Τι παίζει με τα μεγάλα κτίρια ?

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser32779
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser32779

Guest
Γεια χαρά ....
Παίζω το παιχνίδι εδώ και πέντε μήνες και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Έφτασα στο σημείο να βγάζω περίπου 80 Forge πόντους την ημέρα από τα ειδικά κτίρια τους οποίους βάζω σε δικά μου κτίρια αλλά και σε κτίρια άλλων για να πάρω πόντους , σχέδια και κυρίως μετάλλια. Είμαι μέλος σε μία συντεχνία και όλα καλά.
Πριν μια εβδομάδα και ενώ είχα βάλει πόντους σε κάποιον (όχι μέλος της συντεχνίας ούτε φίλος) δέχτηκα ένα μήνυμα από τον ιδιοκτήτη ότι έπρεπε να βάλω και άλλους πόντους . Του έγραψα ότι οκ θα τους βάλω (και τους έβαλα) άλλα να μου εξηγήσει γιατί. Μου έγραψε ότι όταν θα βάλω θόλο θα καταλάβω και ότι υπάρχει στο Forum ένας πίνακας όπου αναφέρονται ο αριθμός τον πόντων.
Σήμερα και ενώ έκανα το ίδιο σε άλλων παίχτη δέχτηκα μήνυμα όπου μου έλεγε ότι πρέπει να τον ρωτήσω αν μπορώ να βάλω πόντους σε μεγάλο κτίριο του ??????? και ότι θα βάλει αυτός την χασούρα που του προκάλεσα .... τελειώνοντας μου έγραψε να μην ξαναμπώ σε μεγάλο κτίριο του .....
Και ρωτάω τώρα μου διαφεύγει κάτι ..... αφού αν είναι αντικανονικό να μπαίνεις σε άλλα κτίρια δεν θα είχε προβλεφθεί από το παιχνίδι αυτό .... εκτός αν είναι μια συμφωνία κυρίων την οποία τηρούν όλοι .
Όποιος μπορεί να μυ λύση την απορία και να γίνετε να μου γράψει και κανένα λινκ για να ξεστραβωθώ .
Ευχαριστώ
 

finrοd

Banned
δέχτηκα ένα μήνυμα από τον ιδιοκτήτη ότι έπρεπε να βάλω και άλλους πόντους.
Συνεισφέρεις όσους φορτζ πόντους επιθυμείς. Δεν υπάρχει «πρέπει».
ενώ έκανα το ίδιο σε άλλων παίχτη δέχτηκα μήνυμα όπου μου έλεγε ότι πρέπει να τον ρωτήσω αν μπορώ να βάλω πόντους σε μεγάλο κτίριο του
Συνεισφέρεις φορτζ πόντους όπου επιθυμείς. Δεν απαιτείται ...ειδική «άδεια». Μόνος περιορισμός να 'ναι ο ιδιοκτήτης του ΜΚ μέλος στην ίδια με σένα συντεχνία ήι να 'ναι στην ίδια με σένα γειτονιά ή να συμπεριλαμβάνεται στη ράβδο φίλων σου.

Στο παιχνίδι υπάρχει η λεηλασία. Υπάρχει και η βοήθεια, (δεν αναφέρομαι στο «κουμπί»).
Μια έμμεση μορφή λεηλασίας, είναι να συνεισφέρεις σε ΜΚ φορτζ πόντους λιγότερους από αυτούς που ως ανταμοιβή, λόγω θέσης που καταλαμβάνεις και «κλειδώνεις», δηλαδή δεν μπορεί άλλος παίκτης να σε προσπεράσει, παίρνεις.
Αυτούς τους φορτζ πόντους που παίρνεις, τους επιβαρύνεται ο ιδιοκτήτης του ΜΚ μιας και τους βάζει ο ίδιος για να ολοκληρώσει το επίπεδο.

Τι συμβαίνει τώρα με το ΜΚ «Θόλος».
Στο ογδοηκοστό επίπεδο προσαυξάνει τις όποιες ανταμοιβές των θέσεων, π' απολαμβάνουν οι συνεισφέροντες, στα ΜΚ κατά 90%.
Αυτή η προσαύξηση ισχύει και για τους φορτζ πόντους και για τα σχέδια και για τα μετάλλια.
Αρκεί να πολλαπλασιαστεί η ποσότητα της προκαθορισμένης ανταμοιβής με το 1,9 για να προκύψει η ανταμοιβή που θα πάρει ο συνεισφέρων σε ΜΚ ο οποίος διαθέτει Θόλο στον ογδοηκοστό επίπεδο. (Εξαίρεση, η 5η θέση στα ΜΚ, σαν έχει 5 φορτζ πόντους προκαθορισμένη ανταμοιβή), όπου αν και «στρογγυλά» προκύπτει 9 φορτζ πόντοι, η ανταμοιβή ισούται με 10 φορτζ πόντους).

Εδώ μπαίνει το θέμα τού τι στάση, ως παίκτης, θέλεις να έχεις, έναντι των υπολοίπων, στο παιχνίδι.
εκτός αν είναι μια συμφωνία κυρίων την οποία τηρούν όλοι .
Δεν υπάρχει καμμία συμφωνία «κυρίων».
Καθαρά προσωπικό είναι το θέμα. Απλώς, είθισται οι φίλοι κι όσοι δεν συμπεριφέρονται ως «ποντολιγούρια» να συμμετέχουν στα ΜΚ τοποθετώντας ποσότητα φορτζ πόντων ίση με την προκαθορισμένη ανταμοιβή, προσαυξανόμενη κατά 90%, αρκούμενοι στα σχέδια και τα μετάλλια που αποκτούν δίχως κανένα κόστος.
Ακόμη κι αυτοί που έχουν Θόλους μακράν πάνω από το ογδοηκοστό επίπεδο, δεν βάζουν όλους τους επιπλέον φορτζ πόντους που, λόγω ανεβασμένου επιπέδου, αποκομμίζουν, περιοριζόμενοι απλώς να συνεισφέρουν τους φορτζ πόντους τής θέσης προσαυξανόμενους κατά 90%.
Υπάρχει και η επιλογή, να «μιζεριάζεις» στο παιχνίδι, να «καις» τον χρόνο σου σ' αυτό, ελέγχοντας τους καταλόγους των ΜΚ φίλων και γειτόνων, για να βρεις «μπόσικη» θέση να μπεις και να βγάλεις διάφορο σε βάρος του ιδιοκτήτη του.
Στο πλαίσιο του παιχνιδιού κι αυτό. Πολεμικό είναι! Εξαρτάται πάντα πως θέλεις να συμπεριφερθείς και πάντα ως παίκτης, όχι ως άνθρωπος.
Έχω γράψει, σ' άλλη δημοσίευση, ότι υπάρχουν παίκτες που σαν άνθρωποι, αν σε βρουν στην ανάγκη, στην ζωή, θα σου δώσουν και το «σώβρακό» τους για να σε βοηθήσουν, ενώ σαν παίκτες στο παιχνίδι, σαν σε βρουν «μπόσικο» θα σου πάρουν και τα «σώβρακα»! :)

Για παράδειγμα, στον γ' κόσμο παίζω, κάμποσες μέρες τώρα, δίχως τις αποδόσεις τού ΜΚ πήλινος στρατός. Μπήκε παίκτης βάζοντας 204 φορτζ πόντους για να βγάλει σε βάρος μου 53 φορτζ πόντους.
Ε, δεν θα τους βγάλει. Το, προς ώρας, αποσυνδεδεμένο ΜΚ πήλινος στρατός θα το γκρεμίσω. Θα χάσει και τους 204. Δεν θα του λείψουν, όπως δεν του είναι απαραίτητοι και οι 53 που ως διάφορο επιδιώκει να βγάλει.
Τι θα γίνει; Θα κλάψει η συντεχνία του στον δ' κόσμο, (εκει θα παρεξηγηθεί η hmmm, μιας και στη συντεχνία της είναι), θα σπάω πλάκα στον ΣεΣ με τις συντεχνίες των φίλων του που θ' αποφασίσουν να μην τον διαγράψουν από φίλο, (κι ας είναι και φιλικές, αναφέρομαι στην ΚΙΜ...) και θα κάνω φύλλο και φτερό όλα του τα ΜΚ, όλους τους συνεισφέροντες σ' αυτά και όλα τα ΜΚ που ο ίδιος έχει συνεισφέρει κι αλίμονο αν προκύψει ανταλλαγή μεταξύ κόσμων, έστω και μέσω τριγωνικών ανταλλαγών πόντων, έστω και μέσω ανταλλαγών από τυχόν λογαριασμό που νόμιμα διατηρεί σε άλλο κόσμο με διαφορετικό διακριτικό όνομα.
Προς το παρόν έχω 72 φίλους του στο γ' κόσμο εντοπισμένους, μέσω ελέγχου τής ταβέρνας του, και σαν έρθει η ώρα θα λάβουν το μήνυμα.

Εν κατακλείδι:
Διασκέδασέ το φιλαράκι και μη χολοσκάς. Παιχνίδι είναι. Διασκέδασε!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
εκτός αν είναι μια συμφωνία κυρίων την οποία τηρούν όλοι.
Όποιος μπορεί να μυ λύση την απορία και να γίνετε να μου γράψει και κανένα λινκ για να ξεστραβωθώ .
Είναι μία άτυπη συμφωνία μεταξύ παικτών να αλληλοβοηθιούνται στο ανέβασμα των ΜΚ, βάζοντας τους πόντους που δίνει μία θέση προσαυξημένους κατά 90%, όπως αναφέρθηκε και από τον finrod. Αυτό με τη διασφάλιση από τον κάτοχο ότι οι συνεισφέροντες θα παραμείνουν στην εν λόγω θέση.

Στην πορεία του παιχνιδιού θα δεις ότι υπάρχουν πολλά "κυκλικά" (δλδ ομαδικά) "ποντοδοσίας" όπως ονομάζεται άτυπα η συγκεκριμένη τακτική. Σίγουρα για έναν νέο παίκτη αυτό φαίνεται εξαιρετικά επιβαρυντικό αλλά στην πορεία μπορεί να αναθεωρήσεις και να δεις τα πλεονεκτήματά της (έχει να κάνει με το πώς θα αποφασίσεις να κινηθείς στο παιχνίδι και με το αν διαθέτεις θόλο).

Για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις, βέβαια, όπως η δική σου και του finrod με το μέλος της συντεχνίας μου, ο κάτοχος θα πρέπει να διασφαλίσει ότι δε θα δημιουργήσει συνθήκες κατάλληλες ώστε να μπει κάποιος ανεπιθύμητος... αλλιώς αν είναι βολικός "ανεπιθύμητος" όπως εσύ, όλα καλά, αλλά αν είναι σαν την περίπτωση του finrod, τότε βράστα. :)
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Κανονικα, αυτοι που σου ζητησαν να βαλεις τους ποντους που "πρεπει", θα επρεπε να σου εξηγησουν κιολλας γιατι "πρεπει"...;)
αν ξερουν και οι ιδιοι δλδ, πραγμα που δεν νομιζω....:confused:
Απο τη στιγμη που δεν το εκαναν, ειναι στη διακριτικη σου ευχερια να βαλεις ή οχι τους ποντους...
Αφου μαλιστα εσυ δεν εχεις ΘΟΛΟ (!!!) και αυτοι αφησαν ακαλυπτη τη θεση που μπηκες (αλλιως φανταζομαι δεν θα σου το ζητουσαν, αλλα θα "εβαζαν" καποιον δικο τους, και εσυ θα εχανες ποντους), ειναι στη κριση σου τι θα κανεις...
Αντε, καλη προσαρμογη και στο FoP....:D

