Συζήτηση: Πασχαλινή Εκδήλωση 2016

dio21

Καμένος Χρήστης
Να πω και γω τη γνωμη μου?..... :(
Οι 2 καημενοι σχεδιαστες που ειδα στο βιντεακι της παρουσιασης να λενε -χαρουμενοι βεβαιως- τα κατορθοματα τους, μαλλον δεν ειναι καιρο στο τιμ, ε?
Που θα παει, θα μαθουν....
Δλδ, να δωσω διαμαντια, να παρω αυγα, για να μου δωσει τυχαια ενα σχεδιο Παρατηρητηριου....ναι καλα!!!!
του χρονου....πρωτα ο Θεος , εδω να ειμαστε, βεβαια.....
Και δεν βλεπω κανεναν να σχολιαζει τα κρινακια, ρε παιδια.....τι φαεινη εμπνευση!!!....απο το Ναο της Εμπνευσης θα τους ηρθε....
Δεν τους λετε ρε παιδια της εδω Διαχειρισης να βαλουν ενα Πασχαλινο Event (το παλιο κατα προτιμηση) ξανα το Πασχα....το δικο μας....
Και το Βελακι πειτε τους, να το αλλαξουν χρωμα....δεν τους ειπε καποιος οτι το κοκκινο χτυπαει καλυτερα?....
 

DeletedUser27888

Guest
Ηθελα να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας !!
Ανοιξα μετα κοπων και βασανων,το χρυσο σεντουκι και κερδισα το απιθανο και ανεπαναληπτο δωρο των ...10 ολοκληρων ποντων !!!
αν αυτο δεν ειναι τυχη..ε..
ξαναδοκιμαζω μιας και ειμαι απληστη, και δεν με συγκινουν τοσο μεγαλα δωρα
και αυτη την φορα ανοιγω το αργυρο σεντουκι..
εδω βεβαια ειχα οχι μονο το τυχερο κοκκαλακι της νυχτεριδας...αλλα και ολοκληρη την νυχτεριδα..
κερδισα παιδια εναν ολοκληρο κακοποιο σαν μοναδα!! ναι ναι..!!
μπηκε στον στρατο μαζι με τους αλλους 3.000 χιλιαδες..αλλα αυτος ξεχωριζει..
εχει και ενα πασχαλινο αυγο στο κεφαλι του..
βρε παιδακια μου πραγματικα τετοια συγκινηση δεν την αντεχω πια..
αυτο δεν ειναι πασχαλινη γιορτη με δωρα αλλα πασχαλινο τεστ αντοχης νευρων..
αυτο που δεν μπορω να κατανοησω ειναι το νοημα και η υπαρξη της σελιδας αυτης..
τι να το κανω αν μπορω να εκφερω την γνωμη μου,οταν κανεις δεν ακουει,νοιαζεται και δεν προκειται να αλλαξει κατι??
αυτα..αντε και καλη σαρακοστη !!
 

DeletedUser29358

Guest
Καλησπερα, νομιζω οτι ειναι ενα συγκλονιστικο event.. το διασκεδαζω παρα πολυ... περιμενω με ανυπομονησια να μπω στο παιχνιδι, μπας κι εχουμε κανα προωρο τοκετο , και μας αμολησει κανα κλωσοπουλο η αλανιαρα κοτα που εχω !!!!!!!! το μονο που με χαλαει, ειναι το μλπε βελος... αυτο να διορθωσουμε, να γινει χρυσο και να βαζουμε απο εκει πολιορκιες !!!! καλη συνεχεια σε ολους...
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Συγνωμη, ξεχασα τις ευχες μου, ο αξεστος.....
Καλη Σαρακοστη και απο μενα....και καλη νηστεια....
Τα αυγα ειναι νηστισιμα?....παντως αν περιμενουμε να χορτασουμε απο αυτα, μαλλον τζιφος....
απο οτι καταλαβα, σε ολους τα ιδια δινουν...με την ιδια σειρα, με το ιδιο τεμπο....
παει η χαρα του να εχω ποιο πολλα αυγα απο το φιλο μου το Νικ....κλαψ....
ουτε σασπενς, ουτε αγωνια....και δω ισοπεδωση....κακουργα κοινωνια!!!!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ
Λαμβανοντας αφορμη απο το μνμ του ανωθεν φιλου τι σας εχω ??
ω ναι καλα το μαντεψατε ..γνωστες ταλιες αποκλειστικες πληροφοριες .... περιμενουν τους αναγνωστες αυτης της ενοτητας
ΞΕΡΩ δεν κρατιεστε
αλλα παρακληση μην τρεξετε ολοι να τις ακολουθησετε /εκτελεσετε συγχρονως
δεν ξερω εαν θα αντεξει τοσες ..κουζινες συγχρονως αναμμενες το φοε
μπορει να ..''τσακισει'' ο σερβερ
μην μαζι με ολα τ' αλλα αρχισουμε να παιζουμε και την τυφλομυγα ( παλαιο παιχνιδι ομαδικο)
και αντε μετα να περιμενενουμε να δουμε ..φως
Παμε λοιπον
1 εαν θελετε να εχετε νηστισιμα αβγα ειναι απλο
αρκει να νηστεψουν ολη την προηγουμενη μερα τα ..πουλερικα του βασιλειου σας
δηλ η διατροφη τους να αποτελειται μονο απο ζαρζαβατικα

2 πως μπορουμε να τα αξιοποιησουμε καλυτερα τα αβγα
μετατρεψετε τα αβγα σας σε μια ..νηστισιμη ομελετα 'η σε ενα σουφλε 'η εστω σε μια στραπατσαδα
(υπαρχουν σχετικες συνταγες σε καποιες ενοτητες του φορουμ)

Πιστευω οτι εχετε περισσοτερες πιθανοτητες να ενθουσιασετε τους υπηκοους σας με τις μαγειρικες ''εκτελεσεις'' των κερδισμενων αβγων σας
παρα απο τα τυχαια ''πλουσια'' δωρα των χαλκινων /αργυρων /χρυσων μπαουλων
Αντε και Καλη Σας ..Ορεξη!!!!!
ΑΣΧΕΤΟ
Πλακα πλακα φανταστειτε ομως μετα απο μερικες αναβαθμισεις
'η να δωσουν δυνατοτητες ... ''σουπερμαν'' στους πολυχρωμους κλωσοσκουφιδες
πχ να ειναι σαν τους πρωταθλητες της εποχης σου + τα μπονους που δινουν τωρα
'η να μπορεις να προγραμματιζεις απο ποια εποχη θα ειναι το σχεδιο του πεφωτισμενου ναου
'η 1 σχεδιο του παρατηρητηριου να μπορεις το χρησιμοποιεις ως μπαλαντερ σε οποιο ΜΚ επιθυμεις
(οκ ισως εχει ξεφυγει λιγο παραπανω η φαντασια μου )
και τοτε θα σας πω εγω τι κλαμα θα ριξει η ταλα και τι μοιρολοι θα απαγγελει η μαντα
Ξερω τι σκεφτεστε τωρα ...καλα τι ''γαλη'' παπουτσωμενη ειναι αυτη η ταλα
(εμμεσως πλην σαφως) κανει και μια προταση μπας και την δουν οι σχεδιαστες
και μελλοντικα εστω και με χρονο καθυστερηση σωθει η Πασχαλινη Εκδηλωση 2016
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31199

Guest
εγω παλι δεν θα δωσω ουτε μια δραχμη οχι βεβαια ευρο σε αυτον που σκεφτηκε αυτο το τροπο για να κερδισεις κατι,
Λας Βεγκας και κουλοχερηδες μου θυμιζει
οι τζογαδοροι
ας ριξουν μια ματια στον βετα μερικοι για να δουν ποσες σελιδες παραπονων γραφτηκαν και που τους εγραψαν οι ειδικοι του τζογαρισματος
 

dio21

Καμένος Χρήστης
φτουυυυυυυυυυυυ............
τι ηθελα και το μελετησα στο προ-προηγουμενο μνμ μου.....
Ανοιξα -για πρωτη φορα- το χρυσο Σεντουκι...τι μου εδωσε?
2 !!!! σχεδια ΠΑρατηρητηριου......παλι καλα....εγω ειχα πει 1....)))
λετε να φταιω εγω που το ανεφερα?.....
Φαντασου την επομενη φορα δλδ, να μου δωσει κανενα ΚΙΤ ή Στρατοπαιδο Φρουρας ή πακετο 200 αυγα ή φωλια Κακοποιου ή Ευχη....
Μακαρι να πιασει κατι απο ολα....
 

DeletedUser27163

Guest
Καλησπέρα σας, το event είναι πραγματικά συγκλονιστικό!! Κατάφερε η εταιρεία να ΔΙΑΛΥΣΕΙ τα νεύρα όλων των παικτών τουλάχιστον του Ελληνικού server. Απο μια άποψη είναι και αυτό επιτυχία! μιας και δεν υπάρχει "τίποτα" καλό για να γράψεις!!
Πραγματικά ήταν το μοναδικό τίμιο event που μπορούσες να διαλέξεις κάποια σταναρ δωράκια και έγινε το χειρότερο!! ούτε διαμάντια δεν αξίζει να χαλάσεις ..
Για εμένα κάντε το όπως ήταν ή καταργήστε το καλύτερα! μιας και το μόνο που καταφέρνει είναι να μας σπάει τα νεύρα απο όλες τις απόψεις!!
----ΑΠΟΤΥΧΙΑ----
 

dio21

Καμένος Χρήστης
ΕΥΡΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...........αν δεν κανω λαθος δλδ....
Ενημερωση προς ναυτιλομενους....
Νομιζω οτι οταν ανοιγεις ενα σεντουκι σταματαει να σου βγαζει το μπλε βελος.....
στον Α που ανοιξα δλδ, σταματησε....στον C που δεν ανοιξα ακομα, μου το βγαζει....
επιβεβαιωστε αν θελετε και αλλοι.....
 

DeletedUser31305

Guest
Ενα απο τα χειροτερα remake ενος event που το περιμεναμε ολοι πως και πως........ Καταφεραν να το διαλυσουν κι' αυτο.
Αμα συνεχισουν ετσι οι σχεδιαστες θα φυγει πολυς κοσμος αυτο ειναι το μονο σιγουρο
Τα θερμα μου συλλυπητηρια.....
 

DeletedUser27355

Guest
Τραγικό event απλά!
Ενα απο τα χειρότερα που μπορώ να θυμηθώ
 

DeletedUser28327

Guest
παω να παρω καλαθακια να βαλω τα αυγα γιατι ειναι τοοοοοοοσα πολλα δεν εχουμε που να τα ξοδεψουμε..
Θα ηταν πιο εντιμο να μας πουν οτι η εταιρια εχει αναγκη απο χρηματοδοτηση να βαλουμε ολοι απο 10 ευρω αν θελουμε να συνεχισουμε να παιζουμε.αλλα να σε αναγκαζει να βαλεις διαμαντια αν θελεις να κερδισεις κατι που περσυ και προπερσι ηταν τζαμπα στην ουσια ειναι κοροιδία.
Βεβαια οπως παντα θα βρεθουν οι διαμαντακηδες που θα τα χωσουν χοντρα και σε αυτο το εβεντ για να παρουν τα καλουδια που δινει...Για αλλη μια φορα κερδισμενος ειναι αυτος που πληρωνει και οχι αυτος που παλευει..
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
παω να παρω καλαθακια να βαλω τα αυγα γιατι ειναι τοοοοοοοσα πολλα δεν εχουμε που να τα ξοδεψουμε..
Θα ηταν πιο εντιμο να μας πουν οτι η εταιρια εχει αναγκη απο χρηματοδοτηση να βαλουμε ολοι απο 10 ευρω αν θελουμε να συνεχισουμε να παιζουμε.αλλα να σε αναγκαζει να βαλεις διαμαντια αν θελεις να κερδισεις κατι που περσυ και προπερσι ηταν τζαμπα στην ουσια ειναι κοροιδία.
Βεβαια οπως παντα θα βρεθουν οι διαμαντακηδες που θα τα χωσουν χοντρα και σε αυτο το εβεντ για να παρουν τα καλουδια που δινει...Για αλλη μια φορα κερδισμενος ειναι αυτος που πληρωνει και οχι αυτος που παλευει..
Να βαλουμε 10 ευρο??? Βρε ουτε σεντσ δεν αξιζουν.......τι να θυμηθει κανεις...απο στραβα....τη δυνατοτητα να ξεφυτρωνουν μαιμου συντεχνειες? την μη ειδοποιηση σε περπτωση πολιορκιας? Το κολλημα του σερβερ στις 20.00 καθε μερα? το πιο ενδιαφερον ...που κολλαει μονο απο τη μια πλευρα και βλεπεις ξαφνικα...μεχρ να αντικαταστησεις 2 πληγωμενους χανονται 40 αμυνες και μεχρι να κανεις στο αυτοματο τη μαχη χανονται οι αλλες 40..που τωρα δεν μπορεις να στειλεις printscreen.? ασ ειναι καλα το skype γιατι και η επικοινωνια του παιχνιδιου ειναι για κλωτσες...η αξιοπιστια του δε...στα ταρταρα...βρε ουτε σεντσ καλπικο δεν αξιζουν......ειχε βγει και το καλυτερο browser game μια χρονια.....για να δουμε θα υπαρχει σε 3 χρόνια???
 

DeletedUser26793

Guest
Αποτύχατε. Με τα (λίγα )αυγά αβγά που δίνετε κάποιος παίχτης που δεν χώνει χρήμα θα ανοίξει ένα μεγάλο σεντούκι το πολύ 8 φορές. Τί θα κερδίσει;
- Καταφύγιο πρωταθλητή. ΠΑΛΙ;
- Στρατόπαιδο φρουράς σημαίας. Κατά τη γνώμη μου άχρηστο.
- Μαγαζί Foeberge. Άχρηστο
- Διπλά σχέδια παρατηρητηρίου. ΠΑΛΙ;
- Κιτ ανακαίνησης.
- 120 αβγά.
- 200 Αβγά.

Στη θέση του πρωτάθλητή δίνετε επίσης το πολύ χρήσιμο Μπαζάρ, Ναό του Δέους, Ναό της Γνώσης και την Ευχή. Όλα τους χρήσιμα αλλά οι πιθανότητες να τα κερδίσει κάποιος που δεν χώνει χρήμα είναι λίγες.

Το μεγάλο δώρο: Ναός της έμπνευσης. Κάθε 2 μέρες δίνει σχέδιο. Προσωπικά το θεωρώ χρήσιμο αν δίνει σχέδια της εποχής στην οποία βρίσκεσαι.
 

DeletedUser28431

Guest
Βρε σεις μην στεναχωριέστε...
έρχεται άαααααλλο ιβέντ,
ακόμη ένα πρωτότυπο...
σαν τα άλλα δλδ...
χαχαχαχαχαχαχα
τα νεύρα μου, τα χάπια μου κι ένα ταξί να φύγω...
 

DeletedUser31290

Guest
καλησπέρα σε ολο το φοε
βρε παιδια θα συμφωνησω με ολα οσα ειπατε .εμενα το παραπονο μου ειναι
ηθελα να ειχα στην πολη μου . ναους της γνωσης . μπαζαρ. πυργους φωτιας .και οτι και να κανω οσα αυγα και να μαζεψω το μονο που μου δινει σαν ανταμοιβη........ειναι η διαμορφωμενη γλυσινα !!! [γλυτσα] οπως την λέω εγω ........ημαρτον ......ολοι οι αλλοι κατι πηρανε εγω ποτε θα γινω μανα ??
οσο για το βραβειο μερκελ που λετε........θα το επερνα και την εβαζα αναμεσα στης γλυτσες......πως ειναι η διακοσμιτικοι νανοι στους κηπους?
εε καπως ετσι θα εμοιαζε ........
αυτα τα ολιγα και καλο βραδυ :confused::eek::oops::p;)
 

DeletedUser26793

Guest
ΠΑΛΙ τον μάγο γιατρό; Πλάκα μας κάνετε ; Ανακυκλώνετε ένα 90% των βραβείων σε κάθε γεγονός!!! Το παιχνίδι έχει ήδη 50 κτήρια προμηθείών, γιατί να προτιμήσω τον μάγο γιατρό και το Μαγαζί Foeberge στην πόλη μου που βρίσκεται στην εποχή "αύριο"; ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ;;;
 

DeletedUser16353

Guest
Μπορεί να μπει και μια καλή προσφορά. Χτίζοντας το μάγο-γιατρό και με αγορά π.χ. 100 διαμαντιών, δώρο ένα ωροσκόπιο από τη Βίκυ Παγιατάκη.
 

DeletedUser29045

Guest
Εντωμεταξύ σήμερα έχει μια αποστολή που λέει χτίσε 3 διακοσμητικά στοιχεία τις εποχής σου...δηλαδή κάποιος καημένος που δεν σκέφτηκε ότι μπορεί να βάλουν τέτοια αποστολή και άλλαξε εποχή πρόσφατα τον βαράνε δια ροπάλου στο σύνταγμα? Άντε να φτάσει τώρα την τεχνολογία στα διακοσμητικά στοιχεία μήπως και πάρει κανένα αυγό.
 
Κορυφή