ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser28431
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser28431

Guest
Καλημέρα
Πολύ καιρό γίνονται διάφορες παρατηρήσεις για το πώς να γίνει καλύτερο το παιχνίδι για να τσουλήσει με κάποιο ενδιαφέρον, δεδομένου ότι μπορεί να έχεις προχωρήσει πάρα πολύ, αλλά επί της ουσίας δεν μπορείς να παίξεις.
Μάχες στη γειτονιά... σε πολλές γειτονιές σχεδόν δεν μπορούν να γίνουν από τους μισούς παίκτες, μάχες στη ΣΕΣ, δεν έχουν νόημα, αφού οι μισοί παίκτες παίζουν με μόνο σκοπό να σπάσουν τα νεύρα στους υπόλοιπους και να τους χαλάσουν το παιχνίδι...
Αφού έφτασαν στο σημείο να κάνουν και τον Τάκη (amr9) να βγει από τα ρούχα του και να πιάσει το μεγάλο ψαλτήρι με αποτέλεσμα να μπαναριστεί... δεν τα βλέπω καθόλου καλά τα πράγματα.
Τι να πώ?
Καλό καλοκαίρι :)
 

DeletedUser28896

Guest
Η εταιρεία συλλέγει τις ιδέες των παιχτών καθώς και τις αναφορές προβλημάτων του παιχνιδιού και οι τεχνικοί της το διαμορφώνουν ανάλογα με αυτές.
Πάντα θα υπάρχουν και κάποιοι δυσαρεστημένοι αλλα είναι σχεδόν αδύνατον να ικανοποιηθούν όλες οι προτάσεις όλων των παιχτών.
Ως αναφορά το θέμα περί τιμωριών, ο κάθε παίχτης είναι υπεύθυνος για το πως συνδιάλεγεται.
Η υπομονή, η μετριοπάθεια και η ανοχή είναι χαρακτηριστικά, που υποδηλώνουν ανωτερότητα και ψυχικό βάθος. Αν ο άλλος μας εξωθεί.... ίσως αυτό ήθελε να πετύχει και έχει κερδίσει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser28431

Guest
Λέτε «Αν ο άλλος μας εξωθεί.... ίσως αυτό ήθελε να πετύχει και έχει κερδίσει.»

Τότε θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αν μια ομάδα ατόμων έχει επιλέξει να χαλάσει το παιχνίδι και να κάνει τους συμπαίκτες του φοε με τον έναν ή τον άλλο τρόπο να εγκαταλείψει το παιχνίδι, αν μια ομάδα λειτουργεί με απώτερο σκοπό την διάλυση του παιχνιδιού?
Τα παίρνει ο ένας στο κρανίο, παρατάει το παιχνίδι, χωρίς να τα ψάλει, με ανωτερότητα, τα παίρνει ο άλλος στο κρανίο, εγκαταλείπει, πάλι δείχνοντας ανωτερότητα, κάποια στιγμή, κάποιος λέει, θα το παρατήσω που θα το παρατήσω, τουλάχιστον να τον λούσω τον μπιπ, να το ευχαριστηθώ...
Ο «ψάλτης» μπανάρετε... Ο άλλος, που καταστρέφει το παιχνίδι? Κι εγώ βάζω και το θέμα της πρόθεσης.
Διότι παρατηρώντας τι γίνεται, αυτό πιστεύω. Οτι, κάποιες ομάδες και κάποιοι παίκτες, παίζουν ακόμα το παιχνίδι, με μόνο σκοπό να χαλάσουν το παιχνίδι γενικά, γι΄αυτό χαλούν και το παιχνίδι των υπολοίπων παικτών
Αυτές οι σκέψεις, έτσι, για προβληματισμό...
 

DeletedUser28896

Guest
Πολύ σωστοί όλοι αυτοί οι προβληματισμοί.
Για αυτό ακριβώς, δε δίνουμε καμία σημασία στις όποιες ύβρεις και τα οποια μηνύματα μας εξωθούν και το μόνο που κάνουμε είναι ενα κλικ στο κουμπί αναφορά.
 

DeletedUser28431

Guest
Δεν το προσωποποιώ, όταν τον στολίσεις τον άλλον με την Αρτα και τα Γιάννενα το ξέρεις ότι θα μπαναριστείς. Δεν το κάνεις για να μείνεις στο παιχνίδι, το κάνεις για να φύγεις αλλά να έχει ακουσει και ο άλλος αυτά που του αξίζουν.
Αυτό το διάλογο το άνοιξα, περισσότερο, όχι για το μπανάρισμα του amr9, αλλά για παίκτες που είμαστε στο παιχνίδι, παιρνάμε κάποια ώρα χαλαρά, μετά τη δουλειά, με ένα καφεδάκι και λίγο κουβέντα με όσους φίλους διαδικτυακούς έχουμε κάνει μέσα στο παιχνίδι. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει και τι κόμπλεξ ή απωθημένα θέλει ή έχει ανάγκη να βγάλει ο καθένας, αλλά οπωσδήποτε θέλω να προστατευθώ από αυτά, κι εγώ και πολλοί άλλοι παίκτες.
Κατά καιρούς έχουμε πει, ότι χαλάνε το παιχνίδι οι παίκτες που κάνουν ιβέντ, εγώ θα το περιορίσω κι άλλο. Διότι, οι παίκτες που παίρνουν δυο - τρεις τομείς και κάνουν τα ιβέντ τους δεν ενοχλούν κανέναν. Παίζουν το παιχνίδι τους όμορφα και ωραία, παιρνάνε την ώρα τους, με τον τρόπο που τους αρέσει και καλά κάνουν.
Αλλά οι παίκτες που κάνουν ιβέντ, εις βάρος όλων των άλλων, εκεί δεν μπορεί κανείς παρά να δει κακόβουλη πρόθεση.
Έτσι, αφού το παιχνίδι, δεν είναι στρατηγικής παιχνίδι, αλλά είναι κάτι σαν την φαρμαράμα με μάχες, γιατί δεν ανανεώνεται ξανά και ξανά το χάρτη, να έχουμε να παίζουμε και να κάνουμε όλοι τις μάχες μας, χωρίς να μπορούν να σπάνε λίγοι παίκτες, γιατί είναι λίγοι, αλλά πολύ σπαστικοί και ενοχλητικοί για όλους τους υπόλοιπους?
Δηλαδή, κάθε μέρα ο χάρτης από την αρχή, όλος άγριος, και οι μεγάλες συντεχνίες που έχουν πολλά υλικά να μπορούν να πάρουν πολλούς τομείς, και οι μικρές συντεχνίες, ότι μπορούν, και να μετριώνται κάθε μέρα, οι τομείς που πήρε κάθε συντεχνία?
Για σκεφτείτε το, ίσως τελικά αυτή να είναι λύση
 

DeletedUser1355

Guest
Η εταιρεία συλλέγει τις ιδέες των παιχτών καθώς και τις αναφορές προβλημάτων του παιχνιδιού και οι τεχνικοί της το διαμορφώνουν ανάλογα με αυτές.
Πάντα θα υπάρχουν και κάποιοι δυσαρεστημένοι αλλα είναι σχεδόν αδύνατον να ικανοποιηθούν όλες οι προτάσεις όλων των παιχτών.
Ως αναφορά το θέμα περί τιμωριών, ο κάθε παίχτης είναι υπεύθυνος για το πως συνδιάλεγεται.
Η υπομονή, η μετριοπάθεια και η ανοχή είναι χαρακτηριστικά, που υποδηλώνουν ανωτερότητα και ψυχικό βάθος. Αν ο άλλος μας εξωθεί.... ίσως αυτό ήθελε να πετύχει και έχει κερδίσει.

το θεμα πλεον αγαπητε ειναι οτι οι δυσαρεστημενοι ειναι πολλαπλασιοι των ευχαριστημενων!! το μοναδικο βημα εκφρασης δυσαρεσκιας ως προς το παιχνιδι, εχει καταντησει ''κρεμαλα'' με τις ποινες να πεφτουν βροχη και τα μυνηματα να κλειδωνουν πολλες φορες αφηνοντας αναπαντητα ερωτηματα και σχεδον παντα ασαφεις τις τυχον απαντησεις. οι διαχειριστες εχω παρατηρησει οτι ειναι πλεον υπερμαχοι οχι της καλης λειτουργιας του παιχνιδιου ( αν δεν κανω λαθος αυτο το σκοπο εξυπηρετει η υπαρξη αυτου του φορουμ...) αλλα της ''καλης'' λειτουργιας του φορουμ!
μην γραφετε με κεφαλαια, μην διπλοποσταρετε, μην εχετε υφος, μην το ενα, μην το αλλο...
οι τοσες φωνες θα επρεπε να σας λενε κατι τοσο καιρο αλλα μαλλον οπως ειπε η δεσποινα δεν υπαρχει θεληση απο την εταιρια για αλλαγες και βελτιωσεις στο παιχνιδι, οποτε ποιος ο λογος να ασχοληθουν και οι διαχειριστες?! εχουν πεσει τοσες μα τοσες φορες τοσο καλες ιδεες στο τραπεζι που αμα γινονταν οχι μονο θα εφτιαχνε το παιχνιδι, αλλα θα τραβαγε και νεο κοσμο, αλλα......αλλα.....αλλα..........
 

DeletedUser28896

Guest
Θα απαντήσω απλά ως παίχτης.
Δεν είμαι τις άποψης οτι βρίζω τον άλλον γιατί το αξίζει.
Κάνω chat από 13 χρονών.
Εχει τύχει πολλές φορές να δεχτώ λεκτικές ύβρεις (μάνες, πατέρες, θεία κ.λπ).
Τι έκανα ; είτε αδιαφορούσα, είτε απαντούσα "πες μου και άλλα ανάβω ... μ'αρέσει".
Το να κάτσω να βρίζω εγω .... να βρίζει ο άλλος ποιος θα πει την τελευταία βρισιά δε νομίζω να είχε νόημα.

Ο άνθρωπος είναι απο τα πιο εγωιστικά ζώα οπως και οι γάτες.
Αρκετοί δεν έχουμε υπομονή και ξέρουμε να λέμε εσυ με έκανες να αντιδράσω έτσι. (οπως λέγαμε δηλαδή οταν ήμασταν 2 και 3 ετών).


Θα συμφωνήσω οτι ειναι πολλοί οι δυσαρεστημένοι παίχτες και ναι γιατί όχι και περισσότεροι των ευχαριστημένων.
Αλλά δε πρόκειται ποτέ να ευχαριστηθεί κανένας.
Πολύ απλά γιατί το τέλειο δε μπορεί να υπάρξει.
Αν το τέλειο υπάρξει, αυτομάτως πάβει να υπάρχει γιατί θες κάτι ακόμα.

Ναι έχουν πέσει πολύ καλές ιδέες αλλά δεν είναι τόσο εύκολο υλοποιήσημες.
Μέχρι τώρα έχουμε δει αρκετές ιδέες παιχτών να παραγματοποιούνται και σίγουρα θα δούμε και άλλες.
Αλλα δε μπορούμε να τις έχουμε όλες.

Στο θέμα των κανονισμών ωφείλουμε να τους τηρούμε.
Στο σχολείο μας έλεγε ο δάσκαλος οχι τσίχλα την ώρα του μαθήματος, μη μιλάτε με τον διπλανό σας, μη ζωγραφίζετε και μη χαράσετε τα θρανία.
Παίρνουμε κάποιες βάσεις στο να σεβόμαστε κάποια πράγματα.

Το να γράψεις με κεφαλαία δεν ειναι δα και τοσο σοβαρό παράπτωμα αλλα δε θα μας πέσει και το πουλάκι να το σεβαστούμε και να γράφουμε με μικρά.
Παντού σε όλα τα τσατ σε όλα τα forum θα δούμε οτι χρησιμοποιούμε κεφαλαία μόνο όταν θέλουμε να τονισούμε κάτι.
Οταν σε μια συνομιλία βλέπουμε 10 και 20 άτομα να γράφουν με μικρά και 2-3 με κεφαλαία είναι και κουραστικό στο μάτι.
Μπορεί αυτά τα άτομα να μη γνωρίζουν οτι δεν γράφουμε με κεφαλαία και απλα θα τους ζητηθεί να να γράφουν με μικρά.
Τώρα αν δε θέλουν να το σεβαστούν δε τους φταίει κάποιος άλλος.
Ετσι και για το διπλοποστάρισμα.
Εγω στο παρελθόν έχω δεχτεί παρατήρηση για διπλοποστάρισμα.
Εμαθα και φρόντισα να μην το επαναλάβω.
Ποιος ο λόγος να διπλοποστάρουμε? Γράφουμε κάτι και απαντάμε στον εαυτό μας ?
Τώρα στην περίπτωση που έχουμε γράψει κάτι σε ενα thread και περιμένουμε μια απάντηση και δεν την έχουμε λάβει και έχουν περάσει 2 μέρες ... οκ ... ζητάς ένα συγγνώμη και διπλοποστάρεις για να φανεί το μήνυμα σου .... δε τρέχει τιποτα βρε αδερφέ.

Η συμπεριφορά μας επίσης πρέπει να είναι κόσμια.
Να μην έχει ειρωνεία να μην έχει ύφος.
Κάθε άνθρωπος που σέβεται τον συνομιλητή του και τον ευατό του μπορεί και μετέχει και συμετέχει σε διαλόγους αποφεύγοντας οποιεσδήποτε εντάσεις, χαρακτηρισμούς, υφάκια και ειρωνίες.

Οι κανόνες ειναι αυτοι που είναι και τους δεχόμαστε.
Και η τράπεζα που σου δινει τη πιστωτική και σου λέει επιτόκιο 17,5% κλεψιά είναι..... αλλά δεχόμαστε και υπογράφουμε.

Οταν έχουμε ένα θέμα για τον λογαριασμό μας μιλάμε με την υποστήριξη.
Δηλαδή να "βγαίνουμε" όλοι στο forum και να λέμε γιατί τιμωρήθηκε ο γιώργος, ο πέτρος, ο χρήστος, ο κίτσος, η κούλα, η τούλα.


***παξιμαδάκι με λάδι και ρίγανη δε μου έστειλες***
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
Αυτό που βλέπουμε στην αρχική δημοσίευση του θέματος αυτού, η οποία εσκεμμένα ξεκινά με αναφορά σε θέματα ιδεών, είναι αναφορές σε συμπεριφορές και πρακτικές παικτών και όχι σε προβλήματα του παιχνιδιού. Άρα εδώ αναφέρονται (και σε όλες τις περαιτέρω δημοσιεύσεις) οι παίκτες και η συμπεριφορά τους και όχι τα προβλήματα που το παιχνίδι ενδεχομένως έχει.

Φυσικά και θα υπάρξουν παρατηρήσεις σχετικά με παραβάσεις των κανόνων. Και στο φόρουμ θα γίνονται παρατηρήσεις για παραβάσεις των κανόνων του φόρουμ. Οι κανόνες υπάρχουν για να τηρούνται και για να λειτουργεί σωστά η κοινότητα χωρίς προστριβές που μπορεί να προκύψουν. Δυστυχώς όμως από την αρχή του θέματος εδώ έχουμε παράβαση των κανόνων του φόρουμ με αναφορά από τον δημιουργό του σε ποινή που δόθηκε εντός του παιχνιδιού.

