Συζήτηση Χειμερινή Εκδήλωση 2021

dio21

Καμένος Χρήστης
Πολυ καρμιρικο αυτο το Ιβεντ...και δεν θα επρεπε καθως ειναι το Χριστουγεννιατικο...
και εξηγουμε....
μαζευεις 5 αστερια απο καθε αποστολη και σου δινει και 10 καθε μερα...απο περιστατικα (με τα γνωστα "γεναιοδωρα" ποσοστα των Γερμανων) περνεις 1(!!!!) αντε και 2 και σπανια 5 αστερια, οποτε...
καθε προσπαθεια στα δωρα απαιτει 10 αστερια...
Καλα, δεν συζηταω καθολου για τα καθημερινα κλειδια και τα κομματια που περνεις ΑΝ κανεις τις καθημερινες αποστολες...αυτα δεν βγαινουν ολα, με τη καμμια, συμφωνα με ολα τα παραπανω....
και το γνωστο ελκηθρο με τα "δωρα" που πρεπει να αγορασουμε με διαμαντια, ακομα εδω? τελεια...!!!!

Ευτυχως θα παρω και Πρωτοχρονιατικο Λαχειο, μπας και... παραπνω πιθανοτητες εχω εκκει μαλλον .....χαχαχαχαχ
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Θα μεταφέρουμε τα σχόλια σας σχετικά με τα αστέρια που δίνονται από τις αποστολές και τις πιθανότητες να κερδίσεις τα κλειδιά στους σχεδιαστές μας.
Ωστόσο, η Συλλογή Ταράνδων (το έλκηθρο) δεν είναι στο βασικό μέρος της εκδήλωσης. Αυτό σημαίνει ότι είναι προαιρετικό και στο χέρι του κάθε παίκτη αν θέλει να πληρώσει για να πάρει τις επιπλέον ανταμοιβές, τις οποίες αν πλήρωνε για να αποκτήσει ξεχωριστά την κάθε μία η τιμή τους θα ήταν μεγαλύτερη.
 

silvo

Banned
Επειδή το πρόβλημα από ότι κατάλαβα ήταν ότι το Κανάλι μπορούσε να βγει εύκολα δύο φορές πριν τη μείωση των αστεριών, έπρεπε οι σχεδιαστές να το χειριστούν διαφορετικά το θέμα. Ίσως μπορούσαν να βάλουν να παίρνεις ανά δύο άλλα το κανάλι. Γιατί η μείωση αστεριών χειροτέρεψε πάρα πολύ το ημερολόγιο, που πλέον ούτε με διαμάντια δεν βγαίνει, καθώς και έριξε τα στατιστικά για τα ημερίσια δώρα. Εκεί που μπορούσες να πάρεις από 10-14 ημερίσια με πικ τα 12, τώρα χάνεις τουλάχιστον 2 και είσαι στα 8-12 με λογικά πικ το 10. Αυτό σημαίνει ότι αν θες να βγάλεις ένα προηγούμενο σετ, όπως το χειμερινό τρένο ή τον φούρνο. πρέπει να έχεις ήδη από πριν. Δηλαδή αν πας στοχευμένα για αυτά. Έτσι για ένα χριστουγεννιάτικο εβεντ τόσο μεγάλης διάρκειας αυτά που παίρνεις είναι πολύ λίγα συγκριτικά με κάθε άλλο event που πέρασε!
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Eιναι δυνατον να ζηταει 120 διαμαντια για 10 αστερια? στο δρομο τα βρισκουμε τα διαμαντια νομιζετε?
καπου ωπα δηλαδη!
Λυπόμαστε πολύ για την δυσαρέσκεια σας προσπαθούμε συνεχώς ώστε η εμπειρία σας στο παιχνίδι μας να είναι ευχάριστη και ευκολότερη όσο αναφορά τώρα για τις αγορές εντός του παιχνιδιού σας αναφέρουμε ότι δεν είναι υποχρεωτικές αλλά προαιρετικές.
 

ΔονΚιχώτης

Ενεργό Μέλος
Ώρες ώρες δεν μας καταλαβαίνω... απαιτούμε από τον ιδιωτικό τομέα να προασπίσει αρχές και αξίες λες και αυτός είναι ο ρόλος του... ενώ ο δικός μας ρόλος είναι αυτός που, εφόσον από εμάς εξαρτάται, θα μπορούσε να είναι ξεκάθαρος (π.χ. δεν συμφωνώ με κάτι; δεν το αγοράζω, δεν το βάζω στην πόλη μου...) και ως τέτοιος να είναι αυτός που θα προασπίζει τις αρχές και τις αξίες που μαινόμαστε πως μας διέπουν και που τελικώς μεταθέτουμε την ευθύνη στους εκάστοτε ιδιοκτήτες εταιρειών, λες και είναι εκλεγμένοι εκπρόσωποί μας∙ κάπως τα έχουμε μπερδέψει τα πράγματα... και άντε οι ιδιοκτήτες ... (λες και φτάνει ποτέ η αρνητικότητα των σχολίων μας στα αυτιά τους... μόνο η μείωση τζίρου είναι αυτή που μπορεί να φτάσει στην τσέπη τους)... οι εργαζόμενοι ή/και εθελοντές, ικανοί ή όχι και τόσο ικανοί, τί φταίνε (μιας και είναι οι κύριοι αποδέκτες της μαυρίλας μας) να τους δένουμε κόμπο το στομάχι;

Από τη μία έχεις μια εταιρεία που βλέπει (και όταν λέμε «βλέπει» εννοούμε βλέπει απόλυτα, στοχευμένα και τεκμηριωμένα) τον τρόπο που η πλειοψηφία (αδιαμφισβήτητο αυτό όσο και αν θέλουμε να πιστεύουμε ότι όλοι έχουν τους καημούς μας) παίζει και βάσει αυτού (του κέρδους δηλαδή... τί έκπληξη ε;;) αποφασίζει νέες λειτουργίες για το παιχνίδι και αντί να βλέπουμε θέματα στο φόρουμ, στις γενικές συνομιλίες ή/και σε π.μ. όπου παίκτες συζητούν με παίκτες για να πείσει η μια μεριά την άλλη, βλέπουμε το ακριβώς αντίθετο :)

Για να ζητάει λοιπόν 120 διαμάντια για 10 αστέρια σημαίνει πως είτε υπάρχουν αγοραστές είτε δοκιμάζει ώστε να διαπιστώσει αν θα υπάρξουν αγοραστές. Προσωπικά δεν έχω να δώσω 120 διαμάντια για 10 αστέρια και επομένως ούτε θα τα δώσω (για να το καταλάβει η εταιρεία) αλλά ούτε και θα χτίσω στην πόλη μου αυτό που τα αστέρια προσφέρουν στην τρέχουσα εκδήλωση (ώστε να το καταλάβει και ο συμπαίκτης/γειτονάς μου), όσο και αν μου αρέσει όσο και αν εξυπηρετεί τις ανάγκες της πόλης μου. Τόσο απλό είναι. Δεν συμφωνώ με την τροφοδότηση του ενστίκτου του τζόγου πάλι δεν θα αγοράσω, για να το δει η εταιρεία και δεν θα το χτίσω, για να το δει ο συμπαίκτης μου. Τόσο απλό επίσης. Δεν συμφωνώ με αρκετά; Θα αποχωρήσω από το παιχνίδι, πάλι τόσο απλό είναι.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Συμφωνω με τα περισσοτερα παραπανω, αλλα εδω γραφουμε την "αξιολογηση"¨μας , οπως κανουμε σχεδον σε καθε αγαθο που αγοραζουμε απο το διακυκτιο, πλεον....
καιι αυτο βοηθα -ισως- καποιους να ανοιξουν τα ματια τους και να μην πιαστουν κοροιδα , ισως....
(οπως πχ εγω που δεν ειχα διαβαζει πρωτα τα σχολια για τα νεα στικ καθαρισμου του IQOS, και παρηγγειλα 2 πακετα, και τον ηπια...χαχαχα)....
Επισης αλλη μια παρατηρηση στο θεμα με τα διαμαντια.... δεν γινετε μια -οποιαδηποτε- εταιρεια να ξεφτιλιζει ετσι ενα απο τα ακριβοτερα αγαθα του κοσμου,,,ημαρτον....ας ζητουσε για νομισμα τενεκεδες, οκ θα ηταν...120 τενεκεδες για 10 διαδικτικα αστερια, που τα παιζει σε μια ζαρια για να κερδισεις ισως ενα φρουρο σημαιας (ξερετε ποσο χρησιμος ειναι ολοι σας, ε?), μια χαρα μου φενετε... δεν συμφωνητε)))
με διαθεση χιουμοριστικη, τις καλες γιορτες μου σε ολους....με αστερια ή χωρις, με διαμαντια ή χωρις....

ΥΓ, θα εκπλαγεις -καλε μου συμπαικτη Δον Κιχωτη- απο το ποσο ενδιαφερουν τα σχολια μας τα μεγαλα κεφαλια των εταιρειων...αλλιως δεν θα εδιναν χρηματα για να τρεχουν φορουμ παιχνιδιων....
επισης θα πρεπει να ξερεις οτι αυτα τα σχολια παρουσιαζουν σαν αλλοθι για τις μειωσεις πωλησεων, καποια στελεχη που οντως δεν φταινε για την πτωση του τζιρου μιας εταιρειας...
ετσι την πληρωνει -ιδανικα- ο υπαιτιος, αν δεν ειναι μεγαλο βισμα....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή