Πως ικανοποιείται τελικά ο λαός;

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser32763
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser32763

Guest
Ποιο είναι το όριο για την απόλυτη ικανοποίηση; Εχω τρεις αποστολές που μου ζητούν να ικανοποιήσω τον λαό μου. Εχω φτάσει μέχρι και σχεδόν 9.000 plus, στη διαφορά παρεχόμενης ικανοποίησης και αιτήματος. Τι στο διάολο πρέπει να κάνω;
 

Timothy Leary

Μέλος
Γεια σου φίλε vertigo κ καλώς ήρθες. Το 1ο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να μην αναφέρεσαι εδώ μέσα στον 'διάολο'...διότι θα έρθει...θα μας πάρει...κ θα μας σηκώσει...κ άντε να βρεις άκρη μετά...
Το 2ο πράγμα είναι να εξακολουθείς να προσφέρεις Ικανοποίηση στους κατοίκους σου μέχρι η φατσούλα πάνω αριστερά κ δίπλα στον Πληθυσμό σου να γίνει χαμογελαστή. Δηλαδή να κάνει γκριμάτσα χαμόγελου και όταν ακουμπάς το ποντίκι σου επάνω να λέει: Οι πολίτες σου είναι πολύ ευχαριστημένοι!
Το όριο είναι 120% (δλδ Παραγωγικότητα 120%), δεν πάει παραπάνω ότι και να κάνεις, και δεν χρειάζεται εξάλλου.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Απο τη στιγμη που οπως λες εχεις 9000+ στη διαφορα αιτηματος και παρεχομενης ικανοποιησης, εισαι οκ...
Αν ομως σου ζηταει καποιο ποσο ικανοποιησης μια αποστολη (αν εχει δλδ κατω απο την αποστολη μια μπαρα που θα πρεπει να γεμισει) εκει θα πρεπει να συμπληρωσεις το ποσο που σου ζηταει...
αν ειχες δλδ πριν την αποστολη 9000 ικανοποιηση και σου ζηταει ακομα 2000, θα πρεπει να πας στις 11χιλ...
Αν δεν συμβαινει αυτο, τοτε αιτημα στην υποστηρηξη, κατι δεν παει καλα...
 

DeletedUser32763

Guest
Αναφέρομαι στις αποστολές που μου ζητάν να ικανοποιήσω τον λαό μου. Παίζω αρκετό καιρό το παιχνίδι αλλα ουδέποτε μου δόθηκε ζήτησε συγκεκριμένο ποσό ικανοποίησης, ούτε είδα ποτέ το 120%. Χτίζω πολιτιστικά, αφαιρώ πολίτες, μένει χαμογελαστό, είμαστε στο 100% αλλά η αποστολή παραμένει "ανικανοποίητη"!
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Η χαρα ή ικανοποιηση των πολιτων σου φαινεται απο την φατσουλα πανω αριστερα στην οθονη σου. Αυτη ανεβαινει φτιαχνοντας πολιτιστικα κτιρια και διακοσμητικα. Εχει 3 πιθανες περιπτωσεις .

1) Να ειναι θυμωμενη
2) Ναι ειναι χαμογελαστη
3) Να ειναι πολυ χαμογελαστη με ανοιχτο το στομα (ενθουσιασμενη)

Αυτες οι 3 περιπτωσεις λοιπον εξαρταται απο το ποση ικανοποιηση εχεις συγκριτικα με τον πληθυσμο σου. Οποτε για τις 3 περιπτωσεις εχουμε

1) Θυμωμενη ειναι αν η ικανοποιηση σου εινι λιγοτερη απο τον πληθυσμο σου. Δηλ αν εχεις 1,000 κατοικους και εχεις 900 ικανοποιηση τοτε θα εχεις θυμωμενη φατσουλα και η παραγωγικοτητα θα ειναι στο 50%

2) Χαμογελαστη απλα ειναι αν η ικανοποιηση ειναι πανω απο τον πληθυσμο σου αλλα κατω απο τον συντελεστη 1,4. Δηλ αν εχεις 1,000 κατοικους και εχεις ικανοποιηση απο 1.000 εως 1.400 (1.000 κατοικοι επι 1,4 ισον 1.400) τιοτε εισια σε αυτη την κατηγορια και εχεις παραγωγικοτητα 100%

3)Πολυ χαμογελαστη (ενθουσιασμενη) ειναι αν εχεις ικανοποιηση πανω απο τον συντελεστη 1,4 δηλ αν εχεις 1.000 κατοικους και εχεις ικανοποιηση 1.400 τουλαχιστον ή μεγαλυτερο τοτε εχεις παραγωγικοτητα 120%

Στις αποστολες οταν σου λεει "ευχαριστησε τον λαο σου" εννοει να εισαι στην μεγαλυτερη κατηγορια δηλ να εχεις 120% παραγωγικοτητα.
 

Timothy Leary

Μέλος
...ούτε είδα ποτέ το 120%

Μα ακριβώς επειδή δεν είδες το 120% δεν μπορείς να βγάλεις τις αποστολές. Από όσο θυμάμαι αυτές οι αποστολές για να ολοκληρωθούν πρέπει να έχεις Ικανοποίηση/Παραγωγικότητα στο 120%, που όπως είπαμε είναι και το ταβάνι, δεν πάει παραπάνω.
Αλλά έτσι και αλλιώς πρέπει να φροντίσεις να είσαι μόνιμα στο 120% και όχι στο 100%, διότι μακροπρόθεσμα το χρειάζεσαι αυτό το extra +20% ώστε η πόλη σου να παράγει στο μάξιμουμ των δυνατοτήτων της.

:( = Θλιμμένοι πολίτες - Παραγωγικότητα στο 50% - έχεις πρόβλημα
:) = Χαρούμενοι πολίτες - Παραγωγικότητα στο 100% - δεν έχεις πρόβλημα αλλά δεν είσαι και ok
:D = Ενθουσιασμένοι πολίτες (βγάλε τα δόντια κ τη πρασινίλα αχαχα) - Παραγωγικότητα στο 120% - είσαι ok!!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλημερα
Σωστα οσα σου ειπαν οι προλαλισαντες
ομως εγω θα σε παω στα ευκολα ... φοεκικα τρικ/παραθυρακια
Ενας ευκολος και γρηγορος τροπος ειναι να χρησιμοποιησεις/ενεργοποιησεις
το μπονους της ταβερνας που σου εξασφαλιζει 120% ικανοποιηση/χαρα

http://prntscr.com/p5z9aj
και ετσι σε 1 δευτερολεπτο θα ολοκληρωθει η αποστολη
για καλο και για κακο μολις το ενεργοποιησεις εαν δεν στο δεχτει
βγες απο το φοε και ξαναμπες
και εαν θες και μια εχτρα συμβουλη ..φροντισε να το ενεργοποιησεις οταν ειναι να μαζεψεις ετσι ωστε να εχεις ..διπλο κερδος
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
νομιζω βρισκεστε ολοι σε λαθος κατευθυνση...
η ερωτηση ειναι 'πως ικανοποιειται τελικα ο λαος'
με σεξ
με λεφτα και αλλα πολλα τετοια..
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ακολουθει μνμ πριβε ..χαμηλοφωνο για να μην ακουνε οι υπολοιποι
Καλημερα κυριοι -7 μητσοι εκ Νικαιας - μαλλον κανατε ενα μικρο λαθακι* στο στουντιο
θελω να σας ενημερωσω οτι εδω ειναι το στουντιο του φορουμ του ελληνικου φοε
και οχι το στουνιο που γυριζεται η νεα ποιοτικη ταινια
''η Κοκκινοσκουφιτσα και οι 7 μητσοι εκ Νικαιας''
Ακολουθει το πιο ασχετο αστερακι
*Εγω παντως το βρισκω λογικο να κανετε λαθος την πορτα
με αυτη την περικεφαλαια που φορατε πως να δειτε ..τον αριθμο πορτας του στουντιο
 

DeletedUser32763

Guest
ακολουθει μνμ πριβε ..χαμηλοφωνο για να μην ακουνε οι υπολοιποι
Καλημερα κυριοι -7 μητσοι εκ Νικαιας - μαλλον κανατε ενα μικρο λαθακι* στο στουντιο
θελω να σας ενημερωσω οτι εδω ειναι το στουντιο του φορουμ του ελληνικου φοε
και οχι το στουνιο που γυριζεται η νεα ποιοτικη ταινια
''η Κοκκινοσκουφιτσα και οι 7 μητσοι εκ Νικαιας''
Ακολουθει το πιο ασχετο αστερακι
*Εγω παντως το βρισκω λογικο να κανετε λαθος την πορτα
με αυτη την περικεφαλαια που φορατε πως να δειτε ..τον αριθμο πορτας του στουντιο
 

DeletedUser32763

Guest
To τραγικό είναι ότι έκανα μαζική κινητοποιήση αλλά οι αποστολές ακόμα εκεί... παρότι ο λαός "ενθουσιάστηκε"
 

DeletedUser29206

Guest
To τραγικό είναι ότι έκανα μαζική κινητοποιήση αλλά οι αποστολές ακόμα εκεί... παρότι ο λαός "ενθουσιάστηκε"
Τότε σημαίνει πως δεν επαρκούν ούτε τα τελειοποιημένα πολιτιστικά και διακοσμητικά κτίρια προκειμένου να φτάσει στο 120%
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
εκανες ανανεωση μετα την ενεργοποιηση?
εβαλες το μπονους της ταβερνας ? αλλο ειναι το κιτ μαζικης κινητοποιησης
μηπως η αποστολη εχει και δευτερο σκελος και δεν το εχεις δει ?

εαν μπορεις κανε μια εικονα την αποστολη

Δοκιμασε τα κατωθι προσωρινα
1 αποσυνδεσε την πολη σου
-βγαλε τους δρομους που ειναι ενωμενοι με δημαρχειο σου
2 ξαναβαλτους
3 βγες εντελως απο το φοε και ξαναμπες
4 ενεργοποιησε το μπονους της ταβερνας
5 ξαναβγες απο το φοε και ξαναμπες
εαν δεν στο δεχτει στειλε μνμ στην διαχειριση θα εχει μπλοκαρει η αποστολη
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser32763

Guest
Ευχαριστώ για τις συμβουλές και την βοήθεια. Ξεκόλλησε η μαζική κινητοποίηση μετά απο κάποια ώρα
 
Κορυφή