[Συζήτηση] Το Μέλλον

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris]εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το περιεχόμενο της νέας εποχής "Το Μέλλον"[/iris]
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
μεσα στα δωρα που κερδιζε καποιος απο την ολοκληρωση των επαναλαμβανομενων αποστολων ηταν παντα και υλικα της εποχης που ηταν
οι επαναλαμβανομενες αποστολες της νεας εποχης εξακολουθουν να δινουν υλικα του αυριο
ειναι σφαλμα του παιχνιδιου 'η αυτο θα ισχυει πλεον ?
Και θελω να ρωτησω κατι σχετικα με το δευτερο ΜΚ του Αυριο το Voyager V1
http://prntscr.com/8z1xod

1 εαν κανω επιθεση και εφ' οσον νικησω την αμυνα του αντιπαλου μου, επιλεξω να κανω λεηλασια σε ενα
πχ φουτουριστικο σπιτι θα λαβω ως αμοιβη 3 υλικα της αυριανης η' και το επαθλο το κανονικο απο την λεηλασια + τα 3 υλικα

2 στον γειτονα που θα τον εχω ''λεηλατησει'' θα χρεωθει το χρηματικο ποσο που αντιστοιχει στο σπιτι δηλ 250 νομισματα 'η - 3 υλικα απο την αποθηκη του ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα τελικα κατα την προσωπικη μου γνωμη η νεα εποχη εχει αρκετα μειον σε συγκριση παντα με τις προηγουμενες εποχες
οι τεχνολογιες και οι κατασκευες ζητουν την Αρτα και τα ...Γιαννενα αλλα δεν προσφερουν τα αντιστοιχα
πχ το υπογειο σπιτι εχει τις ιδιες διαστασεις με το ξενοδοχειο καψουλα της αυριανης κοστιζει πολυ πιο ακριβα η κατασκευη του και δινει τους ιδιους κατοικους
παμε τωρα στον στρατο δεν εχω δει μεχρι τωρα καποιο ..θαυμα
μπορει να κανω λαθος και να μην εχω αξιολογισει σωστα καποιες μοναδες
εαν εξαιρεσω τους εξωσκελετους που τους θεωρω (απο τις υπολοιπες κανονικες μοναδες) τις πιο ενδιαφερουσες
ισως γιατι θελουν να ασχοληθεις μαζι τους, δηλ στο πως θα τους χειριστεις στην διαρκεια της μαχης, οποτε με ξαναγυρισαν στις στιγμες που αναπολω στο φοε (τοτε που εκανα τις μαχες χειροκινητα που υπολογιζα το εδαφος την αποσταση της καθε μοναδας του στρατου μου που εκανα επιθεση και δεν με ενοιαζε εαν θα τους εχανα στο τελος ολους γιατι ειχα πραγματικα επιλεξει εγω τις κινησεις του στρατου μου και οχι αντι εμου ενας προγραμματισμενος υπολογιστης)
Ολες οι υπολοιπες μοναδες θα μπορουσαν να ανηκουν σε προηγουμενες εποχες
-παραλειπω φυσικα στους πρωταθλητες γιατι ηταν αναμενομενα τα στατιστικα τους-
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Το link που έχετε στην περιγραφή της εποχής ΜΕΛΛΟΝ δεν παραπέμπει εδώ αλλά "file not found".
https://forum.gr.forgeofempires.com/index.php?threads/Το-Μέλλον.6688/

Επίσης το ακριβώς σημαίνει το "ενίσχυση συνεισφοράς" του ΜΚ ΘΟΛΟΣ ? Τί δίνει δηλαδή..?

Καλησπερα εαν εχω καταλαβει σωστα αναλογα με το επιπεδο του ΜΚ Θολου σου
τα ..κερδη σου, ως μεγας ευεργετης, απο τις συνεισφορες σου σε ΜΚ αλλων προσαυξανονται επι της %
Ασχετο εγω ακομη ψαχνω σχεδια, οσο για τα υλικα ....ακομη και ως ''ζητουλας'' ερανο σε ολα τα περατα του φοε να κανω
παλι μαζι με το ψησιμο του ..οβελια κατα το Πασχα μερια ορω να το κτιζω
 
Κορυφή