ΧΑΚΑΡΙΣΜΑΤΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser28660
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser28660

Guest
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ.
ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.
ΟΛΟΙ?ΕΙΠΑ ΟΛΟΙ?ΜΑΛΛΟΝ ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΩ ..
ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΜΠΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΤΟ ΧΑΚΑΡΙΣΜΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ (ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ....)ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΒΗΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ Η ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕΡΙΚΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥΣ...
ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΤΑΣΕΙΣ ΓΕΝΙΚΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΔΩ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΥΘΥΝΗ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΑΙΚΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΣΥΝΤΕΧΝΙΩΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΠΟΛΕΩΝ ΝΑ ΜΕΡΙΜΝΗΣΟΥΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΔΕΙΚΛΙΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΕΙΣΟΔΟΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΤΟΧΟ ΤΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ.
ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΕΧΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΕΙ ΣΤΗ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΑΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΤΟΥ Η ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ ΟΠΩΣ ΚΛΕΙΔΩΘΗΚΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΟ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ΝΕΜΕΣΙΣ.
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα και από εμενα. Η αλήθεια ειναι ότι μονο τον τελευταίο καιρό έχουν πέσει στην αντίληψη μου 4 περιστατικά όπου άγνωστοι μπήκαν στους λογαριασμούς συντέχνων μου. Η απάντηση σε όλους ήταν ότι ειναι ευθυνη του καθενός η προστασία των λογαριασμών μας. Και εννοειται πως η απάντηση της διαχείρισης ειναι λίγη και δεν μπορει να μας καλύψει, και ο λόγος? Διότι ο λογαριασμός του καθενός μας αποτελεί προσωπικό δεδομένο (τα μνμ καθώς και τυχόν λεφτά που έχουμε βάλει στο παιχνίδι) και αυτόματα υπόκειται στο νόμο περί προστασίας προσωπικών δεδομένων, επομένως η ευθυνη για την προστασία των προσωπικών μας δεδομένων αυτόματα περνάει και στην διαχείριση που ειναι υπευθυνη για την προστασία τους και την ασφάλειά τους από την στιγμη που αποτελούν μερος του παιχνιδιου που διαχειρίζεται. Ετσι η προστασία του καθενός μας ειναι υπόθεση και της εταιρίας πέρα από την δική μας. Κλείνοντας θέλω να υπενθυμίσω ότι πρόσφατα το facebook πλήρωσε τεράστια ποσά σε χρηστες του γιατι παραβιάστηκαν οι λογαριασμοί τους και τα προσωπικα τους δεδομενα. Είμαι σιγουρος ότι θα βρείτε τρόπο να ασφαλίσετε τους λογαριασμούς μας και να εγγυηθείτε την ασφάλεια του παιχνιδιού απέναντι σε ανθρώπους που το μονο που τους ενδιαφέρει ειναι να κάνουν κακο σε παίκτες που παίζουν νομιμα ενα παιχνιδι διασκεδασης. Ευχαριστώ πολύ!!!!!
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] όπως είπατε και οι ίδιοι η ασφάλεια του λογαριασμού σας είναι στο χέρι σας.
Ο κωδικός πρόσβασης που χρησιμοποιείτε στο παιχνίδι θα πρέπει να αποτελείται από συνδυασμό ειδικών χαρακτήρων, γραμμάτων και αριθμών ώστε να αυξάνεται η ασφάλεια του.
Αν κάποιοι χρησιμοποιούν κωδικούς όπως π.χ.: 123456 ή βάζουν το όνομα τους στο παιχνίδι ή οτιδήποτε άλλο είναι "εύκολο" να μαντέψει κάποιος που έχει σκοπό να κάνει κακό στο λογαριασμό σας, δεν είμαστε εμείς υπεύθυνοι.
Επίσης πολλές "παραβιάσεις" οφείλονται στο ότι κάποιοι θέλουν να μοιράζονται τον κωδικό τους για να μπαίνουν οι σύντεχνοι τους να ελέγχουν τις πόλεις τους όταν οι ίδιοι θα χρειαστεί να λείψουν για κάποιο διάστημα. Και πάλι δεν ευθυνόμαστε εμείς για αυτό.

Αν πιστεύετε ότι ο λογαριασμός σας κινδυνεύει από πιθανό χακάρισμα καλό θα ήταν να τον αλλάξετε σε κάποιον αρκετά δύσκολο που θα τον γνωρίζετε μόνο εσείς[/iris]
 

DeletedUser

Guest
καλησπέρα,
θα σας πω και εγώ την άποψη μου, αν και δεν θα με βρείτε να συμφωνώ με το πρόβλημα που παραθέτεται,

σε όλες τις ιστοσελίδες ο κωδικός είναι προσωπικός και απαγορεύεται να διαδίδεται,
στο facebook έκαναν μήνυση αλλά ακόμα δεν έχει εκδικαστεί τίποτα (άρα δεν έχουμε απόφαση),

άνθρωποι που έχασαν κωδικούς από πιστωτικές κάρτες ακόμα πληρώνουν
και ποτέ δεν αθωώθηκαν από τα δικαστήρια που τους πήγαν οι τράπεζες για να πληρώσουν αυτά που ποτέ δεν είχαν αγοράσει,
(άρα εδώ έχουμε δεδικασμένο).

Καλός λοιπόν σας προτάθηκε να προσέχετε τους κωδικούς σας και που τους δίνετε για να κάνετε co-play, (δεν ξέρω αν αυτό είναι εντός κανονισμών).

Ακόμα αν έχετε φτάσει ψηλά σε αναβαθμίσεις και επομένως ψηλά σε βαθμολογία, υπάρχουν δυο λύσεις,
α) αλλάζετε συχνά κωδικό
β) αν δείτε ότι χάνετε, μοιράζετε τον κωδικό παντού για να έχετε άλλοθι για την ήττα σας!!!:tongue:
 

DeletedUser

Guest
k. Irisdp σημερα μπαναρατε μονιμα παίκτρια η οποία πριν μια βδομαδα σας εστειλε αιτημα και σας ειπε ότι την χακάρανε......... και την μπαναρατε γιατι παραβιασε τον κανονα ότι μπηκε άλλος παικτης στο λογαριασμο της. Αυτό φανταζομαι ειναι λάθος σας....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
[thy]Θα παρακαλούσα οποιαδήποτε συζήτηση περί αποκλεισμών να γίνεται μέσω του Κέντρου Υποστήριξης και όχι στο κεντρικό φόρουμ. Καταλαβαίνω το συσχετισμό σας αλλά οι κανόνες είναι σαφείς.[/thy]
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπέρα
Μου φαινεται εχει αρχισει πλεον να γινεται μοδα η πλακα με το χακαρισμα παιχτων,
χωρις να φταινε, χωρις να εχουν δωσει σε κανεναν τους κωδικούς τους, τουλάχιστον για δυο ατομα είμαι σιγουρη ότι δεν εχουν δωσει σε κανεναν τους κωδικούς τους ουτε εχουν εχουν δυνατοτητα να παιζουν από αλλον υπολογιστη
Πιστευω ότι κατι πρεπει να γινει, φυσικα και είμαι σε θεση να γνωριζω από προσωπικη εμπειρια ότι η διαχειρηση κανει ότι μπορει για να προστατευσει τους παιχτες από κακοβουλες ενεργειες
παρολο που ειχα πει σε όλα τα παιδια να αλλαζουν συχνα κωδικούς εγινε παλι μολις τωρα προσπαθεια και ευτυχως εμεινε στην προσπαθεια
Μου κανει τρομερη εντυπωση ότι γινεται παντα (εντελως συμπτωματικα να υποθεσω) μετα από καποια φιλικη διαμαχη μου στον χαρτη του πολεμου των συντεχνειων και παντα σε παιδια που υπαρχει πιθανοτητα να τους εχω ανοιξει ιδρυτικα δικαιώματα.

Καλο θα ηταν, αφου καλοπροαίρετα σκεπτομενη το κανουν για πλακα, να δοκιμασουν σε μενα στον υπολογιστη που παιζω τωρα πια, όχι τιποτα άλλο για να γελασουμε ολοι μαζι και κυριως να γνωριστούμε με τα παιδια. Α για να μην ανησυχουν τους ενημερωνω οτι και εντος και εκτος συνορων οι καλες παρεες σπανια χανονται τωρα πια.
Την τελευταια προταση ας την εκλαβουν καποιοι ως φιλικη συμβουλη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser1355

Guest
διαβαζω αυτα που γραφετε και με κανετε και ανησυχω. υπαρχει οντως τοσο μεγαλο προβλημα και η απορια μου... υπαρχει τετοια δυνατοτητα??? δηλαδη αμα του την καρφωσει καποιου στο κεφαλι, μπορει να μπει σε λογαριασμους παιχτων??? εγω ποτε δεν μοιραζομαι τους κωδικους μου, και οι κωδικοι μου ειναι παντα σιδηροδρομοι... λετε λοιπον οτι παρολα αυτα υπαρχει δυνατοτητα να μπω μια μερα και να δω την πολη μου αλανα??
 

DeletedUser28896

Guest
εχουν δωθεί απαντήσεις περί του θέματος αλλά θέλησα να γράψω και εγώ κάποια πράγματα.

Χακαρίσματα λογαριασμών γίνονται συχνά.

Είτε έχει να κάνει με το email μας , είτε με το λογαριασμό facebook , είτε με οποιοδήποτε λογαριασμό (foums , e-banking , browser games κ.λ.π.)

Φροντίζουμε να έχουμε έναν πολύπλοκο κωδικό που να περιέχει γράμματα (κεφαλέα και μικρά), (ακόμα και γράμματα σε γλώσσες πέραν της Ελληνικής και της Αγγλικής) , σύμβολα , αριθμούς κλπ.
Φροντίζουμε ο κωδικός να μην είναι κάποια λέξη
Φροντίζουμε ο κωδικός να μην αποτελείται απο στοχεία που κάποιος μπορει να μαντέψει , να γνωρίζει η να μας αποσπάσει , οπως παραδειγμα το όνομα του σκύλου μας , της γάτας μας , τον τυχερό μας αριθμό , τη μάρκα του αυτοκινήτου μας , της μοτοσυκλέτας μας... κλπ.
Φροντίστε οι απαντήσεις στις "ερωτήσεις ασφαλείας" να είναι άσχετες με την ερώτηση
Παράδειγμα. Ερωτηση ασφαλείας: Ποιό είναι το αγαπημένο σας φαγητό ? Απάντηση: Styx - Boat on the river ( που είναι το συγκρότημα και ο τίτλος ενός τραγουδιού)

Αλλάζετε ανά τακτά διαστήματα τον κωδικό σας.
Σημειώνετε σε ένα ημερολόγιο , τετράδιο (κατά προτίμηση όχι σελίδα χαρτιού που ενδέχετε να πεταχτεί) κάθε αλλαγή που κάνετε κρατώντας κάθε προηγούμενο κωδικό που είχατε (σε αρκετές περιπτώσεις,αν όχι όλες, είναι χρήσιμο).

Εαν έχετε δώσει τον κωδικό σας ακόμα και στον αδελφό σας , τον καλύτερό σας φίλο ..... είναι δικό σας σφάλμα.
 
Κορυφή