το ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ή η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ στην προσπαθεια ΑΝΑΦΟΡΑΣ μνμ

D-force The Great

Νέο Μέλος
Φαινεται οτι η διαδικασια εγινε τοσο πολυπλοκη που η οποια αναφορα υβριστικου μνμ για τιμωρια του παιχτη που βριζει ή απειλει ή και τα δύο να ειναι αδυνατη. Το περιεργο ειναι οτι υπαρχουν περιπτωσεις που ουτε η διαδικασια αλλα ουτε και το περιεχομενο εχουν σημασια αλλα ενα απλο και αυναρτητο παραπονο να ειναι ερκετο να γιντετε μπαν παιχτης. Πρεπει να επανεξετασθει κατεπειγοντος η εφαρμογη των κανονων αδιακριτως και δικαιως και χωρις προβληματα. Επίσης να επανεξαταστει εαν η εξετασης της αναφορας γινετε αδιακτριτως και δικαιως σε ολους τους παιχτες. Επειδη ειμαι απο τους πρωτους παιχτες στο ελληνικο σερβερ εχω διαπιστωσει να κανετε αρκετα λαθη στην εφαρμογη των παραπονων. Ελπιζω να απαντησετε τι θα κανετε; θα επιμενετε στην διαδιακσια ή θα σταθειτε επιτελους στο περιεχομενο της αναφορας που για σας αμα δεν τηρειτε η διαδικασια δεν υπαρχει αναφορα αρα δεν υπαρχει υβρις η προβλημα. πχ. ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΑΣ
" Όπως σας λέμε πιο πάνω θέλουμε την διαδικασία για να μας έρθει το πρωτότυπο μήνυμα και όχι μία εικόνα.
Αυτός είναι ο μόνος τρόπος."
Υποψη και με την διαδικασια που υποδειξατε (που θεωρω παραλογη) αλλα και με μνμ στην επικοινωνια ακανα αναφορα και συνεχεια στελλετε το παραπανω μνμ σαν ειναι αυτοματος τηλεφωνητης!!!!!!! εδω που τα λεμε ειναι και κωμοδια.
 

DeletedUser21

Guest
Καλημέρα,

Οι σχεδιαστές του παιχνιδιού έχουν φροντίσει ώστε όταν ένας παίκτης εντός του παιχνιδιού, είτε με προσωπικό μήνυμα, είτε με μήνυμα στα Chat Room του παιχνιδιού σας προσβάλει, σας απειλεί, σας προκαλεί άσεμνα ή απλά σας ενοχλεί να μπορείτε να τον αναφέρετε με έναν εύκολο τρόπο.

Όσον αφορά τα προσωπικά μηνύματα μπορείτε απλά να πατήσετε στο προφίλ του παίκτη και στη συνέχεια να επιλέξετε "αναφορά".

Όσον αφορά τα μηνύματα στα Chat Room του παιχνιδιού πατάτε πάνω στο μήνυμα και σας βγάζει αυτόματα την ίδια επιλογή "αναφορά".

Αν το μήνυμα μας το στείλετε μέσω φωτογραφίας δεν έχουμε τη δυνατότητα να το δούμε στην κανονική του μορφή, υπάρχει δηλαδή η πιθανότητα να είναι "επεξεργασμένο" και είναι αδύνατον να το διαχειριστούμε σωστά.

Όσον αφορά τις ποινές που θα δοθούν αυτές ανακοινώνονται μόνο στον παίκτη που θα τις λάβει και σε κανέναν άλλο.
 

DeletedUser32301

Guest
Συμφωνώ απόλυτα με τον παραπάνω σε όλα.Με πρόλαβε και απάντησε πριν από 'μένα.Όταν επανειλημμένα σας απαντάμε να κάνετε αυτές τις απλές κινήσεις και εσείς δεν τις κάνετε,νομίζω ότι δεν υπάρχει θέμα από εμάς.Πολύ απλά πατάτε την αναφορά και στις 2 παραπάνω περιπτώσεις και έτσι έρχεται το πρωτότυπο μήνυμα σε εμάς,όπου με τα εργαλεία που έχουμε μπορούμε να διαχειριστούμε και να υπάρξει κάποια ποινή αν θεωρηθεί ότι όντως πρέπει.Αν έρθει ένα print screen η απάντηση άμεσα από έναν διαχειριστή είναι ακριβώς η παραπάνω διότι η φωτογραφία κάνει μόνο για κάδρο μιας και μπορεί να είναι προϊόν φωτομοντάζ σε κάποιον παίχτη που μάλλον αυτός που θέλει να στείλει την αναφορά θέλει να του κάνει κακό χωρίς αιτία.Γι'αυτό λοιπόν ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ πατάτε αναφορά και τελειώνει εκεί το θέμα.Η ποινή εννοείται πως αφορά μόνο τον παίχτη που θα την λάβει και κανέναν άλλο για λόγους που πιστεύω καταλαβαίνετε.Επίσης από την πλευρά μου σας απαντώ πώς είτε είστε ''παλιός'' είτε ''νέος'' παίχτης (για εμένα είναι όλοι παίχτες), διαχειρίζομαι ακριβώς με τα ίδια κριτήρια τις αιτήσεις.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα,


Αν το μήνυμα μας το στείλετε μέσω φωτογραφίας δεν έχουμε τη δυνατότητα να το δούμε στην κανονική του μορφή, υπάρχει δηλαδή η πιθανότητα να είναι "επεξεργασμένο" και είναι αδύνατον να το διαχειριστούμε σωστά.
.
Καλημερα υποθετω οτι αναφερεστε στα προσωπικα μνμ και οχι στα μνμ που ειναι απο το Chat Room- γενικη συνομιλια
γιατι αυτα ειναι δημοσια και εαν δεν κανω λαθος υπαρχουν διαχειριστες -Game Administrator- που μπορουν να επιβεβαιωσουν το πληρες/ακριβες κειμενο και το νοημα που προκυπτει απο μια δημοσια συνομιλια
ετσι ωστε να μην υπαρχουν αυθαιρετες μεταφορικες παραφρασεις των μεμονωμενων 3-4 λεξεων
Σε μια συνομιλια οπως ξερετε πολυ καλα εαν απομονωσει καποιος μια μονο σειρα (η οποια περιεχει 4-5 λεξεις γιατι τοσες χωρανε σε μια σειρα του Chat Room) απο το συνολο μιας συνομιλιας μπορει να διαστεβλωθει ολοκληρο το νοημα
και ετσι απο θυτης να εμφανιζεται καποιος ως ''λαθρο'' θυμα
αλλωστε εαν δεν κανω λαθος αυτο προκυττει και απο τις επεξηγηματικες διεκρινισεις στις σελ :

https://forum.gr.forgeofempires.com/index.php?threads/aίτηση-για-διαχειριστής-παιχνιδιού.776/
https://forum.gr.forgeofempires.com/index.php?threads/Επίσημοι-Κανόνες-foe.6617/

Η δε δυνατοτητα ΚΑΙ της απευθειας αναφορας σε παιχτη απο μια σειρα του Chat Room -γενικη συνομιλια -
1) δεν αποκλειει αυτοματα την δυνατοτητα οποιουδηποτε παιχτη να αποστειλει κανονικο αιτημα με κειμενο διαμεσου κεντρου υποστηριξης το οποιο να αφορα και το Chat Room -γενικη συνομιλια -
2) ουτε εχει ανακοινωθει επισημα (εαν δεν κανω λαθος) οτι απαγορευεται μεσα στο κειμενο να υπαρχει παραπομπη σε ολοκληρη την λεχθεισα συνονομιλια ετσι ωστε να στοιχειοθετηθει το αιτημα του
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Συμφωνώ απόλυτα με τον παραπάνω σε όλα.Με πρόλαβε και απάντησε πριν από 'μένα.Όταν επανειλημμένα σας απαντάμε να κάνετε αυτές τις απλές κινήσεις και εσείς δεν τις κάνετε,νομίζω ότι δεν υπάρχει θέμα από εμάς.Πολύ απλά πατάτε την αναφορά και στις 2 παραπάνω περιπτώσεις και έτσι έρχεται το πρωτότυπο μήνυμα σε εμάς,όπου με τα εργαλεία που έχουμε μπορούμε να διαχειριστούμε και να υπάρξει κάποια ποινή αν θεωρηθεί ότι όντως πρέπει.Αν έρθει ένα print screen η απάντηση άμεσα από έναν διαχειριστή είναι ακριβώς η παραπάνω διότι η φωτογραφία κάνει μόνο για κάδρο μιας και μπορεί να είναι προϊόν φωτομοντάζ σε κάποιον παίχτη που μάλλον αυτός που θέλει να στείλει την αναφορά θέλει να του κάνει κακό χωρίς αιτία.Γι'αυτό λοιπόν ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ πατάτε αναφορά και τελειώνει εκεί το θέμα.Η ποινή εννοείται πως αφορά μόνο τον παίχτη που θα την λάβει και κανέναν άλλο για λόγους που πιστεύω καταλαβαίνετε.Επίσης από την πλευρά μου σας απαντώ πώς είτε είστε ''παλιός'' είτε ''νέος'' παίχτης (για εμένα είναι όλοι παίχτες), διαχειρίζομαι ακριβώς με τα ίδια κριτήρια τις αιτήσεις.

Απαντατε σαν ομαδα διαχειρησης?
Αν ναι, θα πρεπει να δηλωθητε σαν τετοιος, ωστε να μην υπαρχουν παρανοησεις σε οτι λετε, απο τη μερια των παικτων....:confused:

Anyway, προσωπικα σαν παικτης, συμφωνω με οσα λετε....
 

DeletedUser21

Guest
Καλημερα υποθετω οτι αναφερεστε στα προσωπικα μνμ και οχι στα μνμ που ειναι απο το Chat Room- γενικη συνομιλια

Μιλώ για όλα τα μηνύματα κι όχι μόνο για τα προσωπικά

γιατι αυτα ειναι δημοσια και εαν δεν κανω λαθος υπαρχουν διαχειριστες -Game Administrator- που μπορουν να επιβεβαιωσουν το πληρες/ακριβες κειμενο και το νοημα που προκυπτει απο μια δημοσια συνομιλια
ετσι ωστε να μην υπαρχουν αυθαιρετες μεταφορικες παραφρασεις των μεμονωμενων 3-4 λεξεων

Τα μέλη της Ομάδας Διαχείρισης δεν είναι υποχρεωμένα να ελέγχουν Live τα Chat Room του παιχνιδιού.
Άλλωστε κανένα μέλος της Ομάδας Διαχείρισης δε διαχειρίζεται κόσμο στον οποίο παίζει ως παίκτης.

Σε μια συνομιλια οπως ξερετε πολυ καλα εαν απομονωσει καποιος μια μονο σειρα (η οποια περιεχει 4-5 λεξεις γιατι τοσες χωρανε σε μια σειρα του Chat Room) απο το συνολο μιας συνομιλιας μπορει να διαστεβλωθει ολοκληρο το νοημα
και ετσι απο θυτης να εμφανιζεται καποιος ως ''λαθρο'' θυμα

Είναι σχεδόν αδύνατο να συμβεί κάτι τέτοιο. Ακόμη όμως και γίνει κάποια διαστρέβλωση κάντε μας Αίτηση Υποστήριξης και ενημερώστε μας ώστε να το διορθώσουμε.

Η δε δυνατοτητα ΚΑΙ της απευθειας αναφορας σε παιχτη απο μια σειρα του Chat Room -γενικη συνομιλια -
1) δεν αποκλειει αυτοματα την δυνατοτητα οποιουδηποτε παιχτη να αποστειλει κανονικο αιτημα με κειμενο διαμεσου κεντρου υποστηριξης το οποιο να αφορα και το Chat Room -γενικη συνομιλια -
2) ουτε εχει ανακοινωθει επισημα (εαν δεν κανω λαθος) οτι απαγορευεται μεσα στο κειμενο να υπαρχει παραπομπη σε ολοκληρη την λεχθεισα συνονομιλια ετσι ωστε να στοιχειοθετηθει το αιτημα του

Μην ανησυχείτε γι' αυτά, όταν γίνεται αναφορά ενός μηνύματος με τον τρόπο που σας υποδείξαμε βλέπουμε όσα χρειάζεται να δούμε για να κρίνουμε και να φροντίσουμε να μην ξαναυπάρξει απαράδεκτη συμπεριφορά.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Μιλώ για όλα τα μηνύματα κι όχι μόνο για τα προσωπικά



Τα μέλη της Ομάδας Διαχείρισης δεν είναι υποχρεωμένα να ελέγχουν Live τα Chat Room του παιχνιδιού.
Άλλωστε κανένα μέλος της Ομάδας Διαχείρισης δε διαχειρίζεται κόσμο στον οποίο παίζει ως παίκτης.

.

Καλημερα εχω δηλωσει οτι ειμαι δυσλεκτικη εδω και χρονια
κατανοω οτι πολλες φορες γινομαι δυσνοητη
(κυριως οταν εκνευριζομαι 'η οταν βιαζομαι )
πιστευα ομως οτι αυτη την φορα ημουν αρκετα κατανοητη και τα εγγραφως ορατα λογια μου δεν θα επιδεχοντουσαν παρερμηνιες αλλα μαλλον εκανα λαθος
Παμε λοιπον απο την αρχη
Δεν ειπα οτι ειναι υποχρεωμενοι να ειναι 24ωρες το 24ωρο πανω απο την γενικη συνομιλια και να βλεπουν τι γινεται εκει και κατ επεκταση να μοιραζουν ..κοκκινες και κιτρινες καρτες απο μονοι τους
αλλα οτι εαν καποιος κανει αναφορα σε μια σειρα απομονωντας την σκοπημα απ ολη την υπολοιπη συζητηση
και ο ''αντιδικος'' του δηλωνει/πιστευει οτι ετσι εχει διεστραυλωθει σκοπημα ολο το νοημα της συνομιλιας τοτε μπορειτε να επιβεβαιωσετε εαν ειναι αληθινο ενα prnt.sc με το συνολο της συνομιλιας που σας εχει αποστελει χωρις την μεσολαβηση των τεχνικων της ''μαμας'' εταιρειας
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλημερα! θα συμφωνισω απολυτα με ταη ταλαμαντα.το κακο ειναι οτι σε αναφορα στο τσατ πχ δεν λαμβανετε υποψην ολη την συνομιλια να δειτε τι εχει προηγηθει η αν αλλοι παιχτες εχουν προκαλεσει η εχουν μιλησει με ασχημο τροπο,αλλα τιμωρειτε αυτο καθε αυτο το μηνυμα που θα σταλει σαν αναφορα..
μεγα λαθος.
 

DeletedUser21

Guest
Αν κάποιος παίκτης σας "βρίσει" ή σας "προσβάλει" μη του απαντήσετε.

Θα πρέπει να τον αναφέρετε και να λάβει τις ανάλογες προειδοποιήσεις ή ποινές.

Αν για δικούς σας λόγους απαντήσετε με τον ίδιο τρόπο και αυτός σας καταγγείλει τότε θα πρέπει να τιμωρήσουμε εσάς.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ειπα να μην το προχωρισω ..αλλα μαλλον εχουμε πολυ δρομο για κατι απλο και κατ εμε σαφες
Παρακαλω οπως μου απαντησετε επισημα και δημοσια
Εαν ενημερωθω απο καποιους παιχτες οτι ενας παιχτης που μου εχει κανει παραβλεψη (δηλ εγω δεν εχω προσβαση και στα ΄΄λαλουμενα΄΄ του στο Chat Room- γενικη συνομιλια ) μιλαει εγγραφως ορατα υβριστικα για μενα στην γενικη συνομιλια -Chat Room- δηλ σε δημοσιο φοεκικο χωρο
και συνενεχιζω εαν μου στειλουν με prntscr.com τα υβριστικα ''λαλουμενα'' εγω με ποιον τροπο μπορω να του κανω αναφορα πλην του να αποστειλω αιτημα δια μεσου κεντρου υποστηριξης
Η΄ θελετε να μου πειτε οτι σε αυτη την περιπτωση δεν μπορω να κανω τιποτα και κατ επακταση η επισημη ΙΝΝΟ εχει αφησει κενο και παραλληλα δινει δικαιωμα σε καποιους να υβριζουν χωρις συνεπειες
Σε αυτη την περιπτωση αδελφια μου φοεκιτακια λεω να αρχισουμε γρηγορα μαθηματα ..εκμαθησης κλεφτικου σφυριγματος
για να σφυριζουμε κλεφτικα τουλαχιστον ..σωστα καθε φορα που μας θα ενημερωνουν οτι μας υβριζουν δημοσια καποιοι που μας εχουν κανει παραβλεψη
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser21

Guest
Αυτός που θα αναλάβει να σας στείλει το μήνυμα σε φωτογραφία μπορεί και να το αναφέρει ώστε να βεβαιωθεί η απαράδεκτη συμπεριφορά του.

Όπως έχουμε πει αρκετές φορές για να διαπιστωθεί το μήνυμα θα πρέπει να αναφερθεί στο Κέντρο Υποστήριξης του παιχνιδιού με αυτό τον τρόπο.

Επίσης πρέπει να γνωρίζετε ότι ποτέ η Ομάδα Διαχείρισης του παιχνιδιού δεν αναφέρει το όνομα του παίκτη που έχει πραγματοποιήσει την καταγγελία.
 
Κορυφή