Συζήτηση Πεδία Μάχης Συντεχνιών

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μοιραστείτε μαζί μας τις σκέψεις για το νέο χαρακτηριστικό μας που είναι υπό κατασκευή και να προτείνετε ιδέες που θα θέλατε να ενσωματώσουμε σε αυτό!
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
σε τι απανταμε??? σε αυτο??
1. Σας συναρπάζει αυτό το σχέδιο? Πιστεύετε ότι είναι μια αξιόλογη προσθήκη στο παιχνίδι?

2. Τι μπορεί να βελτιωθεί και πως?
:p
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
να μας πείτε να σας αρέσει σαν ιδέα, αν θα θέλατε να προστεθεί/αφαιρεθεί κάτι...
Έχετε δε ξέρω κι εγώ πόσο καιρό που ζητάτε να κάνουμε κάτι για να βελτιωθεί η κατάσταση στη ΣεΣ. Τώρα νομίζω ότι είναι η ευκαιρία σας να κάνετε προτάσεις που μπορεί να τις δείτε να μπαίνουν στο νέο χαρακτηριστικό
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
ωραια θα πω την γνωμη μου...:p
οταν το διαβασω σωστη ωρα..τωρα ειναι αργα για τετοια κειμεναρα...:))
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31708

Guest
Καλησπέρα σας. Καλό ακούγεται το όλο θέμα αλλά όσο αφορά τον περιορισμό των μαχών που μπορεί να δώσει ένας παίχτης ο οποίος διαθέτει μεγάλο αριθμό Στρατιωτικών μονάδων θα διαφωνήσω κάθετα !! Ως ιδέα θα ήταν καλύτερο και ποιο δίκαιο να υπήρχε ισοδυναμία των αντιμέτωπων παιχτών.
 

Razzi

Νέο Μέλος
καλημερα σας, πολυ ωραιο σαν ιδεα δειχνει και μου θυμιζει λιγο (Grepolis) αλλα με τα λογια δε μπορουμε να καταλαβουμε την ιδεα και πως θα ειναι, εγω προτεινω λοιπον να γινει ενα ειδος σαν (tutorial ας πουμε) μεσα στο παιχνιδι, κατι σαν δοκιμη για να μπορεσουμε να εχουμε μια εικονα επι του θεματος, ετσι ειναι κατι γενικο και αοριστο.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
δεν ξερω δεν μου αρεσει σαν ιδεα.ποιο πολυ το βρισκω σαν μια καλυτερη εκδοχη της εκστρατειας παρα για σεσ.
η αμεσοτητα με τους συντεχνους η τους αντιπαλους θα χαθει..λογοτερο σασπενς και ενταση, πολυ περισσοτερος χρονος ασχολειας..δεν ειναι η ζωης μας το παιχνιδι..
γραφετε στην ανακοινωση οτι το 5% ασχολειται με τον σεσ,μηπως αλλου ειναι το προβλημα?μηπως γιατι εμεινε στασιμος μετα το μελλον κ μας βαλατε 3 εποχες να παιζουμε σε εναν χαρτη?εκει χαθηκε το ενδιαφερον..εγινε βαρετος.
 

DeletedUser29206

Guest
Καλησπέρα!
Κατ' αρχάς να ευχαριστήσω την εταιρεία που από μόνη της ζήτησε σχόλια των παικτών της. Είναι κάτι σπάνιο αλλά πολύ σημαντικό και πρέπει να γίνεται πολύ πιο συχνά ακόμη και για πιο ασήμαντα πράγματα.
Στο θέμα μας...
Μια μία ανάγνωση δεν έχω κατανοήσει πλήρως τους κανονισμούς έστω και πρόχειροι, ίσως στις επόμενες μέρες να ασχοληθώ παραπάνω και να το μελετήσω καλύτερα.
Αν και αργά επιτέλους φτάσαμε στις αλλαγές για τον ΣεΣ.

Σχόλια
Ριζική αλλαγή... μάλλον θα συμφωνήσω γιατί το ΣεΣ είχε παρακμάσει πάρα πολύ και είχε πάρα πολλά ελαττώματα.
Η γενική ιδέα των «Πεδίων Μάχης» μου φαίνεται σίγουρα καλύτερη από το ΣεΣ.
Πολύ καλή ιδέα να υπάρχει εξίσου στον περιηγητή και στα κινητά, συνεισφέρει στην συμμετοχή διότι υπάρχουν άτομα που παίζουν μόνο από κινητό.
Τείνει να μοιάξει με τις εκστρατείες με την έννοια ότι θα ανταγωνίζονται περιορισμένες σε αριθμό συντεχνίες και ότι θα ανανεώνονται τα πεδία μάχης κάθε 10 μέρες, μόνο που η ειδοποιός διαφορά είναι ότι θα υπάρχει αλληλεπίδραση μεταξύ των συντεχνιών όπως στον ΣεΣ.
Δίκαιο βρίσκω επίσης ότι η αλληλεπίδραση θα γίνεται σε συντεχνίες με κοντινούς πόντους κατάταξης, ενώ στον ΣεΣ ήταν πολύ συχνό μία μικρή συντεχνία να κατασπαραχτεί από μία μεγαλύτερη.
Είναι πολύ σημαντικό ότι με το νέο αυτό χαρακτηριστικό θα μπορούν όλα τα μέλη να συνεισφέρουν κάνοντας πάντα μάχες της εποχής τους.
Κατανοώ τον περιορισμό των μαχών με την «φθορά» αφού κάτι αντίστοιχο υπήρχε και στον ΣεΣ, δηλαδή μάχες μόνο στους γειτουνικούς τομείς.

Προτάσεις και ιδέες:
Θα πρέπει οπωσδήποτε να αξιοποιούνται όλα τα αγαθά του θησαυροφυλακίου της συντεχνίας.
Καλό θα ήταν να μην υπάρχει κάτι σαν ρολόι ανανέωσης όπως γινόταν με τον ΣεΣ στις 20:00, δεν εννοώ το ρολόι των 10 ημερών. Να υπάρχει το ελεύθερο να μπαίνουν τα μέλη μέσα και να κάνουν τις μάχες τους όποτε θέλουν.
Οι διαπραγμετεύσεις ίσως θα ήταν βολικό να έτρωγαν τα αγαθά της συντεχνίας.

Μεινονεκτήματα:
Κάποια μειονεκτήματα που βλέπω είναι ότι κάποιες συντεχνίες που έχουν φιλικές σχέσεις τότε μπορεί να συνεργάζονται και να μην επιτίθενται η μία στην άλλη και να στοχεύουν τις άλλες συντεχνίες με σκοπό να έχουν μεγαλύτερο αποτέλεσμα περιορίζοντας έτσι τα ποσοστά της νίκης να είναι με το μέρος τους.
Αν κατάλαβα καλά θα πρέπει να μέλη να συγκεντρώνονται ανά τακτά χρονικά διαστήματα για να κερδίσουν την γειτονική επαρχία.
Επίσης θα χαθούν φαντάζομαι όλοι οι κόποι που έχουμε κάνει στον ΣεΣ (αμυντικός στρατός, πόντοι κατάταξης κλπ).

Συμπέρασμα:
Καταλήγω ότι το νέο χαρακτηριστικό είναι καλύτερο από τον ΣεΣ και ότι σαν προσχέδιο έχει προοπτική.
Σίγουρα με συναρπάζει αφού πρόκειται μάλιστα για μια εκ βάθρων αλλαγή
Η προσθήκη ή μάλλον η αντικατάσταση του χαρακτηριστικού «Συντεχνία Εναντίον Συντεχνίας» από το χαρακτηριστικό «Πεδία Μάχης Συντεχνιών» είναι μία επιτυχής απόφαση που πρέπει να πραγματωθεί!

Αυτά από μία ματιά, αν βρω ή θυμηθώ κάτι ακόμη θα συμπληρώσω μετέπειτα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser29206

Guest
Προφανώς για την πτώση των ΣεΣ ευθυνόσαστε εσείς και όχι εμείς το 5% ή μάλλον το 95% που δεν ασχολείται.
Η αδιαφορά που δείξατε για περαιτέρω διορθώσεις, προσθήκες και αναβαθμίσεις σε συνδυασμό των λάθων αναβαθμίσεων όπως προανάφερε ο mitsos nikaia7 και άλλα πολλά οδήγησαν τον ΣεΣ σε αυτό το πράγμα που έχει γίνει τώρα.
Συμφωνώ με την αντικατάσταση των χαρακτηριστικών γιατί ο ΣεΣ δεν συμμαζεύεται όπως είναι τώρα και δεν γνωρίζω την ανία που υπάρχει η οποία τους εμποδίζει να προχωρήσουν σε αξιοπρεπή βελτίωση του ΣεΣ.
 

DeletedUser30097

Guest
να μας πείτε να σας αρέσει σαν ιδέα, αν θα θέλατε να προστεθεί/αφαιρεθεί κάτι...
Έχετε δε ξέρω κι εγώ πόσο καιρό που ζητάτε να κάνουμε κάτι για να βελτιωθεί η κατάσταση στη ΣεΣ. Τώρα νομίζω ότι είναι η ευκαιρία σας να κάνετε προτάσεις που μπορεί να τις δείτε να μπαίνουν στο νέο χαρακτηριστικό
Σαν αποκαταστήσετε τα προσωπικά μου στοιχεία, τα οποία άδικα κι αυθαίρετα αλλοιώσατε, θα σας πω τη γνώμη μου. Μέχρι τότε Καλή Σας συνέχεια και να 'στε Πάντα Καλά περνώντας Όμορφα!
 

DeletedUser31394

Guest
Το ''βασικό'' ερώτημα είναι ... Μπορούμε να βελτιώσουμε το τρέχων Σύστημα - ΣεΣ τόσο όσο θα χρειαζόταν, για να παρέχουμε την εμπειρία που θέλουμε γενικά?

Η απάντηση... απλή ... ΝΑΙ

Το ΠΩΣ θα γίνει αυτό, είναι που χρίζει συζήτησης. Έχει να κάνει με τη ''διάθεση'' της εταιρίας να ΜΗΝ ανβαντάρει παίκτες που ρίχνουν χρήμα. Και θα το λύσουν οι ''ειδικοί'' που πληρώνονται γι αυτό.

Πιστεύω ότι, αντί να ψάχνετε τρόπο, πως να ικανοποιήσετε τους παίκτες με ''νέες'' προσθήκες και κατάργηση παλαιών, καλύτερα θα ήταν να βρείτε τρόπο ΠΩΣ θα κερδίσετε περισσότερα χρήματα χωρίς να ανεβάζετε κάθε 10 μέρες events και ΠΩΣ θα ισσοπορήσετε παίκτες που με τα χρήματά και μόνο, έχουν φτάσει π.χ. στον Ε κόσμο να είναι Εικονικό και να έχουν ΜΚ στο 100 επίπεδο (κυρίως με δήθεν πωλήσεις αγαθών έναντι πόντων σε διπλούς και τριπλούς λογαριασμούς... που ήδη τα ξέρετε αυτά).

Αν το σκεπτικό σας είναι να συμμετέχουν περισσότεροι στις μάχες ΣΕΣ, τότε η λύση είναι να μην υπάρχει το αβαντάρισμα των λίγων. Διότι αν 1-2 παίκτες ''ρίχνουν'' χρήμα τότε όλη η συντεχνία έχει κέρδος στις ΣΕΣ. Και αυτό είναι λάθος, διότι δεν ''ρίχνουν'' χρήμα όλοι, αλλά μόνο 1-2 παίκτες. Λογικό είναι να έχουν ταχύτερη και καλύτερη ανάπτυξη όσοι ''ρίχνουν χρήμα'' αλλά αυτό ΔΕΝ θα πρέπει να επηρεάζει τους χάρτες ΣΕΣ.

Αν δώσετε το δικαίωμα σε όλους να μπορούν να συμμετέχουν στα ίσια και παλικαρίσια, τότε θα έχετε και τη συμμετοχή που θέλετε (αν τη θέλετε).
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
Καταρχας θα ξεκινησω με μια συντομη μνεια επι του διαδικαστικου
Επιτελους ζητατε την γνωμη μας πριν κανετε την ''επισημη πρωτη'' ενος χαρακτηριστικου και οχι μετα την εμφανιση του
φυσικα δεν ξερω εαν θα προλαβουν οι προγραμματιστες να τα μελετησουν και να εφαρμοσουν κατι απο αυτα που θα προτεινουμε ....πριν την επισημη εμφανιση του ΠΜΣ στον βετα
ομως απο το ''μουγκα στην στρουγκα'' των προηγουμενων σημαντικων προσθηκων
ε μην ειμαστε αχαριστοι κατι ειναι και αυτο
Παμε στον αμιγως σχολιασμο του νεου χαρακτηριστικου
Θελω να ειμαι δικαιη ειναι καπως νωρις για ..γκρινιες
δεν ξερω ακομη τιποτα γιατι μονο επι του πρακταιου θα μπορω να αξιολογησω τα θετικα τα αρνητικα του
και κυριως να προειδοποιησω εγγραφως ορατα σε ολους ...εγκαιρως
για το κινδυνο των επερχομενων μελλοντικων .. νεων ''κολπων μεντρανο'' που σιγουρα θα ''δουμε '' να εφαρμοζουν καποιοι μετα την εμφανιση του (και επι αυτου μην τολμισει καποιος να μου πει οτι υπερβαλλω)

Καταρχας δεν ξερω το γιατι αλλα μου ηχει περισσοτερο ως ..εξελιξη του τμηματος GE και οχι ως εξελιξη του τμηματος GvG

Κατα την γνωμη μου θα πρεπει να γινουν εξ αρχης καποιες αλλαγες 'η να μπουν καποια ορια -κανονες στις συντεχνιες που θα λαβουν μερος στο ΠΜΣ
εαν δεν θελετε να αρχισουν τα αιωνια κολληματα των απλων παιχτων *
που ως αποτελεσμα θα εχουν την οριστικη απαξιωση του φοε
δεν υπαρχει χρονος για αλλα ... επιχρυσωμενα χαρακτηριστικα που μετα απο λιγο χανουν ...το εξωτερικο χρυσο τους περιτυλιγμα
Τι προτεινω λοιπον

1
Ειτε να μπορει ο καθε αρχηγος ιδρυτης να εχει δικαιωμα επιλεγει-δηλωνει με ποσους (αριθμητικα ) παικτες -μελη η συντεχνεια του θα λαβει μερος στο ΠΜΣ
(πριν ξεκινησει η επιλογη των αντιπαλων συντεχνιων και το χρονικο διαστημα του 10 ημερου)
ετσι ωστε ουτε να υπαρχει προβλημα με τους παιχτες που δεν θελουν να ασχοληθουν με μαχες
και ουτε να αγωνιζονται με ανισους αντιπαλους οσο αφορα τον αριθμο των ενεργων μαχητων
ετσι ισως περιοριστουν καπως τα κολληματα αφου δεν θα μπορουν να ''πολλαπλασιαστουν'' υπερβολικα τα χερακια καποιων
και ουτε θα αναγκασετε να χωριστουν παλι οι παιχτες απο την παρεα τους
αλλωστε οι παιχτες που εγιναν πλεον μονο ..χρηματιστες και κτηματιες δικο σας δημιουργημα ειναι
εσεις τους οδηγησατε σε αυτη την λυση
μην τους απαξιωνετε τωρα λοιπον ξαφνικα

2
Ειτε εξ αρχης να υπαρχει συγκεκριμενος αριθμος παιχτων που θα αντιπροσωπευεται η καθε συντεχνια στο ΠΜΣ και αναλογα πως προχωραει βαθμολογικα να ...αυξανεται και ο αριθμος των μελων της

3
Ειτε οι συντεχνιες και τα μελη που θα τις απαρτιζουν στο ΠΜΣ
να ειναι ξεχωριστες απο τις κανονικες συντεχνιες
δηλ να δημιουργηθουν νεες συντεχνιες με ισχυη μονο στον χαρτη ΠΜΣ
με συγκεκριμενο οριο παιχτων
να εχει πχ 15-20 μελη η καθε μια
και να μπορει να προχωραει στους αγωνες ΠΜΣ πιο ...ηρεμα απο αποψη κολληματων

ακολουθει διευκρινιστικο ασχετο
* ναι ξερετε σχεδον ολοι τι θελει να πει η ποιητρια μαντα
το μονο που μπορεις να κανεις οταν οι γνωστοι θεοι χρησιμοποιουν τα γνωστα μποτακια τους και αφου εσυ δεν μπορεις ουτε καν μια φορα να καταφερεις να πατησεις το κουμπι της αυτοματης μαχης
... ειναι να ''διασκεδαζεις'' μετρωντας τα γνωστα 1111111 απο τις νικηφορες μαχες των αντιπαλων ξερετε κατι σαν μετρημα απο προβατακια πριν κοιμηθεις
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: JOELP

DeletedUser31140

Guest
Τι προτάσεις να κάνουμε; αφού έχετε φτιάξει είδη το project. ότι προτάσεις και να κάνουμε είναι είδη έτοιμα όλα. σε λίγες μέρες αποκλείετε , να ακυρώστε το project αν δεν το θέλουμε ή να το αλλάξετε.


αλλάξτε απλά την ώρα του ρολογιού ( να μην είναι στης 20:00μμ ) και θα δείτε πόσο θα ζωντανέψει η ΣεΣ. 20:00μμ είναι ώρα που στην Ελλάδα δουλεύουμε και έχουμε υποχρεώσεις. Ποιο αργά όμως είναι σχεδόν οι περισσότεροι μέσα και απλά κοιταζόμαστε σχετικά με το θέμα ΣεΣ! Είναι τόσο απλό! Δεν βλέπετε ότι ο κόσμος που μπορεί στις 20:00μμ έχει μαζευτεί σε 2-3 συντεχνίες; μόνο αυτός είναι ενεργός...


Υς. Κάντε ότι θέλετε αλλά αφήστε το θέμα ΣεΣ όπως έχει και αλλάξτε την ώρα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

DeletedUser29206

Guest
Η προαναφερθείσα talamanta όπως πολύ σωστά έγραψε θα υπάρχει σύγκρουση συντεχνιών με άνισα μέλη. Μπορεί κάποιες συντεχνίες ναι μεν να βρίσκονται κόντα στους πόντους κατάταξης αλλά η μία να έχει πολλά περισσότερα μέλη από την άλλη με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνει η μικρότερη αριθμητικά συντεχνία να κατακτήσει την γειτονική επαρχία. Θα πρέπει λοιπόν να να ληφθεί υπόψιν και ο αριθμός των μελών των συντεχνιών.
 
  • Like
Αντιδράσεις: JOELP

dio21

Καμένος Χρήστης
Αρχισα να γραφω και τα εσβησα ολα...
παλι για τον ΣεΣ θα καταξηξουμε να κανουμε κουβεντα?
τα 2 τελευταια χρονια εγιναν πολλα απο οσα εχουν προτεινει παικτες ενεργοι...επισης δεν εγιναν πολλα απο οσα εχουμε προτεινει...
Αποτελεσμα?
5% -λενε- στον ΣεΣ... μηπως αυτο ηηταν κκαι το ζητουμενο τελικα?
καντε αναδρομη (υπαρχουν απειρα θεματα για το ΣεΣ παλιοτερα) στο τι πηγε λαθος και θα δειτε....

Τωρα, για το νεο χαρακτηριστικο... δεν ξερω...
αν δεν δουμε στη πραξη, τι να πουμε?
"ατομισμος" στο φουλ λεω εγω, με μια πρωτη ματια... οταν μπορεσω θα ασχοληθω με τα σχολια και θα επανελθω....
 

Nightvisitor

Μέλος
Αν και εχω αποσυρθεί εδω και χρονια από το κυνηγι πρωτιας και κατακτησης τομεων θελω απλα να παρατηρησω καποια πραγματα
Αρχιζω λοιπον με το ότι αυτό το παιχνιδι στις φλεβες του δεν ειχε ποτε την λογικη του πολεμου .
Όταν λοιπον ειδαμε για πρωτη φορα το GvG ειχε από τη αρχη πολλα προβλήματα
1.Περασαν πολλους χαρτες διαφορετικών εποχων για να παιζουν ολοι οι παικτες . ΛΑΘΟΣ , ο χαρτης πολεμου επρεπε να είναι ενας και με μέγεθος αρκετα μεγαλυτερο από αυτο ενός τωρινου.
2.Η υπαρξη του κτηριου <αιθουσα της δοξας> μειωσε κατά πολύ την αξια του να κατεχεις τομεις σε χαρτη και ξερετε γιατι εγινε αυτό ; Για να εχουν μεγαλο επιπεδο συντεχνίας και αυτοι που δεν θελουν να κανουν μαχες . Γιατι; Γιατι η πλειοψηφια των παικτων αρχισε αυτό το παιχνιδι για να μαζεψει αγαθα και να χτισει σπιτακια .
3.Οι ανταμοιβες από τα επίπεδα συντεχνίας καθως και των εν ενεργεια πρωτων στην καταταξη είναι φτωχες και πεπερασμενες ( Βγηκε κτηριακι από ιβεντ που χαριζει 10 φοτζ ανα ημερα χωρις να υπολογιζουμε το Χ2 αν εχεις Γαλαξια και μια επι χρονια ενεργη συντεχνια στον χαρτη μπορει να εχει μπονους 5 με 9 φοτζ ανα ημερα)
4.Δημιουργηθηκε ο χαρτης μεταλλιων η αλλιως σκουπιδοφαγος μοναδων με τομεις που παρεχουν μεγαλα ποσα πρεστίζ και οι οποιοι μπορουν να κατακτηθουν ακομα και με μοναδες εποχης Σιδηρου . Με μια απλη σκεψη ψάχνεις να βρεις τον λογο που υπαρχει για να ασχοληθείς με χαρτη Σιδηρου (αν εισαι μικρος παικτης) για να παρεις 10 τομεις που ο κάθε ενας παρεχει 2 πρεστίζ ενώ μπορεις ανετα να παρεις έναν ελευθερο τομεα στον χαρτη μεταλλιων με ακοντια και να κερδίζεις 64 πρεστίζ
5.Η δημιουργια εκστρατείας συντεχνιων ηταν ένα άλλο πεδιο για να αναμετρηθουν οι συντεχνιες με απολαβή παλι το πρεστίζ , δινοντας ένα από τα τελευταια χαστουκια στον GvG όχι τοσο λογω απολαβών αλλα λογω μεταστροφης αρκετων παικτων στον τροπο παιχνιδιού χωρις βεβαια να το κατακρινω αφου είναι μια πολύ καλη ιδεα και μου αρεσε από την στιγμη που ηρθε στο παιχνιδι

Υπαρχουν πολλες άλλες κινησεις οι οποιες προδιδουν ότι απλα ετοιμαζαν το εδαφος για να ενταφiασουν τον GνG και κυριως γιατι εδώ και χρονια ηταν παρατημένος χωρις καμια διορθωση προς το καλυτερο αλλα αντιθέτως αντιμετωπίζοντας νεους και ανανεωμενους αντικαταστατες

Όπως εχω ξαναγραψει η λογικη του παιχνιδιού είναι να γκρεμιζει αυτό που χτιζεις , αναθεωρωντας τους στοχους σου τοσο στο που θα κανεις μαχες οσο και στο τι θα χτισεις στην πολη σου .
Αρα... τι σου μενει να κανεις ; Απλα να αλλαζεις χρωμα αναλογα με το περιβαλλον που σου δημιουργουν η σταματησε να παιζεις .
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλα δεν ενημερωθηκαν οτι η πρωταπριλια περασε

https://prnt.sc/nrau54

http://prntscr.com/nrauvj

καντε εικονα τον συνδυασμο αυτων των δυο παραγραφων

Δεν ξερω ποιανου ιδεα ειναι αυτο το κειμενο αλλα μονο ως φαρσα και χορατο για να γελασουμε
μπορει να δεχτω οτι το εγραψε
Υπαρχει εστω και ενας παικτης που εχει βιωσει μαχες στο χαρτη GvG ο οποιος μπορει να το εκλαβει ..ως σοβαρη προταση ?

δηλ σκεφτειτε οι γνωστοι ..παπουτσοφοροι φοεκικοι θεοι να σας κανουν επιθεση και σεις με τα μελη σας να προσπαθειτε να κατακτισετε πρωτοι τον δικο τους τομεα ..με διαπραγματευσεις
Τωρα εαν οντως σοβαρολογουν και ..εμμενουν οτι θα λειτουργησει αυτο σωστα υπερ του καλου των πολλων
τοτε ενα μονο μου μενει αδελφια μου να κανω εγω ως μαντα οφ ντε ταλα

με στομφο να απαγγειλω ενα ποιηηηηημα με επιλεκτικη αφιερωση .....




Α λεω να εμπλουτισω αυτο το σεντονακι μου με ενα ..ακομη ασχετο ..
ετσι για ποικιλια για να μην ξεχνουμε την λατινικη ρηση ....Verba volant, scripta manen..

http://prntscr.com/nrizh8

Σας θυμιζει κατι ? υπαρχουν κοινα στοιχεια με την επισημη ανακοινωση ?

http://prntscr.com/nrjdg5

για προσεχτε ομως ποτε το εγραψε δημοσια εδω στο ελληνικο φορουμ η μαντα ---- 19 /3 δηλ πριν 2 μηνες

Αδελφια μου να την ακουτε με προσοχη την μαντα ''διαβαζει'' καλα τα μελλουμενα
..ποτε δεν λεει εγραφως ορατα ...μη εγκυρα ασχετα
καποιες φορες παρ ολο που ξερει οτι η δημοσιοποιηση των ''διαισθησεων'' της οτι μπορει να της στοιχισει ακριβα ..εως και με οριστικη αλαλια
σας ενημερωνει πολυ πριν απο την εμφανιση καποιων ..μελλουμενων στον βετα
να μην σας πω πριν καν την ενημερωση και των διαχειριστων της ιννο

σας τα λεει -εγραφως ορατα - μπας και αντιδρασετε εγκαιρως και περι σωθει κατι .. πριν..παρει σαρκα και οστα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Space Pilot

Ενεργό Μέλος
Μερικές παρατηρήσεις, μόνο:

1) Η όψιμα καθομολογούμενη "αποτυχία" του GvG (ΣεΣ) δεν οφείλεται τόσο σε λάθη ή σε σχεδιαστικές παραλείψεις, όσο στο γεγονός ότι απαιτούσε να έχεις το κεφάλι σου πάνω από το παιχνίδι ώρες ολόκληρες. Κάτι που ευνοούσε αυτούς που διέθεταν άπειρο χρόνο (και μέσα, φυσικά). Όπως αποδείχθηκε, το ποσοστό αυτό ήταν πολύ μικρό.

2) Προβλέπω ότι η νέα επινόηση της εταιρίας θα έχει την ίδια τύχη, μακροπρόθεσμα, για τους ίδιους ακριβώς λόγους, αν αυτή θα έχει παρόμοιες χρονικές απαιτήσεις.

3) Δεν πιστεύω την εταιρία ότι περιμένει από μας να προτείνουμε ιδέες ή να συζητήσουμε τις υφιστάμενες και να λάβει υπ' όψη της τα λεγόμενά μας. Η μέχρι τώρα συμπεριφορά της, με κάνει να πιστεύω ότι έχει λάβει τις αποφάσεις της και προτείνει μια συζήτηση για τα μάτια του κόσμου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
1) Η όψιμα καθομολογούμενη "αποτυχία" του GvG (ΣεΣ) δεν οφείλεται τόσο σε λάθη ή σε σχεδιαστικές παραλείψεις, όσο στο γεγονός ότι απαιτούσε να έχεις το κεφάλι σου πάνω από το παιχνίδι ώρες ολόκληρες. Κάτι που ευνοούσε αυτούς που διέθεταν άπειρο χρόνο (και μέσα, φυσικά). Όπως αποδείχθηκε, το ποσοστό αυτό ήταν πολύ μικρό.

θα διαφωνισω μονο σε ενα σημειο του μηνυματως σου..
ο σεσ οπως ειναι στημενος δεν απαιτει πολυ χρονο,μαλλον το αντιθετο..μετρημενα κουκια ειναι.
αν εισαι σε συντεχνια που κανει πολεμους μαλλον το αντιθετο συμβαινει.8 με 8:30 το παιχνιδι..αντε κ 5 λεπτα καποια αλλη ωρα να βρεις κανα τομεα μποσικο..
αν εισαι σε συντεχνια που δεν κανει πολεμο,και εχει στην κατοχη τις τομεις,απλα δεν κανεις τιποτα..ριχνεις κανα βλεφαρο αραια κ που να δεις αν ειναι ολα στην θεση τους,..
ελαχιστος χρονος ασχολειας την ημερα.
 

DeletedUser29206

Guest
Καλα δεν ενημερωθηκαν οτι η πρωταπριλια περασε

https://prnt.sc/nrau54

http://prntscr.com/nrauvj

καντε εικονα τον συνδυασμο αυτων των δυο παραγραφων
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Όχι διαπραγματεύσεις, όχι!
Μόνο μάχες!

Κάτι ακόμη...
Το προσχέδιο μου φαίνεται αρκετά μεγάλο και σχεδόν πλήρες.
Από την αρχή είχα πειστεί ότι είναι σίγουρο ότι πάει για μελλοντική αναβάθμιση το ΠΜΣ.
Έχουν ήδη αποφασίσει πολλά για το πώς θα είναι.
Άρα εμείς το μόνο που θα κάνουμε με τα σχόλιά μας είναι πιο πολύ θα έλεγα να το διορθώσουμε και όχι να προσθέσουμε πράγματα.
Ελπίζω έστω και έτσι να δώσουν βάση στα σχόλιά μας, δεν είναι ποτέ αργά, ακόμη δεν έχει μπει το νέο χαρακτηριστικό.

Να προσέχουν πολύ τα σφάλματα και να έχουν στο νου τους για περισσότερες διορθώσεις στο μέλλον όχι όπως έγινε με τον ΣεΣ που τον παράτησαν καλά καλά...
 
Κορυφή