Περισσότερες χρήσεις σε ορισμένα κτίρια

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser29139
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser29139

Guest
Τα κτίρια στο παιχνίδι παρέχουν νομίσματα, μετάλλια, προμήθειες, αγαθά, ικανοποίηση κ.α. Κατά τη γνώμη μου πιστεύω πώς πρέπει να προστεθούν κι' άλλες χρήσεις σε ορισμένα κτίρια που θα κάνουν πιο εύκολο ή πιο ενδιαφέρον το παιχνίδι.

Πολλά είναι τα διακοσμητικά ή πολιτιστικά κτίρια τα οποία θα νόμιζε κανείς πως κάνουν κάτι ενδιαφέρον, αλλά αντιθέτως παρέχουν μόνο ικανοποίηση. Ας πάρουμε για παράδειγμα... το Ζέπελιν της Προοδευτικής Εποχής. Κοστίζει 600 διαμάντια. Βέβαια, παρέχει μια ικανοποιητική ποσόητα ικανοποίησης και είναι και αρκετά ωραίο κτίρια. Θα μπορούσε όμως να κάνει και κάτι άλλο από το να στέκεται όλη μέρα και να ομορφάινει τις πόλεις μας. Δεν είναι ανάγκη να γίνει τίποτα μεγάλο, όπως για παράδειγμα να αρχίσει να πετάει γύρω από την πόλη (αν και θα' ταν ωραίο). Σκεφτόμουν κάτι μικρό όπως, για πράδειγμα, όταν κάνεις κλικ στο Ζέπελιν να σε ''πετάει'' στον Παγκόσμιο Χάρτη. Μπορεί να ακούγεται ανόητο (γιατί το κουμπί για τον χάρτη είναι ακριβώς δίπλα) αλλά είναι μια μικρή λεπτομέρεια. Εδώ είναι μια λίστα με τις αλλαγές που θα μπορούσαν να γίνουν στα κτίρια:

1)Χαρτογράφος (Ύστερος Μεσαίωνας)- Ό,τι θα κάνει και το Ζέπελιν. Θα σε στέλνει στο χάρτη.

2)Γκιλοτίνα (Αποικιακή Εποχή) / Κρεμάλα (Πρώιμος Μεσαίωνας) / Διαπόμπευση (Πρώιμος Μεσαίωνας) - Αυτά τα 3 κτίρια ίσως θα μπορούσαν να αφαιρέσουν έναν πολίτη κάθε φορά που κλικάρεις. Δε ξέρω που θα βοηθούσε αυτό, αλλά καλές είναι και οι λεπτομέρειες.

3)Είσοδος στο μετρό (Προοδευτική Εποχή)- Αυτό θα είναι λίγο δύσκολο να το εξηγήσω. Βασικά, εάν μια είσοδος στο μετρό έχει δρόμο συνδεδεμένο με το δημαρχείο, τότε μεταφέρει αυτήν την ιδιότητα στις άλλες είσόδους στο μετρό που έχω. Έτσι, έαν εχω ένα μέρος όπου δεν μπορώ να βάλω δρόμο συνδεδεμένο με το δημαρχείο, θα βάλω κάπου αλλού στην πόλη μια είσοδο στο μετρό που να συνδέεται με το δημαρχείο και μια άλλη στο μέρος που δεν μπορώ να έχω δρόμο προς το δημαρχείο. Δηλαδή με άλλα λόγια, εάν έχω μια είσοδο στο μετρό συνδεδεμένη, όλες οι άλλες θα λειτουργούν σαν δημαρχεία (όσον αφορά τους δρόμους). Ίσως να τα μπέρδεψα λιγάκι. :p

4)Εμπορική εταιρεία (Αποικιακή Εποχή) / Προμηθευτής Εξωτικών Αγαθών (Αποικιακή Εποχή) / Αγορά (Πρώιμος Μεσαίωνας) - Πρόσβαση στην αγορά αγαθών, όπως ακριβώς το Ζέπελιν και ο Χαρτογράφος δίνουν πρόσβαση στον χάρτη.

5)Γιατρός (Μέσος Μεσαίωνας) - Από εδώ θα μπορούμε να δούμε όλες τις πληγωμένες στρατιωτικές μονάδες, καθώς και να τις θεραπεύσουμε. Επίσης, εάν έχει πεθάνει μια μονάδα από εδώ θα μπορούμε να την αναστήσουμε με διαμάντια όπως μας επιτρέπεται και μετά την μάχη.

6) Βιβλιοθήκη (Ύστερος Μεσαίωνας) / Εκδοτικός οίκος (Προοδευτική Εποχή)- Άμεση πρόσβαση στο ιστορικό γεγονότων.

Αυτάαα! :)
 

DeletedUser30402

Guest
ωραιες ιδέες Ζουκο . αλλα στις εισοδους μετρό να μπορεις να βάλεις μόνο μονοπάτια και όχι διπλούς δρόμους !
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
οντως πολυ καλες οι προτασεις /ιδεες του Fire Lord Zuko
Εαν μου επιτρεπετε θα ηθελα να προσθεσω μια επιπλεον
Αφορα το κεντρο παρακολουθησης
http://prntscr.com/8mgrbr
Θα μπορουσε να κανει ...αυτο που λεει το ονομα του
αλλωστε δινεται και ως δωρο σε αποστολη ...
δηλ να παρακολουθει τους τομεις
πχ οταν δεχεται η συντεχνεια σου επιθεση η μπροστινη μεγαλη εικονα να αναβοσβησει και να αλλαζει χρωμα
 

DeletedUser30783

Guest
πολυ καλες προτασεις ...Μπραβω ζουκο
 
Κορυφή