Τι είναι τα κυκλικά για Μ/Κ και πως λειτουργεί?

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser32216
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser32216

Guest
Καλησπέρα κύριοι και κυρίες μου.μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω και αν μπορεί να απαντήθεί θα ήμουν υπόχρεος.
Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος στο να μπορεί μια συντεχνία βάλει τα Μ/Κ και να τα βάζουν οι συντεχνοι πόντους.
Μπορούν δηλαδή να βάζουν όλοι εκτός του ιδιοκτήτη έτσι ώστε να παίρνουν οι 5 πρώτοι πίσω πόντους και σχέδια η να βάζει ο ιδιοκτήτης και μετά να βάζουν τα μικρα μελοι λίγους πόντους για να πάρουν πόντους αλλά και σχέδια. Αυτό να γίνεται μέχρι το επίπεδο 7 κι έτσι θα μπορούν τα μικρά μελοι να πάρουν όλα τα σχέδια από μεγάλα κτίρια και χωρίς να δώσουν μια περιουσία σε ποντους.
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
 

DeletedUser29206

Guest
Καλησπέρα κύριοι και κυρίες μου.μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω και αν μπορεί να απαντήθεί θα ήμουν υπόχρεος.
Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος στο να μπορεί μια συντεχνία βάλει τα Μ/Κ και να τα βάζουν οι συντεχνοι πόντους.
Μπορούν δηλαδή να βάζουν όλοι εκτός του ιδιοκτήτη έτσι ώστε να παίρνουν οι 5 πρώτοι πίσω πόντους και σχέδια η να βάζει ο ιδιοκτήτης και μετά να βάζουν τα μικρα μελοι λίγους πόντους για να πάρουν πόντους αλλά και σχέδια. Αυτό να γίνεται μέχρι το επίπεδο 7 κι έτσι θα μπορούν τα μικρά μελοι να πάρουν όλα τα σχέδια από μεγάλα κτίρια και χωρίς να δώσουν μια περιουσία σε ποντους.
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
Νομίζω δεν χρειάζεται να πω πολλά αφού υπάρχει το wiki: https://gr.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Μεγάλα_Κτίρια
Ωστόσο ο καλύτερος τρόπος για να ανεβάζεις τα μ/κ σου είναι να κάνεις ανταλλαγές δηλαδή κάνεις συμφωνία με ένα άτομο (φίλος, σύντεχνος) και θα βάζει ο καθένας π.χ. 20 forge πόντους στο μ/κ του αλλουνού. Να αποφεύγεις να βάζεις forge πόντους στα δικά σου μ/κ γιατί πολύ απλά δεν κερδίζεις τίποτα. Στα μεγάλα επίπεδα (+20) σου βάζουν άτομα με μεγάλο Θόλο χωρίς καμία ανταλλαγή γιατί κερδίζουν περισσότερα απ' ό,τι βάζουν.
 

DeletedUser29206

Guest
Δεν κάνει τίποτα! Ό,τι απορία έχεις μπορείς να το λες εδώ στο forum.
 

vulder

Μέλος
συνήθως στις συντεχνίες υπάρχουν οι αλυσίδες των πόντων, αλυσίδες των 5, των 10, των 15 και 20 πόντων
για να βάλεις ένα κτίριο σου σε μια αλυσίδα θα πρέπει να δώσεις τους αντίστοιχους πόντους στον προηγούμενο από εσένα παίκτη και εσύ θα πάρεις τους ίδιους πόντους από τον επόμενο που θα μπει στην αλυσίδα
φαίνεται περίπλοκο; νομίζω καθόλου, σωστά;
Τις αλυσίδες τις δημιουργεί ο αρχηγός της συντεχνίας και συμμετέχει όποιος θέλει και όποτε θέλει, δεν είναι υποχρεωτικές δλδ, όταν έχεις πόντους βάζεις ένα κτίριο σε μια αλυσίδα περιμένοντας να μπει και κάποιος άλλος μετά από εσένα
 

ZiggyStardust

Νέο Μέλος
Είναι παλιό το τόπικ μεν... αλλά, μπορεί να μου πει κάποιος τι είναι η 90% βοήθεια στα ΜΚ; Πχ αν εγώ θέλω να είμαι στην 1η θέση όσων βοηθούν με πόντους στο συγκεκριμένο επίπεδο του ΜΚ, θα βάλω περίπου τους διπλάσιους πόντους απ όσους αντιστοιχούν ως επιστροφή στην 1η θέση; Ή έχω καταλάβει λάθος;!
 
Κορυφή