Ένας τρόπος για να κρατήσετε χώρο στο κέντρο της πόλης

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser759
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser759

Guest
Μπορείτε να εξηκονομήσετε χώρο στο κέντρο της πόλης και να κερδίσετε ικανοποίησει δηλάδη να μην φτιάχνετε συνέχεια δρόμους διότι θα σας φάνε πάρα πολύ χώρο και δεν θα έχετε να βάλετε σπίτια πχ για στρατό κτλπ κτλπ. σχετικά με την ικανοποίησει μπορείτε να βάλετε στην μέση από τα σπίτια ένα κτίριο που δεν χρειάζεται δρόμο.Τις διαστάσεις θα τις κανονίσετε εσείς,δηλαδή οσο μακριά είναι τα σπιίτια-κτίρια τόσο μεγαλήτερες διαστάσεις έχετε στην διάθεσει σας για μνημεία πχ. Δείτε εδώ πως εξηκονόμησα χωρο για 1 μνημείο εγώ

guide2.jpg


Επαναλαμβάνω όσο μακριά είναι τα σπίτια με τους δρόμους τόσο πιο μεγάλα-πολλά διακοσμητικά μπορείτε να βάλετε.


Ελπίζω να φάνικα χρηήσιμος.Ευχαριστώ
 

Συνημμένα

  • guide.jpg
    guide.jpg
    102,7 KB · Προβολές: 349
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser759

Guest
φίλε μου εγώ μιλάω για τους καινούργιους που το κεντρο έχει γίνει σαν πλατεία να το πω...
 

DeletedUser

Guest
απλα να σας βοηθήσω λέγοντας το χρυσό κανόνα.
οσο λιγοτεροι δρομοι τοσο το καλυτερο.
 

DeletedUser759

Guest
μαλιστα μπορειτε να κανετε την πολη σας καπως ετσι(τα σπιτια κοιταξτε μονο τα αλλα τα φτιαχνω ακομα)

kalh polh.jpg
 

DeletedUser

Guest
Μπορείτε να εξηκονομήσετε χώρο στο κέντρο της πόλης και να κερδίσετε ικανοποίησει δηλάδη να μην φτιάχνετε συνέχεια δρόμους διότι θα σας φάνε πάρα πολύ χώρο και δεν θα έχετε να βάλετε σπίτια πχ για στρατό κτλπ κτλπ. σχετικά με την ικανοποίησει μπορείτε να βάλετε στην μέση από τα σπίτια ένα κτίριο που δεν χρειάζεται δρόμο.Τις διαστάσεις θα τις κανονίσετε εσείς,δηλαδή οσο μακριά είναι τα σπιίτια-κτίρια τόσο μεγαλήτερες διαστάσεις έχετε στην διάθεσει σας για μνημεία πχ. Δείτε εδώ πως εξηκονόμησα χωρο για 1 μνημείο εγώ

Προβολή συνημμένου 38


Επαναλαμβάνω όσο μακριά είναι τα σπίτια με τους δρόμους τόσο πιο μεγάλα-πολλά διακοσμητικά μπορείτε να βάλετε.


Ελπίζω να φάνικα χρηήσιμος.Ευχαριστώ

το πως εχεις οργανωμενο το χωρο ειναι τελειως λαθος. μονο και μονο που εχεις το μνημειο ειναι λαθος. σου τρωει χωρο 2*2 και δινει την ιδια ικανοποιηση με 4 δεντρα/οβελισκους που μπορουν να μπουν σε χωρους 1*1 που δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις. στο οτι το εχεις σαν πλατεια δεν εχει καμια σχεση με το αν εισαι καινουργιος ή παλιος παικτης. μπορεις να φτιαξεις απτην αρχη τους δρομους ωστε να χωρανε περισσοτερα κτιρια. επισης εχεις ενα σωρο δρομους αχρειαστους οπως αυτοι γυρω απτο δημαρχειο. αν θελεις να φτιαξεις το χωρο σου ακολουθα το πως το εφτιαξε ο bruce lee που ειναι πολυ πιο σωστος απτο δικο σου. οποτε μην βαζετε οτι θελετε στον οδηγο διοτι ο συγκεκριμενος οδηγος που εβαλες ειναι οδηγος πως να φτιαξεις λαθος το χωρο που εχεις
 

DeletedUser714

Guest
Θα εβαζα και γω την πολη μου αλλα ειναι πολυ μεγαλη και δεν την παιρνει το πριντσκριν... :(
 

DeletedUser

Guest
μαλιστα μπορειτε να κανετε την πολη σας καπως ετσι(τα σπιτια κοιταξτε μονο τα αλλα τα φτιαχνω ακομα)

Προβολή συνημμένου 39


Δεν ειναι σωστός ο τρόπος που τοποθετεις τα σπιτια σου γιατι βαζεις ενα δρομο αναμεσα να τα χωρίζει χανοντασ ασκοπα χωρο. Ολα τα σπιτια χρειάζονται μόνο μια πλευρα τους να επικοινωνουν με τον δρόμο. Ο σωστότερος τρόπος είναι να τα βάζεις σε δυάδες χωρίς δρόμο ανάμεσα. Μετά απο 20 χρόνια gaming σε όλα τα city-building που υπαρχουν (SimCity, Anno, Cities XL κλπ) μεχρι σήμερα πιστεψε με έχω εμπειρία... παρακάτω μια εικόνα ενός κομματιού της πόλης μου
town.jpg
 

DeletedUser795

Guest
Basika egw exw allh tsaxpinia alla den thn lew..pou kanei thn e3oikonomish xwrou sto MAX!
 

DeletedUser795

Guest
Aaaade 8a sas kanw thn xarh kai 8a thn pw..Anti gia 2 lwrides spitiwn kai 3 lwrides dromwn kade ta spitia dipla-dipla kai na exete 2 lwrides spitia k 2 lwrides dromo
 

DeletedUser

Guest
ρε παιδια. πριν αρχισετε να παιζετε ενα οποιαδηποτε καινουργιο παιχνιδι δεν διαβαζετε τις οδηγιες; αντε εγω ξερω να διαβαζω γκρικλις. ειμαστε εδω ομως ατομα απο ολες τις ηλικιες. δεν θελω να το παιζω εξυπνος και να κανω χαζες παρατηρησεις. και εγω μπορει να μπερδευτω καμια φορα και να γραψω στα γκρικλις. αλλα πριν γραψετε το οτιδηποτε διαβαστε πρωτα τις οδηγιες. συγνωμη για την αναστατωση. καλη συνεχεια.
 

DeletedUser759

Guest
Kalasouarekos μακαρι να ειτανε ο Immortal μεσα τωρα να δεις...εχω φαει προηδοπειησει για double-ποστ αλλα οχι για greekenglish...για double-ποστ μου εχει δοσει 0 ποντους αλλα για greekenglish δεν θελω καν ν μαθω...τελος παντων εγω τορα εκανα τα κτιρια καλητερα δηλαδη να εχω 2 λωριδες σπιτια κολλημενα και 1 δρομο απο δεξια και απο αριστερα
 

DeletedUser795

Guest
Εχετε δικιο τελος..Δεν θα ξαναδημιουργησω αναστατωση αλλα μπερδευομαι..Τελος...Σορρυ για τα παντα...Για το Double-post Λοιπον...Αυτο ομως με την διπλη λωριδα ειναι καλο!
 

DeletedUser

Guest
όποιος έχει παιξει το σηζαρ πριν καμια 10ρια χρονια,εχει σιγουρα προβαδισμα στο χτισιμο....:cool:
 

DeletedUser

Guest
Ολοι θα συμφωνησουμε οτι Δεν υπαρχει μονο ενας σωστος τροπος αναπτυξης..Υπαρχουν αρκετοι..
Ετσι και αλλιως το FoE δεν ειναι ενα στατικο παιχνιδι ειναι ενα παιχνιδι που εξελισσεται συνεχως μεσα απο την αλλαγη των Εποχων

Εκτος αυτου ..διαφορετικα θα αναπτυχθει ενας επιθετικος παιχτης που κυνηγαει τα μεταλλια και την πρωτια και καπως αλλιως ενας συντηρητικος παιχτης ..που απλα του αρεσει να κτιζει ...και να προχωρα αργα..αλλα σταθερα..

Δεν θα φτιαξουν τον ιδιο αριθμο στρατοπεδων και αρα εκ των πραγματων θα εχουν διαφορετικη φιλοσοφια στην αναπτυξη της πολης τους...ΑΡΑ μαλλον οι καταστασεις φτιαχνουν τους κανονες και οχι οι κανονες τις καταστασεις ......
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή