παιχνιδι σε ios συσκευες

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser30865
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser30865

Guest
Ενω γινεται διαφημηση οτι μπορουμε να παιξουμε και σε ios συσκευες τα event δεν μπορουμε να τα δουμε οπως για παραδειγμα το event που τρεχει τωρα με τα σεντουκια και τους θησαυρους που κρυβουν γιατι γιναται αυτο ξερει καποιος????

ευχαριστω
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris]Δυστυχώς το κυνήγι του θησαυρού δεν είναι ακόμα ενεργό για τις συσκευές iOs[/iris]
 

DeletedUser1355

Guest
εγω παντως παιζω και απο android κανονικοτατα και μια χαρα
 

DeletedUser410

Guest
Δεν υπάρχει επίσημη εφαρμογή για συσκευές Android. Αρκετοί χρησιμοποιούν εναλλακτικούς τρόπους όπως την χρήση προγραμμάτων TeamViewer κτλ που απαιτούν να είναι ενεργός και συνδεδεμένος στο δίκτυο ο υπολογιστής στο σπίτι, τρόποι τους οποίου η εταιρεία δεν συστήνει.
 

DeletedUser1355

Guest
δεν παιζω ουτε με team viewer ουτε με τιποτα που να θελει κολπα. και παιζω μια χαρα και ουτε σερνεται ουτε τιποτα. απλα αμα μπαινεις απο κινητο ειναι λιγο ζορικα λογω μεγεθους οφονης. εγω μπαινω απο το ταμπλετ (android) και ουδεν προβλημα!
υπαρχει λυση και απορω που δεν εχει ξανααναφερθει απο αλλον...
 

DeletedUser410

Guest
Θα μπορούσατε να αναφέρετε τον τρόπο αυτό ώστε να γνωρίζουν και οι άλλοι παίκτες αν όντως υπάρχει και είναι νόμιμος και αποδεκτός από τους κανόνες του παιχνιδιού. Κι αυτό μέχρι την κυκλοφορία της επίσημης εφαρμογής του παιχνιδιού.
 

DeletedUser1355

Guest
νομιμος ειναι φυσικα...και δεν παραβιαζει κανενα κανονα, αλλιως δεν θα το εγραφα εδω. αμα μου εγγυηθειτε οτι δεν θα υπαρξει προβλημα και οτι δεν θα δημιουργησω θεματα, θα σας το πω κι εδω ευχαριστως. πολλοι φιλοι μου παντως ηδη παιζουν απο τα κινητα τους και τα ταμπλετ πολυ καιρο τωρα!
 

DeletedUser410

Guest
Από την στιγμή που δεν υπάρχει παράβαση δεν υπάρχει λόγος να δημιουργηθούν θέματα όπως λέτε. Μπορείτε να αναφέρετε ότι θέλετε. Εμείς είμαστε εδώ για να βοηθάμε.
 

DeletedUser28896

Guest
Απαντάω καθαρά ως παίχτης.

Γνωρίζω κάμποσο καιρό τον Vampire και το άτομο αυτό γνωρίζει αρκετά και από υπολογιστές και από προγραμματισμό και διάφορα σχετικά.

Εσύ λες οτι είναι νόμιμη η εφαρμογή η οποία δεν είναι εγκεκριμένη από την εταιρεία. Επειδή το λες εσύ δε σημαίνει οτι είναι.

Και μόνο το post που γράφεις δημιουργεί θέματα περί παραπλάνησης.

Επίσης κάτι άλλο που σκέφτομαι με το φτωχό μου μυαλουδάκι.

Στην περίπτωση που λέμε γινει κάτι στο παιχνίδι σου ... εφόσον εσύ δεν παίζεις από επίσιμη εγκεκριμένη απο την εταιρεία εφαρμογή το παιχνίδι. τότε η εταιρεία δε θα φέρει ευθύνη.

Δηλαδή είναι σαν να φτιάχνω εγω μια εφαρμογή e-banikng της τράπεζας "τσουτσουμπρούτζου"
(δεχόμαστε οτι υπάρχει) εσυ κάνεις συναλλαγές απο τι δική μου εφαρμογή και σου "τρώω" τα λεφτά.
Η τράπεζα θα σου πει "Κύριε, δε χρησιμοποιήσατε τη δική μας εγκεκριμένη εφαρμογή για τις συναλλαγές σας"

Το κατά πόσο υπάρχει εφαρμογή που χρησιμοποιεί στοιχεία του παιχνιδιού δε ξέρω το πόσο νόμιμο είναι.


Δε θέλω να κάνω τον έξυπνο ούτε να το "παίξω ιστορία".
Απλά εκφράζω σκέψεις που κάνω.

Δηλαδή antreasts έχεις εσύ μια επιχείρηση και παρέχεις κάποιες υπηρεσίες.... θα φτιάξω εγώ έτσι άντε μια εφαρμογή και θα παρέχω τις δικές σου υπηρεσίες ?
Κάτι δε μου πάει καλά.
Τι να πώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1355

Guest
οχι δεν ειναι καμια εφαρμογη.... ειναι καθαρα θεμα browser...
η adobe σταματησε πριν λιγα χρονια να υποστηριζει τον flash player για android. πλεον ομως δεν ειναι απαραιτητος γιατι καποιοι browser τον εχουν ενσωματωμενο δεν χρειαζεται να κατεβασεις τιποτα ουτε κανα περιεργο προγραμμα..
αντε τροπο τινα σας ειπα τη λυση, αλλα επειδη κατι δε σου παει καλα, το σταματαω εδω..
υγ. οσο για τη νομιμοτητα της εφαρμογης που λες...απλα η εταιρια επελεξε τον δρομο των i-pad, ios δηλαδη για να αναπτυξει εκει μια εφαρμογη δικη της που να παιζει το παιχνιδι ΜΟΝΟ απο ios. κινηση μαρκετιν που επελεξε να κανει και δεν ξερω/δεν με νοιαζει το γιατι. εγω στη θεση της θα ακολουθουσα το μεγαλυτερο πληθος παιχτων οι οποιοι παιζουν απο android κακα τα ψεματα. δεν νομιζω οτι θα ασχοληθει με τα android, γιατι απλα δεν υπαρχει προβλημα εκει, μονο λιγο ψαξιμο θελει και απορω που εγω ο ταπεινος το βρηκα πριν το πει καποιος πιο σχετικος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser28896

Guest
Αν δε κάνω λάθος υπάρχει παιχνίδι της εταιρίας που είναι διαθέσιμο σε android ενώ σε ios δεν είναι.

Με το FoE συμβαίνει το ανάποδο.

Η εφαρμογή σε ios ειναι της εταιρείας και φυσικά νόμιμη.
Αλλά αν εγώ έφτιαχνα μια εφαρμογή για την δικη σου επιχείρηση π.χ antreasts O.E η εφαρμογή μου θα ήτο παράνομη

Εάν μπούμε www.forgeofempires.com απο κινητό διαβάζουμε ένα μύνημα που λέει ... πάνω κάτω ...δυστηχώς η εφαρμογή δεν ειναι ακόμα διαθέσιμη σε android .... δουλεύουμε σε αυτό.

Εγώ είμαι χρήστης android οπως και πολλοί άλλοι

Νομίζω ή ... θέλω να νομίζω οτι κάποια στιγμή θα βγει εφαρμογή και σε android.
Θαρρώ πως η εταιρεία θέλει να ικανοποιήσει τα μύρια των παιχτών της που περιμένουν να γίνει αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
Όλα αυτά έχουν ειπωθεί ήδη αρκετές φορές... τόσο για τον flash player όσο και για τους browser που μπορούν να παίζουν flash εφαρμογές.
Η εταιρεία επέλεξε τον δρόμο του iOS για τον βασικό λόγο που τον επιλέγουν και όλες οι άλλες εταιρείες... απλά είναι ένα και μοναδικό λειτουργικό χωρίς παραλλαγές... κάτι που καθιστά την δημιουργία εφαρμογής πολύ εύκολη σε σχέση με το Android. Το Android έχει πάρα πολλές εκδόσεις και αυτό καθιστά δύσκολο τον έλεγχο και την συμβατότητα με το πλήθος των συσκευών. Ήδη στην παρουσίαση της έκδοσης για iOS η εταιρεία ανέφερε όλα τα παραπάνω όπως επίσης και ότι θα υπάρξει και εφαρμογή Android.

Η ανακοίνωση βρίσκεται
εδώ.

Επίσης πριν λίγες ημέρες η εταιρεία παρουσίασε σε ένα βίντεο λίγων δευτερολέπτων ότι η εφαρμογή για Android είναι έτοιμη και σύντομα θα κυκλοφορήσει.


[video=youtube;Txm-th8kf6c]https://www.youtube.com/watch?v=Txm-th8kf6c[/video]​
 

DeletedUser1355

Guest
οποτε μπορουν οι φιλοι να περιμενουν την επισιμη εκδοση της εφαρμογης. η δικια μου επιλογη ηταν απλα του στυλ...να μπω απο chrome, firefox κλπ κλπ...? δεν ειναι παραβατικο αυτο απο τη στιγμη που δεν εχει να κανει με το παιχνιδι αλλα με το μεσο που χρησιμοποιω για να μπω. τωρα για τα ρισκα του χακινγκ του λογαριασμου μου,,,ε ενταξει δεχομαι για παρτη μου το ρισκο...
ο τολμων νικα λεγαμε φανταρια οταν ειμασταν, ετσι? χαχαχα
ευχαριστω για την ανταποκριση σας και το χρονο σας
 

DeletedUser28896

Guest
WooooW .... ναι !!!!!!
ναι λέμε ...... έέέέέέτσι .........

Αγαπάμε android ........

Αγαπάμε VampireBlueblooded
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] η εφαρμογή για android δεν έχει βγει ακόμα στην αγορά.
Αυτό δε σημαίνει ότι δεν μπορεί κάποιος παίκτης να παίζει από android κινητό ή tablet, αρκεί αυτό να υποστηρίζει flash player.
Μπορεί να συνδεθεί από τον browser κανονικά. Απλά δεν θα έχει τις ευκολίες που θα έχει με την εφαρμογή, και όπως είπε ο παίκτης έχει πρόβλημα λόγο μεγέθους της οθόνης.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έγινε τόσο μεγάλο θέμα.... [/iris]
 

DeletedUser28327

Guest
Καλησπερα κι απο μενα..Εγω εχω την τυχη να εχω και απο τις δυο συσκευες στο σπιτι μου και ipad και tablet με andoid.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ανυπομονειτε να βγει η εφαρμογη και σε andoid.
Εχετε δει τις λειτουργεις που προσφερει η εφαρμογη?
Γιατι εγω που τις εχω δει σας ενημερωνω οτι δεν μπορειτε να εχετε προσβαση σε:
Μηνυματα
Παγκοσμια καταταξη
Φορουμ συντεχνιας
Μενου συντεχνιας
Χαρτης ΣεΣ
Στο εμποριο δεν μπορεις να δεις το ονομα του παιχτη που εχει βαλει την προσφορα
Δε μπορεις να φτιαξεις το προφιλ σου
Δεν εχεις προσβαση το τσατ.
Επιση δεν εχεις προσβαση σε πολλα ιβεντ οπως πχ τωρα με τον Κυνηγι του Θησαυρου.
Το μονο που προσφερει ειναι οτι μπορεις να μαζευεις την πολη σου και τους ποντους σου πολυ ευκολα και γρηγγορα
και εκτος σπιτιου..
Το οποιο μπορεις να το επιτυχεις και με εναν απλο browser που υποστηρίζει flash player.
Βεβαια η εφαρμογη αναβαθμιζεται συνεχως και ελπιζω σιγα σιγα να μπουν ολες οι επιλογες που εχεις και στο παιχνιδι..
Με το καλο να ερθει και σε android.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris]όλα αυτά. όπως πολύ σωστά αναφέρατε, δεν είναι ακόμα διαθέσιμα στην εφαρμογή.
Η εφαρμογή όμως δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα, βρίσκεται στη φάση της εξέλιξης και θέλουμε όταν θα εφαρμοστεί το κάθε ένα από αυτά τα χαρακτηριστικά να λειτουργεί σωστά.
Το ίδιο συμβαίνει και με την εφαρμογή για android.
Αναμένουμε λοιπόν....

[/iris]
 
Κορυφή