[Συζήτηση] Αναβάθμιση στην 1.61

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris]Εδώ μπορείτε να αφήσετε τα σχόλια σας σχετικά με την αναβάθμιση στην 1.61 [/iris]
 

DeletedUser1355

Guest
πολυ καλη αλλαγη, μπραβο σε οσους εργαστηκαν γι αυτο και οσους το μετεφεραν σε αυτους ως αναγκη
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
ελπιζω το νεο κεντρο μνμ να ειναι διαφορετικο /βελτιωμενο απ οτι στο βετα
ελπιζω οι προγραμματιστες να κρατησουν την υποσχεση τους και να εχουν αλλαξει καποια σημεια που καθιστουσαν μη λειτουργικο το νεο συστημα
ελπιζω να επιασε τοπο το ρεκορ των αρνητικων σχολιων που ακολουθησαν την εφαρμογη του στον βετα
θα περιμενω ..με αγωνια να δω στην πραξη πως λειτουργει το νεο κεντρο μνμ
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα 6/10/2015
ελπιζω να μην θεωρηθει οτι διπλο ποσταρω
Αντε μωρε καλως μας ηρθε... το νεο κεντρο μνμ
Βασικα μια μικρο εξυπηρετηση θελω να ζητησω ..μεχρι να δουμε τι θα κανουμε ...με αυτο
Μηπως περισσευει σε καποιον .... κανενας περιστερωνας, εστω ενα-δυο ταχ. περιστερια?
Με το αζημιωτο φυσικα θα του δωσω για ανταλλαγμα το ιδανικο πατακι και φυσερο
....για να σχηματιζει συννεφακια καπνου
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannouli

Μέλος
ηθελα να ηξερα μονο ενα πραγμα. εαν αυτος ή αυτοι που σκεφτηκε/αν και υλοποιησε/αν αυτο το νεο συστημα με τα μηνυματα πληρωνετε απο την εταιρεια. γιατι εαν πληρωνετε και ειναι υπαλληλος/οι της , τοτε δεν εχει πλεον νοημα να ασχολουμαστε με το παιχνιδι. Aπο ολες τις αχρηστες μεχρι τωρα αναβαθμισης αυτη ηταν η χειροτερη.
νομιζω οτι σε τελικη αναλυση επειδη δεν ξερουν τι να κανουν , αντι να στρωσουν τον κολο τους κατω και να προσπαθησουν να κανουν λιγο καλυτερο το παιχνιδι, απλα για να δειχνουν οτι κατι κανουν, κανουν αυτες τις ( να το πω ευγενικα για να μην το κοψει η λογοκρισια , οχι της διαχειρησης αλλα η δικια μου ) ηλιθιοτητες.
ει παλικαρια προγραματιστες του παιχνιδιου, βρεστε καμμια γκομενα, δεν ειναι κακο.ετσι ξελαμπικαρει το μυαλο και μπορει να κανετε και καμμια αναβαθμιση της προκοπης. δοκιμαστε το. που ξερετε μπορει να σας αρεσει κιολας.




9(
 

DeletedUser1355

Guest
ρε παιδια ολα τα μηνυματα μου τα βγαζει οτι ειναι ομαδικα, κανενα προσωπικο! ασε που δεν αναβοσβυνει το φακελακι πλεον και πρεπει να μπαινω συνεχεια να δω
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris]Αν διαβάσετε την ανακοίνωση που είχε βγει πριν την αναβάθμιση, θα δείτε ότι το έχουμε αναφέρει αυτό

Να θυμάστε ότι το νέο σύστημα λειτουργεί διαφορετικά, έτσι όλα τα παλιά μηνύματα θα χαρακτηριστούν ως αναγνωσμένα και θα εμφανίζονται σαν ομαδικές συζητήσεις (ακόμα και τα παλιά 1:1 μηνύματα).
[/iris]
 

DeletedUser16353

Guest
Δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο η αναβάθμιση, πάντως το παιχνίδι είναι αργό σαν το taxisnet.
 

DeletedUser1355

Guest
irisdp οκ αυτο που λες τωρα το θυμηθηκα που ειδα την παραπομπη, αλλα το ριμαδι το φακελακι γιατι δεν αναβοσβυνει? απαραδεκτο σε μια χωρα που βασιλευει το φακελακι να εχουμε προβλημα τωρα... χαχαχα
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα Αντρικο μου καταδιαστηματα αναβοσβηνει
ειπα στα παιδια να δοκιμασουμε το τσατ της συντεχνειας γιατι εκει αναβοσβηνε παλια οταν υπηρχαν συνομιλιες ..σε μενα ουτε αυτο ομως
σε αλλα μελη μας ηταν οκ και στο τσατ και στο κεντρο μνμ
 
Τελευταία επεξεργασία:

AGALITSAS

Μέλος
Ήμαρτον κύριοι τα μάτια μας ήμαρτον, στραβώνει το νέο φόντο στα μηνύματα, θα τυφλωθούμε στο τέλος, εάν δεν θέλετε να το αλλάξετε, ίσως μια γραμματοσειρά με πιο έντονα τα γράμματα να βοηθούσε κάπως, καλή σας μέρα...!!!
 

DeletedUser30401

Guest
Δυστυχώς υπάρχει μεγάλο θέμα με την νέα αναβάθμιση μηνυμάτων.
1. Η ποιότητα της εικόνας δεν είναι καλή , το λευκό κουράζει και η γραμματοσειρά θα έπρεπε να είναι πιο έντονη
2.Η αποχώρηση από μία συζήτηση ειδικά σε συντεχνίες με πολλά ενεργά άτομα προκαλεί κομφούζιο και δεν μπορούμε να λειτουργήσουμε ομαλά αφού τα κεντρικά μας κυκλικά μπορεί να βρεθούν και στην 15-20 σελίδα.
3.Όταν σε μία προσωπική συνομιλία δύο ατόμων το ένα άτομο αποχωρήσει η εικόνα του προσώπου που στο έστειλε παύει να υπάρχει και αντικαθίσταται από εικόνα που περιέχεται σε ομαδικές συζητήσεις.(Δεν γίνεται μετά να το ξαναβρείς το μήνυμα απλά δεν γίνεται)
4.Επίσης βάλατε κάποιους περιορισμούς στην έκταση μηνυμάτων.Ενώ οι λέξεις που δίνετε είναι αρκετές , οι γραμμές που μπορείς να χρησιμοποιήσεις είναι πολύ λίγες (27) , κάτι που πρέπει επίσης να διορθωθεί.
5.Τέλος , είτε με νέο εισερχόμενο μήνυμα είτε με κάποια αποχώρηση από συζήτηση το κουτί με τα εισερχόμενα μηνύματα δεν αναβοσβήνει.

Αυτά τα λίγα είχα να πω κατά τ'άλλα εξαιρετική η αναβάθμιση των μηνυμάτων
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα και με το καλο να ερθει η επιλογη του ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ....θα ηταν καλο να μπορεις να αφαιρεις και να προσθετεις συνομιλητες χωρις να χρειαζετε να ανοιξεις νεο κυκλικο....το θεωρω βασικο στην αναβαθμιση των μνμτων....
Συμφωνω με τον KingForderic και στα 5....μεγαλη απερισκεψια ο περιορισμος στις γραμμες, και μεγαλη ανευθυνοτητα απο μερους της διαχειρησης, το να μου δινει λεξεις αλλα ΟΧΙ γραμμες για να γραφω ευδιακριτα...τι δλδ?... θα πρεπει να "μπουκωσω" το μνμ για να χωρεσει?...να μην αφηνω παραγραφους ή κενα σε μια λεξη οταν θελω να την Τ Ο Ν Ι Σ Ω ?
Επισης ακομα το οτι ο κερσορας δεν δειχνει τους συμμετεχοντες σε ενα μνμ και πρεπει να μπω μεσα και να ψαχνω με ποιον μιλαω και αν ειναι αυτο το μνμ που θελω, δεν νομιζω οτι εξυπηρετει κατι... πριν τουλαχιστον ηξερες ποιοι ειναι στο μνμ απο την αρχικη μασκα απλα με ανα συρσιμο του κερσορα...
Μια πιο ευδιακριτη σχεδιαση του ποιος εστειλε το μνμ (ονομα και οχι φωτο, εχουν την ιδια εκατονταδες παικτες που τελειωσαν το event), θα ηταν αναγκαια...
Καλη η προσπαθεια, περιμενουμε τις βελτιωσεις σας, οπως παντα....
Καλη συνεχεια σε ολους, παικτες και διαχειριστες.....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Εχει αρχισει παλι να ''βαραινει'' το παιχνιδι 'η συμβαινει μονο σε μενα?
 

DeletedUser27355

Guest
έχετε βαλθεί να μας ταλαιπωρείτε συνεχώς... αυτο με τα μηνύματα είναι παρωδία. Μία με τα κολλήματα στους χάρτες που δε μπορούμε να κάνουμε μάχες και τώρα αυτό με τα μηνύματα που ήρθε και έδεσε το γλυκό
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Kαλησπερα....
Ακομα κατι για την αναβαθμιση(?) των μηνυματων....εχω την εντυπωση οτι οι περιορισμοι σε λεξεις και σειρες, εγιναν χαρην των συσκευων Androit και ΙΟS....εκει εχει καποια λογικη...
αλλα προς τι, κυριοι-ες της διαχειρισης, αυτη η ταλαιπωρια για ολους εμας (και νομιζω ειμαστε οι περισσοτεροι) που παιζουμε απο το PC μας?...οκ, και γω μπαινω απο το κινητο για καποιες ενεργειες, αλλα κυριως παιζω απο τον υπολογιστη μου, και λογω μαχων....
Γιατι ταλαιπωρουμε και χανω τις ωρες μου, καθως γραφοντας ενα μνμ και πατωντας την επιλογη "αποστολη", αν αυτο ειναι μεγαλο ή δεν ξερω γιατι αλλο, μου πεταει ενα "σφαλμα" και με πεταει απο το παιχνιδι...μπαινοντας βλεπω οτι χαθηκε και το μνμ που προσπαθησα να στειλω....θα ξαναγραφω δλδ?...δεν παμε καλα!!!
Γιατι -σαν υπευθυνος στη Συντεχνια μου- για κυκλικα μνμτα που περιεχουν λιστες με ποντους πχ σε ΜΚ, ομαδες ανταλλαγων ποντων, κτλ, θα πρεπει να χωριζω καποια μηνυματα στα 2 ή και στα 3 για να τα στειλω?....γιατι να χανω την ωρα μου με αχρειαστες ενεργειες, αντι να χαλαρωνω παιζοντας...?
Περιμενουμε ΟΛΟΙ τις απαντησεις σας και τις βελτιωσεις σας.....
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] Το όριο είναι 5000 χαρακτήρες και 20 γραμμές (line brakes), πιστεύω ότι δεν είναι και τόσο περιορισμένος ο χώρος.
Το ότι σας πετάει έξω, οφείλεται σε σφάλμα το οποίο έχουμε αναφέρει ήδη στους τεχνικούς μας.
Λυπούμαστε που αντιμετωπίζετε προβλήματα, αλλά προσπαθούν να το διορθώσουν το συντομότερο[/iris]
 

DeletedUser30401

Guest
Οι γραμμές είναι λίγες και εξηγώ.Μας δίνετε 5000 χαρακτήρες σε 20 γραμμές που σημαίνει (250!!!!!) χαρακτήρες ανά γραμμή.
Πως είναι εφικτό να χρησιμοποιήσεις σε 1 γραμμή (250!!!) χαρακτήρες ;;
Επίσης υπάρχουν πολλά κυκλικά συντεχνιών που απαιτούν κενά σημεία στην δομή του κειμένου για να είναι ευδιάκριτο , ευπαρουσίαστο και λιγότερο κουραστικό .Τώρα χρειάζεται να σπάμε το μήνυμα 2-3 φορές.
Μπάζει από παντού η αναβάθμιση των μηνυμάτων όπως σωστά είπε και ο diokomo έγιναν πολλές αλλαγές για να εξυπηρετούν τους κατόχους Android & IOS εις βάρος εμάς που παίζουμε κατά κύριο λόγο από υπολογιστή (σταθερό/laptop)..
Ελπίζω να διορθωθεί η κατάσταση αλλά είναι πολλά τα ΚΑΚΑ του παιχνιδιού δυστυχώς και ο νοών νοείτο......
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ελεοοοος....
προασπαθω να στειλω για 10η φορα ενα μνμ με 11 γραμμες και πολυ λιγοτερους απο 5000 χαρακτηρες...ειναι κυκλικο συντεχνιακο μνμ, στα οποια ειμαι υπευθυνος...
ποσο νομιζετε οτι θα αντεξω και θα ασχολουμε?
Και προσπαθηστε να χωρεσετε 5000 χαρακτηρες σε 20 γραμμες και στειλτε μου μνμ στον C....περιμενω...)))
Προσπαθηστε επισης να κανετε την δουλεια του Διαχειριστη μνμτων απο συσκευες Android & IOS, και θα δειτε οτι ουτε και κει γινετε δουλεια...οποτε μαλλον ασκοπη και ασχετη η αναβαθμιση...περιμενουμε καλυτερη προσπαθεια απο μερους της εταιρειας...
Ευχαριστω για την απαντηση σας, irisdp, αλλα δεν με καλυπτει....ακομα αυτο βλεπω:
http://prntscr.com/8r970g και με πεταει και κανει επανεκινηση....
Παω να κανω κατι ποιο επικοδομιτικο, απο το να διωρθωνω...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα παιδια
Μην το βαζετε κατω ξερω ειναι εκνευριστικο κουραστικο προκαλει συγχυση
ομως μην σταματατε την λειτουργια των κυκλικων
γιατι εαν το αντιμετωπιζουμε ως οριστικο και αρχισουμε να βρισκουμε λυσεις εκτος φοε πχ skype
τοτε σιγουρα και θα μεινει μονιμα με την μορφη αυτη
Καποια δε, μελη μας-φιλοι μας που δεν εχουν την δυνατοτητα επικοινωνιας με τους εκτος φοε τροπους
θα νοιωθουν απομονωμενοι και σιγα σιγα ισως σταματησουν Μην τους το κανετε αυτο
Αντιδραστε ΟΛΟΙ γραφτε την γνωμη σας εδω
Ο Ποντιοπιλατισμος (.. δικη μου εκφραση) δεν επιλυει τα προβληματα ...
Αρκετα σοβαρεψα ...παμε στο ποιηηηηημα-συνθημα της ημερας ..σιγα μην σας ''στερουσα'' την χαρα της εγραφως ορατης ποιητικης βραδιας
Είναι χρυσός η σιωπή και άργυρος ο λόγος.
Τίς βέβηλος προέφερε τοιαύτην βλασφημίαν;
Ποίος οικτρός παράφρων ξένος τη ανθρωπότητι, την αρετήν υβρίζων,
χίμαιραν είπε την ψυχήν, και άργυρον τον λόγον;
Σκιά και νυξ είν’ η Σιγή· ο Λόγος, η ημέρα.
Ο Λόγος είν’ αλήθεια, ζωή, αθανασία.
Λαλήσωμεν, λαλήσωμεν — σιγή δεν μας αρμόζει
Ασχετο....μην ξεχνατε οτι σας το ειχα πει
η μονη προσωρινη λυση ειναι ....τα ταχυδρομικα πιτσουνακια (κοινως.. περιστερακια)
τα συννεφακια καπνου καλυτερα να τα αποφυγετε μπορει να αρπαξετε φωτια ...για να αστειευτω και με το προσφατο ατυχημα μου
 
Κορυφή