Επιλυμένο Πρόβλημα εμφάνισης στοιχείων ΜΚ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
1585811684654.png
Αυτό συμβαίνει κατά την επιστροφή στο τρέχον επίπεδο αφού έχεις μεταβεί σε ένα από τα προηγούμενα.
 

finrοd

Banned
Το δοκίμασα. Δεν μου το κάνει. Για να πω την «αμαρτία» μου, θέλησα να δω αν πατώντας το κουμπί στο πεδίο που εμφανίζεται το αρνητικό νούμερο θα μου έδινε ...ρέστα το σύστημα. Θα γέμιζα την αποθήκη με πακέτα πόντων!!!
Τελικά το μόνο που διαπίστωσα είναι πως διορθώθηκαν και δεν υπάρχουν τα προβλήματα απεικόνισης, π' αναφέρθηκαν σ' άλλο θέμα, σαν επιχειρούνταν η εμφάνιση προηγούμενων, ήδη ολοκληρωμένων επιπέδων.
 

finrοd

Banned
Ουπς! Συνέβει. Όχι ακριβώς αυτό, (δεν εμφάνιζε αρνητικό πρόσημο), κι όχι σε δικό μου ΜΚ αλλά σε ΜΚ έτερου παίκτη.
GB_fp.jpg

«Βολιζόμαστε» που θα 'λεγε κι ο Μάριος, στα Ναξιώτικα! Μαστροχαλαστήδες! Διορθώνουμε ένα σφάλμα, ρημάζοντας ταυτόχρονα κάτι το σωστό.
Το λατρεύω αυτό το παιχνίδι! :)

Θέλησα να βοηθήσω έναν συμπαίκτη που έστειλε ομαδικό μήνυμα ζητώντας βοήθεια για να στήσει το ΜΚ «Πήλινος Στρατός». Δεν πρόλαβα στ' αγαθά. Σκέφτηκα να βοηθήσω συνεισφέροντας πόντους.
Έριξα μια ματιά στα προηγούμενα επίπεδα και επιστρέφοντας στο 3ο επίπεδο είδα αυτό που στην πρώτη εικόνα είναι αποτυπωμένο.
Το 3ο επίπεδο του Πήλινου Στρατού δεν απαιτεί μόνο 90 φόρτζ πόντους για να ολοκληρωθεί.

Βάζοντας τους 10 που στη ράβδο πόντων είχα, συνέχισα πληκτρολογώντας την ποσότητα των 110 για να συμπληρώσω και είδα αυτό που στην 2η εικόνα φαίνεται.
Το ενημερωτικό μήνυμα στο αναδυόμενο πλαίσιο. (για το περιεχόμενο του θα συζητήσουμε στην ενότητα για τις μεταφράσεις!).

Θέλοντας μη θέλοντας, έβαλα τους 80 που 'χε την ...καλοσύνη να μου επιτρέψει κι είδα αυτό που στην 3η εικόνα φαίνεται.
Η αναγραφή της ποσότητας των φορτζ πόντων που απαιτούνται για την ολοκλήρωση του επιπέδου ήρθε στα ...ίσα της.

Συνέχισα, προσθέτοντας και τους υπόλοιπους 30 φορτζ πόντους, κι όλα καλά, όπως φαίνεται στην 4η εικόνα.

ΥΓ (αλατοπιπερωμένο και γι' αυτό μη άμεσα αναγνώσιμο!)
Προς προγραμματιστές: Μπορείτε να φτιάξετε ένα «προγραμματάκι», κάτι σαν εργαλείο αποσφαλμάτωσης, (γλωσσοραγιαδιστί: debugger), που να προλέγει, (κι όχι εκ των υστέρων να εντοπίζει), το τι σωστό θα χαλάσει, κάθε που η ΙΝΝΟ διορθώνει ένα εσφαλμένο; Ίσως εξασφαλίσετε μια θέση για επαγγελματική σταδιοδρόμηση σ' αυτήν.
Εντάξει, αστειεύομαι. Κρίμα γιατί η ανταπόκριση στο να διορθωθεί το σφάλμα απεικόνισης σαν ήδη ολοκληρωμένα επίπεδα ΜΚ εμφανίζαμε, ήταν άμεση και, όντως, διόρθωσε το πρόβλημα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Το σφάλμα επιβεβαιώθηκε κι έχει ήδη αναφερθεί στους τεχνικούς μας :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή