Συζήτηση Πεδία Μάχης Συντεχνιών

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Ευχαριστώ, MarkDr. Και μιας και είσαι εδώ, μπορείς να μου απαντήσεις σε ακόμη ένα ερώτημα, παρότι λίγο αφελές; Εάν αλλάξω εποχή κατά τη διάρκεια του 11ήμερου, φαντάζομαι θα έχω να αντιμετωπίσω στρατό της εποχής μου και να δίνω αγαθά επίσης εποχής μου, έτσι δεν είναι;
Και σε αυτό #138 :)
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Ευχαριστώ, MarkDr. Και μιας και είσαι εδώ, μπορείς να μου απαντήσεις σε ακόμη ένα ερώτημα, παρότι λίγο αφελές; Εάν αλλάξω εποχή κατά τη διάρκεια του 11ήμερου, φαντάζομαι θα έχω να αντιμετωπίσω στρατό της εποχής μου και να δίνω αγαθά επίσης εποχής μου, έτσι δεν είναι;
Και σε αυτό #138 :)
Για το #138 ισχύει ότι ο πολλαπλασιαστής σου δείχνει πόσα αγαθά θα χρησιμοποιήσεις για κάθε διαπραγμάτευση. x2=2 αγαθά από το καθένα, x3=3 αγαθά, x5=5 αγαθά και πάει λέγοντας.
Όσων αφορά την εποχή, από ότι ειπώθηκε στην συντεχνία που είμαι, ισχύει ότι και στην εκστρατεία της συντεχνιάς.
Δηλαδή εάν αλλάξεις εποχή μετά την εκκίνηση του 11ημέρου, θα συναντάς στρατό από την εποχή που ήσουν όταν ξεκίνησες. Εάν π.χ. ήσουν στον Ύστερο όταν ξεκίνησε το 11ήμερο των μαχών, αλλά πέρασες στην Αποικιακή, τότε μέχρι να τελειώσουν οι μάχες θα συναντάς στρατό του Ύστερου. Όταν αρχίσουν οι νέες μάχες (μετά το 3ήμερο της ξεκούρασης) θα συναντάς στρατό της εποχής σου.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Παιδια, τυχαινει πολλες φορες να κανω μονος μαχες ή διαπραγματευσεις... σε τετοια φαση ειδα πολλες διαπραγματαυσεις μου να μετρανε για 1 μαχη, σε αρχικα επιπεδα φθορας, και οσο ανεβαινει και η φθορα και ο πολαπλασιαστης (ασχετα αν αυτος αναφερετε σε αγαθα διαπραγματευσης), σε καποια φαση να μετραει για 2 μαχες...
δεν ξερω, οτι βλεπω λεω....

Ερώτημα: Εάν η συντεχνία μου χτυπάει επαρχία μαζί με άλλη συντεχνία και η τελευταία προλάβει να κατακτήσει την εν λόγω επαρχία πριν από τη δική μου, η πρόοδος της δικής μου χάνεται ή όχι;
Δεν χανετε, αλλα νομιζω οτι πεφτει στις μισες απο οσες εχετε κανει...
και παλι απο οπτικο και εμπειρικο τροπο, διαπιστωμενο...

Οπως και να εχει παμε στις 8 σελιδες εδω, και ακομα μια επισημη απαντηση... :(

ΥΓ... λυση για το ποιος κανει μαχες στο Ιστορικο -απο οτι καταλαβα- δεν βλεπουμε μπροστα μας....
Μια προτεινομενη και εδω....
Μπορουμε να βλεπουμε σε πραγματικο χρονο τις μαχες οταν ειμαστε στο μενου καταταξης των μελων της Συντεχνιας μας, και να μη πρεπει να ανοιγουμε και να κλεινουμε?
βεβαια καποτε αυτο συνεβαινε και στη ποντοδοσια στα ΜΚ, τωρα και εκει χολενει το θεμα, οποτε να υποθεσω οτι ζηταω πολλα???
 

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Δεν χανετε, αλλα νομιζω οτι πεφτει στις μισες απο οσες εχετε κανει...
και παλι απο οπτικο και εμπειρικο τροπο, διαπιστωμενο...
Ενδεχομένως να έχεις δίκιο.
Μου είχε φανεί, σε επαρχία που χτυπούσαμε εμείς και άλλη μια συντεχνία, ότι μετά που την πήραμε το μπάνερ της άλλης δεν ήταν όσο "γεμάτο" θα έπρεπε, αλλά νόμιζα ότι είχα δει λάθος οπότε δεν έδωσα σημασία.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Η πρόοδος της συντεχνίας σου δεν χάνεται από τη στιγμή που υπάρχει επαφή της επαρχίας αυτής με άλλη επαρχία που έχει στην κατοχή της η συντεχνία σου.


Ορισμένες φορές κολλάει και όντως πρέπει να βγεις και να ξαναμπεις για να το δείξει, αλλά επί το πλείστον δουλεύει μια χαρά.


Αυτό που εννοεί είναι ότι η διαπραγμάτευση πιάνεται σαν 2 μάχες στο σύνολο που χρειάζεται για να κατακτηθεί μια επαρχία, όχι στο σύνολο που έχει πραγματοποιήσει ένας παίκτης.
Εάν κάνεις 5 διαπραγματεύσεις σε τομέα που χρειάζεται 130 μάχες για να κατακτηθεί, τότε θα φανεί σαν να έκανες 10 μάχες (10/130) αλλά στο σύνολο του παίκτη θα φανούν φυσικά 5 διαπραγματεύσεις.
Ναι τωρα καταλαβα οτι εννοει τον απολυτο αριθμο μαχων και οχι την φθορα
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ....
Ω..ΝΑΙ ξεκιναει το ταλιο σεντονακι ...(προσπερνω το αμαν δεν το ξεχασε την πατησαμε ..μεχρι τα Χριστουγεννα θα διαβαζουμε)
αλλωστε παντα τηρω τις υποσχεσεις μου
Οπως σε ολα τα βιβλια (ενδιαφεροντα 'η μη δεν εχει σημασια) παντα στο οπισθοφυλλο υπαρχει ...μια περιληψη του βιβλιου
ας ξεκινησω απο εκει
ΙΝΝΟ ---> οποιος εχει πολυ πιπερι το βαζει και στο λαχανο
ΦοεκΙτακια ---->το πολυ Κυρ Ελεησον το βαριουνται κι οι Αγιοι

Πρωτο σχελος
ΜΝΜ προς τους/την Σχεδιαστες /ΙΝΝΟ
Εχετε αναρωτηθει ποσοι παιχτες απο τους κανονικους θα μεινουν ...πιστοι στο ΦΟΕ μεχρι την Αλλαγη του Χρονου ?
Το ΦΟΕ που οι παιχτες σας αγαπησαν ηταν ενα ζωντανο παιχνιδι που βασιζοταν σε 3 βασικους πυλωνες που κρατουσαν ζωντανο το ενδιαφερον και την διασκεδαση των παιχτων σας
Τεχνολογιες/Νεες Εποχες , Συντεχνιακσ Δρωμενα , και Μαχες (ατομικες και κυριως ..παρεϊστηκες)
Μπορει τα ποσοστα προτιμησης για καθε ''πυλωνα΄΄ να μην ηταν τα ιδια σε ολους τους παιχτες
ομως υποθετω οτι κανεις δεν διαφωνει οτι αυτα 3 μερη ηταν που κρατουσαν το ζωντανο το ενδιαφερον των παιχτων σας
Ειλικρινα πρωτη φορα βλεπω μια επιχειρηση να προσπαθει να καταστρεφει (εμμεσως) οτι καλο και πρωτοποριακο διεθεται και να βαζει στην βιτρινα οτι πιο..ΚΡΥΦΟ ανιαρο υπερτιμημενο και υπερβολικα ακριβο εχει σχεδιασει μεχρι τωρα
(ειλικρινα ψαχνω να βρω λεξεις που μπορει να περιγραψω τα Πεδια Μαχων χωρις να τα ..προσβαλω και δεν βρισκω)

Ας μιλησουμε ξεκαθαρα απο την μερια σας θελετε να σταματησει ο ΣεΣ γιατι δεν μπορειτε να τον ενταξετε στην εκδοση των κινητων
ομως ενδομυχα ξερετε οτι εαν το κανετε θα ...πεσει το φοε απο τις φωνες και τα γραπτα
για αυτο αρχιζατε να προσθετε διαφορα κερασακια ..στην τουρτα μπας και σωθει ο καμμενος πατος της τουρτας

Φυσικα αυτο σας το χρεωνω
ειναι αποκλειστικα δικο σας σφαλμα δηλ οτι δεν ειχατε το ''θαρρος'' απο την αρχη να κανετε δυο ξεχωριστες εκδοσεις
Εταιριες παιχνιδιων που σεβονται το ονομα τους εκαναν αλλη εκδοση για υπολογιστες και αλλη για κινητα
δεν αρχισαν να μπλεκουν ανομοια πραγματα (βαση των δυνατοτητων τους)
Τι νομιζετε οτι οι παιχτες δεν θα παρουν χαμπαρι (το πολυ σε 1 μηνα) οτι ολα γινονται για να φαγωθουν τα υλικα υπαρχουν μεσα στις ατομικες και συντεχνιακες αποθηκες ..αρα εμμεσως δεν θα εχουν πως να παιξουν στους διαφορους χαρτες του ΣεΣ
Οποτε θα φτασει η στιγμη που θα μας ανακοινωσετε με ''θλιψη'' οτι ..λογω πολυ χαμηλου ποσοστου συμμετοχης και μεγαλης υπερφορτωσης του παιχνιδιου ο ΣεΣ θα σταματησει (το πολυ να παραμεινει ο χαρτης ολων των εποχων για λιγο περισσοτερο διαστημα)
και ολα αυτα ..παντα για το καλο της ...''Εξελιξης'' του ΦΟΕ

Με αγαπη θα σας πω οτι ρισκαρετε να χασετε πολυ μεγαλο ποσοστο ΚΑΝΟΝΙΚΩΝ παιχτων (το ρημα ρισκαρω μπροστα απο το θα χασετε ...ετσι λογω Γιορτων το βαζω αντι του ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ )

Γιατι κατ εμε τα Πεδια Μαχων ειναι ενα ..ειδος σαρακιου που τρωει υλικα και διαμαντια ..στα ορια της παθολογικης βουλημιας
Οταν οι παιχτες διαπιστωσουν
1) οτι δεν εχουν υλικα για να ξεκλειδωσουν τις επομενες τεχνολογιες
2) οτι δεν μπορουν να ''τρωνε'' ΜΟΝΙΜΩς διαμαντια για συνεχεις διαπραγματευσεις
3) οτι στα συντεχνιακα ταμεια αχνοφαινεται ο πατος αρα η ζουκλα ..επιπεδα 4 δεν θα εχει
θα απογοητευτουν θα ''ξενερωσουν''
Εαν συνυπολογισετε και τα διαφορα αλλα αοσμα 'η μη ''κερασακια'' που που κατα καιρους εχετε προσθεσει
και ειλικρινα στο συνολο απαιτουν αρκετες ωρες καθημερινα
οι παιχτες ..να τρεχουν σε κουραστικους ρυθμους χωρις ΠΛΕΟΝ ουσιαστικη διασκεδαση
Τι νομιζετε οτι θα κανουν ?
θα παραμεινουν μονο και μονο για να βλεπουν (ως θεατες απο τον καναπε} μονο τους λιγους γνωστους..αγνωστους που τοσα χρονια εκλεβαν ..νομιμα να προχωρουν

θα κρατησουν τους λογαριασμους μεν ετσι για αναμνηση (αραια και που θα μπαινουν θα βλεπουν οτι εχουν μεινει πισω κλπ)
και παραλληλα θα σαλπαρουν για πιο ξεκουραστα διασκεδαστικα παιχνιδια

Δευτερο σχελος
ΜΝΜ προς τα Φοεκιτακια μου
Λοιπον πηρατε μια γευση απο τα πολυδιαφημισμενα Πεδια Μαχων
Αρχιστε λοιπον να υπολογιζετε τα συν και τα πλην

συν (+)
- Νεο ..κοσκοινακι που θα κρατησει το ενδιαφερον μας για καποιο χρονικο διαστημα (και που να το κρεμασω?...μην ανησυχειτε εχω μια αποθηκουλα στα βοσκοτοπια της Ανω Ραχουλας)
-Νοιωθεις οτι αγωνιζεσαι σε ζωντανο ρυθμο με καποιους αλλους ..φυσικα απο μακρυα και αγαπημενα
- Δοκιμαζεις τις αντοχες του στρατου σου ...εαν προλαβεις
εδω σταματουν τα συν για μενα

πλην (-)
- ..ειναι πολλα τα λεφτα ..ΑΡΗ
πολλα υλικα πολλα διαμαντια πολυ χρονος
και ολα αυτα ..γιατι? για μερικα κομματια απο ενα ειδικο κτιριο που μπορει να κερδισεις αντιστοιχο ανετα σε μια εκδηλωση?
- δεν συγκρινεται με την ζωντανη ροη του ΣεΣ ουτε καν στα πλαισια ενος ειρωνικου αστεϊσμου
- με μαθηματικη ακριβεια
θα αρχισουν οι φασαριες μεσα στις συντεχνιες του στυλ φυγε εσυ δεν πολυ ασχολεισαι και γω πληρωνω ..περισσοτερα
και κυριως θα σταματησουν αρκετοι απο την καθημερινη φοεκικη παρεα σας
Α διαβαστε και ολα τα πιο πανω στο μνμ προς την ιννο

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΑΖΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΜΗΝ ΚΑΘΕΣΤΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΕΣ
ΕΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟ ΦΟΕ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΟΥΣ ΕΝΤΟΣ ΦΟΕ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

DeletedUser31394

Guest
Οί παίκτες σε 10 μέρες ξόδεψαν όσα διαμάντια ξοδεύουν σε 3 μήνες, και εννοείται ότι ήδη έχουν καταλάβει την παγίδα. Αυτό που έγινε το 1ο δεκαήμερο, δε θα το ξαναδεί η εταιρεία. Και η λογική είναι απλή... Αν υπάρχουν 1-2-3 παίκτες σε κάθε συντεχνία (χλωμό) που ρίχνουν χρήμα είδαν ξεκάθαρα ότι δεν αρκούν για τα πεδία. Επίσης, αυτοί οι 1-2-3 παίκτες κατάλαβαν ότι είναι τα κορόιδα που ρίχνουν το "ζεστό" αλλά κερδίζει όλη η συντεχνία.

Πέρα όμως απ το χρήμα είναι και κάτι πολύ σημαντικό, που δεν αγοράζεται... Ο χρόνος. Αυτόν τον χρόνο που διαθέσαμε, δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να τον διαθέσουμε πάλι. Σας το λέω επειδή κάθισα και ασχολήθηκα. Προσωπικά... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΞΑΝΑ. Ούτε ένα διαμάντι, ούτε ένα επιπλέον δευτερόλεπτο, δε θα αφιερώσω ξανά. Θα μπαίνω, θα κάνω λίγες μαχούλες κι άντε γειά !!! Και αυτό γιατί... Τώρα που είδαμε τη ξεκάθαρη λογική των πεδίων (που είναι να πέσει χρήμα), πιστεύω ότι τα πεδία θα περάσουν σε 3η μοίρα, πίσω από ΣεΣ και εξτρατεία. Οπότε συνεχίζουμε εκεί, μέχρι να τα καταστρέψετε και να πάμε σε κάποιο παιχνίδι, άλλης εταιρείας.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Τελος 1ου Πεδιου....
τπτ σοβαρο στα δωρα, τζαμπα τα διαμαντια, χτισιμο δεν ξαναεχει (σιγα μη χτιζω, να τα περνουν αλλοι ετοιμα...)...
οποτε ασκοπο και το κουμπι στα δικαιωματα, "χτιστης"...

Αμμεσα απαιτητες διορθωσεις&προσθηκες...
1. Το κουμπι "χτιζω" να αντικατασταθει με ενα τυπου εμπιστος (που να αφορα ΚΑΙ μαχες στα Πεδια) ή να αφαιρεθει και στο υπαρχων "εμπιστος" να προστεθουν και η δυνατοτηα ή οχι να βαζει ο καθενας οπου του ερθει, λαβαρο....
2. Σε οσους ακομα θελουν να χτιζουν, τα διαμαντια να τα δινουν σε ενα κτηριο αναλογα με την ωρα που υπολοιπετε για να τελειωσει το κτισιμο...
3. Προσθηκη στο Ιστορικο 2ης καρτελας που να αφορα ποιος εκανε και που μαχες, απο τη Συντεχνια σου μονο τουλαχιστον...οκ ας μη "φενετε" στις συσκευες, αλλα μονο στα pc, αν αυτο ειναι το θεμα...
4. Να μετρανε στα Πεδια, ΟΛΕΣ οι ενισχυσεις της Ταβερνας, μαζι και αυτη της 4η προσπαθειας σε διαπραγματευσεις...ντροπη σας (στους δημιουργους) που το αναφερω κιολλας...
5.Το χρονομετρο του μηδενισμου της φθορας, να αφορα τον καθενα ξεχωριστα, και να μηδενιζει σε 24 ωρες απο την 1η μαχη με 0% του καθενα μας...αλλιως μεταφεραμε το 8 το βραδυ, στις 11,30 με 12,30 το βραδυ....
6.Να δημοσιευθει ενα μανουαλ, με απαντησεις στα περισσοτερα εκ των ερωτηματων που εχουν εδω αναρτηθει, και δεν εχουν -ακομα- απαντηθει, αππο τη διαχειρηση....να ενημερωθει η ελληνικη εκδοση της FoEπεδια....

Αυτα για αρχη, μου ερχονται στο μυαλο, θα εχουμε και συνεχεια μαλλον, αναλογα με το ποσο και ποτε θα ακουστουν τα απαιτουμενα μας...!!!!
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
χαχαχαχαχαχα !!!!!
πολύ μουρμούρα ρε παιδιά . . :p
Εμένα μ αρέσουν πολύ τα πεδία, δεν το βλέπουν όλοι αρνητικά . .
Δεν ειναι υποχρεωτικό να παίζει η συντεχνία σας πάντως, μην πάρετε μέρος στα επόμενα . . και αφήστε τη συντεχνία σας να μαζεύει 10-20-30χιλ τη βδομάδα ενώ μπορεί να μαζέψει 100-200χιλ ισχύ.
Ο αδριάντας είναι δυνατό κτίριο, όταν φτάσει στο μέγιστο επίπεδο.
Τώρα αν ξοδεύετε διαμάντια πάλι δική σας επιλογή είναι, φτάσατε να κάνετε διαπραγματεύσεις χ5 χ6 χ7 γιατι ? κρίμα . .
κτίρια στις επαρχίες . . banners statues και τα φτηνά, κανεις δεν σας υποχρεώνει να spamαρετε παλάτια παντού.
όσο για τα υλικά της συντεχνίας, αφου δεν υπάρχει καμία άλλη χρήση τι σας χαλάει ακριβώς ?
υποθέτω δλδ οτι όσοι χαλάνε πολλά υλικά για ξεκλέιδωμα ζούγκλας έχουν θόλους 80 + οπότε που ακριβώς ειναι το πρόβλημα ?
το παιχνίδι μια χαρά το βρίσκω και εξελίσετε διαρκώς :)
cheers !
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
χαχαχαχαχαχα !!!!!
πολύ μουρμούρα ρε παιδιά . . :p
Εμένα μ αρέσουν πολύ τα πεδία, δεν το βλέπουν όλοι αρνητικά . .
Δεν ειναι υποχρεωτικό να παίζει η συντεχνία σας πάντως, μην πάρετε μέρος στα επόμενα . . και αφήστε τη συντεχνία σας να μαζεύει 10-20-30χιλ τη βδομάδα ενώ μπορεί να μαζέψει 100-200χιλ ισχύ.
Ο αδριάντας είναι δυνατό κτίριο, όταν φτάσει στο μέγιστο επίπεδο.
Τώρα αν ξοδεύετε διαμάντια πάλι δική σας επιλογή είναι, φτάσατε να κάνετε διαπραγματεύσεις χ5 χ6 χ7 γιατι ? κρίμα . .
κτίρια στις επαρχίες . . banners statues και τα φτηνά, κανεις δεν σας υποχρεώνει να spamαρετε παλάτια παντού.
όσο για τα υλικά της συντεχνίας, αφου δεν υπάρχει καμία άλλη χρήση τι σας χαλάει ακριβώς ?
υποθέτω δλδ οτι όσοι χαλάνε πολλά υλικά για ξεκλέιδωμα ζούγκλας έχουν θόλους 80 + οπότε που ακριβώς ειναι το πρόβλημα ?
το παιχνίδι μια χαρά το βρίσκω και εξελίσετε διαρκώς :)
cheers !
Σεβαστη η αποψη σας
εχετε υπολογισει ποτε θα φτασει στο ..τελικο επιπεδο το ειδικο κτιριο? (δηλ σε ποσους μηνες?)
Και κατι ακομη ..(θα σκαω εαν δεν το πω )
ξερετε σε μια συντεχνια υγιης φυσιολογικη κλπ δεν ειναι υποχρεωτικο ολα τα μελη της να ειναι στις τελευταιες εποχες
και αλιμονο εαν ολοι οι αρχηγοι αρχιζαν τα ''ρατσιστηκα'' σε παιχτες μικρων εποχων του στυλ εαν δεν εχεις θολο δεν ..εχεις θεση στην συντεχνια
'η βαλε στην πολη σου θολο για να κανω εγω μαχες σε χαρτες
δηλ ενα τεραστιο κτιριο για τα δεδωμενα των μικρων εποχων που δεν του προσφερει πολλα ατομικα οφελη για την εξελιξη του
και οκ .προχωρω θολο τα υπολοιπα βασικα ΜΚ που θα μπουν ..στην πολη του γειτονα?
ειλικρινα ενας νεος παιχτης τι θα κανει τον θολο στις πρωτες εποχες ?
γιατι ο θολος αξιζει για τους χορηγους μετα απο την πρωτη ..50δα επιπεδων
..πως και απο που θα βρει ποντους για να βαζει σε μκ αλλων ετσι ωστε να εχει οφελη? και παραλληλα να αναπτυσει την πολη του ?
..ποσους ΦΟΕ ποντους μπορει να μαζευει την ημερα και ποσους μπορει να ξοδευει για να προχωραει τις τεχνολογιες ?
ποσα υλικα και απο που θα τα βρει για να προχωραει εαν δεν εχει μκ υλικων και εργαστηρια υλικων ?
εκτος εαν θεωρουμε πλεον το ...παρανομο φυσιολογικο και κανονα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gabath

Ενεργό Μέλος
Τι να σου πω βρε tala, στον beta που αρχισα πριν 1 μηνα ειμαι σιδηρο και χτιζω Θολο σε λιγο μολις μου δωσουν τα υλικα οι συντεχνοι.
Στην αργυρη κατηγορια θες 3 μηνες για Αδριαντα μεγιστο επιπεδο, οσο ανεβαινεις ομως κατηγοριες πεδιων .ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.
οσο για την ζουγκλα,το να ξεκλειδωνεις τεταρτο επιπεδο οταν εχεις μεσα κοσμο χωρις ΜΚ πάλι ποιος ο λόγος ?
Οι περισοτερες συντεχνιες που παιζουν και ΣΕΣ και ασχολουντε καθημερινα εχουν προαπαιτουμενο παρατηρητηριο εδω και χρονια, απο τοτε που βγηκε και ο Θολος και αυτον. Οι μεσαιομικρες δεν παιζουν ΣΕΣ και τα υλικα μια χαρα φτανουν για ξεκλειδωμα.
Επδ ειμαι μερος μικρης συντεχνιας με τους μισους παιχτες να μην εχουν Π-Θ-Α , να πω οτι δεν εχουμε αντιμετωπισει ποτε προβλημα υλικων για ξεκλειδωμα, καθως το τεταρτο δεν το ξεκλειδωνουμε, ποιος ο λογος να παιζουμε 2 ατομα αφου οι υπολοιποι με ζορι καποιοι βγαζουν το 3.
Στα πεδία βεβαιως δεν χτισαμε τιποτα σοβαρο, σημαιουλες και αγαλματακια για ποντους, και αν πηραμε δωρο καμια πολιορκία η παλάτι, ευχαριστουμε :D

ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΠΑΙΧΤΕΣ !

εχει πιστωθεί το κερδοςσε ισχυ
απο τα πεδια μαxων η ακόμα ?
εμας οχι . . .
τα κομματια Αδριαντα ναι.
 

DeletedUser32969

Guest
Τι να σου πω βρε tala, στον beta που αρχισα πριν 1 μηνα ειμαι σιδηρο και χτιζω Θολο σε λιγο μολις μου δωσουν τα υλικα οι συντεχνοι.
Στην αργυρη κατηγορια θες 3 μηνες για Αδριαντα μεγιστο επιπεδο, οσο ανεβαινεις ομως κατηγοριες πεδιων .ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.
οσο για την ζουγκλα,το να ξεκλειδωνεις τεταρτο επιπεδο οταν εχεις μεσα κοσμο χωρις ΜΚ πάλι ποιος ο λόγος ?
Οι περισοτερες συντεχνιες που παιζουν και ΣΕΣ και ασχολουντε καθημερινα εχουν προαπαιτουμενο παρατηρητηριο εδω και χρονια, απο τοτε που βγηκε και ο Θολος και αυτον. Οι μεσαιομικρες δεν παιζουν ΣΕΣ και τα υλικα μια χαρα φτανουν για ξεκλειδωμα.
Επδ ειμαι μερος μικρης συντεχνιας με τους μισους παιχτες να μην εχουν Π-Θ-Α , να πω οτι δεν εχουμε αντιμετωπισει ποτε προβλημα υλικων για ξεκλειδωμα, καθως το τεταρτο δεν το ξεκλειδωνουμε, ποιος ο λογος να παιζουμε 2 ατομα αφου οι υπολοιποι με ζορι καποιοι βγαζουν το 3.
Στα πεδία βεβαιως δεν χτισαμε τιποτα σοβαρο, σημαιουλες και αγαλματακια για ποντους, και αν πηραμε δωρο καμια πολιορκία η παλάτι, ευχαριστουμε :D

ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΠΑΙΧΤΕΣ !

εχει πιστωθεί το κερδοςσε ισχυ
απο τα πεδια μαxων η ακόμα ?
εμας οχι . . .
τα κομματια Αδριαντα ναι.

Όχι δεν έχει πιστωθεί! Ξέρει κανένας κάτι γι αυτό??
 

JIMI HENDRIX

Μέλος
δέν έχειπιστωθεί κάτι πέραν τον αμοιβών για τον ανδριάντα....το χειροτερο δεν υπαρχει καμία ενημέρωση για το πόσο θα είναι το κέρδος σε μία συντεχνία ανάλογα βέβαια την θέση που πήρε στα πεδία και πώς θασχετίζεται με την γενική στους σες.....αν έχει κανείς κανα στοιχείο άς το πεί
 

DeletedUser32596

Guest
Τι να σου πω βρε tala, στον beta που αρχισα πριν 1 μηνα ειμαι σιδηρο και χτιζω Θολο σε λιγο μολις μου δωσουν τα υλικα οι συντεχνοι.
Στην αργυρη κατηγορια θες 3 μηνες για Αδριαντα μεγιστο επιπεδο, οσο ανεβαινεις ομως κατηγοριες πεδιων .ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.
οσο για την ζουγκλα,το να ξεκλειδωνεις τεταρτο επιπεδο οταν εχεις μεσα κοσμο χωρις ΜΚ πάλι ποιος ο λόγος ?
Οι περισοτερες συντεχνιες που παιζουν και ΣΕΣ και ασχολουντε καθημερινα εχουν προαπαιτουμενο παρατηρητηριο εδω και χρονια, απο τοτε που βγηκε και ο Θολος και αυτον. Οι μεσαιομικρες δεν παιζουν ΣΕΣ και τα υλικα μια χαρα φτανουν για ξεκλειδωμα.
Επδ ειμαι μερος μικρης συντεχνιας με τους μισους παιχτες να μην εχουν Π-Θ-Α , να πω οτι δεν εχουμε αντιμετωπισει ποτε προβλημα υλικων για ξεκλειδωμα, καθως το τεταρτο δεν το ξεκλειδωνουμε, ποιος ο λογος να παιζουμε 2 ατομα αφου οι υπολοιποι με ζορι καποιοι βγαζουν το 3.
Στα πεδία βεβαιως δεν χτισαμε τιποτα σοβαρο, σημαιουλες και αγαλματακια για ποντους, και αν πηραμε δωρο καμια πολιορκία η παλάτι, ευχαριστουμε :D

ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΠΑΙΧΤΕΣ !

εχει πιστωθεί το κερδοςσε ισχυ
απο τα πεδια μαxων η ακόμα ?
εμας οχι . . .
τα κομματια Αδριαντα ναι.
Τα κομμάτια τα πήραμε και εμείς, την ισχύ όμως όχι. Υποτίθεται ότι ως 1η συντεχνία που βγήκαμε θα παίρναμε 165χ ισχύ (αργυρή κατηγορία) αλλά στη μπάρα των επιπέδων δε μπήκε τίποτα. Ελπίζω να πρόκειται για σφάλμα που θα διορθωθεί άμεσα γιατί θα είναι άδικο μετά από τόσο κόπο, χρόνο, αγαθά, μονάδες και διαμάντια που διέθεσαν όλα τα μέλη μας επί 11 μέρες -κυρίως γι' αυτή την ισχύ- να μην την πάρουμε.
 

DeletedUser32969

Guest
edit by iris: αφαιρέθηκε εξωτερικός σύνδεσμος

Εδώ λέει οτι προστίθενται στον καθημερινό υπολογισμό του server
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Gabath

Ενεργό Μέλος
όλα καλά ναι βιάστηκα my bad :)
ισχύς εδώθη προετοιμαζόμαστε για την Πέμπτη !
 

nikosch

Banned
Ξεκάθαρα η εταιρια κοιταει μονο πως θα τα παρει, νομιζω είναι κατανοητο απ ολους ετσι?
κατά τ αλλα καθόμασταν κ γράφαμε σεντονια για σφαλματα καθημερινα,.. Να εχουν την τσιπα τουλάχιστον να λενε τα πραγματα με τ ονομα τους κ όχι να περνανε καποιοι μηνες κ να διορθωνουν θαυμαστικα κ παρενθεσεις..
Ένα μονιμο ιβεντ για σπρώξιμο διαμαντιων, αυτό είναι τα πεδια μαχων κ φυσικα καταναγκαστικο εργο από ένα σημειο κ μετα για οποιον θ ασχοληθεί σοβαρα...
Καλη δυναμη κ η κατηφορα συνεχιζεται
 

DeletedUser32227

Guest
θα ηθελα να μαθω πως παιρνει prestige η συντεχνια (οχι ισχυ στο επιπεδο)
μιλαω καθαρα για το prestige στη παγκοσμια καταταξη απο τα πεδια Μαχων.
Αναλογα με την κατηγορια που εισαι ειναι στανταρ αυτο που παιρνεις?
Εχει καποιο στανταρ η κατηγορια και προσθετει κι αλλο αναλογα με τους ποντους που πηρε στο πρωταθλημα που εληξε? πως υπολογιζεται?

Επισης καποιες διορθωσεις που πρεπει να γινουν ειναι να υπαρχουν δικαιωματα για να ξεκινησει η μαχη σε καποιον τομεα (οπως στον ΣΕΣ που ειναι τα δικαιωματα του εμπιστου) και να υπαρχει ιστορικο να βλεπουμε ποιος κατακτα τον καθε τομεα
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
Το μόνο που θα βρεις για prestige προς το παρον ειναι αυτο.
Βοηθαει πολυ οποιες συντεχνιες ειναι ενεργες ανεβηκαν πολλες θεσεις με το ++prestige από τα πεδία.

 
Κορυφή