Πώς μπορώ να ξεφορτωθώ/χαρίσω Forge πόντους ?

Walter

Νέο Μέλος
Το απόθεμα των forge πόντων έχει ξεπεράσει τους 150 forge πόντους. Αυτό έχει συνέπεια να μην με αφήνει το πρόγραμμα να εισπράξω από κτίρια που μεταξύ των άλλων παράγουν forge πόντους. Τα κτήρια αυτά παράγουν και άλλα αγαθά που χρειάζομαι, αλλά δεν μπορώ να τα εισπράξω.
Πώς μπορώ να χαρίσω, ή να πετάξω ή να ξοδέψω τους επί πλέον forge πόντους που έχω και μου προκαλούν ζημιά ?
 

Vilya

Ενεργό Μέλος
Μπορείς να τους βάλεις σε κάποιο Μεγάλο Κτήριο ή σε κάποια έρευνα.
 

Walter

Νέο Μέλος
Μπορείς να τους βάλεις σε κάποιο Μεγάλο Κτήριο ή σε κάποια έρευνα.
Όλα τα μεγάλα κτήρια και η έρευνα είναι γεμάτα από forge πόντους, αλλά δεν έχω άλλα αγαθά για να προχωρήσω. Μέχρι να βρω αγαθά είμαι παγιδευμένος με πολλούς forge πόντους που μου απαγορεύουν να εισπράξω από ορισμένα κτήρια παραγωγής. Φάβλος κύκλος. Πρέπει να βρω τρόπο να ξεφορτωθώ τουλάχιστον 15 forge πόντους.
Ευχαριστώ πάντως.
 

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Το απόθεμα των forge πόντων έχει ξεπεράσει τους 150 forge πόντους. Αυτό έχει συνέπεια να μην με αφήνει το πρόγραμμα να εισπράξω από κτίρια που μεταξύ των άλλων παράγουν forge πόντους. Τα κτήρια αυτά παράγουν και άλλα αγαθά που χρειάζομαι, αλλά δεν μπορώ να τα εισπράξω.
Πώς μπορώ να χαρίσω, ή να πετάξω ή να ξοδέψω τους επί πλέον forge πόντους που έχω και μου προκαλούν ζημιά ?
Πόντους μπορείς να βάλεις σε μεγάλα κτήρια φίλων, γειτόνων και συντέχνων.
Μπορείς να έρθεις σε επικοινωνία με άλλους παίκτες και να κάνετε ανταλλαγή, παράδειγμα να βάλεις εσύ 50 και να σου βάλει και το άλλο άτομο 50.
Σε πολλές συντεχν'ιες γίνονται ανταλλαγές πόντων μεταξύ των μελών της.

Προσοχή να μη γίνεις θύμα και σε εκμεταλευτούν.
Δίνεις πόντους, παίρνεις πόντους.

Υπάρχει και ο τρόπος, περισσότερο στις συντεχνίες, όπου βάζεις πόντους με το σύστημα του 1,9.
Γίνεται συμφωνία ο κάθε παίκτης να πάρει κάποια θέση.
Αυτός που θα πάρει την όποια θέση, βάζει του πόντους που δίνει η επιστροφή αυτή η θέση πολλαπλασιασμένους με 1.9.

Σε κάθε κτήριο όταν βάζουμε πόντους, δίπλα στα δεξιά έχει ένα εικονίδιο, ένα κυκλάκι.
Βάζοντας το δείκτη του ποντικιού εκεί (πατώντας το εικονίδιο σε κινητό) δείχνει τι δίνει η θέση αυτή.
Πολλαπλασιάζουμε λοιπόν τους πόντους που δίνει η θέση με 1,9 και βάζουμε τους πόντους αυτούς.

Επίσης μπορείς να βάλεις και από μόνος σου πόντους σε κτήριο κάποιου και να "κλέιδώσεις" την θέση.
Δηλαδή να μη μπορεί να σε περάσει άλλος. Θέλει λίγα μαθηματικά αλλά είναι εύκολο.

Επίση;ς αν κάποιος σου προτείνει να χρησιμοποιήσεις ένα πρόγραμμα foe helper τον αγνοείς, δεν τον ακούς και το αναφέρεις στην υποστήριξη.

Αν έχεις κάποια απορία, γράψε να βοηθήσουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Walter

Walter

Νέο Μέλος
Πόντους μπορείς να βάλεις σε μεγάλα κτήρια φίλων, γειτόνων και συντέχνων.
Μπορείς να έρθεις σε επικοινωνία με άλλους παίκτες και να κάνετε ανταλλαγή, παράδειγμα να βάλεις εσύ 50 και να σου βάλει και το άλλο άτομο 50.
Σε πολλές συντεχν'ιες γίνονται ανταλλαγές πόντων μεταξύ των μελών της.

Προσοχή να μη γίνεις θύμα και σε εκμεταλευτούν.
Δίνεις πόντους, παίρνεις πόντους.

Υπάρχει και ο τρόπος, περισσότερο στις συντεχνίες, όπου βάζεις πόντους με το σύστημα του 1,9.
Γίνεται συμφωνία ο κάθε παίκτης να πάρει κάποια θέση.
Αυτός που θα πάρει την όποια θέση, βάζει του πόντους που δίνει η επιστροφή αυτή η θέση πολλαπλασιασμένους με 1.9.

Σε κάθε κτήριο όταν βάζουμε πόντους, δίπλα στα δεξιά έχει ένα εικονίδιο, ένα κυκλάκι.
Βάζοντας το δείκτη του ποντικιού εκεί (πατώντας το εικονίδιο σε κινητό) δείχνει τι δίνει η θέση αυτή.
Πολλαπλασιάζουμε λοιπόν τους πόντους που δίνει η θέση με 1,9 και βάζουμε τους πόντους αυτούς.

Επίσης μπορείς να βάλεις και από μόνος σου πόντους σε κτήριο κάποιου και να "κλέιδώσεις" την θέση.
Δηλαδή να μη μπορεί να σε περάσει άλλος. Θέλει λίγα μαθηματικά αλλά είναι εύκολο.

Επίση;ς αν κάποιος σου προτείνει να χρησιμοποιήσεις ένα πρόγραμμα foe helper τον αγνοείς, δεν τον ακούς και το αναφέρεις στην υποστήριξη.

Αν έχεις κάποια απορία, γράψε να βοηθήσουμε.
ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Με την βοήθειά σου έλυσα ένα πρόβλημα που με ταλάνιζε για εβδομάδες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vilya
Κορυφή