Μεγάλα Κτήρια

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser25588
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser25588

Guest
Υπάρχουν κάποια μεγάλα κτήρια που είναι παντελως άχρηστα και κανενας παιχτης η σχεδον κανένας δεν τα χρηιμοποιέι.. δηαδη το 99% των παγκόσμιων χρηστών του παιχνιδιου δεν θα χρησιμοποιήσει ποτέ Παναγιά των Παρισίων, Κολοσσαίο, Καπιτόλειο, τα βασικα που ποτε δεν χρησιμοποιούνται και καποια ακομα οπως ναός του λότου και Space Needle.....

μήπως ήρθε η ώρα να τα ξαναδει η εταιρία είτε να τα αποσυρει ειτε να αλλάξει τα μπόνους που δίνει;
Π.χ. υπάρχουν 3,η 4 κτηρια δεν θυμαμαι ακριβώς που σου δινουν προμήθειες συν 2 ακομα που αυξάνουν το μπονους των προμηθειων, ενω υπάρχει ενα κτηριο που αυξάνει τα μπόνους απο τις αποστολες..... μηπως ήρθε η ώρα να γινει ενας ισομοιρασμός; να βγει ενα ακόμα κτηριο για τις αποστολες ενα ακόμα κτήριο για την αύξηση μπόνους των νομιισματων,
να ενα παράδειγμα.... η παναγια το μπονους σε προμήθεις να φύγει και να δινει αύξηση 5% στο τι σου δινουν οι αποστολες
το κολοσσαίο να φύγει η ικανοποίηση και να σου δινει 10% αύξηση στα νομισματα που πέρνεις κάτι σαν το αγ μαρκο δηλαδη....
ετσι οπως ειναι τα κτηρια τα συγκεκριμενα τωρα κανεις δεντα χρησιμοποιείι και βγαινει ζημιωμενη η εταιρια εφοσον κανεις δεν σχολειτε με αυτα.
 

DeletedUser31881

Guest
Καλησπέρα, εγώ πάλι θα πρότεινα τη δημιουργία ενος νεου Μ.Κ. ο οποίο θα δινει τα εξης:

Μια παραπανω πιθανοτητα 0.15% στο 1ο επιπεδο, που με την ολοκληρωση ενος επιπεδου, (επειδη συνεισφερεις σε αυτο) να παρεις διαφορετικά σχεδια. Τι θελω να πω. Συνεισφερω εγω στον Δια ενος συντεχνου μου. Με το που κλεισει το επιπεδο, εγω παιρνω πχ. 5 σχεδια. Αυτα τα 5 σχεδια μπορει να ειναι του Κουτρουλη ο γαμος. Είτε μπορει να μου δωσει ακομα και x5 το ιδιο σχεδιο, είτε να το μοιρασει ανορθοδοξα. Προτεινω λοιπον είτε να προστεθεί, σε καποιο απο τα ηδη υπαρχοντα ή η δημιουργια ενος ΜΚ, το μπονους μιας πιθανοτητας (1ο επιπεδο --> 1%, 2ο επιπεδο --> 3% και παει λεγοντας) να πετυχεις διαφορετικο σχεδιο κατα την ολοκληρωση επιπεδου. Να μοιραζονται και να κατανεμονται ισαξια τα σχεδια!
Άλλη ιδεα: (Στο ιδιο κτηριο) Να παιρνεις στο 1ο επιπεδο 25 αγαθα της εποχης σου ( ΚΑΙ κατεργασμενα, προμηθειο και παει λεγοντας λογω του οτι υπαρχει μια γενικη ελλειψη αγαθων στο ΦοΕ απο αγαθα Μελλοντος και Αρκτικου... !!). Και επιπροσθετως σε αυτο, τα αγαθα που μαζευεις καθε μερα απο αυτο το κτηριο να ειναι απο τα αγαθα που εχεις λιγοτερο. Γιατι μπορει να εχεις μαζεψει απειρο νανοσυρμα αλλα απο βιοπλαστικά γιοκ! Μετά μιλάμε για αλλες ιδεες μπονους οπως ειναι, να σου δινει καποια επεκταση (διοτι ολοι ως γνωστον εχουμε τον απατο στην απογραφη), ή forge ποντους οι οποιοι πανε ΣΑΝ ΠΑΚΕΤΑ στην απογραφη.
Δεν ειναι οι καλυτερες ιδεες, αλλα η αληθεια ειναι οτι καποια κτηρια ειναι εντελως αχρηστα. Ισως αυτο βοηθησει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser29206

Guest
Αυτό με τα διαφορετικά σχέδια συμφωνώ αλλά προτείνω πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες.
Να δίνει επέκταση ένα μ/κ το βλέπω πολύ χλωμό. Και σαν ιδέα διαφωνώ.
 

DeletedUser31881

Guest
Αυτό με τα διαφορετικά σχέδια συμφωνώ αλλά προτείνω πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες.
Να δίνει επέκταση ένα μ/κ το βλέπω πολύ χλωμό. Και σαν ιδέα διαφωνώ.
Ωραια ναι.. μια ιδεα εδωσα. Πες οτι δε δινει επεκτασεις.. κατι αλλο βρε παιδι μου... Ειδικα καποια κτηρια που δινουν μπονους στη λεηλασια.. ειναι εντελως αχρηστα.. Διοτι απο 10εκ και πανω.. οχι μονο σπανια κανεις μαχη σε γειτονια, αλλα αποφευγεις. Δε θα ηταν καλυτερο να υπηρχε ενα καλυτερο μπονους; πχ 30% πιθανοτητα να σου τυχει ευκολη αποστολη στην ημερισια.. ή οτιδηποτε..
 

DeletedUser29206

Guest
Ούτε και αυτό δεν στέκει γιατί η ευκολία για κάποιον άλλον είναι διαφορετική. Για εμένα μπορεί να είναι εύκολο να δωρίζω αγαθά στο Θ αλλά για κάποιον άλλον εύκολο είναι να κάνει συνεχόμενες μάχες κ.ο.κ.
 

DeletedUser31881

Guest
Ούτε και αυτό δεν στέκει γιατί η ευκολία για κάποιον άλλον είναι διαφορετική. Για εμένα μπορεί να είναι εύκολο να δωρίζω αγαθά στο Θ αλλά για κάποιον άλλον εύκολο είναι να κάνει συνεχόμενες μάχες κ.ο.κ.
Καλα, δε θα το λυσουμε εδω. Ιδεες δινουμε. Οχι προσωπικα τι συμφερει τον καθενα. Μπορω και γω να γραψω ενα σεντονακι με το τι θα με βολευε. Απλα προτεινω κατι.
 

DeletedUser29206

Guest
Δεν έχω πρόβλημα με αυτά που προτείνεις, ίσα-ίσα βολεύει να έχουμε ευκολότερες ημερήσιες προκλήσεις, αλλά σκέψου ότι θα επιλέξει η εταιρεία για το ποιες θα είναι οι εύκολες προκλήσεις. Μπορεί να επιλέξει δύσκολες και να τις θεωρεί εύκολες.
 

DeletedUser31881

Guest
Δεν έχω πρόβλημα με αυτά που προτείνεις, ίσα-ίσα βολεύει να έχουμε ευκολότερες ημερήσιες προκλήσεις, αλλά σκέψου ότι θα επιλέξει η εταιρεία για το ποιες θα είναι οι εύκολες προκλήσεις. Μπορεί να επιλέξει δύσκολες και να τις θεωρεί εύκολες.
Μα αυτο σου λεω ρε συ... Τωρα αυτο που λες ομως για την εταιρεια δεν ειμαι εις θεσιν να γνωριζω τι παιζει... Απλα θα μπορουσαν στο συνολο τους οι αποστολες να ηταν πιο ευκολες με την επιδραση του Μ.Κ, αντι για "ανιχνευσε μια επαρχια" -> "ξοδεψε 15 forge".. τετοιου τυπου
 

DeletedUser29206

Guest
ή πολύ απλά να σου δινόταν δεύτερη επιλογή, δηλαδή να είχε ένα "ή". Αλλά πού; Τους αρέσουν να μας ταλαιπωρούν :p
 

DeletedUser31881

Guest
Δυστυχως ναι..! Οπως με τις επεκτασεις.. με το σταγονομετρο... καλα για διαμαντια δε το συζηταω.. ξεχναμε και τι χρωμα εχουν..
 

DeletedUser29206

Guest
Χαχαχαχα! Πάντως είναι γυαλιστερά. Δεν έχεις πρόβλημα χώρου όταν έχεις ξεκλειδώσει σχεδόν όλες τις επεκτάσεις. Ναι μεν οι επεκτάσεις σε αριθμό είναι αρκετές αλλά οι τελευταίες επεκτάσεις είναι δύσκολες να τις πάρεις:
1) Των μεταλλίων: Για να ξεκλειδώνεις επεκτάσεις μεταλλίων θα πρέπει συνεισφέρεις σε υψηλού επιπέδου μ/κ. Δεν είναι καθόλου εύκολο, μα ούτε να πας τον Θόλο σου στο επίπεδο 80
2) Διαμαντιών: Ναι μεν έχουν βάλει τις εκστρατείες και παίρνεις κάτι κανένα διαμαντάκι από εκεί, δεν μπορείς όμως να φτάσεις στο τέλος των επεκτάσεων διότι το κόστος ανεβαίνει και οι επεκτάσεις των διαμαντιών αυξάνονται και αυτές.
Ο μοναδικός τρόπος είναι να αλλάξεις εποχή που πολλές φορές θέλεις να κάτσεις σε μία εποχή παραπάνω.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα ωραια και καλα ολα και σιγουρα εχουν περασει απο το νου/μυαλο των περισσοτερων ενεργων-αυτοφωτων παιχτων
ομως εαν κοιταξουμε ολοι εν τω βαθει τι φταει που το παιχνιδι εχει τελματωσει
θα δουμε οτι δεν φταιει/φταινε Παναγιά των Παρισίων, Κολοσσαίο, Καπιτώλειο κλπ συναφη ΜΚ
ουτε τα παθητικα μπανους 'η τα μπονους παραγωγης που δινουν
Το ΦΟΕ πασχει εξ αιτιας δυο κυριως πραγματων
1 Απο την ελλειψη ''αληθινων'' επιθετικων /αμυντικων ΜΚ
δηλ απο στρατιωτικα ΜΚ θα που καλυπτουν ολες τις αναγκες επιθεσης'η αμυνας ενος παιχτη
δηλ απο ενα αμυντικο 'η επιθετικο ΜΚ το οποιο θα ενισχυει ολες τις περιπτωσεις
αμυνας 'η επιθεσης του στρατου μας χωρις ποσοστα τζογου
καθαρα , μετρημενα εξ αρχης

2 Απο αυτο που πρωτο ειπε ο Κλεοβουλος : [Παν] Μετρον Αριστον
Ναι στα επιπεδα των ΜΚ θα επρεπε να ειχε μπει εδω και καιρο οριο επιπεδων

Αλλα επειδη υπηρχε ελλειψη σωστου σχεδιασμου.. (ορα μη συμβατη πορεια μεταξυ κινητων και υπολογιστων )
σκοπημα ? 'η μη (δεν ξερω και μεταξυ μας δεν με νοιαζει)
μας ''οδηγησαν'' στο να καθομαστε και να ασχολουμστε
με τα ανεβασματα επιπεδων ΜΚ και τα ''μασουρια'' των 10 ποντων
..γιατι αυτο ειναι κοινο και στους υπολογιστες και στα κινητα
Μου αρεσει που μας πειραζαν παλια οι μεταφορικες αναφορεςς σε φαρμοειδη παιχνιδια
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Επίσης δεν ξέρω πόσο βοηθάει το να βάζουν καινούργια μπόνους στα νέα μ/κ τα οποία είναι όλα με πιθανότητες.
Αυτό συμφέρει σε αυτούς που τα πηγαίνουν στο 100ο επίπεδο μέσα σε πολύ χρονικό διάστημα. Για τους υπολοίπους είναι πάρα πολύ χρονοβόρο έως αδύνατο. Παρατηρείται ότι τα νέα χαρακτηριστικά ασχέτως ότι είναι καλά ή όχι είναι παιχνιδάκι να τα αξιοποιούν αυτοί που είναι υψηλά στην παγκόσμια κατάταξη που μεταξύ μας κάποιοι βρίσκονται εκεί χρησιμοποιώντας αθέμιτα μέσα. Άρα αυτοί έχουν κέρδος από αυτό αλλά εμείς οι υπόλοιποι όχι και τόσο γιατί κοπιάζουμε περισσότερο. Και όπως έχω ξαναπεί και συνεχίζω να το λέω: Οι απόσταση μεταξύ αυτών των δύο παικτών μεγαλώνει και το παιχνίδι γίνεται ολοένα και πιο άδικο, με έμμεσο τρόπο μεν αλλά γίνεται πιο άδικο.

Το χειρότερο πράγμα που μπορεί να σου προσφέρει ένα παιχνίδι είναι να σε αδικεί ενώ παίζεις τίμια, να αγνοεί τις αδικίες που γίνονται λόγω συμφερόντων αλλά ταυτόχρονα να αγνοεί και τα παράπονά σου!!! Αυτό για εμένα είναι αδικαιολόγητο!

Αλλά οι χαζοί της υπόθεσης είμαστε εμείς που συνεχίζουμε και υποστηρίζουμε το παιχνίδι!
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα! εγω ειμαι ο πρωτος που θα κραξει το παιχνιδι κ τους σχεδιαστες τους κτλ κτλ κτλ....
αλλα!
νομιζω εχετε ολοι αδικο...δεν νομιζω οτι θα μας αρεσε να κανουμε ζουγκλα καθε βδομαδα κ να παιρνουμε ολοι απο ουρανοσκοπια-500 διαμαντια-5 φαρμες-5 100ρες πονοτυς...μετα θα καναμε παραπονα τι να τα κανουμ ε ολα αυτα! για να εχουν αξια τα παραπανω δωρα πρεπει να ειναι κ σπανια..αλλιως χανεται η αξια του δωρου...

να μας δωσουν επεκτασεις οκ...να βαλουμε τα παντα στις πολεις μας να αδειασουμε την απογραφη μας! ποιο το νοημα μετα?θα βαρεθουμε σε 1 μηνα τα παντα....

τα ΄΄σοβαρα΄΄ ειναι αλλα παιδια εδω μεσα...οταν το παιχνιδι θα γινει ανεξαρτητο απο σχεσεις διαχειριστων-παιχτων τοτε μπορει να γινει κ καλυτερο...:))))))
αλλα οπως σε ολα γυρω μας ετσι κ εδω..οποιος εχει κονε κανει οτι θελει! κ οχι απλα κανει οτι θελει..αλλα παιζει κ εις βαρος ολων των υπολοιπων!
εδω βγηκε ο spakis να κανει παραπονο για διαχειρηστες! ειναι να τρελαινεσαι χαχαχαχαχαχαχ
 

DeletedUser31881

Guest
Θα προτεινα επισης, στην επομενη αναβαθμιση, οσο αφορα το παιχνιδι τους χρηστες android (συμπεριλαμβανομενου και εμου), να φαινεται ο χρονος που υπολειπεται για την παραγωγη ενος ΜΚ... Λογω εργασιων κα... δεν τα μαζευω μια συγκεκριμενη ωρα, ουτε μπορω να καθομαι να υπολογιζω.
 
Κορυφή