Συζήτηση υπευθυνοι συμμαχιας

sneaky pete

Νέο Μέλος
Καλησπέρα σας
Η συμμαχία στην οποία ανήκω έχει αρκετά μέλη αλλά οι ιδρυτές μάλλον τα παράτησαν. Αυτή τη στιγμή είμαι πρώτος σε πόντους, αλλά δεν μπορώ να ξεκλειδώσω επίπεδα δυσκολίας στις εκστρατείες συντεχνίας, γιατί δεν έχω το δικαίωμα. Υπάρχει περίπτωση, με τον καιρό ή με τους πόντους, να ανοίξει θέση διαχειριστή στη συντεχνία, ή πρέπει να τα παρατήσω και να πάω αλλού;
Ευχαριστώ
 

silvo

Banned
Καλησπέρα! Σε ποιο κόσμο παίζεις και ποια είναι η συντεχνεία σου; Νομίζω ένας λογαριασμός διαγράφεται μετά από ένα 6μηνο. Αλλά ένα 6μηνο είναι 24 εκστρατείες! Θα σου πρότεινα να πάρεις τους σύντεκνους σου και να πάτε σε άλλη συντεχνεία. Για αυτό ρωτάω και σε ποιο κόσμο είσαι, θα μπορούσατε αν είστε στον τρίτο να έρθετε σε μας
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Καλησπέρα σας
Η συμμαχία στην οποία ανήκω έχει αρκετά μέλη αλλά οι ιδρυτές μάλλον τα παράτησαν. Αυτή τη στιγμή είμαι πρώτος σε πόντους, αλλά δεν μπορώ να ξεκλειδώσω επίπεδα δυσκολίας στις εκστρατείες συντεχνίας, γιατί δεν έχω το δικαίωμα. Υπάρχει περίπτωση, με τον καιρό ή με τους πόντους, να ανοίξει θέση διαχειριστή στη συντεχνία, ή πρέπει να τα παρατήσω και να πάω αλλού;
Ευχαριστώ

θα πρεπει να απευθυνθεις στην διαχειριση. αν οι ιδρυτες σε μια συντεχνια ειναι ανενεργοι για παρα πολυ καιρο ισως δωσουν τα δικαιωματα σε αλλο παιχτη,
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Καλησπέρα! Σε ποιο κόσμο παίζεις και ποια είναι η συντεχνεία σου; Νομίζω ένας λογαριασμός διαγράφεται μετά από ένα 6μηνο. Αλλά ένα 6μηνο είναι 24 εκστρατείες! Θα σου πρότεινα να πάρεις τους σύντεκνους σου και να πάτε σε άλλη συντεχνεία. Για αυτό ρωτάω και σε ποιο κόσμο είσαι, θα μπορούσατε αν είστε στον τρίτο να έρθετε σε μας

οι λογαριασμοι πλεον δεν διαγραφονται στο 6μηνο. αρκει να ειναι στον πρωιμο ο πανω (αν θυμαμαι καλα)
 

silvo

Banned
Δεν διαγράφονται ποτέ; Αυτό δεν το γνώριζα, έπαιζα παλιά και είχα φτάσει σίγουρα μέχρι σύγχρονη και μετά το άφησα και διαγράφηκε. Βέβαια ήταν πριν 5 χρόνια
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
οι λογαριασμοι πλεον δεν διαγραφονται στο 6μηνο. αρκει να ειναι στον πρωιμο ο πανω (αν θυμαμαι καλα)

Καλημέρα!
Αυτό λέει ο 10ος από τους επίσημους κανόνες του παιχνιδιού, τους οποίους μπορείτε να διαβάσετε εδώ: https://gr0.forgeofempires.com/page/the_game/rules/

10) Διαγραφή Λογαριασμού
Οι λογαριασμοί του παιχνιδιού μπορούν να διαγραφούν από ένα κόσμο μετά από 30 ημέρες αδράνειας. Παρακαλούμε να θυμάστε ότι τα Διαμάντια που μπορεί να έχουν μείνει στο λογαριασμό σας θα παραμείνουν στον κύριο λογαριασμό και δε θα διαγραφούν, εκτός κι αν ζητηθεί ολική διαγραφή.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
νομιζω οι κανονες θελουν ανανεωση. οι λογαριασμοι δεν διαγραφονται πλεον μετα απο 30 ημερες.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Το στηρίζω στο ότι φίλοι μου στο παιχνιδι έχουν σταματήσει εδώ κ 2-3-4 χρόνια κ οι λογαριασμοί τους είναι εκεί ακόμα.
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Το στηρίζω στο ότι φίλοι μου στο παιχνιδι έχουν σταματήσει εδώ κ 2-3-4 χρόνια κ οι λογαριασμοί τους είναι εκεί ακόμα.
Ευχαριστούμε πάρα πολύ για την ενημέρωση. Θα το εξετάσουμε άμεσα.
Καλή συνέχεια σας εύχομαι!
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Μία επίσημη απάντηση βέβαια θα βοηθούσε..
Oι λογαριασμοί δε διαγράφονται μετά από 30 ημέρες αν έχουν μέσα υπόλοιπο Διαμαντιών ή αν είναι σε εποχή μεγαλύτερη του Ύστερου Μεσαίωνα. Τώρα, σε ότι αφορά τις συμμαχίες καταλαβαίνετε ότι, είναι "αθέμιτο", ακόμα και αν κάποιος ιδρυτής σταμάτησε να παίζει, να δοθούν δικαιώματα από εμάς, σε άλλον παίκτη ο οποίος δεν κατέβαλε τα προβλεπόμενα για την ίδρυση της συμμαχίας. Επομένως η προσωπική μου πρόταση είναι, σε τέτοιες περιπτώσεις να αλλάζετε συμμαχίες.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
οποτε μια χαρα τα ειπα πριν απο της 28 γεναρη..λιγο εξω στην εποχη επεσα αλλα οκ. λεπτομερειες :p
 
  • Like
Αντιδράσεις: Demme

ΔονΚιχώτης

Ενεργό Μέλος
Καλημέρα!
Αυτό λέει ο 10ος από τους επίσημους κανόνες του παιχνιδιού, τους οποίους μπορείτε να διαβάσετε εδώ: https://gr0.forgeofempires.com/page/the_game/rules/


10) Διαγραφή Λογαριασμού
Οι λογαριασμοί του παιχνιδιού μπορούν να διαγραφούν από ένα κόσμο μετά από 30 ημέρες αδράνειας. Παρακαλούμε να θυμάστε ότι τα Διαμάντια που μπορεί να έχουν μείνει στο λογαριασμό σας θα παραμείνουν στον κύριο λογαριασμό και δε θα διαγραφούν, εκτός κι αν ζητηθεί ολική διαγραφή.

Σωστός είναι ο κανόνας, αναφέρεται στο τί συμβαίνει μετά από αίτημα του/ης παίκτη/ριας και όχι γενικά μετά από αδράνεια που λογικά ισχύει αυτό που γράψατε παραπάνω∙ αν όμως εγώ αιτηθώ διαγραφή μιας πόλης μου, τότε για 30 μέρες δεν θα πρέπει να συνδέομαι στην πόλη αυτή ώστε να είναι εφικτή η διαγραφή της.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Όχι δεν χρειάζεται να περιμενεις τόσο. Αν πατησεις διαγραφή πόλης σου βγάζει ένα πινακάκι με αντίστροφη μέτρηση 15 ημερών. Συνδεθείς η όχι δεν έχει σημασία.δεν σταματάει η αντίστροφη μέτρηση εκτός κ αν την σταματήσεις ο ίδιος.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλημερα (ξερω σας ελειψα )
ορθως ομιλησαν οι 7 Μητσοι εκ Νικαιας
Λοιπον εαν οι ιδρυτες τα παρατησαν (ασχετο μεταξυ μας λογικο το καβω )
Επειδη εχει ξαναγινει αρκετες φορες σε ...ολα τα μηκη και πλατη του φοε δηλ εντος και εκτος πατριων εδαφων
για αυτο ακριβως τον λογο δοθηκαν και καποιες επιπλεον αρμοδιοτητες πριν καποια χρονια στους αρχηγους
Συνηθως η διαδικασια που ακολουθειται ειναι η εξης
κανουν ενυπογραφα ΟΛΑ τα υπολοιπα ενεργα μελη αιτημα στην διαχειριση και ζητουν να ανοιχτουν παραλληλα δικαιωματα και σε ενα απο αυτους
Προσοχη μεχρι ομως του δικαιωματος του αρχηγου
Το δικαιωμα του ιδρυτου μπορει να ανοιχτει σε αλλον παιχτη (στον μεγαλυτερο λογαριασμο) απο την ιννο μονο εαν τεκμηριωσουν οι υπολοιποι οτι ΤΟ/Α ΑΤΟΜΟ/Α που εχουν το δικαιωμα του ιδρυτη δεν δυναται να εχουν πλεον φυσικη παρουσια στο φοε (πχ θεμα υγειας 'η ακομη και θανατος)
Εαν καποιος εχει ιδρυσει μια συντεχνια και τυπικα ο λογαριασμος του ειναι ενεργος δεν μπορει η ιννο να του κλεισει το δικαιωμα του ιδρυτη
εκτος εαν διαπιστωσει οτι εχει παραπεσει σε καποιο παραπτωμα και του εχει επιβληθει ποινη μερικου 'η ολικου αποκλεισμου
Εαν δεν υπαρχει αλλος με το δικαιωμα ιδρυτη τοτε αυτοματα το δικαιωμα μεταφερεται στον μεγαλυτερο λογαριασμο της συντεχνιας
 

takis508

Νέο Μέλος
καλησπερα χρονια πολλα καλο μηνα μια παρακληση κατα λαθος εδω και καιρο εχω πουλησει κατα λαθος στον παλιατζη το 1 επιπεδο απο οικισμο της αρχαιας Αιγυπτου αν γινεται με καπιον τροπο να τον παρω βαζοντας το στον παλιατζη η μου το δινεται εσεις οπως ειναι δυνατον και καλυτερα να γινει χωρις να υπαρξει καπιο προβλημα ευχαριστω εκτων προτερων
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
καλησπερα χρονια πολλα καλο μηνα μια παρακληση κατα λαθος εδω και καιρο εχω πουλησει κατα λαθος στον παλιατζη το 1 επιπεδο απο οικισμο της αρχαιας Αιγυπτου αν γινεται με καπιον τροπο να τον παρω βαζοντας το στον παλιατζη η μου το δινεται εσεις οπως ειναι δυνατον και καλυτερα να γινει χωρις να υπαρξει καπιο προβλημα ευχαριστω εκτων προτερων

Θα πρέπει να κάνεις αίτηση υποστήριξης για να το ελέγξουμε και να σου επιστραφεί το κτίριο
 
Κορυφή