Ιδέα Forge πόντοι

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser31708
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser31708

Guest
Προτείνω μια κατασκεύη ενός point system επιβράβευσης. Αρχικά να γίνεται ανταλαγή αγαθών με forge πόντους ανάλογα με την εποχή του κάθε παίχτη και σε αναλογία π.χ. 10 αγαθά προς έναν πόντο και στην συνέχεια το point system να επιβραύευει τον παίχτη ανάλογα με τα αγαθά της συναλλαγής
 

DeletedUser29206

Guest
Εγώ λέω αρχικά να βγει αγορά forge πόντων με προμήθειες. Αυτό που λες γίνεται κάπως και τώρα βάζοντας άδικες προσφορές για αυτόν που θα τις πάρει και του ανταλλάζεις την αδικία με forge πόντους σε καποιο μ/κ του.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καλησπερα! η αγορα ποντων με νομισμα ανεβαινει ανα 50 νομισματα ο καθε ποντος που αγοραζουμε..
εγω θα ελεγα καθε ημερα που ΔΕΝ αγοραζουμε να πηγαινει -50 νομισματα
 

DeletedUser29206

Guest
Ή να υπάρχει ένα μέγιστο όριο στο οποίο δεν μπορεί ο forge πόντος να ξεπεράσει τα x νομίσματα, το είχε ξαναπροτείνει κάποιος θυμάμαι.
 

DeletedUser25588

Guest
η λυση ειναι μια... μειωση κοστους αγορας ποντων με διαμαντια....
με 1000 διαμαντια να σου μειωνετε 100.000 νομισματα το ποσο σου κοστιζει ο ποντος στο σημειο που εισαι...
ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.
για να αγορασεις εναν ποντο θες 500.000 νομιαμστα. πατοντας 1000 διαμαντια να σου πφτει 100.000 το κοστος και να πηγαινεις στις 400.000. αν σκασεις αλλα 1000 διαμαντια να πας στους 300.000 το κοστος και οσο ριχνεις 1000ρες διαμαντια να σου πεφτει μεχρι να σου παει παλυ απο την αρχη το κοστος αγορας ποντων
 

DeletedUser29206

Guest
Εγώ είμαι κατά στην χρήση διαμαντιών και δεύτερον τα 1000 διαμάντια είναι ένα μεγάλο ποσό.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
η λυση ειναι μια... μειωση κοστους αγορας ποντων με διαμαντια....
με 1000 διαμαντια να σου μειωνετε 100.000 νομισματα το ποσο σου κοστιζει ο ποντος στο σημειο που εισαι...
ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.
για να αγορασεις εναν ποντο θες 500.000 νομιαμστα. πατοντας 1000 διαμαντια να σου πφτει 100.000 το κοστος και να πηγαινεις στις 400.000. αν σκασεις αλλα 1000 διαμαντια να πας στους 300.000 το κοστος και οσο ριχνεις 1000ρες διαμαντια να σου πεφτει μεχρι να σου παει παλυ απο την αρχη το κοστος αγορας ποντων


Μηπως εχεις Αδαμαντορυχειο, φιλε μου?....:D
 

DeletedUser25588

Guest
μια ακομα ιδεα ειναι να δινεις προμηθειες και να μιδενιζει το κοστος. αναλογα το ποσο εχεις παει τους ποντους σου σε κοστος να θελεις και τις αναλογες προμηθειες για να το φτασεις παλυ απο την αρχη... 100μυρια προμηειες για να παει το κοστος σου απο τις 100.000 στο 0.... 200 μυρια προμηθεειες για να σου παει απο τις 200.000 στο 0 κ.οκ......

φιλε diakomo δεν εχω διαμαντορυχειο αλλα πιστευεις οτι θα πρασουν ιδεα παιχτων αν δεν περιεχει διαμαντια; ειμαστε σοβαροι δηλαδη; αυτοι θα κοιταξουν ακομα και αν συνδεεσαι στο παιχνιδι να χρειαζεσαι διαμαντια...
 

DeletedUser29206

Guest
αλλα πιστευεις οτι θα πρασουν ιδεα παιχτων αν δεν περιεχει διαμαντια; ειμαστε σοβαροι δηλαδη; αυτοι θα κοιταξουν ακομα και αν συνδεεσαι στο παιχνιδι να χρειαζεσαι διαμαντια...
Ο στόχος μια πρότασης είναι να βολευτούν οι παίκτες και όχι η εταιρεία. Καλό είναι είναι να πλασάρουμε ιδέες προς όφελος όλων των παικτών και άμα το εγκρίνει η εταιρεία, έχει καλώς!
 
Κορυφή