[Συζήτηση] Halloween 2015

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για τη φετινή εκδήλωση του Halloween.

Φυσικά, όπως πάντα, απαγορεύεται να δίνετε τις λύσεις των γρίφων ή τις ανταμοιβές τους, καθ' όλη τη διάρκεια της εκδήλωσης.[/iris]
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
Οπως παντα παρα πολυ καλο
Θελω να πω,να σας θυμισω ..εγραφως ορατα, καποιες μικρολεπτομερειες που ισως βοηθησουν καποια παιδια
..παραλειπω το σχολιο σας, σχετικα με την λεξη παιδια και την ηλικια μου ..το ακουσα ομως
1 Οταν ζηταει παραγωγες ισχυουν και οι παραγωγες απο το μπαζαρ ασχετα εαν πχ (τυχαια τωρα) αυτη των 15' δινει νομισματα και οχι σφυρια, ως παραγωγη την εκλαμβανει το συστημα
2 ...εαν εχετε νεκροταφειο απο παλαιοτερα Halloween στην αποθηκη σας θα πρεπει να το εχετε κατω κτισμενο στην πολη σας πριν ξεκινησουν οι 2 τελευταιες αποστολες- δηλ πριν την 13 και την 14- για να σας το αναγνωρισει και να παρετε μεγαλυτερο . Διαφορετικα οταν το ανταλλαξετε θα κερδισετε ενα κανονικο 3χ3
ασχετα με τις διαστασεις του δικους σας που θα πουλησετε
 

DeletedUser28613

Guest
ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ 3ΠΟΥ ΚΑΜΑΡΟΥΛΙΑΙΑ ΣΤΑΛΙΑ 5Χ4 Η 4Χ5 ΤΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
καλησπέρα επισημά δεν μπορω να σου δωσω την απαντηση στον γριφο γιατι απαγορευεται
όμως θεωρω ότι μια συμβουλη δεν απαγορευεται να σου δωσω και μαλιστα... υπο μορφη αλλου γριφου
ένας φρουτοχυμος σε χαλκινο ποτηρι ή ένα ποτηρι γαλα σε σιδερενιο ποτηρι θα σε βοηθουσε να βρεις μονος σου την απαντηση
 

DeletedUser28896

Guest
Εγώ να δώσω άλλο ένα στοιχείο.

Σίγουρα θα έχετε κάποιο αδελφάκι,,, ανηψάκι .... ένα παιζάκι τέλος πάντων οπως το καλό το talamanta-κι.

Παίζετε λοιπόν με τα τουβλάκια.
Το τουβλάκι έχει διαστάσεις 3χ5 .... το γυρίζεις και έχει διαστάσεις 5χ3.

Ε ... πρέπει να καταλάβατε τώρα τι πρέπει να κάνετε.
:)
 

DeletedUser31226

Guest
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ 10 ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ Ή ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ
 

DeletedUser30273

Guest
3x5

καλησπερα παρα πολλη καλο οπωσ παντα καθε χρονω..
εννοει κτηριο οποιοδήποτε με αυτές τις διαστασεις.
στον κοσμο αλφα το εκανα στον κοσμο βητα δεν μπορω διοτι είμαι σε παλια εποχη και δεν εχουν ανοιξει τα κτηρια.μηπως πρεπει να τροποποιηθεί μονο για παικτες που είναι σε συγκεκριμενη εποχη?θα ηθελα απαντηση σε προσωπικο μηνυμα
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
εννοει κτηριο οποιοδήποτε με αυτές τις διαστασεις.
στον κοσμο αλφα το εκανα στον κοσμο βητα δεν μπορω διοτι είμαι σε παλια εποχη και δεν εχουν ανοιξει τα κτηρια.μηπως πρεπει να τροποποιηθεί μονο για παικτες που είναι σε συγκεκριμενη εποχη?θα ηθελα απαντηση σε προσωπικο μηνυμα

καλημερα 4χ5 'η 5χ4 χρειαζεστε
o παιχνιδιαρης BrokenHeart μου ενα τυχαιο παραδειγμα εδωσε για να πει οτι το 4χ5 'η το 5χ4 ''ισως'' να ειχε σχεση με διαστασεις
τονιζω το ισως εεεε μην φαμε και καμμια τιμωρια
ενα απο τα δυο ζηταει η αποστολη και με το που το τοποθετεις δηλ τα θεμελια του η αποστολη ολοκληρωνεται δεν χρειαζεται να εχει ολοκληρωθει το κτισιμο του
για ψαχτε καλυτερα στις πρωτες 6-7 τεχνολογιες της εποχης του χαλκου μηπως ταιριαζει κατι με αυτους τους ''αριθμους''
Ακομη και τωρα να ξεκινησει το παιχνιδι καποιος το πολυ σε 1- 1 1/2 μερα θα καταφερει να φτασει εκει που θα του δωσει την δυνατοτητα να φτιαχνει καθε μερα φρεσκους χυμους για πρωινο στους υπηκοους του
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30273

Guest
ελα όμως που δεν μπαινω στις τεχνολογιες με βγαζει λευκη σελιδα
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
στειλε προσωπικο μνμ στην υποστηριξη και ανεφερε το προβλημα
κανοντας δεξιο κλικ στην πολη σου
http://prntscr.com/8uoq2g
'η μετεφερε το μνμ απο εδω στο τμημα σφαλματων του φορουμ
υπαρχει ξεχωριστο τμημα
http://prntscr.com/8uoqvr

καλο θα ηταν να κανεις και αντιγραφη και στην εικονα που σου δειχνει
και εαν μπορεις αντεγραψε απο εκει που ειναι οι ρυθμισεις σου τις πληροφοριες του παιχνιδιου
δηλ την εκδοση του παιχνιδιου τον περιηγητη σου το λειτουργικο σου και τον κοσμο που παιζεις
http://prntscr.com/8uorho
http://prntscr.com/8uornl
http://prntscr.com/8uoshn
 

DeletedUser31242

Guest
Τελευταία αποστολή Haloween

Κι αν δεν έχεις νεκροταφείο από προηγούμενη φορά, τι γίνεται; πώς τελειώνεις την τελευταία αποστολή;;;
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris]καλό θα ήταν να διαβάζετε καλά τους γρίφους-περιγραφές των αποστολών για να αποφύγετε σφάλματα ή ακύρωση της αποστολής.
Παρατηρήσαμε ότι πολλοί παίκτες διέγραψαν το παλιό νεκροταφείο τους χωρίς να τους έχει ζητηθεί από την αποστολή. [/iris]
 

DeletedUser28722

Guest
Στην τελευταία αποστολή του τρέχοντος event, αν δεν κάνω λάθος, ζητάτε να διαγράψουμε ένα συγκεκριμένο κτήριο ή 3 στοιχεία της εποχής μας.
Εγώ που δεν έχω το συγκεκριμένο κτ'ηριο πρέπει να διαγράψω τα 3 στοιχεία.
Όμως στην εποχή ΜΕΛΛΟΝ η οποία άνοιξε μόλις πριν 3 ημέρες, είναι αδύνατον να έχουμε αυτά τα 3 στοιχεία.
Θεωρώ λοιπόν άδικο για εμάς τους προχωρημένους παίκτες να μην μπορούμε να ολοκληρώσουμε τις αποστολές.

Παρακαλώ ενημερώστε με αν υπάρχει άλλος τρόπος.
Ευχαριστώ
 

DeletedUser31242

Guest
Η περιγραφή της τελευταίας αποστολής μιλάει για μια διαγραφή, όχι για 3! Τελικά τι να διαγράψουμε αν δεν έχουμε νεκροταφείο;
 

DeletedUser

Guest
Εμείς που είμαστε λίγο καιρό στο παιχνίδι και δεν έχουμε νεκροταφείο τη διαγράφουμε;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα Καλο Σ/Κ
τωρα αυτα σιγα να μην μας ακουσουν εεεε γιατι μετα την τιμωρια την εχω στο τσεπακι ..
παμε να δουμε τι μπορουμε να κανουμε
1 δεν εχουμε νεκροταφειο ...., δεν ειναι κακο αυτο σημαινει οτι ο λαος μας σκαει απο υγεια εεεε
μας ζητα να πουλησουμε 3 απο κατι .. δεν αρχιζετε τις δοκιμες με κατι φτηνο της εποχης σας
ασχετο ξερετε τι μου ηρθε τωρα .. ... θα μου αρεσε να εχω μια διακοσμημενη πολη με 3 διακοσμητικα της εποχης μου
2 μολις μπηκα στο μελλον τι κανω .... κι εγω στον α κοσμο το ξεχασα οτι δεν ειχα νεκροταφειο και αλλαξα εποχη πριν ολοκληρωσω την κολοκυθα μας
ομως το καλο το παληκαρι τι ξερει εεεεε ευκολο μονοπατι
...ασχετο να για να με πιστεψε τε οτι αλλαξα εποχη και μπηκα στο μελλον δες τε την εικονα
http://prntscr.com/901w76
παντα συμπαθουσα την αντιβαρυτητα αλλωστε ανοιξε σχετικα ευκολα και μπορεσα να φτιαξω μελλοντικα κτιρια σφυριων φτηνουλικα και γρηγορα και το αεροπλοιο δεν ειναι ασχημο εεεε
Και κατι εντελως ασχετο
εαν πιασουν τα ...''ασχετα'' μου και προμηθευτειτε νεκροταφειο ..δεν ειναι αναγκη ως ευχαριστω να με κανετε επιτημο μελος των νεκροταφειων σας εεεεε
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31245

Guest
Μήπως μπορώ να έχω μια μικρή βοήθεια στον γρίφο "Που είναι ο παπάς".
Έχω διαγράψει αρκετές στρατιωτικές μονάδες αλλά ποιος είναι "ο μεσαίος από τους πέντε στη σειρά" δεν μπόρεσα να καταλάβω.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Μήπως μπορώ να έχω μια μικρή βοήθεια στον γρίφο "Που είναι ο παπάς".
Έχω διαγράψει αρκετές στρατιωτικές μονάδες αλλά ποιος είναι "ο μεσαίος από τους πέντε στη σειρά" δεν μπόρεσα να καταλάβω.

Καλημερα ποιος αριθμος αποστολης λεει οτι ειναι και σε ποια εποχη εισαι?..λεμε τωρα ..ετσι για να μην καρφωθουμε εεεε
τωρα εαν αναφερεσαι στην 13 ..θα σου δωσω μια ''ασχετη'' συμβουλη
το 13 ειναι μαλλον μη τυχερος αριθμος εγω στην θεση σου θα εκανα τα κατωθι:

1 πριν κανω οτιδηποτε αλλο θα εβαζα μια πλεξουδα σκορδα .. και θα φτυνα 3 φορες τον κορφο μου ..εδω θελει μια προσοχη εεε μην παρουν κανενα αλλο τα ...''σκαγια'' γιατι μετα σας βλεπω μπλαβι
2 μετα θα εκανα μια ''θυσια'' ..στο βωμο της κολοκυθας απο τους ελαφρους -που μποτακια φορουν- στρατιωτες μου
ανεξαρτητα απο την εποχη που ειναι εαν δεν εχεις ...μην το βαζεις κατω
..οι της χαλκινης σε 1'' γινονται εεεεε
τωρα τι μου ηρθε εε κοιτα να δεις και οι τυμπανιστες και οι κακοποιοι .. μποτακια φορουν
Οκ επειδη εχω λαβει αρκετα μνμ συμπληρωνω και μια εικονα ....ελπιζω να μην μου ματιασετε τον στρατο μου εεεεε....
http://prntscr.com/90gz6o
πατηστε λοιπον αυτο που ...ξεχωριζει για να στειλετε τον ....''τυχερο'' να δει τα ραδικακια αναποδα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser423

Guest
Kαλημερα
hliastak =είναι ο ελαφρυς στρατιοτης (δεν εχει σημασια σε ποια εποχη εισαι)

να κανω και γω μια ερωτηση ...
ποτε εκπνεει το περιθωριο για κλείσιμο των αποστολών?
γιατι είμαι και εγω σε αυτή την ομαδα ξερολων που βιαστηκαμε και πουλήσαμε το νεκροταφειο μια μερα πριν ,και τωρα ψαχνω νανοσωματιδια για να ξεκλειδωσω διακοσμητικα του μελλοντως ....
 
Κορυφή