Υπό Επίλυση Πιθανό σφάλμα - Ζήτηση βοήθειας

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Καλησπέρα.

Αρχικά ας δεχτούμε το ότι εγώ δεν έχω γνώσεις από τεχνολογία, απο υπολογιστές και έτσι δεν είμαι σε θέση να δώσω αναλυτικά στοιχεία.
Είμαι ένας απλός χρήστης που παίζει το παιγνίδι, έχει παρατηρίσει κάτι και θέλω να ενημερωθώ μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι και δίνω όσες πληροφορίες μπορώ.

Αν κρίνεται από την διαχείριση, ας μεταφερθεί το θέμα σε άλλον τομέα του φόρουμ.

Όταν παίζουμε σε υπολογιστή και κλείνει ένα μεγάλο κτήριο, αναβοσβήνει το εικονίδιο της απογραφής, "μπαίνουμε" στην απογραφή και βλέπουμε το πακέτα πόντων που έχουμε κερδίσει τα οποία εμφανίζονται στην αρχή.
Μάλιστα, όταν μπαίνουμε στην απογραφή τα πρώτα εικονίδια που βλέπουμε είναι αυτά των 2, των 5 και των 10 πόντων.

Σε κινητό τώρα στην ίδια περίπτωση, εμφανίζεται το κόκκινο σημάδι κάτω αριστερά, πατάμε το βελάκι, βλέπουμε το κόκκινο σημάδι στο εικονίδιο της απογραφής, μπαίνουμε στην απογραφή αλλά δεν βλέπω τα πακέτα πόντων.
Κάνω scroll down περνάω ένα σωρό πόσα και πόσα κτήρια και να χαμηλά κάτω το εικονίδιο με τα πακέτα πόντων και το κόκκινο σημαδάκι που δείχνει πόσα κερδίσαμε
Έχει αλλάξει κάτι ; Γιατί να πρέπει ο παίκτης να ψάξει κάτω χαμηλά στη λίστα να δει πόσα πακέτα πόντων κέρδισε.
Δεν ήταν έτσι παλιά.

Το έχει παρατηρίσει κάποιος άλλος ;

Θα ζητήσω να μη κλειδωθεί το θέμα.
Θα ζητήσω να υπάρξει προθυμία από όποιο μέλος της ομάδας, διαχειριστή και μη, να βοηθήσει.

Να ξαναπώ ,,,,
Δεχόμαστε ότι εγώ δεν έχω γνώσεις να δώσω στοιχεία για το τι browser έχω, τι κινητό και τι έκδοση android και ό,τι άλο έχω.
Δεχόμαστε ότι δεν κάποιον να με βοηθήσει να βρώ αυτά τα στοιχεία, δεν έχω κάποιον να γράψει αυτά τα στοιχεία.
Δεν είναι λόγος για να κλειδώσει το θέμα και να μη λάβω βοήθεια.
Σαφώς και τα στοιχεία αυτά βοηθάνε, δεν είναι όμως μονόδρομος.

Ίσως το θέμα μπορεί να μεταφερθεί σε διαφορετικό τομέα του φόρουμ για να μην είναι εδώ που αναφέρουμε πρόβλήματα.

Γράφω όχι για να δηλώσω κάποιο σφάλμα, γράφω για να ζητήσω βοήθεα σε κάτι.
Αν είναι σφάλμα, θα φανεί, αλλά θα πρέπει να εξεταστεί ως προς τα στοιχεία που μπορώ να δώσω.
Με κριτήριο αυτό, ίσως το θέμα να μεταφερθεί σε άλλον τομέα.

Πολύ σωστά να αναφέρουμε ένα σφάλμα ακολουθόντας τις οδηγίες, πρέπει όμως να υπάρχει προθυμία και θέληση να βοηθήσουμε με τα στοιχεία που έχουμε.
Πολύ σωστά να αναφέρουμε ένα σφάλμα ακολουθόντας τις οδηγίες, δεν προϋποθέτει όμως ότι το κάθε μέλος τις γνωρίζει.

Παραθέτω βίντεο κα άλλο ένα για να υπάρχει μια καλύτερη εικόνα του θέματος που έχω.

Δεν είναι κάτι σπουδαίο.
Προσπαθώ να καταλάβω αν συμβαίνει μόνο σε μένα.
Αν ήταν κάποιο σφάλμα, δε θα είχε αναφερθεί και από άλλους ;
Όχι απαραίτητα.
Προσπαθώ λοιπόν να καταλάβω τι και πως.

Αν δεν υπάρχει πρόσβαση στα video, ενημερώστε με.
(καταργήθηκαν οι σύνδεσμοι που οδηγούσαν σε ιστότοπο ο οποίος απαιτούσε ταυτοποίηση κατά συνέπεια έκθεση προσωπικών δεδομένων)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Καλησπέρα.

Αρχικά ας δεχτούμε το ότι εγώ δεν έχω γνώσεις από τεχνολογία, απο υπολογιστές και έτσι δεν είμαι σε θέση να δώσω αναλυτικά στοιχεία.
Είμαι ένας απλός χρήστης που παίζει το παιγνίδι, έχει παρατηρίσει κάτι και θέλω να ενημερωθώ μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι και δίνω όσες πληροφορίες μπορώ.

Αν κρίνεται από την διαχείριση, ας μεταφερθεί το θέμα σε άλλον τομέα του φόρουμ.

Όταν παίζουμε σε υπολογιστή και κλείνει ένα μεγάλο κτήριο, αναβοσβήνει το εικονίδιο της απογραφής, "μπαίνουμε" στην απογραφή και βλέπουμε το πακέτα πόντων που έχουμε κερδίσει τα οποία εμφανίζονται στην αρχή.
Μάλιστα, όταν μπαίνουμε στην απογραφή τα πρώτα εικονίδια που βλέπουμε είναι αυτά των 2, των 5 και των 10 πόντων.

Σε κινητό τώρα στην ίδια περίπτωση, εμφανίζεται το κόκκινο σημάδι κάτω αριστερά, πατάμε το βελάκι, βλέπουμε το κόκκινο σημάδι στο εικονίδιο της απογραφής, μπαίνουμε στην απογραφή αλλά δεν βλέπω τα πακέτα πόντων.
Κάνω scroll down περνάω ένα σωρό πόσα και πόσα κτήρια και να χαμηλά κάτω το εικονίδιο με τα πακέτα πόντων και το κόκκινο σημαδάκι που δείχνει πόσα κερδίσαμε
Έχει αλλάξει κάτι ; Γιατί να πρέπει ο παίκτης να ψάξει κάτω χαμηλά στη λίστα να δει πόσα πακέτα πόντων κέρδισε.
Δεν ήταν έτσι παλιά.

Το έχει παρατηρίσει κάποιος άλλος ;

Θα ζητήσω να μη κλειδωθεί το θέμα.
Θα ζητήσω να υπάρξει προθυμία από όποιο μέλος της ομάδας, διαχειριστή και μη, να βοηθήσει.

Να ξαναπώ ,,,,
Δεχόμαστε ότι εγώ δεν έχω γνώσεις να δώσω στοιχεία για το τι browser έχω, τι κινητό και τι έκδοση android και ό,τι άλο έχω.
Δεχόμαστε ότι δεν κάποιον να με βοηθήσει να βρώ αυτά τα στοιχεία, δεν έχω κάποιον να γράψει αυτά τα στοιχεία.
Δεν είναι λόγος για να κλειδώσει το θέμα και να μη λάβω βοήθεια.
Σαφώς και τα στοιχεία αυτά βοηθάνε, δεν είναι όμως μονόδρομος.

Ίσως το θέμα μπορεί να μεταφερθεί σε διαφορετικό τομέα του φόρουμ για να μην είναι εδώ που αναφέρουμε πρόβλήματα.

Γράφω όχι για να δηλώσω κάποιο σφάλμα, γράφω για να ζητήσω βοήθεα σε κάτι.
Αν είναι σφάλμα, θα φανεί, αλλά θα πρέπει να εξεταστεί ως προς τα στοιχεία που μπορώ να δώσω.
Με κριτήριο αυτό, ίσως το θέμα να μεταφερθεί σε άλλον τομέα.

Πολύ σωστά να αναφέρουμε ένα σφάλμα ακολουθόντας τις οδηγίες, πρέπει όμως να υπάρχει προθυμία και θέληση να βοηθήσουμε με τα στοιχεία που έχουμε.
Πολύ σωστά να αναφέρουμε ένα σφάλμα ακολουθόντας τις οδηγίες, δεν προϋποθέτει όμως ότι το κάθε μέλος τις γνωρίζει.

Παραθέτω βίντεο κα άλλο ένα για να υπάρχει μια καλύτερη εικόνα του θέματος που έχω.

Αν δεν λειτουργεί, εμημερ

Καλησπέρα.

Αρχικά ας δεχτούμε το ότι εγώ δεν έχω γνώσεις από τεχνολογία, απο υπολογιστές και έτσι δεν είμαι σε θέση να δώσω αναλυτικά στοιχεία.
Είμαι ένας απλός χρήστης που παίζει το παιγνίδι, έχει παρατηρίσει κάτι και θέλω να ενημερωθώ μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι και δίνω όσες πληροφορίες μπορώ.

Αν κρίνεται από την διαχείριση, ας μεταφερθεί το θέμα σε άλλον τομέα του φόρουμ.

Όταν παίζουμε σε υπολογιστή και κλείνει ένα μεγάλο κτήριο, αναβοσβήνει το εικονίδιο της απογραφής, "μπαίνουμε" στην απογραφή και βλέπουμε το πακέτα πόντων που έχουμε κερδίσει τα οποία εμφανίζονται στην αρχή.
Μάλιστα, όταν μπαίνουμε στην απογραφή τα πρώτα εικονίδια που βλέπουμε είναι αυτά των 2, των 5 και των 10 πόντων.

Σε κινητό τώρα στην ίδια περίπτωση, εμφανίζεται το κόκκινο σημάδι κάτω αριστερά, πατάμε το βελάκι, βλέπουμε το κόκκινο σημάδι στο εικονίδιο της απογραφής, μπαίνουμε στην απογραφή αλλά δεν βλέπω τα πακέτα πόντων.
Κάνω scroll down περνάω ένα σωρό πόσα και πόσα κτήρια και να χαμηλά κάτω το εικονίδιο με τα πακέτα πόντων και το κόκκινο σημαδάκι που δείχνει πόσα κερδίσαμε
Έχει αλλάξει κάτι ; Γιατί να πρέπει ο παίκτης να ψάξει κάτω χαμηλά στη λίστα να δει πόσα πακέτα πόντων κέρδισε.
Δεν ήταν έτσι παλιά.

Το έχει παρατηρίσει κάποιος άλλος ;

Θα ζητήσω να μη κλειδωθεί το θέμα.
Θα ζητήσω να υπάρξει προθυμία από όποιο μέλος της ομάδας, διαχειριστή και μη, να βοηθήσει.

Να ξαναπώ ,,,,
Δεχόμαστε ότι εγώ δεν έχω γνώσεις να δώσω στοιχεία για το τι browser έχω, τι κινητό και τι έκδοση android και ό,τι άλο έχω.
Δεχόμαστε ότι δεν κάποιον να με βοηθήσει να βρώ αυτά τα στοιχεία, δεν έχω κάποιον να γράψει αυτά τα στοιχεία.
Δεν είναι λόγος για να κλειδώσει το θέμα και να μη λάβω βοήθεια.
Σαφώς και τα στοιχεία αυτά βοηθάνε, δεν είναι όμως μονόδρομος.

Ίσως το θέμα μπορεί να μεταφερθεί σε διαφορετικό τομέα του φόρουμ για να μην είναι εδώ που αναφέρουμε πρόβλήματα.

Γράφω όχι για να δηλώσω κάποιο σφάλμα, γράφω για να ζητήσω βοήθεα σε κάτι.
Αν είναι σφάλμα, θα φανεί, αλλά θα πρέπει να εξεταστεί ως προς τα στοιχεία που μπορώ να δώσω.
Με κριτήριο αυτό, ίσως το θέμα να μεταφερθεί σε άλλον τομέα.

Πολύ σωστά να αναφέρουμε ένα σφάλμα ακολουθόντας τις οδηγίες, πρέπει όμως να υπάρχει προθυμία και θέληση να βοηθήσουμε με τα στοιχεία που έχουμε.
Πολύ σωστά να αναφέρουμε ένα σφάλμα ακολουθόντας τις οδηγίες, δεν προϋποθέτει όμως ότι το κάθε μέλος τις γνωρίζει.

Παραθέτω βίντεο κα άλλο ένα για να υπάρχει μια καλύτερη εικόνα του θέματος που έχω.

Δεν είναι κάτι σπουδαίο.
Προσπαθώ να καταλάβω αν συμβαίνει μόνο σε μένα.
Αν συναίβεναι και σε άλλους, δε θα είχε αναφερθεί και από άλλους ;
Όχι απαραίτητα.
Προσπαθώ λοιπόν να καταλάβω τι και πως.

Αν δεν υπάρχει πρόσβαση στα video, ενημερώστε με.
Καλημέρα.
Κάνοντας μία ανάρτηση για πιθανό σφάλμα (bug) εδώ, η Ομάδα Υποστήριξης, ενημερώνετε μεν αλλά, εάν το θέμα αφορά μόνο έναν παίκτη, δεν μπορεί να το ελέγξει καθώς δεν έχει στη διάθεσή της όλα τα απαραίτητα δεδομένα, όπως έκδοση περιηγητή, λειτουργικό κτλ
Γι' αυτό το λόγο, καλό θα ήταν, να δημιουργείται από τον παίκτη και μία αναφορά (ticket), ώστε να έχουμε στη διάθεσή μας όλες οι απαραίτητες πληροφορίες για εκτενέστερο έλεγχο του πιθανού σφάλματος.
Γίνεται κατανοητό εκτιμώ ότι, σε περίπτωση που παίζετε και από Η/Υ και από την εφαρμογή για κινητά, η αναφορά θα πρέπει να γίνει από το μέσο που παρουσιάζεται το πιθανό σφάλμα, στη συγκεκριμένη περίπτωση το κινητό σας.
Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση!
 

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Έγινε δημιουργία αναφοράς (ticket).

Μου προκαλεί εντύπωση γιατί ακόμα και μετά επανεγκατάσταση της εφαρμογής, συμβαίνει το ίδιο.
Δεν έχω δοκικάσει να χρησιμοποιήσω διαφορετική συσκευή.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Demme

Vilya

Ενεργό Μέλος
Το παρόν σφάλμα έχει ήδη αναφερθεί και είναι υπό κατασκευή/διόρθωση.
Θα παρακαλούσα σε μελλοντικές πιθανές αναφορές σφαλμάτων να γίνει μια πιο σωστή περιγραφή του προβλήματος στον τίτλο.
Το παρόν κλείνει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή