Πρόταση για Τελειοποίηση και Κινητοποίηση και ΜΚ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31279
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser31279

Guest
Σαν παίχτης του Forge of Empires, κάνω μια πρόταση για να προστεθεί σαν Μεγάλο Κτίριο ο Παρθενώνας! Σας ευχαριστώ! Η πρόταση για Τ/Κ αποσύρθηκε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Πολυ ομορφη η προταση σου αν και νομιζω οτι στο παρελθον ειχε προταθει ξανα οταν υπηρχε ενας διαγωνισμος για το ποιο θα ηταν το επομενο ΜΚ
-δεν θυμαμαι ποιο ειχε κερδισει τοτε μαλλον..η διαστημικη πινεζα-
εαν μου επιτρεπεις θα ηθελα να συμπληρωσω λιγο την προταση σου
γιατι το ΜΚ συνηθως πρεπει να εχει σχεση με την εποχη που ειναι
1) Να ειναι οπως το παρατηρητηριο δηλ εχτρα Με υλικα εποχης σιδηρου
Να μειωνει τον χρονο παραγωγης των αγαθων , του ατομου που το εχει
2) Επειδη ο Παρθενωνας θεωρειται μεχρι (..τουλαχιστον σημερα) προστατευομενος απο καθε εχθροπραξια
Να δινει σε τομεις της συντεχνειας του , ωρες επιπλεον προστασιας
αναλογα δε με το επιπεδο να αυξανονται ειτε οι ωρες ειτε ο αριθμος των τομεων


ΜΝΜ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΕΣ
Θεωρω οτι ειναι καιρος το FOE , δηλ. ενα παιχνιδι στρατηγικης που δηλωνει οτι ασχολειται με την ιστορια και την εξελιξη της ανθρωποτητας
να κανει και ενα ΜΚ που να εχει σχεση με τον τοπο που δημιουργησε ..τις λεξεις αυτες και θεμελειωσε τις βασικες αρχες τους
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30097

Guest
Γεια χαρά,
Για το πρώτο ζήτημα που βάζεις, θαρρώ πως δε θα 'ναι και τόσο χρήσιμο αυτό το κουμπί μαζικής βοήθειας προς το σύνολο των γειτόνων και των μελών της συντεχνίας. Το λέω αυτό γιατί συνήθως στη γειτονιά σε ένα μέρος των γειτόνων κάνεις Τ/Π και σε 'να άλλο μέρος προτιμάς να κάνεις μάχες. Πώς θα γίνεται αυτός ο διαχωρισμός;
Επίσης, στις οργανωμένες συντεχνίες κάποια μέλη είναι επιφορτισμένα να κάνουν συγκεκριμένες ενέργειες Τ/Π σε συγκεκριμένα κτίρια συγκεκριμένων μελών. Το κουμπί μαζικής Βοήθειας θα είναι κι εκεί άχρηστο.
Σαν συμπληρωματικό των ήδη υπαρχόντων, θα μπορούσε να μπει.
Ίσως θα ήταν καλό να μπει κι ένας "αυτόματος πιλότος", ο οποίος θα αναλαμβάνει να κάνει για τον κάθε παίκτη τις ενέργειες μιας εβδομάδας, και του οποίου ο προγραμματισμός δε θα απαιτεί πάνω από 5-10 λεπτά. Τι λέτε;
Ε, να φτιάξει και η εταιρεία μερικά bot να τα πουλάει και να παίζουν εκείνα για μας.
Μην ανησυχείτε, αστειεύομαι...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα θεωρω οτι εκανε οντως πλακα
ομως επειδη προεχει ..ο Παρθενωνας .... εσυ βασικα φταις τι το ηθελες να το πεις
εγω τωρα εχω ετοιμο και το σχεδιο
για να μην πολυ ψαχνουν τα κανονικα χρωματα ..και τις διαστασεις 2χ4
http://prntscr.com/9pr2uv
 

cknadia

Μέλος
Ναιιιιιιιι και μετά και μετά.....να μπει κι ένα event frontex κατά τη διάρκεια του οποίου δεν θα μπορούν να γράφονται νέοι παίκτες, και ανάμεσα στους τομείς θα φυτρώνουν ηλεκτροφόρα σύρματα πάνω στα οποία θα τζιτζιρίζονται αθώοι επίστρατοι που παίρνουν τον αέρα τους...αυτές είναι προτάσεις για να ξανακινηθεί το παιχνίδι...γουστάρω τρελά.....δωσ' τε κι άλλο...εσάς θέλουμε, εσάς θέλουμε!!!!! :p:D:p:D
 

Nightvisitor

Μέλος
Καλησπερα στην παρεα!!
Εγω εχω αλλη προταση . Το μεγαλο κτηριο <Μπανανοφλουδα>
Οποιος το εχει στην πολη του και δεχεται επιθεση απο γειτονα τοτε ο τελευταιος θα παταει την μπανανοφλουδα , θα τρωει τα μουτρα του και θα αποφευγει την επιθεση.
Οσο μεγαλυτερο επιπεδο ΜΚ τοσο πιο πολλες μπανανοφλουδες ο αμυνομενος!
 

DeletedUser30097

Guest
@nightvisitor
Να 'σαι καλά. Είναι το πιο σοβαρό αστείο που έχω διαβάσει, γι' αυτό και το "like".
Και γιατί όχι; Ας γίνει!!! χαχαχα
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνω να προστεθει σαν ΜΚ ο Παρθενωνας.
 

DeletedUser31199

Guest
200 πατηματα και ουτε ενα σχεδιο,πριν ενα λεπτο ποιος στον Β κοσμο.μαλλον μου κρατανε μουτρα επειδη τους ειπα οτι δεν εχουν καλη υποστηριξη.
πιαστηκε το χερι μου
 

DeletedUser31199

Guest
συγνωμη αλλα γιατι υπαρχει το κουμπι ρε παιδια πιαστηκε το χερι μου παλι αυτο ειναι ντροπη(και χθες παλι στον β ουτε ενα σχεδιο στα 200 πατηματα),214 πατηματα πριν λιγο στον γ και μου εδωσε ενα σχεδιο στο 212 πατημα.
σορρυ αλλα πρεπει να λεμε τα πραγματα οπως συμβαινουν
 

DeletedUser

Guest
συγνωμη αλλα γιατι υπαρχει το κουμπι ρε παιδια πιαστηκε το χερι μου παλι αυτο ειναι ντροπη(και χθες παλι στον β ουτε ενα σχεδιο στα 200 πατηματα),214 πατηματα πριν λιγο στον γ και μου εδωσε ενα σχεδιο στο 212 πατημα.
σορρυ αλλα πρεπει να λεμε τα πραγματα οπως συμβαινουν

Δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος κανόνας κάπου που να λέει ότι με τόσα(χ) πατήματα κερδίζετε σχέδια...μακάρι να ήταν έτσι αλλά δεν είναι!Πολύ εύκολο είναι να κατηγορούμε κάποιους για οτιδήποτε δεν μας αρέσει η νομίζουμε ότι αδικούμαστε αλλά δεν κερδίζουμε κάτι κάνοντας το!Εγώ προσωπικά έχω ξεχάσει από πότε έχει να μου δώσει σχέδιο από το πάτημα βοηθειών,αλλά και όταν στην αρχή μου τα έδινε αέρα πατέρα δεν είπα και σε κανέναν ευχαριστώ....

Καλή σου συνέχεια και ελπίζω να βρεις τα σχέδια που τόσο πολύ ψάχνεις!
 

DeletedUser31199

Guest
φιλε μου νομιζω κανεις λαθος(δεν ειμαι 100% σιγουρος)αλλα καπου εχω διαβασει οτι πχ με 80-100 πατηματα παιρνεις 1 σχεδιο,δεν ψαχνω φιλε μου ενα σχεδιο αλλα αντιθετος εχω πολλα σχεδια,συζητηση κανουμε και μπορει να κανω εγω λαθος και να μην το εχω διαβασει σωστα
 

DeletedUser28896

Guest
Οχι δεν υπάρχει κάτι που να λέει στις 100 βοήθειες 1 σχέδιο.

Η απόδοση σχεδίων είναι θέμα τύχης.
Μπορεί κάποιος να αρχίσει να κανει βοήθειες και να πάρει 5 σχέδια στη σειρά η να πάρει 5 σχέδια στις 8 βοήθειες, μπορεί να τύχει να μη πάρεις σχέδιο για 2 μέρες.
 

DeletedUser30097

Guest
Η παρουσία του «Αγάλματος του Δία» δε μας ικανοποιεί;
Και γιατί δηλαδή θα πρέπει ένα Μ/Κ από την Ελλάδα να έχει σχέση και ν' αναφέρεται στην αρχαιότητα;
Ο «Πύργος του Ο.Τ.Ε.» εντός του χώρου της Διεθνούς Έκθεσης Θεσσαλονίκης για παράδειγμα δε μας κάνει;
Πρωτοποριακή η σχεδίαση του, φτιαγμένος έτσι ώστε ανάλογα από το ποια γωνία πέφτει πάνω του το φως του ήλιου να εμφανίζει διαφορετικό σχήμα και σίγουρα σύμβολο και αξιοθέατο, (μαζί με τον Λευκό Πύργο και το Γεντί Κουλέ), της νυν συμπρωτεύουσας και πρώην συμβασιλεύουσας, επί βυζαντινής εποχής.
 
Κορυφή