ΥΓ....Γιωργη , 54 θα βγαλει...:eek:
 

finrοd

Banned
ΥΓ....Γιωργη , 54 θα βγαλει...
Αμ ΔΕΝ θα βγάλει. Θα σου στείλω μήνυμα να μπεις στην πόλη μου να την δεις δίχως Πήλινο Στρατό. Τον επιπλέον που θα έβγαζε, αν έβαζε κανονικά τους πόντους που αναλογούν στον Θόλο τού ογδοηκοστού επιπέδου, τον άξιζε μιας κι ασχολήθηκε να ψηλώσει παραπάνω το ΜΚ του.
Τώρα τίποτε δε θα βγάλει κι εγώ, όποτε ανεβασμένη την έχω τη ...διάθεση, όποτε χρόνο έχω θα κάνω τις μαχούλες μου διασκεδάζοντας στον ΣεΣ Ούτε η hmmm θα παρεξηγηθεί, θα 'χει την επιλογή να τον πετάξει εκτός όπως και κάθε άλλη συντεχνία, ούτε και οι φίλοι του να παρεξηγηθούν σαν κάνω τις μαχούλες μου στον ΣεΣ του γ' κόσμου. Κι εσύ ξέρεις τις ισορροπίες στον γ' κόσμο. Και φιλικές συντεχνίες θα βαράω, εκτός κι αν τα μέλη τους τον διαγράψουν από φίλο.
Αν συμβεί και το άλλο και διαπιστώσω παραβάσεις,, παράπλευρες απώλειες θα 'ναι οι υπόλοιποι λογαριασμοί που σ' αυτές συμμετείχαν... :)
Θα τα δείτε κι εδώ δημοσιευμένα, ανώνυμα βέβαια, μα θα δείτε. Στο προφίλ μου θα δημοσιεύσω με ονόματα. Εκεί ότι θέλω γράφω κι όποιος θέλει μπαίνει και του ...συστήνομαι. Προσωπικός χώρος!!

ΥΓ
Θα σου πω κάποια στιγμή τι ακριβώς κάνω στον β' κόσμο με τα ΜΚ και πως διασκεδάζω εκεί με τα «ποντολιγούρια». Άσε που μπορεί να στα πει κι ο Μήτσος.
Ρίχνω γέλιο στον β' ιδίως με κάτι «ποντικούληδες» καφενόβιους...
Στον α' ξέρεις ήδη...
Στον δ' προς το παρόν αποταμιεύω πόντους σε φιλικό λογαριασμό και μαζεύω σχέδια να μπορώ να φτάσω το Θόλο στο ογδοηκοστό.
Δεν σκανιάζω κιόλας. Για τα ...αδαμαντορυχεία τής ζούγκλας παίζω σε α', β' και δ'.
Πάνω απ' όλα η διασκέδαση. Τα μαστιζόμενα από μονομανίες «παιδάκια» και τα λιγούρια από χέρι καμμένα είναι!
Όσοι με γνωρίζουν ως παίκτη, μεταξύ αυτών κι εσύ, ξέρουν πολύ καλά ότι οι φορτζ πόντοι είναι κάτι που δεν λογαριάζω. Το είδες και σαν για λίγο με φιλοξένησες στη συντεχνία σου. Ούτε φορτζ πόντους ούτε διαμάντια λογαριάζω και φείδωμαι...
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser32779

Guest
Γεια χαρά ....
Σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση ήταν κατατοπιστικές και κατάλαβα περίπου τι παίζει ...
<<Υπάρχει και η επιλογή, να «μιζεριάζεις» στο παιχνίδι, να «καις» τον χρόνο σου σ' αυτό, ελέγχοντας τους καταλόγους των ΜΚ φίλων και γειτόνων, για να βρεις «μπόσικη» θέση να μπεις και να βγάλεις διάφορο σε βάρος του ιδιοκτήτη του. >> το έκανα και αυτό στην αρχή μετά με κούρασε .... έχω μόνο μια ένσταση ως προς τον αδικημένο ιδιοκτήτη . εγώ βάζω τους πόντους μου σε ένα κτήριο τον βοηθάω λοιπόν να το αναγείρει πιο γρήγορα . Οι αμοιβές που παίρνω από αυτήν μου την ενέργεια, τις παίρνω από το παιχνίδι όχι από την τσέπη του .... Αυτό πιστεύω είναι και στο πνεύμα του δημιουργού του παιχνιδιού και όχι κυκλικές , 90%.
Πάντως ευχαριστώ και πάλι :)
 

finrοd

Banned
Οι αμοιβές που παίρνω από αυτήν μου την ενέργεια, τις παίρνω από το παιχνίδι όχι από την τσέπη του ....
Από την τσέπη του τις παίρνεις, αν το καλοσκεφτείς, μιας και φίλος θα τον βοηθούσε, για να βοηθηθεί κι εκείνος αργότερα, βάζοντας τούς πόντους τής προκαθορισμένης ανταμοιβής προσαυξημένους κατά 90%.
Οι πόντοι που δεν συνεισφέρονται, έτσι ώστε να καλυφθεί η προσαύξηση του 90%, θα μπουν είτε από την αποθήκη είτε από το μάζεμα της πόλης του ιδιοκτήτη τού ΜΚ. Από την «τσέπη» του!
Συνεπώς θα του λείψουν από το επόμενο επίπεδο οποιουδήποτε ΜΚ, όπου θα τους τοποθετούσε για να διασφαλίσει τις θέσεις όσων θα τον βοηθούσαν συνεισφέροντας φορτζ πόντους προσαυξημένους κατά 90% επιπλέον τής προκαθορισμένης ανταμοιβής.
Επομένως ΔΕΝ τον «βοηθάς» να «ψηλώσει» πιο γρήγορα τα ΜΚ του. Αντιθέτως, τον καθυστερείς.
Όπως το βλέπει όμως ο καθένας. Νυν υπέρ πάντων η Διασκέδαση! :)

ΥΓ (αργοπορημένο)
Το διακριτικό σου, (ΜΟΜΟ), από τ' ομώνυμο μυθιστόρημα του Έντε είναι εμπνευσμένο; Αδιάκριτη η ερώτηση π' αφορά προσωπικό θέμα κι ως τέτοια μπορείς αναπάντητη να την αφήσεις. Πάντως αν είναι από αυτό εμπνευσμένη, εκπλήσσομαι που διαβάζεται και στις μέρες μας αυτή η υπέροχη, πολυεπίπεδη στην ανάγνωσή της, ιστορία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Από την τσέπη του τις παίρνεις, αν το καλοσκεφτείς, μιας και φίλος θα τον βοηθούσε, για να βοηθηθεί κι εκείνος αργότερα, βάζοντας τούς πόντους τής προκαθορισμένης ανταμοιβής προσαυξημένους κατά 90%.
Οι πόντοι που δεν συνεισφέρονται, έτσι ώστε να καλυφθεί η προσαύξηση του 90%, θα μπουν είτε από την αποθήκη είτε από το μάζεμα της πόλης του ιδιοκτήτη τού ΜΚ. Από την «τσέπη» του!
Συνεπώς θα του λείψουν από το επόμενο επίπεδο οποιουδήποτε ΜΚ, όπου θα τους τοποθετούσε για να διασφαλίσει τις θέσεις όσων θα τον βοηθούσαν συνεισφέροντας φορτζ πόντους προσαυξημένους κατά 90% επιπλέον τής προκαθορισμένης ανταμοιβής.
Επομένως ΔΕΝ τον «βοηθάς» να «ψηλώσει» πιο γρήγορα τα ΜΚ του. Αντιθέτως, τον καθυστερείς.
Όπως το βλέπει όμως ο καθένας. Νυν υπέρ πάντων η Διασκέδαση! :)

ΥΓ (αργοπορημένο)
Το διακριτικό σου, (ΜΟΜΟ), από τ' ομώνυμο μυθιστόρημα του Έντε είναι εμπνευσμένο; Αδιάκριτη η ερώτηση π' αφορά προσωπικό θέμα κι ως τέτοια μπορείς αναπάντητη να την αφήσεις. Πάντως αν είναι από αυτό εμπνευσμένη, εκπλήσσομαι που διαβάζεται και στις μέρες μας αυτή η υπέροχη, πολυεπίπεδη στην ανάγνωσή της, ιστορία.
Συνεισφέρεις όσους φορτζ πόντους επιθυμείς. Δεν υπάρχει «πρέπει».

Συνεισφέρεις φορτζ πόντους όπου επιθυμείς. Δεν απαιτείται ...ειδική «άδεια». Μόνος περιορισμός να 'ναι ο ιδιοκτήτης του ΜΚ μέλος στην ίδια με σένα συντεχνία ήι να 'ναι στην ίδια με σένα γειτονιά ή να συμπεριλαμβάνεται στη ράβδο φίλων σου.

Στο παιχνίδι υπάρχει η λεηλασία. Υπάρχει και η βοήθεια, (δεν αναφέρομαι στο «κουμπί»).
Μια έμμεση μορφή λεηλασίας, είναι να συνεισφέρεις σε ΜΚ φορτζ πόντους λιγότερους από αυτούς που ως ανταμοιβή, λόγω θέσης που καταλαμβάνεις και «κλειδώνεις», δηλαδή δεν μπορεί άλλος παίκτης να σε προσπεράσει, παίρνεις.
Αυτούς τους φορτζ πόντους που παίρνεις, τους επιβαρύνεται ο ιδιοκτήτης του ΜΚ μιας και τους βάζει ο ίδιος για να ολοκληρώσει το επίπεδο.

Τι συμβαίνει τώρα με το ΜΚ «Θόλος».
Στο ογδοηκοστό επίπεδο προσαυξάνει τις όποιες ανταμοιβές των θέσεων, π' απολαμβάνουν οι συνεισφέροντες, στα ΜΚ κατά 90%.
Αυτή η προσαύξηση ισχύει και για τους φορτζ πόντους και για τα σχέδια και για τα μετάλλια.
Αρκεί να πολλαπλασιαστεί η ποσότητα της προκαθορισμένης ανταμοιβής με το 1,9 για να προκύψει η ανταμοιβή που θα πάρει ο συνεισφέρων σε ΜΚ ο οποίος διαθέτει Θόλο στον ογδοηκοστό επίπεδο. (Εξαίρεση, η 5η θέση στα ΜΚ, σαν έχει 5 φορτζ πόντους προκαθορισμένη ανταμοιβή), όπου αν και «στρογγυλά» προκύπτει 9 φορτζ πόντοι, η ανταμοιβή ισούται με 10 φορτζ πόντους).

Εδώ μπαίνει το θέμα τού τι στάση, ως παίκτης, θέλεις να έχεις, έναντι των υπολοίπων, στο παιχνίδι.

Δεν υπάρχει καμμία συμφωνία «κυρίων».
Καθαρά προσωπικό είναι το θέμα. Απλώς, είθισται οι φίλοι κι όσοι δεν συμπεριφέρονται ως «ποντολιγούρια» να συμμετέχουν στα ΜΚ τοποθετώντας ποσότητα φορτζ πόντων ίση με την προκαθορισμένη ανταμοιβή, προσαυξανόμενη κατά 90%, αρκούμενοι στα σχέδια και τα μετάλλια που αποκτούν δίχως κανένα κόστος.
Ακόμη κι αυτοί που έχουν Θόλους μακράν πάνω από το ογδοηκοστό επίπεδο, δεν βάζουν όλους τους επιπλέον φορτζ πόντους που, λόγω ανεβασμένου επιπέδου, αποκομμίζουν, περιοριζόμενοι απλώς να συνεισφέρουν τους φορτζ πόντους τής θέσης προσαυξανόμενους κατά 90%.
Υπάρχει και η επιλογή, να «μιζεριάζεις» στο παιχνίδι, να «καις» τον χρόνο σου σ' αυτό, ελέγχοντας τους καταλόγους των ΜΚ φίλων και γειτόνων, για να βρεις «μπόσικη» θέση να μπεις και να βγάλεις διάφορο σε βάρος του ιδιοκτήτη του.
Στο πλαίσιο του παιχνιδιού κι αυτό. Πολεμικό είναι! Εξαρτάται πάντα πως θέλεις να συμπεριφερθείς και πάντα ως παίκτης, όχι ως άνθρωπος.
Έχω γράψει, σ' άλλη δημοσίευση, ότι υπάρχουν παίκτες που σαν άνθρωποι, αν σε βρουν στην ανάγκη, στην ζωή, θα σου δώσουν και το «σώβρακό» τους για να σε βοηθήσουν, ενώ σαν παίκτες στο παιχνίδι, σαν σε βρουν «μπόσικο» θα σου πάρουν και τα «σώβρακα»! :)

Για παράδειγμα, στον γ' κόσμο παίζω, κάμποσες μέρες τώρα, δίχως τις αποδόσεις τού ΜΚ πήλινος στρατός. Μπήκε παίκτης βάζοντας 204 φορτζ πόντους για να βγάλει σε βάρος μου 53 φορτζ πόντους.
Ε, δεν θα τους βγάλει. Το, προς ώρας, αποσυνδεδεμένο ΜΚ πήλινος στρατός θα το γκρεμίσω. Θα χάσει και τους 204. Δεν θα του λείψουν, όπως δεν του είναι απαραίτητοι και οι 53 που ως διάφορο επιδιώκει να βγάλει.
Τι θα γίνει; Θα κλάψει η συντεχνία του στον δ' κόσμο, (εκει θα παρεξηγηθεί η hmmm, μιας και στη συντεχνία της είναι), θα σπάω πλάκα στον ΣεΣ με τις συντεχνίες των φίλων του που θ' αποφασίσουν να μην τον διαγράψουν από φίλο, (κι ας είναι και φιλικές, αναφέρομαι στην ΚΙΜ...) και θα κάνω φύλλο και φτερό όλα του τα ΜΚ, όλους τους συνεισφέροντες σ' αυτά και όλα τα ΜΚ που ο ίδιος έχει συνεισφέρει κι αλίμονο αν προκύψει ανταλλαγή μεταξύ κόσμων, έστω και μέσω τριγωνικών ανταλλαγών πόντων, έστω και μέσω ανταλλαγών από τυχόν λογαριασμό που νόμιμα διατηρεί σε άλλο κόσμο με διαφορετικό διακριτικό όνομα.
Προς το παρόν έχω 72 φίλους του στο γ' κόσμο εντοπισμένους, μέσω ελέγχου τής ταβέρνας του, και σαν έρθει η ώρα θα λάβουν το μήνυμα.

Εν κατακλείδι:
Διασκέδασέ το φιλαράκι και μη χολοσκάς. Παιχνίδι είναι. Διασκέδασε!
finrοd Δεν σε ξερω προσωπικα δεν σε εχω ''φιλο'' αλλα γουσταρω την εξηγηση σου τρελά λιγοι εδω μεσα ειναι ετσι...νασαι καλα!!!Εχει αναγκη η ζωη μας απο ομορφια ειτε εξω απο εδω ειτε εδω μεσα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Κάνε «καρδιά» κι αγάντα να δεις την επόμενη, σήμερα αν της προλάβω το «χτένισμα» ειδάλλως αύριο, στο θέμα που στον τίτλο του «φορά» την του Σόλωνα ...σκούφια. Συλλογική δουλειά. Μοιρασμένη. Μέρες το ψάχνανε τα παιδιά. Ένα μικρό μέρος των ευρημάτων θα γραφεί τώρα, το πιο κραυγαλέο. Τα υπόλοιπα θίγουν κι άλλες ενέργειες, άλλων προσώπων κι απλώς προέκυψαν σαν το κύριο αναζητούσαμε.
Εκεί θα το ευχαριστηθείς μιας κι αρέσκεσε στο να μελετάς τις συμπεριφορές.
Ισχύει, βάσει των ευρημάτων μας, θα το διαπιστώσεις κι εσύ, ότι αν το 'χεις το «κουσούρι», το έχεις στα πάντα!
Να 'σαι κι εσύ καλά, είτε συμφωνούμε, είτε διαφωνούμε, είτε αποκλίνουν είτε συγκλίνουν οι απόψεις μας.
 
Κορυφή