Σκέψεις Παλαιοπώλης Δημοπρασίες Διαμάντια και Αναβαθμίσεις Κτιρίων

REWER

Μέλος
Δεν έχω καταφέρει να κάνω τίποτα στον Παλαιοπώλη, ποτέ δεν μπόρεσα να χτυπήσω Αντικείμενο στις δημοπρασίες, ποτέ δεν μπόρεσα να περιμένω τόσες ώρες 24 ώρες για να αγοράσω κάτι απο τον Πάγκο, πάντα το χάνω το χρονόμετρο αλλά και ούτε μπορώ να θυμάμαι πότε λήγει το ωράριο και ο Πάγκος είναι εξαιρετικά μικρός. Ποτέ δεν κατάφερα να ανταλλάξω αντικείμενα διοτί ποτέ δεν είχα αντικείμενα στην Αποθήκη μου.
Το Παιχνίδι σε ωθεί στο να αγοράσεις Διαμάντια και σωστά κάνει και δικαίωμα του είναι, δεν υπάρχει όμως πυθμένας, δεν μπορείς δηλαδή να έχεις μια πάγια εικόνα για το πόσα Διαμάντια θα σου χρειαστούν για τις κινήσεις που θέλεις να κάνεις εντός του Παιχνιδιού και αυτό συμβαίνει διότι το παιχνίδι είναι μεγάλου εύρους είναι υψηλά ο πήχης των δυνατοτήτων και γενικότερα της έκτασης που έχει ώς Παιχνίδι Στρατηγικής είναι μεγάλο Παιχνίδι και γι' αυτό μπορείς παραδείγματος χάριν να ξοδέψεις 1000 Διαμάντια με ένα κλίκ, ή μπορείς τα 1000 διαμάντια να τα ξοδεύεις και με το σταγονόμετρο, οι τιμές όμως σε Ευρώ των Διαμαντιών δεν είναι για την τσέπη μου θαρρώ πώς δεν είναι και για κανενώς άλλου της τάξης μου αλλά εν πάση περίπτωση υπάρχουν και οι Σαουδάραβες για έναν Σαουδάραβα εκεί στο Ντουμπαϊ, που αυτήν την ώρα, καλή του ώρα παίζει ΦΟΕ και δεν του είναι τίποτα να βάλει 200 ευρώ για να αγοράσει 34.000 Διαμάντια και να τα ξοδέψει με δύο πατήματα σε ενα λεπτό.. για εμένα όμως οι τιμές αγοράς των Διαμαντιών είναι πολύ ακριβές, σε κάποια άλλη ζωή ίσως γεννηθώ Σαουδάραβας, μέχρι τότε όμως, θα ήθελα αυτοί που 'έχουν κατασκευάσει αυτό το παιχνίδι να δείξουν λιγη προσοχή στις ώρες που δαπανώ που έχω δαπανήσει για να στήσω την Πόλη μου και είναι πάρα πολλές οι ώρες που έχω ασχοληθεί είναι πάρα πολλές οι μέρες είμαι πάνω απο 1, 5 χρόνο στο παιχνίδι και δεν μπορώ δεν έχω μπορέσει να κάνω κινήσεις μέσα στο παιχνίδι, διότι δεν έχω τα χρήματα για να αγοράσω Διαμάντια σε αυτές τις τιμές, Έχω δώσει περίπου 250 ευρώ στην InnoGames μέχρι στιγμής εδω και ενα χρόνο δεν έχω καταφέρει να αναβαθμίσω έναν-δύο Ναούς της Γνώσης και έχω κι άλλα Κτίρια τα οποία δεν βλέπω να τα αναβαθμίζω ποτέ οι μέρες περνάνε οι Μήνες περνάνε και η πόλη μένει έτσι.
 

silvo

Banned
Αν είσαι ο ίδιος που βρίσκεσαι στον τρίτο κόσμο τότε είσαι πολύ χαμηλα σε εποχή. Μέσα από event μαζεύεις πράγματα που τα πουλάς συνήθως. Θέλει χρόνο στην αρχή
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Δεν έχω καταφέρει να κάνω τίποτα στον Παλαιοπώλη, ποτέ δεν μπόρεσα να χτυπήσω Αντικείμενο στις δημοπρασίες, ποτέ δεν μπόρεσα να περιμένω τόσες ώρες 24 ώρες για να αγοράσω κάτι απο τον Πάγκο, πάντα το χάνω το χρονόμετρο αλλά και ούτε μπορώ να θυμάμαι πότε λήγει το ωράριο και ο Πάγκος είναι εξαιρετικά μικρός. Ποτέ δεν κατάφερα να ανταλλάξω αντικείμενα διοτί ποτέ δεν είχα αντικείμενα στην Αποθήκη μου.
Το Παιχνίδι σε ωθεί στο να αγοράσεις Διαμάντια και σωστά κάνει και δικαίωμα του είναι, δεν υπάρχει όμως πυθμένας, δεν μπορείς δηλαδή να έχεις μια πάγια εικόνα για το πόσα Διαμάντια θα σου χρειαστούν για τις κινήσεις που θέλεις να κάνεις εντός του Παιχνιδιού και αυτό συμβαίνει διότι το παιχνίδι είναι μεγάλου εύρους είναι υψηλά ο πήχης των δυνατοτήτων και γενικότερα της έκτασης που έχει ώς Παιχνίδι Στρατηγικής είναι μεγάλο Παιχνίδι και γι' αυτό μπορείς παραδείγματος χάριν να ξοδέψεις 1000 Διαμάντια με ένα κλίκ, ή μπορείς τα 1000 διαμάντια να τα ξοδεύεις και με το σταγονόμετρο, οι τιμές όμως σε Ευρώ των Διαμαντιών δεν είναι για την τσέπη μου θαρρώ πώς δεν είναι και για κανενώς άλλου της τάξης μου αλλά εν πάση περίπτωση υπάρχουν και οι Σαουδάραβες για έναν Σαουδάραβα εκεί στο Ντουμπαϊ, που αυτήν την ώρα, καλή του ώρα παίζει ΦΟΕ και δεν του είναι τίποτα να βάλει 200 ευρώ για να αγοράσει 34.000 Διαμάντια και να τα ξοδέψει με δύο πατήματα σε ενα λεπτό.. για εμένα όμως οι τιμές αγοράς των Διαμαντιών είναι πολύ ακριβές, σε κάποια άλλη ζωή ίσως γεννηθώ Σαουδάραβας, μέχρι τότε όμως, θα ήθελα αυτοί που 'έχουν κατασκευάσει αυτό το παιχνίδι να δείξουν λιγη προσοχή στις ώρες που δαπανώ που έχω δαπανήσει για να στήσω την Πόλη μου και είναι πάρα πολλές οι ώρες που έχω ασχοληθεί είναι πάρα πολλές οι μέρες είμαι πάνω απο 1, 5 χρόνο στο παιχνίδι και δεν μπορώ δεν έχω μπορέσει να κάνω κινήσεις μέσα στο παιχνίδι, διότι δεν έχω τα χρήματα για να αγοράσω Διαμάντια σε αυτές τις τιμές, Έχω δώσει περίπου 250 ευρώ στην InnoGames μέχρι στιγμής εδω και ενα χρόνο δεν έχω καταφέρει να αναβαθμίσω έναν-δύο Ναούς της Γνώσης και έχω κι άλλα Κτίρια τα οποία δεν βλέπω να τα αναβαθμίζω ποτέ οι μέρες περνάνε οι Μήνες περνάνε και η πόλη μένει έτσι.
Καλημέρα σας Bodiless,
Αντικείμενα για πώληση στον παλαιοπώλη, μπορείτε να βρείτε αρκετά μέσα από την εκστρατεία συμμαχίας, όπως και από τις αποστολές των εκδηλώσεων (events). Βέβαια στις μικρές εποχές είναι αρκετά δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο.
Σε ότι αφορά τις αγορές από τον "πάγκο", το 24ωρο είναι αρκετό για όλους τους παίκτες, αφού στην ουσία πρέπει να τον ελέγξετε μόνο μία φορά, όποτε συνδεθείτε.
Για τις διαπραγματεύσεις τα πράγματα είναι δυσκολότερα καθώς θα πρέπει να τις ελέγχετε ανά δύο ώρες περίπου, κάτι όμως που είναι κοινό για όλους.
Για τα διαμάντια θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω μαζί σας, καθώς εγώ παίζω περίπου τρία χρόνια και δεν έχω δώσει ούτε 1 ευρώ για αγορά. Αν είστε μέλος συμμαχίας, τερματίζετε κάθε εβδομάδα την εκστρατεία και συμμετέχετε στα ΠΕΠ, είναι αρκετά εύκολο να μαζέψετε ικανοποιητικό αριθμό διαμαντιών.
Τώρα για τα κτίρια, αν κατάλαβα καλά δεν αναφέρεστε σε ΜΚ αλλά, σε κανονικά κτίρια όπως οι Ναοί που αναφέρετε, Κομμάτια λοιπόν κατασκευής ή αναβάθμισης μπορείτε να βρείτε μέσω των αποστολών, κατά κύριο λόγο των ημερήσιων, όπως και από την εκστρατεία συμμαχίας.
Θα σας συμβούλευα, να διαβάσετε τις αναρτήσεις των παικτών στο Forum, σε ότι αφορά την ανάπτυξη των πόλεων, όπως επίσης και να ανατρέξετε τις οδηγίες-συμβουλές που υπάρχουν στο FoE Wiki GR (https://gr.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Αρχική_σελίδα).
Καλό επίσης θα ήταν να συμβουλευτείτε παλαιότερους παίκτες της συμμαχίας σας σχετικά με τα κτίρια που χρειάζεται μία πόλη σε κάθε εποχή.
Ελπίζω να σας βοήθησα και παρακαλώ εάν έχετε περισσότερες απορίες-ερωτήσεις μην διστάσετε να τις εκφράσετε.
Καλή συνέχεια!!
 

REWER

Μέλος
Αγαπάω το FOE και αυτός είναι ο λόγος που γράφω, ο λόγος που γράφω με τον συγκεκριμένο χαρακτήρα όπως Σκέψεις-Προβληματισμός είναι ακριβώς για αυτόν τον λόγο, να προβληματίσω να βάλω σε σκέψη επάνω σε κάποια θέματα και όχι να προσβάλλω η να επιτεθώ με αγενές θράσος σε Κατασκευαστές Διαχειριστές, ακριβώς επειδή αγαπάω το Παιχνίδι αν δεν το αγαπούσα δεν το σεβόμουνα δεν θα καθόμουν να γράψω μία ολόκληρη παράγραφο θα άφηνα μία βρυσιά είτε και τίποτα και θα είχα αποχωρήσει. Διάβασα προσεκτικά την απάντηση σας και σας ευχαριστώ για τη βοήθεια κατανοητά όλα απο μέρους μου. Εξακολουθώ παρα ταύτα να έχω μερικές ενστάσεις και το βρίσκω ευνόητο αυτό λόγο ότι για να ανεβάσω το επίπεδο των ΜΚ της Πόλης μου, μου πήρε 8 μήνες. Λοιπόν, γνωρίζω τί είναι οι Αποστολές αφού όλοι γνωρίζουμε το παιχνίδι και ξέρουμε ότι αν δεν ανεβάσεις ΜΚ δεν πάς πουθενά και άρα λοιπόν εγω έχω δαπανήσει χρόνο για τα βασικά, και για αυτόν τον λόγο θα ήθελα το παιχνίδι να είναι πιό γενναιόδωρο.
 

REWER

Μέλος
Για τον Πάγκο του Παλαιοπώλη θα επιμένω ότι θα ήθελα να έχει περισσότερα αντικείμενα περισσότερες θέσεις με περισσότερα αντικείμενα και η ανανέωση να γίνεται κάθε 2 ώρες ώστε να μη σε κουράζει . Εμένα με κουράζει αυτό είναι πολλές οι ώρες για την ανανέωση και τις περισσότερες φορές τα αντικείμενα που έχει επάνω δεν με ενδιαφέρουνε, γιατί έχεις νομίσματα για να αγοράσεις 'έστω ενα Αρχοντικό Ελαφάκι θα μου πείς .... δεν έχω... βλέπετε και η ανανέωση είναι με Διαμάντια γιατι κάτι μου λέτε πάνω στην απάντηση σας ότι εσείς δώσατε ούτε 1 ευρώ... νά μία συνθήκη που διευκολύνει πληρώνοντας με Διαμάντια
 
Κορυφή