Από την απελευθέρωση του παιχνιδιού και έπειτα, οι αλλαγές και βελτιώσεις που έχουν γίνει στο παιχνίδι έχουν πραγματοποιηθεί σε ποσοστό μεγαλύτερο το 60% από ιδέες, προτάσεις και επισημάνσεις των παικτών.

Είχε δοθεί η ευκαιρία σε όλους τους παίκτες του παιχνιδιού παγκοσμίως να δώσουν ιδέες και σχόλια για τον πόλεμο των συντεχνιών. Από όλες τις εκδόσεις του παιχνιδιού μαζί και την Ελληνική όλα αυτά τα σχόλια μεταφέρθηκαν στην εταιρεία. Ήδη κάποιες αλλαγές έγιναν στις συντεχνίες και στον Χάρτη τους. Σύντομα θα υπάρξουν και άλλες και ο πόλεμος των συντεχνιών θα αλλάξει αρκετά.

Από εκεί και πέρα για το γενικότερο θέμα κάθε παιχνίδι όπως και κάθε κοινότητα είναι μία μικρογραφία της κοινωνίας, κάθε χώρας ή/και του κόσμου ολόκληρου, για αυτό και υπάρχουν κανόνες που διατηρούν την σωστή τους λειτουργία. Κάθε κανόνας που παραβιάζεται επιφέρει και την ανάλογη ποινή όπως ακριβώς και με τους νόμους. Διότι δεν μπορεί κάθε ένας να συμπεριφέρεται άσχημα στον άλλο κ.ο.κ.
 

DeletedUser28080

Guest
να απαντησω και εγω λοιπον...μιας και ολο αυτο ισως ξεκινησε για μενα. και για αλλους σαν εμενα.....
καταρχας δεν ειναι εσκεμμενο η αναφορα σε μενα. αλλα για να γινει κατανοητο.σε ολους τους παικτες...ξεκινησε αναφερομενο σε μενα.σε εναν παικτη δλδ...

ωραιοι οι κανονες για να προστατευοντε οι παικτες σε λεκτικες επιθεσεις...ωραιοι και οι κανονες. για την συμπεριφορα στο φορουμ..
ομως κανονες σχετκα με το παιξιμο του παιχνιδιου .ουτε λογος.....αν υπηραχαν κανονες. θα επρεπε για να επιτεθεις σε οποιοδηποτε τομεα αλλης συντεχνιας . να σου εβγαζε ενα μηνυμα.''θες να κατακτησεις τον τομεα ? η να χτυπησεις τον τομεα?'' αν ελεγες να κατακτησω .θα συνεχιζες..μεχρι να τον κατακτησεις.αν ομως εκανες πισω.θα σου ελεγε.''εισαι σιγουρος?.θα χασεις τοσα στρατα οσα. χτυπησες?''.........και τοτε θα σου λεγα εγω αν το επιχειρουσε κανενας.......κολλημενος
αν υπηραχαν κανονες δεν θα χτυπαγες για ποντακια.... γιατι δεν θα μετρουσανε. αν υπηρχαν κανονες.. δεν θα μπορουσες να κανεις μουφα . γιατι δεν θα σε αφηνε το παιχνιδι.
αν υπηρχαν κανονες.αν υπηρχαν κανονες.......ομως δεν υπαρχουν

επειδη ειναι η τελευταια φορα που γραφω θελω να πω τα εξης..ναι εγω εβρισα χυδαια εναν .....???? εγω δεν δεχθηκα λεκτικο χτυπημα. .
αλλα δεν το μετανιωνω το φχαριστηθηκα.....μιας και ο αρβαχαλ και γενικα οι ελληνικοι σερβερ.....δεν ειναι ευχαριστω περιβαλον...να χεις τετοια δυναμη και να μην μπορεις να κανεις τιποτα.για να προστετευσεις τους τομεις σου και την επικρατια σου....ενω αν μου εκανε επιθεση ο οποιοσδηποτε στην πολη μου.....θα τρωγε τα μουτρα του..1,000 φορες και αλλες τοσες
να χεις τετοια δυναμη και να ερχετε ο .πουθενας ο αδειος.....και να σου περνει τομεα...ετσι...

ηθελα ομως ξεκινοντας να γραψω οσα εγραψα.ενα ευχαριστώ
στην ειρηνη για οτι την χρειαστηκα ηταν εκει.
στον γιωργη [τζουτζουκος] για οτι τον χρειαστηκα ηταν εκει..
στον χαρη και στην κατερινα,,που επισης με βοηθησαν πολυ..
στους παλιους μου συντεχνους απο διαφορες συντεχνιες..επισης η βοηθεια τους ηταν μεγαλη
σε παικτες οπως
η μικρακι......που εκανα τα πρωτα μου εμπορια..
η ντιμι
η κατερινα από τους veni vidi vici και ολα της τα μελη.ηταν και ειναι ακομα εκει.οταν τους χρειαστω
και επισης τα ''αυτοκολλητακια μου'' jinjun και αλεξης......αυτοι μου εμαθαν να παιζω.
και οσους ξεχασα.να με συμπαθανε.3 χρονια ηταν αυτα. και ειμαι γερος ανθρωπος...........χαχαχα
ευχομαι καλη συνεχεια σε ολους........μεσα απο την καρδια μου...
και σε καποιους αλλους.......να τους καει το λαπτοπ...........χαχαχα
αντε εχε γεια αρβαχαλ.......:thump:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ειχα πει να μην ξαναγραψω στο φορουμ για λογους που οι οπτικοι ακροατες αυτου του φορουμ ξερουν
εμπαινα στιγμιαια μπας και εβλεπα καμμια ανακοινωση για το ποτε θα εμπαινε ο καλοκαιρινος τροχος .....και τι βλεπω ..ότι εφυγε ο Τακης!!!!!! ε αυτό ηταν λοιπον
Καταρχας θα ξεκινησω με ένα ..ασχετο
και φυσικα ποια είμαι εγω που θα διαφωνισω με τον Κορυφαιο μας Ποιητη
(να μην σας πω ότι είναι σαν να με γνωριζε και σαν να προσπαθησε αλλοθι να δωσει στην ''εμφυτη'' -εγραφως ορατη- πολυλογια μου)


«Είναι χρυσός η σιωπή και άργυρος ο λόγος.»
Αραβικη παροιμια



Τίς βέβηλος προέφερε τοιαύτην βλασφημίαν;
Ποίος οικτρός παράφρων ξενος, την αρετήν υβρίζων,
Λαλήσωμεν, λαλήσωμεν — σιγή δεν μας αρμόζει
Σκιά και νυξ είν’ η Σιγή· ο Λόγος, η ημέρα



Να μπαναριστεί Ο amr9 ..για εξαψαλμο
Ποιος μωρε αυτος που τοσα χρονια βοηθουσε όλα τα νεα παιδια που ξεκινουσαν το παιχνιδι ? χωρις κανενα προσωπικο οφελος (μεσα σε αυτους ημουν και εγω όταν ξεκινησα)
Εάν αυτό δεν τεκμηριωνει την λεξη ΗΘΟΣ(πιστευω ότι καποιες λεξεις είναι ...προσβολή να μην γραφονται με κεφαλαια) τοτε τι την τεκμηριωνει
Οσες φορες βρεθηκα σε δυσκολες στιγμες στον β κοσμο..κατεφευγα στον α κοσμο
και ηξερα ότι ο Τακης θα ηταν εκει για να του μιλησω
ότι ωρα και να ηταν, θα τον ζαλιζα, θα αστειευόμασταν θα ξεχνουσα
Ο Τακης που ειχε παντα έναν καλο λογο για ολους ?
Εκει φτασαμε αυτό το παιχνιδι πια? μηπως ταιριαζει γαντι η ατακα του ..Αυλωνιτη ?
https://www.youtube.com/watch?v=NiZMEtrGGx0
Μηπως εχει ξεφυγει από τα πλαισια ενός games διασκεδασης?
Και ρωτω ολους εδώ τοσο καιρο βλέπατε τον Τακη και πως μιλαγε και πως απαντουσε ακομη και τις φορες που προκληθηκε δημοσια απο καποιους εδώ στο φορουμ
Ποσο λοιπον μετρανε ένα-δυο μνμ που μπορει να εχουν υποθει εν δικαιω 'η εν αδικω μεν αλλα σιγουρα εν θερμω,
σε σχεση με όλα τα υπολοιπα που σιγουρα η πλειοψηφια των παιχτων του φοε μπορούμε να επιβεβαιωσουμε
και δεν δεχομαι ότι μπορει να ισχυριστεί καποιος ότι δεν τα γνωριζει 'η ότι δεν μετρανε
Γιατι τοτε οποιος το ισχυριστεί θα πρεπει να φαει ποινη οριστικης διαγραφης από το φορουμ (από τα μελη της διαχειρησης)
αφου παραβιαζει τον δευτερο κανονα του φορουμ
προσβαλοντας ειτε την νοημοσυνη των υπολοιπων παιχτων
ειτε θεωρει ότι δεν εχουν ....την δεουσα νοημοσυνη για να το προσεξουν
..οποτε υπαρχει και επιπλέον ρατσιστικη συμπεριφορα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29724

Guest
Μην ψαχνετε τιποτα αν δεν δειτε αυτο ιδιετερα τα ατομα της διαχειρησης διοτι αλλο ισοτητσα και αλλο δικαιοσυνη.
http://i.imgur.com/dFrGUFP.png
τοτε θα λυθουν παρα πολλα προβληματα.


[thy]1 μήνας εκτός φόρουμ για χρήση δεύτερου λογαριασμού, ενώ ο πρώτος έχει δεχτεί τιμωρία.
Την επόμενη φορά οι αποκλεισμοί θα είναι μόνιμοι.

Malfiore.[/thy]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser28896

Guest
Ισότητα

Ετυμολογία
ισότητα < αρχαία ελληνική ἰσότης < ἴσος

Ουσιαστικό
γένος θηλυκό

*η σχέση δύο πραγμάτων που είναι ή θεωρούνται ίσα
*(μαθηματικά) η σχέση μεταξύ δύο ίσων αριθμών (συμβολίζεται με το σύμβολο =)
*ισονομία, δικαιοσύνη

==================

Δικαιοσύνη

Ετυμολογία
δικαιοσύνη < δίκαι-ος < δίκα / δίκη
Ουσιαστικό
γένος θηλυκό

*η αντικειμενική κι αμερόληπτη εφαρμογή και τήρηση των νόμων
*το σύστημα νόμων με το οποίο ένα κράτος και οι ανάλογοι θεσμοί και λειτουργοί εφαρμόζουν το Δίκαιο
*η κοινή αντίληψη για το δίκαιο, αυτό που οι περισσότεροι θεωρούν δίκαιο
*το να απονέμεται στον καθένα αυτό που του αξίζει
*η απουσία ανισοτήτων και αδικίας

Με τον όρο δικαιοσύνη χαρακτηρίζεται γενικά η ιδιότητα ή το γνώρισμα του δικαίου
Δίκαιο ονομάζεται το σύνολο των υποχρεωτικών και εξαναγκαστικών κανόνων οι οποίοι και ρυθμίζουν τις σχέσεις των, στη αυτή κοινωνία δια-βιούντων προσώπων.

Η δικαιοσύνη ορίζεται ως αγαθό που δεν στοχεύει στην ευδαιμονία όποιου την ασκεί, αλλά στον άλλον άνθρωπο. Κατά συνέπεια είναι η κρατίστη των αρετών γιατί δεν ασκείται για ίδιο όφελος, αλλά προς χάριν τρίτου.


(Για να προλάβω πιθανές συγγρούσεις .... ναι!!! ειναι copy/paste)
 
Κορυφή