Μάχες

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31289
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser31289

Guest
Καλησπερα εδω και καιρο εχω παρατηρησει οτι στις μαχες γινοντε διαφορα περιεργα πραγματα και σημερα λεω δεν ρωταω στο φορουμ να δω τι παιζει?! και να'μαι...
Το λοιπον:

στην παρακατω εικονα το sniper μου χτυπαει εναν πρωταθλητη(ολες οι μοναδες σε αυτη την μαχη ειναι απο την προοδευτικη εποχη) οποτε το ενα κουτακι ζημια το εκανε το sniper.

http://prntscr.com/el2ss5

στην επομενη εικονα βλεπουμε το κανονι μου να χτυπαει τον ιδιο αντιπαλο και του κανει ζημια 2 κουτακια

http://prntscr.com/el2u35

στην 3τη και 4ρτη εικονα αλλα 2 κανονια μου χτυπανε τον ιδιο στοχο αλλα του κανουν 3 κουτακια ζημια σε αντιθεση με το πρωτο κανονι που εκανε 2 κουτακια ζημια.

http://prntscr.com/el2v15
http://prntscr.com/el2vrl

πως γκενεν ατο?

στις τελευταιες εικονες θα δειτε οτι ο χαρτης δεν μου εδινε μπονους(βασικα θα εσεις θα δειτε οτι στο συγκεκριμενο κουτακι δεν μου δινει μπονους για τα υπολοιπα θα πρεπει να με εμπιστευτειτε :D)

http://prntscr.com/el2wcz
http://prntscr.com/el2xwm

Αλλα αυτο δεν ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που εχουν γινει στην εξτρατεια..ειμαστε στην προοδευτικη εποχη παλι...μαχη αναμεσα σε 2 τανκς το δικο μου με 120% επιθεση 90% αμυνα και του αντιπαλου 65% επιθεση 65% αμυνα..του κανω επιθεση και η ζημια ηταν 2 κουτακια μου κανει επιθεση και 4 κουτακια ζημια :mad::mad::mad::mad::mad: απο το ιδιο σημειο στον επομενο γυρο του εκανα εγω 3 κουτακια ζημια και αυτος 2..στο τελος νικησα αλλα αν και οι 2 ειχαμε απο μια τελευταια επιθεση η οποια θα εκρινε την μαχη τι θα γινοταν? δεν γινετε να εχω σχεδον διπλασια επιθεση και να μου κανει πιο πολυ ζημια ενω εχω και 30% καλυτερη αμυνα...εμμ αυτα τα λιγα απο μενα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser29206

Guest
Μμμμμμ, όντως δεν λειτουργεί έτσι! Αυτό που λένε όλοι: Στείλε μήνυμα στην υποστήριξη και πες το πρόβλημά σου. Στείλε τα ίδια screenshots!
 

DeletedUser30097

Guest
Γεια χαρά,
Είχες ενεργοποιημένη την αύξηση της επιθετικής δυναμικότητας των στρατιωτικών μονάδων σου από το μαγαζί της ταβέρνας;
Πάντως, για τις αναμετρήσεις και τη ζημία που προκαλούν οι εκατέρωθεν βολές των μονάδων που εμπλέκονται σε μια μάχη, ισχύουν τα παρακάτω:
Οι πόντοι ζημιάς που προκαλεί ή δέχεται μια στρατιωτική μονάδα από μία επίθεση υπολογίζεται σύμφωνα με τους πόντους ζωής που έχει και την τιμή της επίθεσης του επιτιθέμενου/αμυνόμενου, την αμυντική τιμή του επιτιθέμενου/αμυνόμενου, τους συντελεστές του πεδίου μάχης, άλλα μπόνους (κάποιες μονάδες παίρνουν μπόνους αν επιτίθενται ενάντια σε ένα συγκεκριμένο τύπο μονάδας) κι έναν τυχαίο παράγοντα.

Όλο το μυστικό, έως πρόσφατα, ήταν στον ...τυχαίο παράγοντα! Από την έλευση της ενίσχυσης της δυναμικότητας των στρατιωτικων μονάδων μέσω αγοράς αυτής από το μαγαζί της ταβέρνας, αρκετοί παίκτες παρατήρησαν διάφορες «περίεργες» συμπεριφορές των μονάδων στις μάχες, όταν την ενεργοποιούσαν. Είδομεν...
Ενημερώσου αναλυτικότερα πηγαίνοντας και στη σελίδα gr.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Στρατός_και_Μάχες
 

DeletedUser31289

Guest
Γεια χαρά,
Είχες ενεργοποιημένη την αύξηση της επιθετικής δυναμικότητας των στρατιωτικών μονάδων σου από το μαγαζί της ταβέρνας;
Πάντως, για τις αναμετρήσεις και τη ζημία που προκαλούν οι εκατέρωθεν βολές των μονάδων που εμπλέκονται σε μια μάχη, ισχύουν τα παρακάτω:
Οι πόντοι ζημιάς που προκαλεί ή δέχεται μια στρατιωτική μονάδα από μία επίθεση υπολογίζεται σύμφωνα με τους πόντους ζωής που έχει και την τιμή της επίθεσης του επιτιθέμενου/αμυνόμενου, την αμυντική τιμή του επιτιθέμενου/αμυνόμενου, τους συντελεστές του πεδίου μάχης, άλλα μπόνους (κάποιες μονάδες παίρνουν μπόνους αν επιτίθενται ενάντια σε ένα συγκεκριμένο τύπο μονάδας) κι έναν τυχαίο παράγοντα.

Όλο το μυστικό, έως πρόσφατα, ήταν στον ...τυχαίο παράγοντα! Από την έλευση της ενίσχυσης της δυναμικότητας των στρατιωτικων μονάδων μέσω αγοράς αυτής από το μαγαζί της ταβέρνας, αρκετοί παίκτες παρατήρησαν διάφορες «περίεργες» συμπεριφορές των μονάδων στις μάχες, όταν την ενεργοποιούσαν. Είδομεν...
Ενημερώσου αναλυτικότερα πηγαίνοντας και στη σελίδα gr.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Στρατός_και_Μάχες

καταλαβα οποτε βγαζω δια ααχεν μοντε αλκατραζ και βαζω αλμπερτ χαλλ και δρεσδη..γιατι αμα αυτος ο τυχαιος παραγοντας κανει το 90% πιο μικρο απο το 65% τζαμπα χαλαμε τους ποντους μας...και με ταβερνα και χωρις το εχω δει αυτο
 

dio21

Καμένος Χρήστης
:p....
Aντε να γινουμε πολλοι.....:D
Μη τυχον βγαλει κανεις ΜΚ επιθετικα....τα μπονους τους λειτουργουν μια χαρα....
Τα μπονους των "δωρων" (τρομαρα τους) που μας δινουν, κανουν τη ζημια...
Και τα επιθετικα "μπονους" της ταβερνας αλλα και το σκακι (μαλλον καποιος Αινσταιν δουλευει στην https://www.innogames.com/) που μας εδωσαν τελευταια, λειτουργουν λιγο παραλογα στη μαχη... παντως μονο προς οφελος μας δεν ειναι τα μπονους...
Επιφυλασσομαι για τις επομενες ενεργειες μου.....;)
 

DeletedUser31521

Guest
Σε κάποιες μάχες σου γράφει τι ζημιά θα κάνεις και η πιθανή ζημιά που θα σου κάνει. Έτσι π.χ. μπορεί εσύ να κάνεις ζημιά από 2-5 και να του κάνεις μόνο 2, ενώ ο αντίπαλος από 1-4 και να πετυχαίνει τη maximum ζημιά δηλαδή το 4. Στις μάχες ναι μεν παίζουν ρόλο οι μονάδες και τα μπόνους, αλλά και η τύχη.
 

DeletedUser30258

Guest
Καλησπέρα . Παιδιά δεν υπάρχουν πιθανότητες και ...πράσινα άλογα ! ότι θέλουν κάνουν .Αν ήθελαν να είναι εντάξει απλά θα έδιναν σταθερό αριθμό ζημιάς με την όποια αυξομείωση σε κάποιες περιοχές (κουτάκια) με θετικό ή αρνητικό bonuς. Τι από 2 έως 4 και από 3 έως 6 και άλλα τέτοια ευτράπελα !Ο έχων στοιχειώδες επαφή με το αντικείμενο βλέπει ότι στις μάχες εκστρατείας γίνεται ...το έλα να δείς ! άσχετα αν στους μεγάλους παίκτες περνά απαρατήρητο γενικά (έξω από κάτι μπινελίκια της στιγμής!)
Παρατηρείστε ότι είναι προγραμματισμένες κάποιες μονάδες να χτυπούν την εκπαιδευμένη μονάδα σου και όχι αυτές που έχουν προκύψει από κακοποιούς ακόμη και αν μπροστά της υπάρχει μονάδα έτοιμη για ..κατάρρευση ! Ο ΄λόγος ; μα να βάλεις διαμάντια να την γιάνεις και να συνεχίσεις να πάρεις πρόσωπα των αρχαίων και πύλες του ήλιου και σχέδια της Παναγίας (μεγάλη η χάρη της)
Να μην κουράζω ....όταν βλέπεις ότι δεν λύνουν το θέμα με τις σικέ μάχες στον χάρτη συντεχνιών και τις αφήνουν επιδεικτικά να διαιωνίζονται φαίνεται η μπακαλίστικη νοοτροπία τους ! (μπακάλης -πουλάω 1 γάλα 0,10 ευρω κέρδος , χαχα τι μάγκας είμαι , supermarket πουλάω 100 γάλατα με 0.05 κέρδος και άσε τον μπακάλη να χαίρεται)
Σκοτώστε τον ελεύθερο χρόνο σας,επικοινωνήστε με τους φίλους που αποκτήσατε και αφήστε τους να χάνονται στις ....πιθανότητες και τις ψευδαισθήσεις τους !
 

DeletedUser29206

Guest
Από πάντα ήταν έτσι στις μάχες με τα κτίρια (Δίας, Άαχεν και Castel del Monte) που σου έδινε πιθανότητες για παραπάνω ζημιά, μία του έσκαγες 6 κουτάκια μία 7. Γενικώς ποτέ δεν υπήρχε σταθερός αριθμός ζημιάς. Αυτό που λες: «Παρατηρείστε ότι είναι προγραμματισμένες κάποιες μονάδες να χτυπούν την εκπαιδευμένη μονάδα σου και όχι αυτές που έχουν προκύψει από κακοποιούς ακόμη και αν μπροστά της υπάρχει μονάδα έτοιμη για ..κατάρρευση !» που γίνεται στις εκστρατείες συντεχνίας μόνο, είναι λογικό αφού υπάρχει η ευκολία να επιτίθονται αρχικά στους κακοποιούς. Και καλά σου βάζουν μία ευκολία αλλά βάζουν και μία δυσκολία ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή