Forge of Empires Support Team.

Please, could you send us the usernames in question who will be sharing the connection?

To help us ensure that there is no cheating going on it is strongly recommended that you play as independently as you can from one another. When trading goods or Forge Points, be sure the trades are balanced.

Please avoid logging into the same world within 20 minutes of one another.

You must not share account login details at any time.

Best Regards,


InGame Moderator
Forge of Empires - International (EN)

Please let us know your feedback on our response by rating it using the stars below. Thanks in advance!


Στο δευτερο εχω να πω οτι δεν θα ψαξω να βρω τι ειναι ισορροπημενο και τι οχι απο την στιγμη που ο ενας το απαγορευει και ο αλλος το επιτρεπει.

Στο τριτο η απαντηση ειναι οπως και το πρωτο σου θεμα ... ρωτηθηκε για forge αγαθα και λοιπα.

Η δικη μας cm ειπε οτι το εκανε πιο σαφες... πιο σαφες δεν ειναι..εκανε αλλαγη... επιτερεπεται στις αλλες χωρες οπως θα διαβασεις λιγο πιο πανω.

Αν το αλλαξε τοτε το εκανε μετα την 01/09/2015 και δεν αλλαξε την ημερομηνια που το εκανε, ως οφειλε.

Εκτος αν στην Ελλαδα εκανε μεμονομενα καποια αλλαγη ... πραγμα που δεν το παραδεχθηκε γιατι η ιδια μας ειπε οτι απλα το εγραψε με πιο σαφη τροπο.

Κατι (η μαλλον πολλα.. ) δεν κολαει.
 

cknadia

Μέλος
OK OK θα ανεβάσει ο Aνδρέας και το ερώτημα που τέθηκε στο διαχειριστή γιατί μου φαίνεται ότι πολύ παράξενα ερωτήματα θέτονται.... το τι έχει ξεκαθαριστεί στην Ελλάδα, φαντάζομαι ότι πρέπει να εναρμονίζεται με τις γραμμές του ΦΟΕ παγκοσμίως, ίδιο παιχνίδι, ίδιοι κανόνες, εκτός αν οι διαχειριστές στην Ελλάδα εισάγουν δικούς τους κανόνες...πιθανότητα να παίζουμε σε μία πλάνη εδώ και τόσα χρόνια δεν υπάρχει;;;;
Το τι θεωρείται ισορροπημένη ανταλλαγή αγαθών, μην το ρωτάτε σε μας...και εδώ οι κανόνες αναφέρουν ότι επιτρέπεται το ισορροπημένο εμπόριο, αν δεν το καταλαβαίνετε σημαίνει ότι η εδώ διαχείριση δεν σας το έχει καταστήσει σαφές και μπορείτε να κάνετε ένα ticket για διευκρινίσεις...αν και, αφού είναι γνωστά εδώ και 5 χρόνια δεν επιτρέπεται να είστε αδιάβαστος...ξέρετε ότι δεν επιτρέπονται ανταλλαγές πόντων, αλλά δεν γνωρίζετε τι εστί ισορροπημένο εμπόριο;;;;
Όπως βλέπετε, αυτές τις μπαρούφες περί συστήματος εντοπισμού ούτε τις αναφέρουν (ΑΦΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ!!!)...το πολύ και το βαρύ στα κεντρικά της εταιρείας να έχουν σύστημα εντοπισμού καπνού. LOL
Ως εκ τούτου το θέμα παραμένει, ο κανόνας 8 στον Ελληνικό Server είναι λάθος και ως εκ τούτου επιτρέπονται οι ανταλλαγές πόντων σε κοινή σύνδεση και εμείς έχουμε υποστεί λάθος αντιμετώπιση και απειλές εκ μέρους της διαχείρισης.
 

finrοd

Banned
Καλησπερα finrod

Στο πρωτο θεμα που εγραψες η απαντηση ειναι απλη .. αν διαβασεις προσεκτικα τι γραφει στην απαντηση του θα καταλαβεις οτι μιλαει για λογαριασμους με κοινη ip.. Παραθετω λοιπον και την ερωτηση μαζι με την απαντηση.

View ticket - InnoGames Support
Hello there!!
In a few days I' m getting married with a co-player! As you understand we are going to move in the same house and I was wondering whether we can share the same connection. Plus, the dos and donts (trade, forge poionts etc) that we should both know before getting started.
Thanking you in advance and wishing you happy holidays!!!

Forge of Empires Forge of Empires - Customer Support 2020-12-05 13:37:45
Hello NightVisitor,

Thank you for contacting the Forge of Empires Support Team.

Please, could you send us the usernames in question who will be sharing the connection?

To help us ensure that there is no cheating going on it is strongly recommended that you play as independently as you can from one another. When trading goods or Forge Points, be sure the trades are balanced.

Please avoid logging into the same world within 20 minutes of one another.

You must not share account login details at any time.

Best Regards,


InGame Moderator
Forge of Empires - International (EN)

Please let us know your feedback on our response by rating it using the stars below. Thanks in advance!


Στο δευτερο εχω να πω οτι δεν θα ψαξω να βρω τι ειναι ισορροπημενο και τι οχι απο την στιγμη που ο ενας το απαγορευει και ο αλλος το επιτρεπει.

Στο τριτο η απαντηση ειναι οπως και το πρωτο σου θεμα ... ρωτηθηκε για forge αγαθα και λοιπα.

Η δικη μας cm ειπε οτι το εκανε πιο σαφες... πιο σαφες δεν ειναι..εκανε αλλαγη... επιτερεπεται στις αλλες χωρες οπως θα διαβασεις λιγο πιο πανω.

Αν το αλλαξε τοτε το εκανε μετα την 01/09/2015 και δεν αλλαξε την ημερομηνια που το εκανε, ως οφειλε.

Εκτος αν στην Ελλαδα εκανε μεμονομενα καποια αλλαγη ... πραγμα που δεν το παραδεχθηκε γιατι η ιδια μας ειπε οτι απλα το εγραψε με πιο σαφη τροπο.

Κατι (η μαλλον πολλα.. ) δεν κολαει.
Ε, τι διαφορετικό γράφω; Τι διαφορετική απάντηση δόθηκε, και ως λανθασμένη έχει κριθεί, από μέλη της δικής μας ΟΔ; Αντέγραψαν από τους κανόνες. Ξυλινη, τυποποιημένη απάντηση έδωσε ο διαχειριστής τού διεθνή διακομιστή. Επίσης, ξαναδείτε το τι γράφω κι αν θέλετε δώστε τη δέουσα προσοχή στο ΥΓ2
Ενδιαφέροντα όλα. Πολύ ενδιαφέροντα!

Πρώτη παρατήρηση: Η απάντηση του διαχειριστή τού διεθνή διακομιστή ΔΕΝ αναφέρει τίποτε για το εάν ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ή ΟΧΙ η συνεισφορά φπ μεταξύ λογαριασμών που χρησιμοποιούν κοινή σύνδεση από το σύστημα, ή αν ελέγχεται ως παράτυπη από αυτό.:cool:
Θαρρώ πως κάνει το ίδιο λάθος με τα δικά μας μέλη τής ΟΔ, (λάθος που έγινε παραδεκτό ότι υπήρξε από την CM), αντιγράφοντας έναν κανόνα που δεν έχει επικαιροποιηθεί, δίνοντας μια πρόχειρη, ξύλινη απάντηση.
Η δική μας CM το ΄χει από το 2015 ξεκαθαρίσει και τα αυτόματα μηνύματα αποτροπής τέτοιων συναλλαγών από το σύστημα την επιβεβαιώνουν!

Δεύτερη παρατήρηση: ΔΕΝ ξεκαθαρίζει το πως εννοεί τις «ισορροπημένες» ανταλλαγές αγαθών. ;)
Εγώ θα δώσω σε λογαριασμό συνεχνίτη που η πολη του είναι στον πρώιμο μεσαίωνα 5,000+ αγαθά προχωρημένων εποχών δίχως να πάρω ούτε ένα από αυτον (συνεχόμενες ανταλλαγές όπου δίνει 1 για να πάρει 2), μόνο και μόνο για να στήσει Θόλο, Αλκατράζ. Άαχεν, Δια, Μόντε, Πήλινο, Πορτοκαλεώνα, Καινοτομίας κτλ.), έτσι ώστε να προσφέρει στο θησαυροφυλάκιο της συνεχνίας και να ειναι κι αξιόμαχος στον ΣεΣ.
Παίρνει αγαθά, ανταποδίδει βοηθώντας την συντεχνία. Ισορροπία!:check_mark:

Τρίτη παρατήρηση: ΔΕΝ ρωτήθηκε το εάν οι συνεισφορές φπ μεταξύ λογαριασμών που χρησιμοποιούν κοινή σύνδεση επιτρέπονται, έστω και ...ισορροπημένες, ή όχι και εάν το σύστημα, σαν εντοπίσει τη, δηλωμένη ή όχι, κοινή χρήση σύνδεσης τις αποκλείει αυτόματα.
Εξάλλου τι πάει να πει «ισορροπημένες» συνεισφορές; Έστω ότι εγώ έχω Θόλο στο 100στό επίπεδο και μάζεμα 600 πόντων το 24ωρο και «μπουκάρω» σε ΜΚ άλλων, είτε βγάζοντας κέρδος σε φπ είτε συνεσφέροντας φπ με όλη την προσαύξηση του Θόλου, δίχως οι λογαριασμοί αυτοί να μου βάλουν ούτε ένα φπ.
Τι θα μου πει η όποια διαχείριση σαν στα αρχεία της δει ότι έδωσα χιλιάδες φπ εισπράτοντας μηδέν; Ότι είχα ...ανισόρροπες εισφορές φπ;;:p

ΥΓ (αργοπορημενο)
Please, could you send us the usernames in question who will be sharing the connection?
Για να γίνει γνωστοποίηση των διακριτικών των λογαριασμών στον διεθνή διακομιστή και να δούμε, (θα μας ενημερώσετε εσείς), εάν οι συνεισφορές φπ μεταξύ τους θα συνεχιστούν απρόσκοπτα.
Αυτό κι αν δεν έχει ενδιαφέρον!

ΥΓ2
Θα το διασκεδάσουμε έτσι και γινει γνωστοποίηση και μαζί με την άδεια για κοινή χρήση σύνδεσης ενημερωθείτε ότι ΔΕΝ μπορεί να υπάρξει συνεισφορά φπ μεταξύ τους. χαχαχαχαχαχα
Ίσως η «ασάφεια» να είναι ένα «τρικάκι», μια «φάκα» για λογαριασμούς που έχουν πρόθεση να παραβιάσουν τους κανόνες, να αναπτυχθούν με αθέμιτα μέσα.

Όσο γι' αυτό:
Η δικη μας cm ειπε οτι το εκανε πιο σαφες... πιο σαφες δεν ειναι..εκανε αλλαγη... επιτερεπεται στις αλλες χωρες οπως θα διαβασεις λιγο πιο πανω.

Αν το αλλαξε τοτε το εκανε μετα την 01/09/2015 και δεν αλλαξε την ημερομηνια που το εκανε, ως οφειλε.
το μόνο που 'χω να παρατηρήσω είναι πως λίγες εβδομάδες αργότερα από τη διασαφήνιση στους κανόνες, υπήρξε και η πρώτη ΑΥΤΟΜΑΤΗ ενημέρωση παίκτη ότι δεν μπορεί να συνεισφέρει φπ σε ΜΚ άλλου λογαριασμού με τον οποίο χρησιμοποιεί κοινή σύνδεση.

*Δεν ξέρω αν η ημερομηνία που αναγράφεται στην αναθεώρηση είναι αυτή της διασαφήνισης. Μάλλον θα είναι, έχοντας ως δεδομένο το προηγούμενο που έγραψα με το αυτόματο μνμ της απαγόρευσης.
 

cknadia

Μέλος
Όπως βλέπετε ήδη το έχουν επιτρέψει από το πρώτο μήνυμα (αφού επιτρέπεται σύμφωνα με τον παγκόσμια αποδεκτό κανόνα 8) και απλά ήθελαν τα ονόματα (καθώς και αίτημα και από τους δύο λογαριασμούς) για να καταχωρίσουν τη γνωστοποίηση κοινής σύνδεσης (την τυπική διαδικασία δηλαδή).
Ο Ανδρέας έστειλε να ρωτήσει τι γίνεται σε περίπτωση κοινής ΙΡ και του είπαν κοντολογίς "ναι αμέ ανταλλάζετε ισορροπημένα πόρους, πείτε μας τα ονόματα για να ξεκινήσει η ισχύς του αιτήματος). Ότι τι, δεν θα τους αρέσουν τα nicks μας σε δεύτερη ανάγνωση και θα πάρουν πίσω το ξεκάθαρο " To help us ensure that there is no cheating going on it is strongly recommended that you play as independently as you can from one another. When trading goods or Forge Points, be sure the trades are balanced." (Για να καθίσταται βέβαιο ότι δεν υπάρχει κλεψιά, σας συνιστούμε σθεναρά να παίζετε όσο πιο ανεξάρτητα γίνεται. Κατά τις ανταλλαγές αγαθών και φορτζ πόντων, να είστε βέβαιοι ότι υπάρχει ισορροπία);;; Ας μην είμαστε αστείοι.
Μην βλέπετε καπνό στα δικά μας γραπτά, καπνός υπάρχει εκεί που είναι και η φωτιά και μην εκτίθεστε γιατί αν έρθουν και άλλες δυο απαντήσεις από τον γαλλικό και τον γερμανικό που άνετα στέλνουμε, θα έχουμε τον λόγο σας, αντί αυτού 6 αγνώστων μεταξύ τους διαχειρστών που κανένα όφελος δεν έχουν από τον δικό μας τρόπο παιχνιδιού και απλά λένε αυτό που ισχύει για όλους (μικρούς λογαριασμούς, λογαριασμούς δεκάδας, άσπρους, μαύρους, άθεους κλπ κλπ).
 

finrοd

Banned
Αυτό σας είπαν κι εδώ. Ακριβώς αυτό. Τι προέκυψε;
Τι θα προκύψει στον διεθνή διακομιστή σαν τα διακριτκά των λογαριασμών σταλλούν;
Θα γελάσουμε. Πράγματι θα γελάσουμε. Είτε έτσι, είτε αλλιώς. Τα αυτόματα μηνύματα του συστήματος, (μήνυμα απαγόρευσης συνεισφοράς), θαρρώ πως δεν φτιάχνονται μόνο για έναν διακομιστή...

Τουλάχιστον η δική μας CΜ το έχει διευκρινήσει, Δεν μας ...ξεγέλασε!
Αν και στον διεθνή προκύψει απαγόρευση, (μετά την γνωστοποίηση των διακριτικών των λογαριασμών),να τους τα ψάλλεται σε άπταιστα ...ρωμαίικα. για το ξεγέλασμα και την ασαφεια, τη μη διευκρίνηση στους κανονισμούς!

ΥΓ (αργοπορημένο, και πολύ αργοπορημένο ως προς το περιεχόμενο του)
Βίο αγαπημένο να 'χετε, συμπλήρωμα ο ένας για τον άλλον να 'στε, πιο «ψηλά» να τον πηγαίνει, πιο έντονα τις εμπειρίες τής αγάπης που η ζωή μπορεί να προσφέρει να νιώσετε.

ΥΓ2 (αποσαφήνισης)
Ποιός, που θέλει να κλέψει χρησιμοποιώντας 2ο λογαριασμό, θα δηλώσει κοινή χρήση σύνδεσης, σαν εκ των προτέρων γνωρίζει ότι η συνεισφορά φπ μεταξύ των λογαριασμών που χρησιμοποιούν κοινή σύνδεση ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ;
Η δική μας CM δεν κάνει «παιχνιδάκια». Ξεκαθαρίζει τους κανονισμούς, «καθαρή» απέναντί μας, ας διαβάζουμε που και που τους κανονισμούς.
Παρεμπιπτόντως, μήπως ένα αυτόματο μνμ στα κυκλικά των συντεχνιών με σύνδεσμο προς τους κανονισμούς και προτροπή για ανάγνωσή είναι χρήσιμο, αν όχι επιβεβλημένο, για να μη μπορεί κανένας μας να ισχυριστεί «δεν ήξερα, δεν γνώριζα»;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nightvisitor

Μέλος
Τελειωσαν οι διαφημησεις η εχει κιαλλες ;; ;)
Τεσπα.. εμεις μιλαμε με στοιχεια και αποδειξεις και περιμενουμε απαντησεις και οχι κλειδωματα...
Η αποψη του καθε παικτη που γραφει εδω ειναι απλα αποψη και οι απαντησεις των διαχειριστων ειναι επισημες.
Η απαντηση και η λασπολογια της Iris ειναι το λιγοτερο απαραδεκτη και περιμενουμε τον λογο της διαφοροποιησης με τις αλλες χωρες καθως και γιατι ΔΕΝ υπαρχει αλλαγη στην ημερομηνια της αναθεωρησης των κανονων μιας και ειναι ακριβως ιδια με αυτη των αλλως χωρων που δεν εχουν αναθεωρηθει.
Και κατι τελευταιο... ο κανονας στην Ελλαδα γραφει <Κάθε είδους ανταλλαγές (αγαθά, Forge Πόντοι κλπ) ανάμεσα σε πολλαπλούς κόσμους και στην ίδια σύνδεση απαγορεύεται.>
Στην απαντηση της μας ειπεοτι ανταλλαγες αγαθων επιτρεπονται (εδω γελαμε αφου αναιρει τα παραπανω γραφομενα) Επισης με ΚΑΘΑΡΑ Ελληνικα το σωστο θα ηταν να γραφει <Κάθε είδους ανταλλαγές (αγαθά, Forge Πόντοι κλπ) ανάμεσα σε πολλαπλούς κόσμους ή με ίδια σύνδεση απαγορεύεται.
Ετσι οπως ειναι γραμμενο εννοει αναμεσα πολλαπλους κοσμους με λογαριασμους που εχουν κοινη συνδεση. Γιαυτο τον λογο υπαρχει και στο πεδιο 8 (των προωθητικων λογαριασμων) και οχι στο πεδιο 2 που αναφερεται για την κοινη ip
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Μέχρι στιγμής τίποτε το διαφορετικό απ' ότι έχει γίνει στον διακομιστή τής ελλνικής έκδοσης του παιχνιδιού, δεν έχει γίνει.
Ότι απαντήσεις πήρατε εδώ, σας δόθηκαν και στον διεθνή.
Γνωστοποιήστε τα διακριτικά των λογαριασμών και στο διεθνή κι ενημέρωστε μας για την συνέχεια. Αν θα είναι η ίδια με την έδω, εάν θα απαγορευτεί και εκει η συνεισφορά φπ.

Πού, που να με πάρει, τις διαφημίσεις βλέπεις;
Δεδομένα μόνο υπάρχουν. Δεδομένα που από την πραγματικότητα απορρέουν και σ' αυτήν αναφέρονται.

Η διασάφηση του κανονισμού στους κανόνες στην ελληνική τους έκδοση.
Τ' αυτόματο μήνυμα του συστήματος λίγες μέρες μετά.
Οι απαντήσεις που πήρατε από τους εδώ διαχειριστές. (εδώ εμπιστεύομαι, δινω βάση, στα δικά σας γραφόμενα)
Η πανομοιότυπη απάντηση που λάβατε από τον διαχειριστή τού διεθνή διακομιστή.
Όλα πραγματικότητα. Όλα τεκμηριωμένα. Όλα αποδεδειγμένα.

Τι μένει;
Δώστε τα διακριτικά των λογαριασμών στον διεθνή διακομιστή κι ενημέρωστε μας αν η συνέχεια θα είναι ίδια με την εδώ. Αν θα ενημερωθείτε, δηλαδή, ότι δεν επιτρέπεται η συνεισφορά φπ μεταξύ σας, ή αν το σύστημα, αυτόματα, αργότερα σας την απαγορεύσει.

Αυτά, μ' όλη την καλή διάθεση.
 

cknadia

Μέλος
Όχι δεν μας είπαν αυτό. Μας είπαν το αντίθετο. Ενώ σύμφωνα με τους κανόνες όλων των άλλων σέρβερς, ήδη στον αγγλικό μας είπαν ότι μοιραζόμενοι την ίδια IP μπορούμε ισορροπημένα να ανταλλάζουμε πόντους, εδώ επειδή έχουν κακομεταφράσει τον περιβόητο κανόνα 8 μας είπαν ότι απαγορεύεται (ενώ μαντέψτε....για θέματα κοινής IP είναι ο κανόνας 2 και όχι ο 8 καν...ο 8 αφορά σε λογαριασμούς όποιας σύνδεσης και διαφορετικής). Σε ποια διακριτικά αναφέρεστε και ποια αλλαγή μπορούν να επιφέρουν; Υπάρχουν κανόνες που κλείνουν το μάτι σε συγκεκριμένα nicks....όπως στα σκυλιά που το λ και το ρ ακούγονται καλύτερα;
Έχουμε, λοιπόν, δύο συμβάντα και όχι τυχόν μελλοντολογίες και εικασίες που αναφέρετε....το ένα ότι σε ενημερωμένη κοινή σύνδεση επί σχεδόν τρία χρόνια δεν υπήρξε κανένα pop up απαγόρευσης ανταλλαγής και οι λογαριασμοί είναι στη διάθεση των αρμοδίων για να το εξετάσουν. Το δεύτερο είναι ότι μόλις σήμερα ήρθε ένας τέταρτος διαχειριστής από τον αγγλικό σέρβερ αυτή τη φορά να το επιτρέψει χωρίς να ζητήσει τίποτε άλλο παρά τα ονόματα για να σημάνει την έναρξη ισχύος αιτήματος. Αυτά, αν εσείς περιμένετε ακόμα να γελάσετε, εμάς μας έχουν κάνει να έχουμε μελανιάσει ήδη από τα γέλια, κυρίως από το θράσος της εδώ διαχείρισης να τολμάει για κάτι που παντού επιτρέπεται, να λέει ότι μπορούμε να τιμωρηθούμε γιατί εμείς έχουμε, λέει, "ξεγελάσει" το σύστημα...ας μην το ξεχνάμε αυτό γιατί είναι εξαιρετικά σοβαρό...η διαχειρίστρια που πριν το "καλημέρα" λέει ότι υπάρχει μυστικότητα στους ελέγχους και τις ποινές, δημόσια μας είπε κλέφτες....Κλέφτες για κάτι που πουθενά δεν γράφεται και που παντού το επιτρέπουν.
Αυτό είναι το θέμα και προσωπικά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και την προσωπική σας άποψη αλλά καταλαβαίνετε ότι αυτό που περιμένω είναι τον σχολιάσμό της σημερινής απάντησης του άγγλου διαχειριστή από επίσημα χείλη....και μετά τα κλασσικά να το κλειδώσει σαν απαντημένο (με άμεση παπική απειλή αν τολμήσουμε να ανταπαντήσουμε ή να διευκρινίσουμε γιατί αυτό σημαίνει δημόσια συζήτηση after all).
H δική μας διαχειρίστρια, επομένως, μπορεί να είναι πολύ καλή αλλά .....
σαντα.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
ήδη στον αγγλικό μας είπαν ότι μοιραζόμενοι την ίδια IP μπορούμε ισορροπημένα να ανταλλάζουμε πόντους,
και εδώ αυτό σας είπαν. Κοιτα αυτά που η ίδια δημοσίευσες, αντιγράφοντας από τις απαντήσεις των μελών τής δικής μας ΟΔ.
"Για να μην υπάρχει παραβίαση των κανονισμών θα πρέπει ο κάθε παίκτης στην ίδια σύνδεση να χειρίζεται μόνο το δικό του λογαριασμό. Όλοι οι παίκτες θα πρέπει με ξεχωριστή Αίτηση Υποστήριξης να δηλώσουν τη μοιρασμένη τους σύνδεση. Οι ανταλλαγές αγαθών και forge πόντων θα πρέπει να είναι ισορροπημένες.
Παρακαλούμε αποφεύγετε την είσοδο στον ίδιο κόσμο μέσα σε 20 λεπτά, ο ένας λογαριασμός από τον άλλο. " διαχειριστής νο.2,
2018-02-23 21:36:48
Τι προέκυψε μετά την γνωστοποίηση της χρήσης κοινής σύνδεσης; Τι απάντηση πήρατε;
Τι απάντηση θα πάρετε και στον διεθνή διακομιστή σαν γνωστοποιήσετε κι εκει τα διακριτικά των λογαριασμών;
Το ξαναγράφω: Είτε έτσι, είτε αλλιώς, θα γελάσουμε.
Δεν δημιουργείται λογισμικό εντοπισμού παραβατικής συμπεριφοράς για έναν και μόνο διακομιστή.
Δεν δημιουργούνται αυτόματα μηνύματα συστήματος για έναν και μόνο διακομιστή.
Δεν ανήκει σε κάνεναν CM το παιχνίδι, για να το προγραμματίζει κατά πως το θέλει, στον διακομιστή που διαχειρίζεται.
Τις οδηγίες και κατευθύνσεις τής εταιρείας ακολουθεί κι εφαρμόζει.
Το ότι στην δική μας έκδοση υπήρξε διασαφήνιση, αυτό μάλλον έγινε διότι δεν απαγορεύτηκε, (με σαφή οδηγία προς τους CM), από την εταιρεία και με πρωτοβουλία τής δικής μας CM.
Ας πούμε ότι «βάδισε στη γκρίζα ζώνη» τού αν έπρεπε να μας το κάνει σαφές εκ των προτέρων, επικαιροποιώντας τον κανονισμό. Θα την ψέξουμε γι' αυτό; Εμείς; Μας το ξεκαθαρίζει. Μας ενημερώνει. Μας προφυλάσει από παράβαση λόγω άγνοιας ή και ασάφειας στους κανονισμούς.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή