Μία Ερώτηση & Μία Πρόταση

REWER

Μέλος
Με ποιό σκεπτικό οι σχεδιαστές υπολόγισαν και τοποθέτησαν όριο στην μπάρα των Πόντων στο 100 ;;
Εισπράττω 300 πόντους απο την πόλη μου, που θα τους βάλω τους πόντους ;;; Που θα βρώ τον χρόνο εκείνη την ώρα να σκεφτώ τί χρειάζομαι να διαλέξω ενα κτίριο φίλου ανάλογα με την ανάγκη που έχω ανάλογα με την προτεραιότητα σε σχέδια να κλείσω θέση σε Κτίριο ;;
Δεν υπάρχει χρόνος, όταν ενα πράγμα έχει κολλήσει έχει κολλήσει και δεν γίνεται τίποτα εκείνη τη στιγμή . Αυτό οι προγραμματιστές δεν το βλέπουνε ;; Ήθελα να ρωτήσω σε αυτόν που ρυθμίζει όλες τις παραμέτρους.. δεν το βλέπεις ρε φίλε, ότι μπουκώνει ;;;
Ποιό είναι το σκεπτικό, ποιός είναι ο σκοπός, για ποιόν λόγο μέχρι 100 και όχι απεριόριστα ;;;
Η παραμονή μου στο παιχνίδι και του κάθε παίκτη εντός ενός 24ώρου εξαρτάται απο την μπάρα ;;;
Σήμερα έχασα 250 πόντους και όπως και κάθε φορά γίνεται αυτό, μοίρασα πόντους στην γειτονιά μοίρασα σε φίλους, χαμένες ευκαιρίες ωστε να πάρω σχεδια να ανοίξω το επομενο επίπεδο στο κτίριο της πόλης μου, έβαλα σε δικά μου, έβαλα στους γείτονες σε συντεχνιακά για να ελευθερώσω την μπάρα χωρίς να ενημέρωσω καθόλου χωρίς να μπορώ να προγραμματίσω τίποτα, τί σχέδια χρειάζομαι να βρώ εναν φίλο, να μιλήσουμε για σχέδια για θέσεις .
Τί θα γίνει με αυτό το πράγμα ; Να γίνει απεριόριστο η Μπάρα είναι Εργαλείο Δουλειάς .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Θα προωθήσουμε την ιδέα σας στην ομάδα ανάπτυξης για συζήτηση.
Λάβετε υπόψη ότι η εφαρμογή αλλαγών στο παιχνίδι, βάσει ανατροφοδότησης, ιδεών και προτάσεων μπορεί να πάρει χρόνο, καθώς πρέπει να εξετάσουμε κάθε είδους δυνατότητες και σενάρια πώς να εφαρμόσουμε καλύτερα κάτι. Επίσης, δεν μπορούμε να υποσχεθούμε καμία αλλαγή με βάση τα σχόλιά σας, καθώς μπορεί να απορριφθεί για διάφορους λόγους. Θα βεβαιωθούμε όμως ότι τα σχόλιά σας θα παραδοθούν στην ομάδα ανάπτυξης και θα ληφθούν υπόψη για μελλοντική ανάπτυξη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: REWER

REWER

Μέλος
Θα προωθήσουμε την ιδέα σας στην ομάδα ανάπτυξης για συζήτηση.
Λάβετε υπόψη ότι η εφαρμογή αλλαγών στο παιχνίδι, βάσει ανατροφοδότησης, ιδεών και προτάσεων μπορεί να πάρει χρόνο, καθώς πρέπει να εξετάσουμε κάθε είδους δυνατότητες και σενάρια πώς να εφαρμόσουμε καλύτερα κάτι. Επίσης, δεν μπορούμε να υποσχεθούμε καμία αλλαγή με βάση τα σχόλιά σας, καθώς μπορεί να απορριφθεί για διάφορους λόγους. Θα βεβαιωθούμε όμως ότι τα σχόλιά σας θα παραδοθούν στην ομάδα ανάπτυξης και θα ληφθούν υπόψη για μελλοντική ανάπτυξη.
Άς αφήσει ο σχεδιαστής ενα ποσό στην μπαρα να έχουμε όλοι μικροί μεγάλοι μέχρι 250-300 πόντους, ώστε να εισπράττεις το 24ωρο και να μπορείς να έχεις χρόνο να σκεφτείς τι θα κάνεις, είναι πάρα πολύ βασικό, είναι εργαλείο δουλειάς, οι 100 πόντοι είναι πολύ μικρό ποσό, και απο εκεί και πέρα δεκτό και λογικό να είναι εντός του πακέτου Συμβούλου, πάρα πολύ ωραία !!
Η δική μου η Πόλη είναι στο πρώτο στάδιο, μόλις έφτασα σε μία καλή βάση, μου πήρε 1 χρόνο για να φτάσω εδώ, έστρωσα τα πράγματα έστρωσα τα κτίρια μου τον Θόλο μου και μπορώ να λαμβάνω μέρος σοβαρά πλέον σε συμμετοχές κτιρίων, μόνον για τον βασικό σκοπό, να πάρω μία 5η 4η θέση και 3η θέση για σχέδια για τα δικά μου τα κτίρια .
Αυτό είναι το βασικό για το οποίο χρειάζομαι την απαραίτητη έκταση στην μπάρα ώστε να έχω χρόνο να σκεφτώ τι θα κάνω .
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Εαν δεν κανω λαθος επειδη εχει ζητηθει εδω και πολυ καιρο αυτο
υπηρχε τεχνικο προβλημα για αυτο οταν αλλαξε το συστημα της μπαρας (απο 10 fp) μπηκε το οριο των 100
 
  • Like
Αντιδράσεις: REWER

REWER

Μέλος
Εαν δεν κανω λαθος επειδη εχει ζητηθει εδω και πολυ καιρο αυτο
υπηρχε τεχνικο προβλημα για αυτο οταν αλλαξε το συστημα της μπαρας (απο 10 fp) μπηκε το οριο των 100
...ναί, θυμάμαι ότι υπήρξε ανάλογο θέμα, εγω κάνω μία πρόταση σύμφωνα με το σκεπτικό μου ότι το να μπορώ να έχω ενεργούς 300 πόντους αποθήκη με βοηθάει σε αρκετά πράγματα που αφορά τις θέσεις στα Κτίρια και τον χρόνο στην εύρεση σχεδίων, που στην δεδομένη στιγμή την ώρα δηλαδή που μαζεύουμε πρέπει να αδειάσουμε την μπάρα, 100 πόντοι είναι πάρα πολύ λίγο .
 

Saga

Νέο Μέλος
Καλησπέρα. Αν μου επιτρέπετε εγώ θα ήθελα να επανεξεταστεί λίγο το μάζεμα της πόλης έναντι των 5 διαμαντιών, που το θεωρώ ευκολάκι. Επί της αρχής πιστεύω ότι είναι super deal και για την Inno και για τον παίκτη που δεν έχει πολύ χρόνο, ειδικά στους δευτερεύοντες κόσμους του.

Γίνεται παρακαλώ να μαζεύονται όλες οι παραγωγές της πόλης ανεξαρτήτως από το πόσους πόντους έχει ο παίκτης στην μπάρα του? Φταίει που είμαι λίγο βραδύνους? Φταίει που ξεχνάω καμιά φορά να κοιτάξω την μπάρα μου? Βλέπω ανοιχτή την επιλογή μαζέματος με διαμαντια και σκέφτομαι «εδώ είμαστε». Το πατάω…δεν βλέπω να κάνει κάτι…σκέφτομαι «μάλλον missclick” πάλι Ξανανοίγει η επιλογή γιατί ξέρασε ένα πηγάδι νομίσματα κάπου εκεί στο βάθος, ανάμεσα στο χαμό που κρέμεται πάνω από κτίρια, το ξαναπατάω σαν το χάπατο (άλλα 5 διαμάντια)….. μαζεύω μετά με το χέρι και κρύβομαι από ντροπή.

Μην μας τιμωρείτε μωρέ! Αν ήμασταν όλοι Einstein μάλλον δεν θα παίζαμε foe.
 
Κορυφή