Ελευθεριάζουσα Σάτιρα ή «του Σόλωνα το σκουφί»

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser32771
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser31374

Guest
Γιώργη ευχαριστούμε πολύ για τη βοήθεια έτσι σε θέλουμε όπως παλιά.
άπλα λιτά και κατανοητά μπράβο σου. ;)
:)
 

finrοd

Banned
Ζωάκι «οριγκάμι» Πιθανότητα (%) απόκτησης
Ημερήσιας Ανταμοιβής
Ονομαστικό Κόστος σε «Φανάρια»Διανυόμενη ΑπόστασηΚόστος ανά Νούφαρο
Φανάρια / Απόσταση
Origami swan Κύκνος12
Lanterns
110
3 νούφαρα36.67
Origami raccoon Ρακούν13
Lanterns
110
3 νούφαρα36.67
Origami elephant Ελέφαντας10
Lanterns
113
3 νούφαρα37.67
Origami stag Ελάφι8
Lanterns
151
4 νούφαρα37.75
Origami giraffe Καμηλοπάρδαλη9
Lanterns
152
4 νούφαρα38.00
Origami lion Λιοντάρι12
Lanterns
152
4 νούφαρα38.00
Origami cat Γάτα12
Lanterns
79
2 νούφαρα39.50
Origami dog Σκύλος12
Lanterns
80
2 νούφαρα40.00
Origami fox Αλεπού10
Lanterns
84
2 νούφαρα42.00
Origami mouse Ποντικός5
Lanterns
50
1 νούφαρο50.00
Origami rabbit Λαγός8
Lanterns
52
1 νούφαρο52.00
Origami butterfly Πεταλούδα7
Lanterns
55
1 νούφαρο55.00
Για να διανύσουμε τη μεγαλύτερη απόσταση με το μικρότερο κόστος, (να πάμε μακρύτερα, να περάσουμε περισσότερες λίμνες), επιλέγουμε τα ζωάκια οριγκάμι κατά την σειρά που παρουσιάζονται.
Η κατάταξη στις κατηγορίες γίνεται βάσει του πόσες λίμνες έχουν διασχισθεί. Συνεπώς...
Σε 25 νούφαρα μετριέται η κάθε λίμνη. Συνεπώς λογικό το να επιλεγούν, (για την επίτευξη του παραπάνω), 7 φορές τ' ασημένια ζωάκια οριγκάμι και 1 φορά χρυσό ζωάκι οριγκάμι.

Περισσότερα για το παιχνίδι στην εκδήλωση θα βρείτε επιλέγοντας τον σύνδεσμο: Ανοιξιάτικη Εκδήλωση 2020

Καλή Μας Διασκέδαση!
Στο παρατιθέμενο, να προσθέσω, μετά από απορία συμπαίκτη για την χρησιμότητά της, ότι την στήλη «Πιθανότητα (%) απόκτησης Ημερήσιας Ανταμοιβής» την συμπεριέλαβα έχοντας στη σκέψη μου ότι μέρος από εμάς ίσως ν' αδιαφορεί για το μεγάλο βραβείο της εκδήλωσης και να εστιάζει σε κάποια από αυτά που δίνονται ως Ημερήσιες Ανταμοιβές.
το ειδικο κτηριο του ιβεντ επιθετικη ενισχυση στον αμυντικο στρατο...χαχαχααχχαχαχα καλα ενταξυ... μας δουλευουν τελειως. ειναι δυνατον να σπαταλησεις χωρο στην πολη σου για να βαλεις κτηριο που να δινει αμυνα την πολη; θα μας τρελανουν τελειως; ενετλως αχρηστο κτηριο. τραγικο ιβεντ απλα. το μονο που αξιζει ειναι οι κερασοκποι που θα μπουν. κατα τα αλλα ουτε με το που βγαλει δευτερη φορα κερασοκηπους δεν αξιζει καν να τρεξεις να ολοκληρωσεις το ιβεντ.
Προσωπικά, λατρεμένα μου οριγκάμι ζωάκια είναι το ρακούν και το ελάφι. ;) (Πάω για το μεγάλο βραβείο, αν και σίγουρο το 'χω πως στις πόλεις μου δεν θα μπει. Το ρακούν κοινή μου επιλογή με τ' άτομα π' αδιαφορούν για το μεγάλο βραβείο).
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Τα ίδια «Παντελάκι μου» τα ίδια «Παντελή μου»! Ακόμη το ίδιο συμβαίνει με την αποστολή που ως ζητούμενο έχει το να κερδηθεί ευτυχία, προς μεγάλη ...δυστυχία μου! :)
Άντε να το πούμε πάλι:
Η αποστολή:
Η αποστολή

Η παρεχόμενη «ευτυχία»:
Παρεχόμενη  «ευτυχία»

Μείωση της παρεχόμενης «ευτυχίας»:
Μείωση της «ευτυχίας»

Αύξηση της παρεχόμενης «ευτυχίας». (Έστω κι αν υπολείπεται της αρχικής κατά 2.240 μονάδες, είναι υπερπολλαπλάσια της ποσότητας που ζητείται).
Αύξηση «ευτυχίας»

Γιατί δεν ολοκληρώθηκε το ζητούμενο της αποστολής, «Κέρδισε 3.000 ευτυχία»;
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Δε ξέρω τι προσπαθείς να πετύχεις με αυτά τα ποστ, αλλά σίγουρα δε θα πέσω στην παγίδα σου.
Το μόνο που θα πω είναι ότι για να χαρακτηριστεί ένας λογαριασμός βοηθητικός χρειάζονται πολλά περισσότερα στοιχεία να ελεγχθούν από μία αίτηση.
Δηλαδή αν μου πεις εσύ ότι ο finrod είναι βοηθητικός της irisdp δε πάω να τιμωρήσω τους παίκτες επειδή μου το είπες.
Πολλές φορές αυτά που σε εσάς φαίνονται αυτονότητα, εμείς πρέπει να τα στηρίξουμε σε στοιχεία.

Το φόρουμ δεν είναι θέμα συζήτησης αποκλεισμών, τρόπου λειτουργίας της ομάδας υποστήριξης και εξέτασης των αιτήσεων από τους υπόλοιπους χρήστες για να μας πουν τη γνώμη τους.
 

finrοd

Banned
Δε ξέρω τι προσπαθείς να πετύχεις με αυτά τα ποστ,
Τίποτε παραπάνω από το να μοιραστώ, μ' όποιο άλλο μέλος τής κοινότητας του ΦοΕ ενδιαφέρεται, μια συγκεκριμένη εμπειρία μου στο παιχνίδι.
Μήπως θεωρήθηκε ότι δημοσιεύθηκε σε λάθος ενότητα; Μα εδώ μπορούμε να γράψουμε για τα πάντα! Μήπως να την αναρτήσω στην ανάλογη υποενότητα τής ενότητας «Κόσμοι»; Αλλά και πάλι δεν αναφέρομαι ονομαστικά σε κάποιο άτομο. Με ποιον να ...ξεκατινιαστώ εντός τού πλαισίου τού παιχνιδιού; :)

αλλά σίγουρα δε θα πέσω στην παγίδα σου.
Ποιά παγίδα, ιδίως προς εσένα; Καμμία παγίδα, για κανένα άτομο.

Το μόνο που θα πω είναι ότι για να χαρακτηριστεί ένας λογαριασμός βοηθητικός χρειάζονται πολλά περισσότερα στοιχεία να ελεγχθούν από μία αίτηση.
Εσύ ξέρεις. Εγώ, εμείς θα δούμε. Κι ανάλογα ίσως ακολουθήσουμε αντίστοιχες πρακτικές, συστήνοντάς τες και σε άλλους παίκτες-τριες. Δεδικασμένο...

Δηλαδή αν μου πεις εσύ ότι ο finrod είναι βοηθητικός της irisdp δε πάω να τιμωρήσω τους παίκτες επειδή μου το είπες.
Και βέβαια έτσι είναι. Αλίμονο αν ήταν αλλιώς.

Πολλές φορές αυτά που σε εσάς φαίνονται αυτονότητα, εμείς πρέπει να τα στηρίξουμε σε στοιχεία.
Σαφέστατα. Μ' ακλόνητες, αδιαμφισβήτητες αποδείξεις. Αυτό είναι το ορθό. Ν' αποκλείεται κάθε άλλη περίπτωση, πλην της παράβασης.

Το φόρουμ δεν είναι θέμα συζήτησης αποκλεισμών, τρόπου λειτουργίας της ομάδας υποστήριξης και εξέτασης των αιτήσεων από τους υπόλοιπους χρήστες για να μας πουν τη γνώμη τους.
Μα ποιος αποκλεισμός συζητήθηκε; Ποιά λειτουργία της ομάδας διαχείρισης συζητήθηκε; Ποιά αίτηση εξετάστηκε ή ζητήθηκε η εξέτασή της;
Ούτε καν ονόματα δεν αναφέρθηκαν.
Αν αναφέρεσε στην αίτησή μου για έλεγχο δύο λογαριασμών που θεωρώ, ίσως και να μην είναι, παραβατικούς, αυτή ήταν μια απλή γνωστοποίηση προς κάθε τυχόν ενδιαφερόμενο άτομο, μόνο και μόνο ως απόδειξη πως ό,τι λέω το κάνω.

Δεν κατανοώ όμως γιατί η ανάρτηση, όπου μια εμπειρία μου στο παιχνίδι περιγράφω, όπου ευρήματα στο παιχνίδι που ΔΕΝ αποτελούν «ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα» αναφέρω, όπου κανένα όνομα δεν αναφέρεται, έχει αφαιρεθεί.
Ποιό το μεμπτό στ' ότι μοιράστηκα αυτή μου την εμπειρία κι αυτά που βρήκα, τα οποία δεν είναι απόρρητα, με όποιο άλλο άτομο ενδιαφέρεται;

Είναι δυνατόν να επαναφέρετε τη δημοσίευση; Υπάρχει σ' αυτήν κάτι το αθέμιτο; Κάτι το αισχρό; Κάτι το κατακριτέο; Κάτι το παρόμοιο με τις πρακτικές των λογαριασμών που σε αυτήν, ως παραδείγματα προς αποφυγή, παρουσιάζονται;

ΥΓ (αργοπορημένο ...αδικαιολόγητα!)
Οι 240 φορτζ πόντοι στο Κράκεν, ζευγάρωσαν μεταξύ τους κι απογόνους φτιάξανε. 688 φτάσανε τη στιγμή που τούτο γράφεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Οι κανόνες του φόρουμ ισχύουν σε όλους τους τομείς.
Μήπως να τους έριχνες μια ματιά ακόμα για να τους φρεσκαρεις?

Κλειδώνει
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή