ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΥΝΤΕΧΝΕΙΩΝ ΚΑΙ ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Απο καιρο προσπαθουσα να βρω μια ιδεα που η εφαρμογη της θα καταφερνε να ξαναζωνταψει -κανονικα- τις μαχες στις γειτονιες
Και αφου δεν εχει εισακουστει, μεχρι τωρα, η σωστη (κατα την γνωμη μου) προταση αρκετων
για αποσυνδεση των πυργων της γειτονιας απο τις μαχες στον χαρτη των συντεχνειων
τοτε να υπαρχει δυνατοτητα ανταποδωσης των επιθεσεων-επισκεψεων σε ατομικο επιπεδο
Δηλαδη οι παιχτες σε μια γειτονια να μην ειναι τυχαια επιλογη
αλλα γειτονιες να απαρτιζονται κυριως απο μελη γειτονικων συντεχνειων στον χαρτη των συντεχνειων
..οποτε θα υπαρχει ισορροπια στις γειτονιες...ενδιαφερον ενταση κλπ
(φυσικα αναλογα με το επιπεδο των μελων τους) και να ανανεωνονται πχ καθε 3 εβδομαδες
για να υπαρχει χρονος ικανοποιητικος για ανταλλαγη επισκεψεων, ''εμπρακτη'' ανταποδοση των φιλοφρονησεων κλπ
και φυσικα ετσι θα αξιοποιουνται και πιο.... δημοκρατικα και οι απανταχου ''συγγενικες φαρμες''
που ακολουθουν τα προτυπα της συζυγου του Καισαρα..
και μην με ρωτησετε τι εννοω με την τελευταια προταση εεεε
Αλλωστε νιαου νιαου στα κεραμιδια δεν μπορει να κανει ενας γλωσσομαθης ελεφαντας ...οσο μελετηρος και να ειναι, γιατι απλουστατα δεν θα αντεχαν τα κεραμιδια ..το βαρος του.
Και για να μην σκεφτουν καποιοι οτι η προταση μου ειναι εκ του πονηρου και αποσκοπει σε προσωπικο οφελος
Δηλωνω οτι οι ''αντι φαν κλαπ'' μου και πιο ισχυρο στρατο εχουν και σαφως τους αναγνωριζω οτι εχουν πολυ μεγαλυτερη εμπειρια απο μενα στα πεδια των μαχων
Αναφερομαι φυσικα στις μαχες με στρατο
....γιατι στις μαχες με τις τσουκαλες 'η τον Μορφεα θεωρω αντικειμενικα οτι ειμαι μακραν καλυτερη
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή