SORRY ΚΙΟΛΑΣ !!

-GAZARDIEL-

Νέο Μέλος
με αφορμη την τελευταια ανακοινωση περι αναφορων ... δλδ η iris manager community και δεν ξερω και εγω τι αλλο μας λεει να γνωστοποιουμε σε ολη την ομαδα μας πριν κανουμε αναφορα σε καποιον παικτη και να ρωταμε το αν εχει κανει καποιος αλλος συντεχνος στον συγκεκριμενο παικτη ωστε να μην επιβαρυνεται το κεντρο απο τις πολλες δουλειες που εχουν να κανουν (!!) και μαλιστα στο τελος μας απειλουν οτι μπορει να φαμε και προσωρινο αποκλεισμο ? καλα καταλαβα ? οντως αυτο εγραψε ? μια λυση ειναι να το γραφουμε και στο τσατ να συννενουμαστε και με αλλες ομαδες .. να στελνει ενας μια αναφορα και τελος .. ε? αυτο μηπως βολευει πιο πολυ ? δεν ξερω ιδεες δινω γιατι η κουραση πρεπει να ειναι πολυ μεγαλη λαμβανοντας υποψιν αυτο το αστειο μνμ . Σοβαρευτειτε λιγο και σεβαστειτε τους παικτες εδω μεσα ... αιντε μην σας αποκλεισουμε εμεις στο τελος αλλα μονιμα !
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
με αφορμη την τελευταια ανακοινωση περι αναφορων ... δλδ η iris manager community και δεν ξερω και εγω τι αλλο μας λεει να γνωστοποιουμε σε ολη την ομαδα μας πριν κανουμε αναφορα σε καποιον παικτη και να ρωταμε το αν εχει κανει καποιος αλλος συντεχνος στον συγκεκριμενο παικτη ωστε να μην επιβαρυνεται το κεντρο απο τις πολλες δουλειες που εχουν να κανουν (!!) και μαλιστα στο τελος μας απειλουν οτι μπορει να φαμε και προσωρινο αποκλεισμο ? καλα καταλαβα ? οντως αυτο εγραψε ? μια λυση ειναι να το γραφουμε και στο τσατ να συννενουμαστε και με αλλες ομαδες .. να στελνει ενας μια αναφορα και τελος .. ε? αυτο μηπως βολευει πιο πολυ ? δεν ξερω ιδεες δινω γιατι η κουραση πρεπει να ειναι πολυ μεγαλη λαμβανοντας υποψιν αυτο το αστειο μνμ . Σοβαρευτειτε λιγο και σεβαστειτε τους παικτες εδω μεσα ... αιντε μην σας αποκλεισουμε εμεις στο τελος αλλα μονιμα !
Φαντασου ποσα πολλα λαμογια εχει το ΦΟΕ που οι καταγγελιες πεφτουν βροχη.....χα χα χα 10 χρονια στο παιχνιδι νομιζω ο βοθρος ξεχειλισε πια .....
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
με αφορμη την τελευταια ανακοινωση περι αναφορων ... δλδ η iris manager community και δεν ξερω και εγω τι αλλο μας λεει να γνωστοποιουμε σε ολη την ομαδα μας πριν κανουμε αναφορα σε καποιον παικτη και να ρωταμε το αν εχει κανει καποιος αλλος συντεχνος στον συγκεκριμενο παικτη ωστε να μην επιβαρυνεται το κεντρο απο τις πολλες δουλειες που εχουν να κανουν (!!) και μαλιστα στο τελος μας απειλουν οτι μπορει να φαμε και προσωρινο αποκλεισμο ? καλα καταλαβα ? οντως αυτο εγραψε ? μια λυση ειναι να το γραφουμε και στο τσατ να συννενουμαστε και με αλλες ομαδες .. να στελνει ενας μια αναφορα και τελος .. ε? αυτο μηπως βολευει πιο πολυ ? δεν ξερω ιδεες δινω γιατι η κουραση πρεπει να ειναι πολυ μεγαλη λαμβανοντας υποψιν αυτο το αστειο μνμ . Σοβαρευτειτε λιγο και σεβαστειτε τους παικτες εδω μεσα ... αιντε μην σας αποκλεισουμε εμεις στο τελος αλλα μονιμα !
Παράκληση είναι για να αποφεύγεται η "υπερφόρτωση" του Κέντρου. Το να γίνονται πολλές αναφορές για τα ίδια άτομα από τα μέλη μιας συντεχνίας, είναι κατανοητό αλλά όταν το κείμενο είναι copy-paste, αυτό σημαίνει ότι υπάρχει συνεννόηση. Επίσης πολλαπλές αναφορές από τον ίδιο παίκτη για το ίδιο θέμα με απλό "ανακάτεμα" των αναφερόμενων ονομάτων καταλαβαίνετε ότι δεν είναι τυχαίο!
Αυτό προσπαθούμε να αποφύγουμε για να μπορούμε να ελέγχουμε καλύτερα και μέσα σε αποδεκτό χρόνο!
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
καποτε εκανα αιτημα κ μου ελεγαν ειστε ο μονος που εχει αυτο το προβλημα η ο μονος που βλεπεις κατι τετοιο (μποτ) στο παιχνιδι... με εβγαζαν τρελο..μου ελεγαν εφοσον δεν κανουν αλλοι μαλλον εσυ εχεις εμπαθεια με καποιους.

τωρα θελετε το αντιθετο ε???
 

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Η ανακοίνωση έγινε γιατί υπάρχει μια "συστηματική" να το πω έτσι κατάχρηση του κέντρου υποστήριξης.

Είναι γεγονός, ναι ένα απολύτως απόλυτα τεκμαρτό γεγονός πέρα κάθε αμφιβολίας και αμφισβήτησης, ότι κάποιοι παίκτες της ίδιας συντεχνίας κάνουν άνω της μια αναφοράς προς τους ίδιους παίκτες.
Αυτό λοιπόν, είναι κατάχρηση.

Μπορεί να φανεί πότε γίνεται κάτι τέτοιο και ίσως, μπορεί και όχι, κακώς που μέλος της Ο.Δ δίνει στοιχεία για το πως γίνεται.

Το μήνυμα δεν έχει σκοπό να αποτρέψει το να κάνουμε χρήση της αναφοράς.
Σκοπό έχει να κάνει σύσταση σε αυτούς που κάνουν κατάχρηση της χρήσης της αναφοράς, καθώς και να αποτρέψει κάποιους άλλους να πράξουν το ίδιο, πιθανώς ακούγοντας άλλους παίκτες να πράξουν κάτι που εκείνοι λένε.
 

-GAZARDIEL-

Νέο Μέλος
-το μνμ εχει ξεκαθαρα σκοπο να μας αποτρεψει να κανουμε αναφορες
- περι υπερφορτωσης του κεντρου γελαω .... μαλλον μιλαμε με την κουτση μαρια παρα με διαχειρηση σοβαρου παιχνιδιου. (οι τιτλοι manager και τα σχετικα σας μαραναν )
- καμια καταχρηση δεν υπαρχει ... οποιος θελει μπορει να κανει αναφορα και οσες φορες θελει , επισης δεν ειναι υποχρεωμενος να ενημερωνει και να το γνωστοποιει σε κανεναν αυτο.
-προφανως οταν μια ομαδα βλεπει οτι χρησιμοποειται κατι παρανομο μπορει τα μελη να στειλουν μαζικα αναφορες και λογικο ειναι ... θα πρεπει να συννενοουνται μεταξυ τους πρωτα ?
-επισης εκει στην διαχειρηση ...εχετε αναρρωτηθει ποτε γτ γινονται αυτες οι μαζικες αναφορες ? μαλλον γιατι με μια δεν γινεται τιποτα ..και οι παικτες στελνουν και ξαναστελνουν μπας και !!!!!!!!!

πολλα ειπαμε ... αντι να απειλειτε με μπαναρισματα επειδη καποιοι στελνουν αναφορες κοιταξτε να διορθωσετε τα παρανομα οπως λετε στα τυπωποιημενα μνμτα και μας ευχαριστειτε οτι δηθεν προσπαθειτε να κανετε το παιχνιδι καλυτερο
ΥΓ . δεν προκειται να σταματησουν οι αναφορες μετα απο αυτο το πετυχημενο μνμ της διαχειρησης ... λογικα θα αυξηθουν κιολας χαχα
ΥΓ. κλειστε και την συζητηση τωρα ... αρκετα μας αφησατε να μιλησουμε ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Το μήνυμα δεν έχει σκοπό να μας αποτρέψει να κάνουμε αναφορά σε κάποιον που θεωρούμε ότι παραβαίνει τους κανόνες.
Ίσως η διατύπωση του μηνύματος, θα μπορούσε να γίνει διαφορετικά.
Καταλαβαίνω ότι κάποιοι παίκτες το ερμηνεύουν διαφορετικά από κάποιους άλλους.

Θα συμφωνήσω ως προς την αγανάκτηση για αυτά τα "παράνομα" προγράματα που κάποιοι χρησιμοποιούν αλλά αυτό είναι κάτι διαφορετικό.
Μπορούμε να κάνουμε προτάσεις για το εν λόγω θέμα.

Εγώ παράδειγμα σαν ιδέα είχα πει πως αν δεν έχουμε τρόπο να βρούμε αν κάποιος χρησιμοποιεί ένα τέτοιο πρόγραμμα, ίσως μπορούμε να κάνουμε κάτι για να περιορίσουμε την χρήση του.
 

-GAZARDIEL-

Νέο Μέλος
Προσωπικα δεν μου αρεσει αυτο το απειλητικο υφακι ανευ λογου που εχουν μερικοι (οχι ολοι) στην διαχειρηση και για αυτο μπηκα στην διαδικασια να γραψω .
Αυτο με τα παρανομα ειναι πολυ καιρο ετσι και δεν προκειται να αλλαξει ουτε να το αλλαξουμε εμεις με καμια προταση γτ απλα δεν ειναι η δουλεια μας να προτεινουμε αλλα να παιζουμε ...
 

SCORPIOS

Banned
Το μνμ ειναι καθαρα αποτρεπτικό γιατι τους ενοχλεί να υπενθυμίζουμε καθημερινα το πόσο στημένο είναι το παιχνίδι ο καλύτερος κλέφτης κερδίζει
Εδώ και 1 χρόνο στέλνω σχεδόν κάθε μέρα αναφορά για χρήση μποτ αν δεν θέλουν να τους στέλνω αναφορά ας κλείσουν το μποτ του 15ευρου
Δεν ξερω γιατι δεν μπορούν τους έχω στείλει τα στοιχεία όλα σχετικά με αυτό
 
Τελευταία επεξεργασία:

BlackArrow

Νέο Μέλος
Καλησπέρα,

Μάλιστα, δεν ειναι δουλειά μας. Τέλεια!!!! Λοιπόν, αν δεν δίνετε λεφτά για το παιχνίδι μην ασχολήστε. Αν δεν σας αρέσει αλλάξτε παιχνίδι. Στο δυαδίκτιο έχει κάμποσα τσιτάκια για να κάνεις ότι θέλεις. Σε όλα τα παιχνίδια αυτού του τύπου έχει τέτοια. Εγώ έβαλα λεφτά στην αρχή αλλά κατάλαβα το ψέμα. Γι αυτό δεν δίνω φράγκο. Αν πληρώνετε λεφτά καλύτερα να πάτε σε δικηγόρο. Οτι έχει να κάνει κυρίως με ΣεΣ και πεδία είναι χακαρισμένο φουλ. Δεν υπάρχει τρόπος να περιοριστεί από τους παίκτες. Μόνο η εταιρία μπορει να κάνει κάτι. Ισως και να μην μπορεί λογω της πλατφόρμας (browser, html, κτλ.). Οπότε τι να προτείνετε .... Παιξτε ..... ΛΟΛ.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
με αφορμη την τελευταια ανακοινωση περι αναφορων ... δλδ η iris manager community και δεν ξερω και εγω τι αλλο μας λεει να γνωστοποιουμε σε ολη την ομαδα μας πριν κανουμε αναφορα σε καποιον παικτη και να ρωταμε το αν εχει κανει καποιος αλλος συντεχνος στον συγκεκριμενο παικτη ωστε να μην επιβαρυνεται το κεντρο απο τις πολλες δουλειες που εχουν να κανουν (!!) και μαλιστα στο τελος μας απειλουν οτι μπορει να φαμε και προσωρινο αποκλεισμο ? καλα καταλαβα ? οντως αυτο εγραψε ? μια λυση ειναι να το γραφουμε και στο τσατ να συννενουμαστε και με αλλες ομαδες .. να στελνει ενας μια αναφορα και τελος .. ε? αυτο μηπως βολευει πιο πολυ ? δεν ξερω ιδεες δινω γιατι η κουραση πρεπει να ειναι πολυ μεγαλη λαμβανοντας υποψιν αυτο το αστειο μνμ . Σοβαρευτειτε λιγο και σεβαστειτε τους παικτες εδω μεσα ... αιντε μην σας αποκλεισουμε εμεις στο τελος αλλα μονιμα !
Δες την απάντηση μου εδώ
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
καποτε εκανα αιτημα κ μου ελεγαν ειστε ο μονος που εχει αυτο το προβλημα η ο μονος που βλεπεις κατι τετοιο (μποτ) στο παιχνιδι... με εβγαζαν τρελο..μου ελεγαν εφοσον δεν κανουν αλλοι μαλλον εσυ εχεις εμπαθεια με καποιους.

τωρα θελετε το αντιθετο ε???

Εσύ μάλλον μπέρδεψες τη γίδα με τη βίδα. (και με το παρντόν δηλαδή)

Η αναφορά ενός σφάλματος από πολλούς παίκτες μας βοηθάει στο να συλλέξουμε πολλαπλές πληροφορίες σχετικά με διαφορετικούς περιηγητές, συσκευές, εκδόσεις κλπ που μπορεί να παρουσιάζεται και να μπορέσουμε να το διορθώσουμε πιο γρήγορα και δίνοντας οριστική λύση για πολλαπλές συσκευές.

Σχετικά με τις πολλαπλές αναφορές για τον ίδιο παίκτη, δες την απάντηση μου εδώ
 

SCORPIOS

Banned
Εσείς έχετε μπερδευτεί μάλλον και δεν ξέρετε τι γράφετε και τι κάνετε ασκείτε κατάχρηση εξουσίας και ψυχολογική βια με γραφόμενα σας προς τους παίκτες - πελάτες του παιχνιδιού
Ενος παιχνιδιού που δεν υπάρχει έλεγχος ΠΟΥΘΕΝΑ και σε ΤΙΠΟΤΑ
 

Mikraki

Μέλος
Η απαντηση γιδα βιδα που δωσατε Ιρις αντικατοπτριζει τον ακριβη τροπο που απαντατε στα μηνυματα που στελνουμε στη διαχειρηση και στον τροπο που μας αντιμετωπιζετε.
Να βρειτε εσεις ενα τροπο να αποσυμφορηθει το κεντρο σας ή βρισκοντας παραπανω ατομα ή κανοντας σωστα τη δουλεια σας και να μη χρειαζεται να κανουμε εμεις αναφορες συνεχεια ή οπως στο παγκοσμιο λεει οτι εχει ΗΔΗ αναφερθει ο παιχτης οταν κανεις αναφορά σε καποιον.
Παντως ο ΜΟΝΟΣ τροπος που δεν επρεπε ΚΑΝ να προτεινετε ειναι να σταματησουμε εμεις να κανουμε αναφορες
ΕΙΔΙΚΑ οταν ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ μας εχετε πει απειρες φορες απο παλιοτερα οτι αν δεν κανουμε αναφορά ΔΕΝ ελεγχεται ο παιχτης.
Αποφασιστε τι θελετε επιτελους και αντι να μας απειλειτε μονιμως με μπαν ίταν κανουμε αναφορές και φίμωση, καντε τα σωστα μπαν ή βρειτε τροπο να καταργθουν παντελώς τα μποτ εκτος κ αν εχετε καποιο όφελος!!
(Οσον αφορα τα κεφαλαία δεν φωνάζω απλα τονίζω,για να μην πιαστείτε απο εκει.....και χασετε το νοημα παλι)
 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Εσύ μάλλον μπέρδεψες τη γίδα με τη βίδα. (και με το παρντόν δηλαδή)

Η αναφορά ενός σφάλματος από πολλούς παίκτες μας βοηθάει στο να συλλέξουμε πολλαπλές πληροφορίες σχετικά με διαφορετικούς περιηγητές, συσκευές, εκδόσεις κλπ που μπορεί να παρουσιάζεται και να μπορέσουμε να το διορθώσουμε πιο γρήγορα και δίνοντας οριστική λύση για πολλαπλές συσκευές.

Σχετικά με τις πολλαπλές αναφορές για τον ίδιο παίκτη, δες την απάντηση μου εδώ
Είναι απάντηση αυτή?? Τι πάει να πει βιδα γίδα?? Εσύ έχεις το δικαίωμα να ειρωνευεσαι κ να προσβαλεις μέλος του φόρουμ?? Αν το έγραφα εγώ αυτό θα είχα μπαν ναι η όχι??
Για κατέβα λίγο απ το ρόζ συννεφακι σου.. Διαχείριση σέ ένα δωρεάν ιντερνετικό παιχνίδι είσαι . Δεν κάνεις κ κάνα λειτουργημα. Χάσαμε την μπάλα εδώ μέσα
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά τα ιδρυτικά μέλη των Συντεχνιών που κατάλαβαν το αρχικό μήνυμα της Community Manager περί Συνεργασίας με το Κέντρο Υποστήριξης, κάτι το οποίο είχε ως αποτέλεσμα, τη μείωση των αναφορών για παράνομο λογισμικό χθες κατά 80% περίπου, σύμφωνα τουλάχιστον με τα δικά μου στοιχεία. Ελπίζω να συνεχιστεί το φαινόμενο και στο μέλλον.
Και πάλι ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία!!!
 

SAKATAKM46

Νέο Μέλος
Προσωπικά αυτο που με ενόχλησε είναι αντιμετώπιση που έχετε σε ένα τέτοιο θέμα, ασχολείστε με τις αναφορές που γίνονται ενώ θα έπρεπε να αναρωτηθείτε γιατί γίνονται τόσες αναφορές... και για να γίνονται σίγουρα θα υπάρχει λόγος, λίγο πολύ κάποια πράγματα φαίνονται, και εφόσον παρατηρούνται από τους παίχτες ότι δεν γίνεται κάτι για να αποτραπεί όλο αυτό, είναι λογικό να γίνονται τόσες αναφορές.

Τρόπους πρέπει να βρείτε να αποτρέψετε όλα αυτά που γίνονται μέσα στο παιχνίδι αντί να αποτρέπεται τους παίχτες να κάνουν αναφορές ( απειλώντας με προσωρινό αποκλεισμό)

Αρκετοί παίχτες παρουσιάζουν στοιχεία ( χωρίς να είναι υποχρεωμένοι να ασχολούνται με αυτά τα θέματα) που κατά την γνώμη μου βοηθάνε την διαχείριση να εντοπίσει τα προβλήματα που υπάρχουν.

Οπότε βελτιώστε και αποτρέψτε αυτούς που χρησιμοποιούν παράνομα λογισμικά για την αποσυμφόρηση του κέντρου υποστήριξης, χωρίς να προσπαθείτε να φιμώσετε τους παίχτες.
 

SCORPIOS

Banned
εγώ ανήκω στο 20%
Θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά τα ιδρυτικά μέλη των Συντεχνιών που κατάλαβαν το αρχικό μήνυμα της Community Manager περί Συνεργασίας με το Κέντρο Υποστήριξης, κάτι το οποίο είχε ως αποτέλεσμα, τη μείωση των αναφορών για παράνομο λογισμικό χθες κατά 80% περίπου, σύμφωνα τουλάχιστον με τα δικά μου στοιχεία. Ελπίζω να συνεχιστεί το φαινόμενο και στο μέλλον.
Και πάλι ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία!!!
εγώ ανήκω στο 20%
 
Κορυφή